TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 21 lis 2017, o 15:46

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 224 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2008, o 11:18 
Stara się...
Stara się...

Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Nadwozie: liftback
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 D4D
Jeśli chcesz w Łodzi to podjedź do serwisu Obzun http://www.obzun.pl/ To chyba jeden z lepszych serwisów Toyoty w Łodzi (wliczając ASO), pracowali w ASO i później sami otworzyli zakład powinni doradzić w tej i innych sprawach.

Tytuł:
PostNapisane: 6 cze 2008, o 07:02 
Stara się...
Stara się...

dzięki postaram sie tam podjechac zobzczymy co powiedza to napisze zeby wszyzcy zainteresowani wiedzieli co zrobic z katalizatorem ;) :ok:

Tytuł:
PostNapisane: 6 cze 2008, o 15:52 
Coś wie...
Coś wie...

Model: T22, T25
Rocznik: 0
Silnik: 1,6 benz, 2,2 D-Cat
Napisz też jak oceniasz ich poziom obsługi i wiedzę. Albo czy ktoś z was już tam robił samochód?

Tytuł:
PostNapisane: 6 cze 2008, o 19:22 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T25
Nadwozie: liftback
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 D4D
Ja tam jeżdżę z pierdołami (nic poważnego na razie się nie stało), ktoś z tego forum też ich polecał. Poziom wiedzy i obsługi można porównywać z ASO - właściciele tam pracowali.

PostNapisane: 6 paź 2008, o 21:04 
Nowicjusz
Nowicjusz

W aucie zapaliła sie na desce kontrolka silnika. Po sprawdzeniu pod kompem okazało sie że jest to kod P0420 " niska wydajność katalizatora.... " . Błąd został skasowany i po przejechaniu około 100 km pojawił sie ponownie. Zostały sprawdzone sądy i są wporządku... (sąda przed katalizatorem i za ), :( . Koszt wymiany katalizatora w serwisie około 3tys . Auto ma normy euro 4 i z tego co sie dowiedziałem nie ma żadnych zamienników. Czy może ktoś przerabiał ten temat w T25 i podzieli sie wskazówkami? Z góry wielkie dzięki ! :)

pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 6 paź 2008, o 22:43 
Nowicjusz
Nowicjusz

Na jakim oleju jeździsz? Czy silnik bierze olej?
Tutaj masz schemat diagnozowania przyczyn pojawiania się usterki P0420
http://alflash.com.ua/OBDII/P0420/P0420.htm
pozdrowionka

Tytuł:
PostNapisane: 8 paź 2008, o 20:35 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T29
Rocznik: 2015
Silnik: 1.8 benzyna
Witam
Ja to przerabiałem i miałem naprawdę dosyć. Nic mi nie pomagało, i sondy sprawdzane, układ paliwowy cały czyszczony (CZYSZCZENIE UKŁADU PALIWOWEGO JET CLEAN TRONIC niby miało pomóc a nie pomogło) tak jak mówisz zamienników nie ma, strumienicy nikt nie chciał założyć bo sonda za katem, paliwo zmieniałem, tankowałem i 95 i 98 na orlenie i shellu a tu nic, kontrolka po 100 km się zapalała w serwisie oczywiście wymiana katalizatora a koszt masakra. No i znalazłem magika http://www.elektronika.com.pl/index.htm ( poczytaj na tej stronie w zakresie usług http://www.elektronika.com.pl/zakres.htm). Byłem tak zdesperowany, że przejechałem pół polski z pod Wrocławia do Piaseczna i mam problem z głowy. Kolesie samochód zabrali, po godzinie odebrałem wszystko było i jest ok. ( już chyba ze 3 miechy). Koszt 1300 zł ale porównując to do wymiany kata nowego to chyba bardziej się opłaca. Gość powiedział, że z serwisu do niego samochody oddają żeby naprawić ten problem. Pytałem co tam zrobił ale oczywiście tajemnica. Na pewno wgrywał oprogramowanie do kompa ( mapa czy jak to tam się to nazywa). Tak to wyglądało u mnie
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 8 paź 2008, o 23:35 
Coś wie...
Coś wie...

piotko napisał(a):
Pytałem co tam zrobił ale oczywiście tajemnica.
Heh ??? Coooo? Tajemnica ? ... N/C :D

Tytuł:
PostNapisane: 9 paź 2008, o 14:24 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T29
Rocznik: 2015
Silnik: 1.8 benzyna
deeper napisał(a):
piotko napisał(a):
Pytałem co tam zrobił ale oczywiście tajemnica.
Heh ??? Coooo? Tajemnica ? ... N/C :D

Koleś powiedział, że tajemnica nie ja, jeżeli tak to odebrałeś.

