TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 20 gru 2014, o 14:15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 wrz 2012, o 16:30 
Guru
Guru

Pochwały: 181
Marka: Avensis
Model: T22
Rocznik: 1998
Silnik: 7AFE 1.8 benzyna/lpg
Poczytaj to może Ci coś pomoże.
viewtopic.php?f=5&t=11953
Rozruszniki mamy te same ;-)

PostNapisane: 18 wrz 2012, o 18:02 
Nowicjusz
Nowicjusz

Przekopalem fora, manuale i za cholere nie moge znalezc wlasciwego oznaczeniarozrusznika. Mechanik powiedzial ze do tego modelu montuja 3 rozne modele i zanim kupie nowy to musze znac oznaczenie tego ktory aktualnie jest zamontowany. Roznia sie one moca KW i iloscia zabkow. Ma ktos moze jakis pomysl jak sprawdzic numer/wlasciwa czesc bez wymontowywania starego?

PostNapisane: 18 wrz 2012, o 18:05 
Moderator
Moderator

Pochwały: 207
Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
www.toyodiy.com

PostNapisane: 31 mar 2013, o 18:20 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: toyota
Model: avensis t25
Rocznik: 2007
Silnik: 2,0 d4d
mam problem z odpaleniem t25 podczas przekręcania kluczyka gasną kontrolki i nie kręci rozrusznik

PostNapisane: 20 maja 2013, o 07:45 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis
Silnik: 2.0 D4D
Witam wczoraj wyłączyłem auto d4d 2001r. i po chwili chciałem jechać a tu klapa kontrolki świecą a rozrusznik nie kręci ,dobry aku bezpiecznik też dobry tylko nie dochodzi do niego prąd czekam na poradę dzięki.

PostNapisane: 20 maja 2013, o 21:37 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 2.0 D4D
cminek napisał(a):
Witam wczoraj wyłączyłem auto d4d 2001r. i po chwili chciałem jechać a tu klapa kontrolki świecą a rozrusznik nie kręci ,dobry aku bezpiecznik też dobry tylko nie dochodzi do niego prąd czekam na poradę dzięki.

Toyotka zrobiona już rozrusznik dobrze kręci , przekażnik uszkodzony.

PostNapisane: 10 sie 2013, o 16:24 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T25 sedan
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 Pb
No więc tak, dzisiaj wyjechałem sobie na miasto do jednego sklepu później drugiego i chce zapalić, a tu moja ave strzeliła focha i nawet nie zamruczała :niewiem:
Patrzę, kontrolki OK. ale rozrusznik nie kręci! Zadzwoniłem do znajomego by mnie scholował (do domu miałem jakieś 700m). W garażu ponownie sprawdzam wszystko i nic. No to do roboty i odkręciłem rozrusznik, po rozkręceniu go na czynniki pierwsze widzę pełno syfu od szczotek, które również nie są już w najlepszym stanie. Dokładne czyszczenie, lekkie podszlifowanie krawędzi szczotek i złożenie w całość.
Na stole sprawdziłem jeszcze czy aby działa podpinając go do zapasowego akumulatora i :jupi:
Obyło się bez kosztów, trochę pracy, a wcześniej nerwów ale muszę i tak pomału rozglądać się za zespołem szczotek (nie wiem czy taką cześć można osobno kupić). 28140-0H050
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_200304 ... _1904.html

PostNapisane: 10 sie 2013, o 16:52 
Spamer
Spamer

Pochwały: 322
Model: T25
Silnik: 2.0 benzyna
Krzychu specjalnie dla Ciebie :-) :
viewtopic.php?f=56&t=8976&p=292614&hilit=szczotkotrzymacz#p292614
Czytaj do ostatniego postu...na końcu masz symbole zamienników i link do aukcji...dawno wygasła ale w podobnych masz te same szczotkotrzymacze.

PostNapisane: 10 sie 2013, o 17:26 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T25 sedan
Silnik: 2.0 Pb
Dzięki lutek :-)

PostNapisane: 11 sie 2013, o 10:23 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T25
Rocznik: 2006
Silnik: 2.2 disel
Witam ponownie : :help: otóż tydzien temu byłem w aso na wymianę oleju, zauważyli przeciek z pompy chlodniczej co ja żadnych objawów nie zauważyłem, zainkasowali za nia 560 +370 robocizna, sprawdzili poduszkę pod komputerem bo kontrolka świeciły czasami i powiedzieli ze wszystko w porządku. Dzien pózniej wróciłem nią do Francji 1600km, bez problemów. Dziś o 4 rano zbieram rodzinke na wycieczkę, przekrecam kluczyk i... Nic....
Dokładne objawy:
Zegary świeci, światła radio działają poprawnie, kontrolka akumulatora i oleju nie gaśnie
W chwili przekrecenia kluczyka odcina na sekundę zaplon
Słychać dziwny sekundowy szelest i tyle
Po kilku próbach po przekreceniu kluczyka słyszymy juz grrrr ale bez jakiejkolwiek pracy rozrusznika

