TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis
Teraz jest 7 gru 2019, o 23:40

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 wrz 2018, o 21:24 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8
Witajcie,

Czy w Waszych samochodach z silnikiem 1.8 słychać delikatne grzechotanie łańcucha rozrządu?
U mnie słychać po lewej stronie (stojąc przed samochodem). Nie jest to dźwięk bardzo głośny, jednak chyba w moim poprzednim Aurisie 1.6 tego nie było słychać. Dźwięk jest słyszalny nawet przy zamkniętej masce od strony nadkola.

Byłem dziś w ASO i stwierdzili, że nic niepokojacego nie słyszą.

Próbowałem to nagrać (poniżej), ale wiadomo, że telefon powoduje, że dźwięk silnika ogólnie jest głośniejszy i ten grzechot w nim ginie. Ogólnie silnik raczej nie klekocze, tak, jak to często ma miejsce z VVTi/Valvematic, ale ten dźwięk 'rzucił mi się w uszy'.

https://www.youtube.com/watch?v=Ep8E8OEB5sQ

Jeśli ktoś mógłby porównać, to będę wdzięczny.

Ave 2016, przebieg 33000 km, Olej 5W30 Toyotowski.

Dzięki za pomoc!

PostNapisane: 2 wrz 2018, o 09:53 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2018
Czemu zalałeś 5w30 lepiej jak jest 0w20.

PostNapisane: 2 wrz 2018, o 13:20 
Nowicjusz
Nowicjusz

No niestety, samochód kupiony w programie Toyota Pewne Auto. Do ceny wliczyli mi przegląd i zalali 5w30. Rozumiem, że lepiej kupić własny Motul 0w20 i zalać przy następnej wymianie?

PostNapisane: 27 gru 2018, o 01:09 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: toyota
Model: avensis
Rocznik: 2008
Silnik: 2.0
wymieniłem łańcuch przy 229 tysiącach mil więc przy twoim przebiegu jest sinik ledwo dotarty.. ;-)

PostNapisane: 11 lut 2019, o 21:04 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis t 27
Rocznik: 2014
Silnik: 1.8 benzyna
Mój brzmi tak samo

PostNapisane: 3 mar 2019, o 13:04 
Nowicjusz
Nowicjusz

Kowalik87 napisał(a):
Mój brzmi tak samo

Witaj,

przepraszam, że późno odpisuję - dopiero teraz zobaczyłem Twoją odpowiedź.
Bardzo dziękuję za potwierdzenie. Cieszę się, że to normalne.

Pozdrawiam!

PostNapisane: 22 mar 2019, o 01:20 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T29
Witam Panowie,macie cos takiego jak na załączonym filmiku?
https://www.youtube.com/watch?v=RqgRgif ... e=youtu.be

PostNapisane: 24 mar 2019, o 14:16 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 15
Model: Avensis T27 FL
Rocznik: 2012
Silnik: 1.8 2ZR-FAE
Czemu zalewasz olejem 10w40 do tego silnika? Przecież rekomendowany wg instrukcji to 0w20. Poza tym mam również Toyote z silnikiem 1.8B i nie cyka mi tak Valvematic mimo że już prawie 130kkm na liczniku. Łańcuszek faktycznie dziwny dźwięk wydaje :/