Tytuł:
PostNapisane: 9 paź 2008, o 14:32 
Coś wie...
Coś wie...

No wlasnie sie dziwie, ze koles tak powiedzial... nie moge sobie wyobrazic takiej sytuacji...
a na fakturze to tez ze tajemnica ? :D
Powinien poinformowac co zrobil zeby w przyszlosci jak sie pojedzie do serwisu nie bylo niespodzianki... typu kto tu niezle panu napier... ale jak to poprawilismy to przestalo dzialac.

Z drugiej strony jezeli np lambda jest za katalizatorem to odrazu zasygnalizuje fakt braku/nadmiernego zuzycia katalizatora...
Ale mozna to bardzo latwo oszukac... tak zeby dzialalo dobrze.

Tytuł:
PostNapisane: 9 paź 2008, o 14:44 
Coś wie...
Coś wie...

Naprawić nic nie mogli, więc albo na osobnym ukladzie zrobili symulator pracy sondy nr 2, albo zastosowali przesunięcie "pracy" sondy na zakres "widziany" jako poprawny dla sterownika. Tak jak napisał deeper, można to baaardzo łatwo oszukać.
Grabowski ma kosmicznie wyposażoną firmę więc swoją drogą nie zdziwiłbym się jakby zaczęli robić tam własne sterowniki made by Grabowsky..;)

Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2008, o 20:45 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam wszystkich.Też mam problem z katalizatorem w moim aucie{T22FL 1AZ-FSE}.
W związku z tym mam pytanie:Czy katalizator z T25 będzie pasował do T22FL (na zdjęciach wyglądają podobnie).

Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2008, o 20:57 
Moderator
Moderator

widze, ze jestes z wloszczowej, blisko kielc, chcesz uzywke katalizator do tej wersji silnikowej (z t22 po fl)?

Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2008, o 21:39 
Nowicjusz
Nowicjusz

tomek85_85 napisał(a):
widze, ze jestes z wloszczowej, blisko kielc, chcesz uzywke katalizator do tej wersji silnikowej (z t22 po fl)?

A co mu używka z przebiegiem pewnie ok.150tys pomoże? Czy przypadkiem za rok-dwa i tak nie trzeba będzie kupować nowego?

Pytam, bo sam jestem w podobnej sytuacji.

--
Wiktor

Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2008, o 21:44 
Moderator
Moderator

sluchaj, jezeli jest np chwilowo w trudnej sytuacji finansowej a musi jezdzic autem to moge mu tanio oddac taki katalizator, auto ma 110 tys km przebiegu

Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2008, o 22:58 
Nowicjusz
Nowicjusz

Bardzo chętnie skorzystam z oferty.proszę o jakiś namiar .

Tytuł:
PostNapisane: 20 lis 2008, o 22:59 
Moderator
Moderator

numer do mnie znajdziesz w dziale ogloszenia,zobacz jakas oferte wystawiana przeze mnie

PostNapisane: 29 gru 2008, o 23:28 
Nowicjusz
Nowicjusz

Czołem

Niestety problem z katalizatorem dotknął i mnie.
Ave 2001 2.0 150KM, przebieg 145 900 km.
Już trzeci raz od kilku miesięcy zapaliła mi się kontrolka silnika. Podpięcie do komputera - katalizator.

Czytałem na forum, że raczej nie ma zamienników, zostaje praktycznie kupno w ASO za 3-4K.
Chciałem się zapytać, czy może jednak w międzyczasie komuś udało się jakoś rozsądnie ten problem rozwiązać?
Używka wydaje mi się mało sensownym rozwiązaniem. Swoją Ave kupiłem w sierpniu, przez 2 miesiące było w porządku. Także nie ma pewności ile na używanym jeszcze pojeżdżę.
Może ktoś znalazł jakiś sposób na tańszy zakup oryginału? Może są inne sposoby?

Będę wdzięczny za wszelkie porady w tym temacie.
Pozdrawiam, Wiktor

Tytuł:
PostNapisane: 30 gru 2008, o 00:14 
Coś wie...
Coś wie...