Przekonałem forum, :czat: wykluczam padniecie akumulatora, bo podpinajac w aso do komputera powinniby zauważyć jego słaba moc? Jestem we Francji mam ograniczone pole,nie mam nawet podpiac kogoś akumulatora, wole sie zapytać madrzejszych przed wywaleniem kasy na nowy. Dzięki :piwo:

PostNapisane: 11 sie 2013, o 12:40 
Moderator
Moderator

na pierwszy rzut oka problem z rozrusznikiem, kieds na takie cos stukalo sie w rozrusznik mlotkiem z jakas przedluzka, pozdr

PostNapisane: 11 sie 2013, o 14:02 
Nowicjusz
Nowicjusz

Dziekuje, z Ciebie prawdziwy specjalista! Poklepalem trochę i jest zmiana dźwięku, tak jakby dwie sekundy zaczął ale nie dał rady go obrócić wiec odcina zaplon :/
Kupiłem niby świetna okazje, sprawdzony od dziadka a to piątka wyskakujaca, pompą a teraz znów coś ??? A aso tak zachwala stan autka na ten rocznik. :wleb:
Mozeorientujesz sie czy jak wymieniamy pompę chlodnicza w aso to vos pokazują jakaś fakturę za nowa albo stan starej bo nam tylko wyszedł gościu powiedział ze jest do wymiany a potem dołączył do wymiany oleju ponad 900 zł... Nie wiem na ile ufać aso.... No i czy ten ewentualny akumulator powinni wylapac przy podpieciu pod komputer? Dzięki z góry

Jeszcze jedno, jak kluczyk zostaje w stacyjce na zapłonie to coś tak dziwnie tyka w okolicach centralki, koło rozrusznika, to normalne? I co to jest?

PostNapisane: 11 sie 2013, o 15:37 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 42
Model: Auris I
Rocznik: 2009
Silnik: 1ZR-FAE 1.6 Benzyna
Persilek napisał(a):
Dziekuje, z Ciebie prawdziwy specjalista! Poklepalem trochę i jest zmiana dźwięku, tak jakby dwie sekundy zaczął ale nie dał rady go obrócić wiec odcina zaplon :/
Kupiłem niby świetna okazje, sprawdzony od dziadka a to piątka wyskakujaca, pompą a teraz znów coś ??? A aso tak zachwala stan autka na ten rocznik. :wleb:
Mozeorientujesz sie czy jak wymieniamy pompę chlodnicza w aso to vos pokazują jakaś fakturę za nowa albo stan starej bo nam tylko wyszedł gościu powiedział ze jest do wymiany a potem dołączył do wymiany oleju ponad 900 zł... Nie wiem na ile ufać aso.... No i czy ten ewentualny akumulator powinni wylapac przy podpieciu pod komputer? Dzięki z góry

Jeszcze jedno, jak kluczyk zostaje w stacyjce na zapłonie to coś tak dziwnie tyka w okolicach centralki, koło rozrusznika, to normalne? I co to jest?

Jak nie kręci w ogóle to może być bendix rozrusznika. Przerabiałem to w Corollce. Raz palił normalnie raz zero reakcji. Korozja zniszczyła uzwojenie po prostu.

Jedno oko motyla składa się z tysięcy fotodiod biologicznych. Jedna fotodioda germanowa typu FG-70 kosztuje 75 złotych. Razy dwoje oczu... Niszcząc jednego motyla, niszczymy wysokiej klasy sprzęt biologiczny wartości 30 milionów złotych!

PostNapisane: 11 sie 2013, o 16:39 
Nowicjusz
Nowicjusz

Dzięki za podpowiedź, moze komuś jeszcze coś wpadnie do głowy... :-D

PostNapisane: 11 sie 2013, o 20:38 
Moderator
Moderator

Rozrusznik trzeba wymontowac i zregenerowac skoro pukniecie zmienia jego prace. Reszta spraw o ktore pytasz ma swoje watki i jest tam opisana. pozdr

PostNapisane: 11 sie 2013, o 21:12 
Stara się...
Stara się...

Rocznik: 1999
Silnik: 2C-TE
Persilek napisał(a):
Dzięki za podpowiedź, moze komuś jeszcze coś wpadnie do głowy... :-D

może wystarczy klemy wyczyścić ;-)

PostNapisane: 11 sie 2013, o 21:34 
Spamer
Spamer

Pochwały: 322
Model: T25
Silnik: 2.0 benzyna
Jak zgrzyta rozrusznik przy odpalaniu to raczej nie klemy...ale można je profilaktycznie przeczyścić razem z masą od akumulatora na karoserię.

PostNapisane: 11 sie 2013, o 21:45 
Nowicjusz
Nowicjusz

Liczę ze to moze aku padł ma pare lat, i nie ma nawet siły obrócić, choc centralka, światła, wycieraczki czy radio smiga wiec nie wiem czy jest taka możliwość... Zamontuje nowy jutro i dam znać, choć nie pomoze sprawie mojej avce prezent :*
Dzięki za pomoc :ok:

PostNapisane: 5 paź 2013, o 20:37 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: Diesel
Witam Serdecznie,

Jestem nowym właścicielem Toyoty Avensis 2006 z silnikiem D-CAT o mocy 177 KM.
Pojawił się wybiórczy problem. Otóż , samochód rano , przy temperaturze na dworze ok. 6 stopni odpala bez problemu ,aczkolwiek zdarzyło mi się , że musiałem ok. 2 - 3 sekund go kręcić żeby odpalił ( w ciągu tych 2 - 3 sekund , lekko skaczą obroty silnika pomiędzy 800 , a 1100 i zapala ) . Po odczekaniu około pół godziny i kolejnej próbie szybkiego odpalenia , nie było problemu. Samochód ma przejechane w oryginale ok. 200 tys. km , jeśli miałoby to jakiś wpływ.