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 24 mar 2019, o 22:15 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam.
nettwork Auto kupiłem z przebiegiem 30tys.Jako że zbliżał sie przegląd na 2 lata,pojechałem wymienic olej w ASO(38tys km).Widziałem kartke,ze własnie jest zalany 10w40.Na moja sugestie o zmianę oleju na taki jak w instrukcji serwisant powiedział ze jesli chce moge zmienic,ale ze to na moja odpowiedzialnosc.Już wtedy miałem zastrzeżenia co do pracy silnika.Zalano 10w40.Dzwięki pozostały(glosniej chodzi niz Corsa mojej babci x12xe z 99 roku,tez lancuch)
.Przy przebiegu 43 tys,samochod trafil do ASO przez awarie automatyki swiateł.Zostały wimienione czujniki(3 tygodnie bez auta,po 2 tyg dopiero auto zastepcze).Na ponowne zgłoszenie odnosnie dzwięków,stwierdzono:
-piewszy raz sie z czymś takim spotykają
-,,jako naprawę,lek na dzwięki,,zmienili olej z 10w40(ktory sami zalali podczas przeglądu) na 5w30 ,obciążono mnie kosztami wymiany oleju
-zalecono mi jeżdzic a póżniej sie zobaczy.
Zaraz po odbiorze auta,zauważyłem ze :
-szyby strasznie parują,trzeba wlaczac klime,co przy 10-miesiecznym dziecku bywa uciążliwe,moze ma na to wplyw fakt ze cala deske rozdzielczą musieli wyciagac by czujniki wymienic.
-auto,przy wrzucaniu 1 biegu delikatnie rusza.no tego wczesniej nie bylo.
Auto mam do lipca na gwarancji fabrycznej.Najgorzej denerwuja dzwieki,jakby cos w silniku ,,tarło,, strach z małym jezdzic,po prostu nie czuje komfortu bezpieczenstwa.Zastanawiam sie,czy nie postawic auta na ekspertyzę rzeczoznawcy,by mieć potwierdzenie z innego żrodla wystepujacych usterek,i czy nie wezwać w formie pisemnej do usunięcia usterek.No i kwestia wymiany oleju,w ramach proby usuniecia usterki,wymieniono mi olej,rowniez na niewłaściwy,na mój koszt.

PostNapisane: 24 mar 2019, o 22:25 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 15
Model: Avensis T27 FL
Rocznik: 2012
Silnik: 1.8 2ZR-FAE
Walcz z ASO dopóki masz gwarancję, gdyż potem będziesz płacić ze swojego. Szyby również nie powinny ci parować chyba że po kolizji i gdzieś nieszczelności albo dywaniki wilgotne (masz gumowe założone?). A dźwięk spod maski z pewnością nie jest czymś normalnym i nie daj sobie wmówić że "ten typ tak ma". Chodzi jak moja poprzednia Astra h ale tak jakąś pokrywa/ blaszka się poluzowala w komorze silnika i wpadają w wibracje. Powodzenia!

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 9 kwi 2019, o 23:06 
Stara się...
Stara się...

U mnie jest podobnie, też grzechocze ale jest też taki dźwięk tarcia w miarę zwiększania obrotów to się nasila.

https://youtu.be/cawCl2jrX84

Myślałem że to wina pompy wody bo zaczęła cieknąć ale po wymianie jest tak samo. Sprawdziłem też alternator i też nic. Ewidentnie rozrząd. Mam auto pół roku jak je kupiłem to już tak było, nie wiem o co z tym chodzi. Słyszę to wyraźnie wjeżdżając do garażu gdy dźwięk odbija się od ściany. Samochód z 2014 przebieg 80 tyś.

Tu nagranie od strony nadkola:

https://youtu.be/VvlDnhs8TmI

PostNapisane: 13 kwi 2019, o 19:18 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam,

Dawno nie zaglądałem do swojego wątku i widzę, że jest nas więcej i co gorsza, że nie jest to jednak normalny dźwięk. Z kolegą Kowalik87 już się porozumiewaliśmy też przez PW.

Z tego, co słysze, to mamy dokładnie ten sam dźwięk i jest on irytujący - ja zauważam go, jak samochód stoi przy ścianie i dźwięk się od niej odbija. Byłem z tym w 2 ASO i 'nie słyszą nic niepokojącego', plus pojechałem do 'niezależnego mechanika' od japońskich marek i on też powiedział, że raczej wszystko jest ok. Ale dla mnie jest to co najmniej dziwne.

Ja w maju bądź czerwcu pojadę na przegląd i będę dalej ich cisnął o to, plus o zamianę oleju na 0w20 - dam znać, jaki będzie wynik.

Koledzy, Kowalik87 oraz Dohc2 - dajcie też proszę znać, jak u Was rozwinie się sytuacja, jeśli możecie. Mój samochód jest na gwarancji do września tego roku i przez ten problem w ogóle rozważam jej przedłużenie.

Dla przypomnienia mam Ave 2016 1.8, obecnie 36000 km, zalana Toyotowskim 5w30.

Wrzucam też dwa nowe filmiki:

1. Spod maski:

https://www.youtube.com/watch?v=9-qstyUAMhs

2. Od strony nadkola:

https://www.youtube.com/watch?v=92Xcq9VVWzU

Pozdrawiam!

PostNapisane: 14 kwi 2019, o 16:13 
Stara się...
Stara się...