Czy były wymieniane sondy sygnalizujące problem z katalizatorem?

Tytuł:
PostNapisane: 30 gru 2008, o 00:25 
Nowicjusz
Nowicjusz

luk__ napisał(a):
Czy były wymieniane sondy sygnalizujące problem z katalizatorem?

Jeszcze nic w związku z tym nie było wymieniane. Jedynie co było robione, to kasowane błędy :/
Zapytałem się dzisiaj mechanika (fakt, że specjalista od Mitshubishi, o silniku D4 chyba nie słyszał) czy może to być sonda, powiedział że nie.

Czy w przypadku padniętej sondy komputer podawałby inne kody błędów, czy te same?
Z tego co się orientuję sonda kosztuje kilka stówek, więc boję się trochę wymiany w ciemno.

Wiktor

Tytuł:
PostNapisane: 30 gru 2008, o 00:33 
Coś wie...
Coś wie...

Ręce opadają.... oczywiście z poziomu wiedzy mechaników.
Od razu polecam Elektronikę Grabowski w Piasecznie, jedyni mądrzy ludzie jakich znam z tamtych rejonów.

Poza tym problem wygląda ogólnie w ten sposób, że katalizator jest kontrolowany przez sondę/y lambda. Gdy np. silnik źle pracuje (nieważne dlaczego) - skład spalin nie jest stechiometryczny, więc katalizator nie będzie w stanie dokonać właściwej przemiany. Gdy np. sonda/y za katalizatorem będą uszkodzone, "przymulone" itp - ich sygnał wyjściowy będzie niewłaściwy - czyli komputer pokaże usterkę o uszkodzeniu katalizatora. Wniosek: zawsze musimy wyeliminować możliwość generowania usterki przez samą sondę aby w ten sposób podjąć decyzję o wymianie katalizatora.
Osobiście, moge powiedzieć, że jeżeli w silniku nie ma gazu, nie bierze oleju to katalizator jest ok...
dzwoń do Grabowskiego bo lepszych nie znajdziesz.
pozdrawiam

Powiedz mechanikowi, że D4 to to samo co GDI. Ale lepiej niech on sie za to nie zabiera.

Tytuł:
PostNapisane: 30 gru 2008, o 00:42 
Nowicjusz
Nowicjusz

luk__ napisał(a):
Osobiście, moge powiedzieć, że jeżeli w silniku nie ma gazu, nie bierze oleju to katalizator jest ok

No właśnie obawiam się, że troszkę sobie oleju popija. Zalanegp miałem Castrola TWS 10w60, sprawdzałem kilka miesięcy po zakupie i poziom nie ulegał zmianie. Dopiero w ubiegłym miesiącu zauważyłem dosyć znaczny ubytek.
Zrobiłem w ubiegłym tygodniu coroczny przegląd, zalałem Mobil1 5W50 i będę obserwował czy nie ubywa.

Wiktor

Tytuł:
PostNapisane: 30 gru 2008, o 00:46 
Coś wie...
Coś wie...

A widzisz;). Więc czynność nr1: sprawdź, przeczyść, zamień, wymień sondy. One pokrywają się osadem po spalaniu oleju i w ten sposób pracują słabiej - każdy ECU odczytuje to jako P0420 - niska efektywność katalizatora. Temat znany i zmęczony do bólu. Przy okazji pozdrowienia dla Jacka Grabowskiego;)
powodzenia

Tytuł:
PostNapisane: 30 gru 2008, o 01:19 
Nowicjusz
Nowicjusz

OK, w takim razie zgłoszę się do nich na sprawdzenie sond i nie omieszkam pozdrowić :)

Tylko czy czekać na pojawienie się "check engine" (aby było co sprawdzać), czy to nie ma większego znaczenia w tym przypadku?

Wiktor

Tytuł:
PostNapisane: 30 gru 2008, o 09:08 
Coś wie...
Coś wie...

Jeżeli w tej chwili check się nie świeci bo został skasowany to czekać;).
pozdr.