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

PostNapisane: 6 paź 2013, o 07:48 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: Diesel
Pawciu napisał(a):
Witam Serdecznie,

Jestem nowym właścicielem Toyoty Avensis 2006 z silnikiem D-CAT o mocy 177 KM.
Pojawił się wybiórczy problem. Otóż , samochód rano , przy temperaturze na dworze ok. 6 stopni odpala bez problemu ,aczkolwiek zdarzyło mi się , że musiałem ok. 2 - 3 sekund go kręcić żeby odpalił ( w ciągu tych 2 - 3 sekund , lekko skaczą obroty silnika pomiędzy 800 , a 1100 i zapala ) . Po odczekaniu około pół godziny i kolejnej próbie szybkiego odpalenia , nie było problemu. Samochód ma przejechane w oryginale ok. 200 tys. km , jeśli miałoby to jakiś wpływ.

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Dodam , że samochód miał wymienianą uszczelkę pod głowicą przy 150 tys. km.

Tytuł: Rozrusznik 4AFE
PostNapisane: 23 paź 2013, o 11:07 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T22 SW
Rocznik: 2000
Silnik: 4AFE
Witam kolegów.
Jestem tu nowy, tak więc proszę o wyrozumiałość i oczywiście o pomoc.
Tak jak w temacie, chodzi o rozrusznik w mojej Avce (1,6 110KM 4AFE 2000r.).
Doczytałem na forum, że były montowane w tym motorze dwa rodzaje: Bosch i jakiś japoński.
1) Czy te dwa rozruszniki jestem/będę w stanie rozróżnić na tzw. "oko"?
2) I druga sprawa czy jak się okaże, że to np. Bosch to będę w stanie odczytać numery fabryczne?
3) Czy też były różnego rodzaju (jednego producenta, w zależności od rocznika) i nie wystarczy mieć numeru np. kogoś z forum?
Chodzi o to, że już czas na małą regenerację. Pojechałem do Intercars z dowodem i myślałem, że po vin-ie
będą mogli dobrać parę drobiazgów, a tu gościu (miły bardzo z resztą) zasypał mnie pytaniami.
Liczę na pomoc.

Dzięki i Pozdrawiam.

Palec

PostNapisane: 16 lip 2014, o 08:56 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: TOYOTA
Rocznik: 1999
Silnik: 1.6 4A-FE + LPG
witam,

odświeżam temat, ponieważ przed weekendem sam mialem problem z rozrusznikiem - po przekręceniu kluczyka nie reagował.
Oczywiście na początku rozebrałem kostkę stacyjki ale tam było wszystko ok (po 15 latach nawet nie była mocno wyrobiona).
Na forum znalazlem namiary na Pana Mieczysława z Wiosennej 14 w Łomianach i wczoraj do niego pojechałem. Muszę przyznać, że to był strzał w 10 - po 2h rozrusznik naprawiony. Oczywiście został rozebrany na części pierwsze, dokładnie sprawdzony i wyczyszczony. Przed włożeniem wyglądał prawie jak nowy. Polecam w 100% tym bardziej, że cenowo też wyszło bardzo dobrze.

PostNapisane: 25 sie 2014, o 15:24 
Stara się...
Stara się...

Model: T25 85kW
Rocznik: 2005
Silnik: 1cd-FTV
Chodzi o ta kostke w Avensis t25 ?

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 25 sie 2014, o 21:10 
Moderator
Moderator

Nie wiem czy w t25 ale w t22 to znany problem. pozdr

PostNapisane: 2 lis 2014, o 01:49 
Coś wie...
Coś wie...

Silnik: D4D 1CD-FTV 2.0
No i ja mam problem z moim rozrusznikiem 2.2kv Otóż raz kręci, a raz żadnej reakcji. Oczywiście stacyjka ok, jak się czasem puknie w rozrusznik to zakręci i czasem działa przez parę dni, a czasem już nie chce po drugim kręceniu. Zdemontowałem, rozebrałem, szczotki dobre, prawie całe. Tulejka w elektromagnesie też jest dobra bo chodzi luźno i swobodnie. Styki przeczyściłem. Teraz natomiast mam pytanie. W związku z tym, że jest późno to chciałem sprawdzić go na zwykłym zasilaczu 6 Amperowym, ale elektromagnes ani drgnie, dopiero jak tą tulejkę przytknę do blaszek to zaczyna działać, moje głupie pytanie to takie z jakim prądem zaczyna działać elektromagnes? Nie chciało mi się w nocy podpinać na krótko do akumulatora.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]