Kolego ja jeżdżę na oleju 0 W 20 i taki też był wcześniej używany w moim samochodzie. Olej tu chyba nic nie zmieni, to jakby łańcuch o coś tarł nie wiem ślizg czy co...

PostNapisane: 14 kwi 2019, o 16:30 
Nowicjusz
Nowicjusz

Kowalik87 napisał(a):
Kolego ja jeżdżę na oleju 0 W 20 i taki też był wcześniej używany w moim samochodzie. Olej tu chyba nic nie zmieni, to jakby łańcuch o coś tarł nie wiem ślizg czy co...

Jasne - spodziewam się, że to nie przyniesie skutku, ale tak czy inaczej chcę zmienić na olej, jaki zaleca producent, a nie taki, który oszczędnościowo leje ASO.
Co do dźwięku, to będę pytał, może pojade jeszcze do 3 ASO, może spoktam kiedyś kogoś na parkingu z Ave 1.8 i spytam/posłucham. A może jeszcze inni posiadacze się wypowiedzą tutaj?
U mnie to w zasadzie przeszkadza w zakresie 1100 - 2500 obrotów - poniżej jest mało słyszalne, powyżej praca silnika już ten dźwięk zagłusza. No ale to cżęsty zakres, a dźwięk najbardziej jest słyszalny w czasie wjazdów do garażu, powolnego przejazdu przy jakimś budynku etc.

PostNapisane: 18 kwi 2019, o 09:42 
Stara się...
Stara się...

Mój samochód podlega akcji serwisowej wymiana zbiornika par paliwa i przy okazji rozmowy telefonicznej z serwisem pytałem właśnie o ten dźwięk rozrządu, gość powiedział, że nic nie powinno być słychać i u nich taka usługa sprawdzenie rozrządu i zaworów 250 zł...

PostNapisane: 19 kwi 2019, o 00:04 
Stara się...
Stara się...

Umówiłem się na 6 maja na tą wymianę tego zbiornika par paliwa w ASO w Lublinie i postaram się coś wybadać odnośne tego dźwięku rozrządu. Może mieli podobny przypadek chociaż podejrzewam, że mnie oleją, ale spróbuję.

PostNapisane: 20 kwi 2019, o 13:55 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witajcie koledzy,

Ja też mam dodatkowe informacje. Dziś pojechałem do kolejnego ASO, które w końcu podeszło do sprawy poważnie.
Serwisant poświęcił mi jakieś 40 minut i porównaliśmy dźwięk do innej Avensis 1.8 oraz Rav 4 2.0 (podobny silnik zz) i napisze tak - ten dźwięk występował w każdym z tych silników, aczkolwiek faktycznie u mnie jest głośniejszy (w sumie to prawie razem głowy pod nadkole wkładaliśmy).

Przy obrotach jałowych doszliśmy do wniosku, że dźwięk jest praktycznie taki sam, wręcz był cichszy u mnie, prawdopodobnie przez to, że silnik był bardziej rozgrzany. Gdybyśmy przestali porównywać na tym etapie, to wróciłbym do domu usatysfakcjonowany. Ale porównaliśmy jeszcze obroty około 1500 (u mnie jest wtedy najwyraźniejszy ten odgłos) oraz ponad 2000 i faktycznie u mnie był ten dźwięk głośniejszy, co przyznał też serwisant.

Ustaliliśmy, że oddaje samochód 7 maja na cały dzień do nich, a oni podepną sondę do bloku/rozrządu u mnie i w innym egzemplarzu i będą porównywać wyniki (drgania etc.). Jeśli wyjdą jakieś anomalie, będą rozkręcać i sprawdzać rozrząd.

Nagrałem filmik (link poniżej) spod nadkola Ave 1.8, z którą porównywaliśmy - ciężko powiedzieć na ile to słychać, ale zapewniam, że w 'idle' dźwięk wystepował we wszystkich 3 samochodach. W Rav 4 był chyba najcichszy. U mnie gorzej od 1500 rpm w górę.

https://www.youtube.com/watch?v=0HjxjvlCDe8

Dam znać, jaki będzie efekt diagnostyki.

Pozdrawiam,

PostNapisane: 7 maja 2019, o 18:13 
Stara się...
Stara się...

I co tam kolego wywalczyłeś?

PostNapisane: 7 maja 2019, o 20:58 
Nowicjusz
Nowicjusz

Kowalik87 napisał(a):
I co tam kolego wywalczyłeś?