Tytuł:
PostNapisane: 30 gru 2008, o 14:53 
Nowicjusz
Nowicjusz

TOYOTA AVENSIS II 2,2 D-CAT 2005r 110 TYŚ mam problem z dymieniem na biało praktycznie po każdym zatrzymaniu auta na światłach w serwisie powiedzieli że dzieje się tak w momencie schłodzenia katalizatora nie wypala on wtryśniętego paliwa tylko je wydala CZY KTOŚ MA PODOBNE PROBLEMY

Tytuł:
PostNapisane: 30 gru 2008, o 15:26 
Coś wie...
Coś wie...

PAWELA20 napisał(a):
TOYOTA AVENSIS II 2,2 D-CAT 2005r 110 TYŚ mam problem z dymieniem na biało praktycznie po każdym zatrzymaniu auta na światłach w serwisie powiedzieli że dzieje się tak w momencie schłodzenia katalizatora nie wypala on wtryśniętego paliwa tylko je wydala CZY KTOŚ MA PODOBNE PROBLEMY

Yyyy... jaki serwis tak powiedział?
A dym jest biały czy raczej popielato szary, taki ciemniejszy?
Jakim dokładnie olejem był i jest zalany silnik?

Albo, trzeba zrobić tak, aby się nie rozpisywać. Musisz "umożliwić" sterownikowi wypalenie katalizatora. Jazda ze stałą prędkością, minimum 40km/h, ok 2200-3000obr silnik, 10-15minut.
Po tym zabiegu katalizator musi być wypalony i nie ma prawa dziać się to o czym piszesz (zakładając, że serwis mówi prawdę).

A pali się jakaś kontrolka?

Tytuł:
PostNapisane: 5 sty 2009, o 22:51 
Nowicjusz
Nowicjusz

luk__ napisał(a):
Jeżeli w tej chwili check się nie świeci bo został skasowany to czekać;).
pozdr.

No i nie musiałem długo czekać :(
Ale na jutro jestem umówiony u Grabowskiego. Pani (trochę się zdziwiłem jak usłyszałem damski głos w słuchawce ;)) przez telefon wiedziała o co biega i powiedziała, że trzeba odpowiednio oprogramowanie zmodyfikować, że katalizator powinien być ok.
Także jutro dam znać co i jak :)

Pzdr

Tytuł:
PostNapisane: 8 sty 2009, o 17:46 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis
Rocznik: 2005
Silnik: 2,2 D-CAT 177KM
luk__ napisał(a):
PAWELA20 napisał(a):

Yyyy... jaki serwis tak powiedział?
A dym jest biały czy raczej popielato szary, taki ciemniejszy?
Jakim dokładnie olejem był i jest zalany silnik?

Albo, trzeba zrobić tak, aby się nie rozpisywać. Musisz "umożliwić" sterownikowi wypalenie katalizatora. Jazda ze stałą prędkością, minimum 40km/h, ok 2200-3000obr silnik, 10-15minut.
Po tym zabiegu katalizator musi być wypalony i nie ma prawa dziać się to o czym piszesz (zakładając, że serwis mówi prawdę).

A pali się jakaś kontrolka?

U mnie z kolei dymi na bialo (mozne jasnoszaro) najczesniej w kilka minut po odpaleniu zimnego silknika. Dymi troche wiecej jak troszke dodam gazu. Po kilkunasty/kilkudziesieci sekundach przestaje dymic. I co teraz zauwazylem, to jak sa silniejsze mrozy to dymienie zrobilo sie czestsze i intensywniejsze. Na cieplym silniku tez dymi (od czasu do czasu).
Skad wiesz o obrotach, predkosci i czasie?
Aaa, zapach tego dymu jest nieprzejemny. Zal mi tych kierowców co jada za mna. Chyba raczej nigdy nie kupia avensis :(

Tytuł:
PostNapisane: 8 sty 2009, o 20:05 
Moderator
Moderator

Pochwały: 289
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
germi napisał(a):
U mnie z kolei dymi na bialo (mozne jasnoszaro) najczesniej w kilka minut po odpaleniu zimnego silknika. Dymi troche wiecej jak troszke dodam gazu. Po kilkunasty/kilkudziesieci sekundach przestaje dymic. I co teraz zauwazylem, to jak sa silniejsze mrozy to dymienie zrobilo sie czestsze i intensywniejsze. Na cieplym silniku tez dymi (od czasu do czasu).
i co w tym dziwnego ??? , wszystkie d4d, hdi, jtd, cdi i podobne inne wynalazki ktorymi mialem przyjemnosc jezdzic zima tak robily :tak:

pozdr :-D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 224 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]