TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 23 paź 2018, o 20:27

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 kwi 2018, o 10:08 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2015
Silnik: 1.8 benzyna
Cześć,

Zebrało mi się trochę frustracji na moją Toyotę i chcę się z Wami skonsultować czy to tylko ja tak mam, czy to jest typowe dla Avensisa T27 benzyniaka 1.8, po lifcie (2015)? Co mnie wkurza po ponad roku jazdy:

a) Obroty silnika - nie są stabilne, raz są równe idealnie, obrotomierz pokazuje około 600-650, ale na jałowym biegu potrafią spaść do ok. 550, przy tym silnik wpada w drgania i już nie przypomina perfekcyjnej japońskiej maszyny - po prostu go czuć jak się trzęsie i słychać to. Przez pierwsze pół roku to nie występowało. Zgłaszałem temat do ASO, przeczyścili chyba przepływomierz z 3 miesiące temu ale temat powrócił. Po czyszczeniu tego przepływomierza z kolei silnik 'uczył' się prawie 2 tygodnie zanim obroty się ustabilizowały, a także występuje "odbijanie" obrotów po wrzuceniu na jałowy - spadają do ok. 600-700, potem odbijają się na 1000, i wtedy dopiero się stabilizują.

b) Reakcja silnika na pedał gazu - mam wrażenie że występuje duże opóźnienie (około 0,8-1 sekundy) zanim silnik zareaguje na wciśnięcie gazu. To jest mega frustrujące, nie spotkałem się z czymś takim w żadnym innym aucie którym zdarzało mi się jeździć. Czy ten typ tak ma, czy to ja jestem jakiś nienormalny?

Jak na legendarną japońską markę, to powyższe zachowania silnika bardzo rozczarowują. Będę wdzięczny za Wasze komentarze :sciana:

PostNapisane: 15 maja 2018, o 15:05 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 7
Model: Avensis T27
Rocznik: 2012
Silnik: 1.8 2ZR
Ustaliłeś co jest nie tak? bo na bank coś jest. Co prawda mam przedlifta ale nic takiego nie występuje. Jeździłem tez poliftem z 2015r z 1.8 i niczego takiego nie zauważyłem. Ciekawe też, że po czyszczeniu przepływomierza (czy przepustnicy?) nie przyuczyli go? czysciłem przepustnice przy moim drugim samochodzie i adaptacja trwała kilka minut, później samochód chodził równo.

PostNapisane: 14 cze 2018, o 19:28 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 1
Model: Avensis T27FL
Rocznik: 2013
A ja mam podobne odczucia co założyciel tematu, zarówno z obrotami jak i pedałem gazu. Już tak 3 lata się męczę : :hahaha: Też mi na gwarancji (jak jeszcze była) czyścili przepustnice (odnośnie obrotów), ale na nie wiele się to zdało. Bardzo często obroty żyją swoim życiem. Też się parę razy zdarzyło, że obroty spadły tak nisko, że myślałem, że zaraz silnik zgaśnie.... Czasami potrafią się same podbić itd. W ogóle to są one jak dla mnie za niskie, przez co czuć drgania silnika, ale ponoć tak ma być...ekologia.... Co do pedału gazu tez mnie często to denerwuje, szczególnie startując pod górkę, mam wrażenie, że jak nacisnę lekko gaz, (żeby ruszyć bez wycia) to on nie reaguje.. no i wtedy trzeba go docisnąć, a to z kolei powoduje wycie silnika...

PostNapisane: 14 cze 2018, o 20:22 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 16
Model: Avensis T25/T27
Rocznik: 2003
Ten tym tak ma, pisałem o tym w sierpniu 2017 r. W T25 pedał gazu reaguje natychmiast, natomiast w nowym T27 reaguje wolniej i muszę wciskać więcej. Podobno nie ma możliwości ustawienia.

PostNapisane: 14 cze 2018, o 22:47 
Guru
Guru

Pochwały: 31
Model: byla T22 jest T 27
Rocznik: 2009
Silnik: 1.8 147 KM (2ZR-FAE)
tez tak miałem z tym falowaniem obrotów ale raczej sporadycznie ale samo przeszło po 6 latach hahah
pedał gazu ma niestety minimalne opóźnienie i trzeba się niestety przyzwyczaić TTTM

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]