Witam,

jeszcze nic. Samochód został na drugi dzień w serwisie. Bedą diagnozować dalej, nagrają ten dźwięk i prześlą do 'działu technicznego Toyoty' celem konsultacji.
Na chwilę obecną serwis przyznaje, że faktycznie u mnie jest dźwięk delikatnie głośniejszy, ale wszystko poza tym wydaje się być w normie. Cieszę się, że ktoś podszedł do tego poważnie i próbują dojść do źródła (świadczy o tym fakt, że nie poddali się po 1 dniu), ale szczerze 'cienko to widzę' i pewnie konkluzja będzie taka, że wszystko jest ok i mam jeździc...

Na pewno dam znać, jak to się rozwinie.

Jeszcze sobie przypomniałem, że Ty również miałeś być w ASO (wczoraj?) - dowiedziałeś się czegoś nowego?

PostNapisane: 7 maja 2019, o 22:18 
Stara się...
Stara się...

Hej nie byłem w końcu. Dałem sobie spokój, samochód jest na OtoMoto.

PostNapisane: 9 maja 2019, o 16:29 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam,

Odebrałem dziś samochód z ASO. Faktycznie widziałem wykresy drgań, papiery z wynikami testów etc., więc samochód został zbadany. Zdjęto też pasek, żeby wykluczyć dźwięki wydawane przez osprzęt oraz znów porównano z innymi egzemplarzami (w tym 'od spodu').

Dodatkowo tak, jak pisałem, ASO skonsultowało się z 'centralą techniczną' Toyoty. Konkluzja jest taka, że jest to dźwięk wydawany przez pompę oleju i jest normalny.

Otrzymałem podstemplowaną informację na zleceniu, że źródłem dźwięku jest pompa i że odgłos nie odbiega od normy i nie świadczy o uszkodzeniu podzespołu, tym samym nie ma podstaw do jego naprawy.

Tak, jak wspomniałem wcześniej, sam słyszałem, że ten dźwięk występował w 2 innych egzemplarzach, choć w moim jest nieco głośniejszy przy dodawaniu gazu.

Szkoda, że nie ma podstaw do naprawy, ale przynajmniej nie czuję się zignorowany i mam potwierdzenie na piśmie 'na wszelki wypadek', że dźwięk nie powinien wzbudzać niepokoju.

Pozdrawiam,

PostNapisane: 12 maja 2019, o 13:41 
Stara się...
Stara się...

Mocno naciągana ta teoria z tą pompą oleju, ale coś powiedzieć musieli.

PostNapisane: 20 maja 2019, o 00:45 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 2
Model: Avensis T27FL2015
Rocznik: 2015
Silnik: 1.8 2ZE-FAE LPG BRC
U mnie dźwięki z okolicy rozrządu były tak głośne, że mechanik rozpoznawał po tym na słuch mój samochód z daleka. Wcześniej jeździłem na 5w20 a teraz zalałem 10w30. Dodatkowo przy okazji wymiany pompy wody (ciekła przy przebiegu 70T km) wyczyszczony został pasek PK z malutkich kamyczków, które dostają się spod kół i wbijają w rowki paska. Jest teraz wyraźniej ciszej.
Wcześniej łomot był taki jak by się już łańcuch o obudowę obijał.

Próbował ktoś założyć osłonę pod silnik z diesla? Tam jest chyba większa niż w benzynie.

PostNapisane: 22 maja 2019, o 08:11 
Nowicjusz
Nowicjusz

emjot napisał(a):
U mnie dźwięki z okolicy rozrządu były tak głośne, że mechanik rozpoznawał po tym na słuch mój samochód z daleka. Wcześniej jeździłem na 5w20 a teraz zalałem 10w30. Dodatkowo przy okazji wymiany pompy wody (ciekła przy przebiegu 70T km) wyczyszczony został pasek PK z malutkich kamyczków, które dostają się spod kół i wbijają w rowki paska. Jest teraz wyraźniej ciszej.
Wcześniej łomot był taki jak by się już łańcuch o obudowę obijał.

Próbował ktoś założyć osłonę pod silnik z diesla? Tam jest chyba większa niż w benzynie.

Cześć,

Dzięki za info. Czyli jest nas więcej, plus warto sprawdzić pasek.

Czy olej zmieniłeś na 5w30, celem wyciszenia dźwięków? Jeśli tak, uważasz, że to właśnie to pomogło? Ja właśnie chcę zmienić z 5w30 na 0w20 przy kolejnym przeglądzie za 2 tygodnie i wolałbym nie pogorszyć sprawy.

Niestety nie wiem nic na temat osłony pod silnik.

Dzięki i pozdrawiam,

PostNapisane: 22 maja 2019, o 21:14 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 2
Model: Avensis T27FL2015
Rocznik: 2015
Silnik: 1.8 2ZE-FAE LPG BRC
Trochę namieszałem z tym olejem (o jedną klasę :-) ). Wcześniej od początku jeździłem na 0w20. Na nim silnik ostatnio strasznie łomotał. Dlatego na ostatniej wymianie (przy 65T km) wlałem 5w30. Po wymianie oleju zaczęło robić się ciszej. Do tego operacja z czyszczeniem paska i jest znośnie - łomot „jakby” łańcucha przestał dominować na wolnych obrotach.

PostNapisane: 24 maja 2019, o 09:28 
Nowicjusz
Nowicjusz

emjot napisał(a):
Trochę namieszałem z tym olejem (o jedną klasę :-) ). Wcześniej od początku jeździłem na 0w20. Na nim silnik ostatnio strasznie łomotał. Dlatego na ostatniej wymianie (przy 65T km) wlałem 5w30. Po wymianie oleju zaczęło robić się ciszej. Do tego operacja z czyszczeniem paska i jest znośnie - łomot „jakby” łańcucha przestał dominować na wolnych obrotach.

Dzięki wielkie za odpowiedź. No to mam 'zagwozdkę' w takim razie, czy jednak zmieniać na 0w20. Z jednej strony chciałbym jeździć na oleju, jaki zaleca Toyota, z drugiej, jeśli ma być jeszcze głośniej, to mija się to z celem. No nic, podejmę decyzję na przeglądzie.

PostNapisane: 24 maja 2019, o 10:08 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 53
Model: Avensis T27
Rocznik: 2010
Silnik: 2ZRFAE, 1.8
Zawsze możesz wlać 0W30.
Wilk syty i owca cała. :tak:

PostNapisane: 27 maja 2019, o 07:38 
Nowicjusz
Nowicjusz

LemonR napisał(a):
Zawsze możesz wlać 0W30.
Wilk syty i owca cała. :tak:

Fakt, to też jest opcja. Dzięki!

PostNapisane: 30 sie 2019, o 14:08 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witajcie,

Dzięki pomocy kolegi Dohc2, który przetarł szlaki w swoim ASO, ja również oddałem mój samochód do serwisu i wymieniono mi cały rozrząd na gwarancji. Jestem bardzo zadowolony.
W środę odebrałem samochód i efekt jest taki, że ten dźwięk tarcia zniknął, więc jest to coś związanego z rozrządem.

Tak więc, jeśli u Was jest podobnie, to kierunek diagnozy to rozrząd.

Duże podziękowania dla kolegi Dohc2.

Pozdrawiam!

PostNapisane: 2 wrz 2019, o 13:33 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam
Jeśli ktoś ma podobne objawy jakie występowały u mnie
https://youtu.be/RqgRgifwU80

To nie dajcie sobie wmówić że to wina oleju.BULL SHIT!!!! Dopiero twarde postraszenie konsekwencjami prawnymi wymusiło na ASO wymianę kompletu rozrządu.Dluga drogę przeszedłem zanim dopiąłem swego.W miedzy czasie slyszalem inne modele nawet w ASO z przebiegiem 20tys km,tez tak mialy.W miedzy czasie zmieniono mi olej,na moj koszt,gdzie nie przynioslo to zadnego efektu.Dopiero wymiana calego rozrzadu przy 46 tys km sprawila ze dziwne dźwięki całkowicie zniknęły.Przypomne że moje auto ma niespełna 50tys km,a dziwne dźwięki pojawiły się po przejechaniu około 35tys km.W toku dochodzenia przyczyny dowiedzialem sie tez ze przy okolo 100tys km wystepuje pocenie się silnika z okolic uszczelki głowicy,podobno toyota tez ma tego swiadomosc. Takze podsumowując Panowie,nie,TEN TYP TAK NIE MA!!! Podejście Toyoty wprost żenujące.Aby przeszło gwarancję i nara.
Pozdrawiam

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]