TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 24 cze 2018, o 03:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 sty 2018, o 20:36 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Nadwozie: liftback
Rocznik: 2001
Silnik: 1.8 vvti
Witam wszystkich. Jestem nowy na forum i zaznaczam, że jestem laikiem jeśli chodzi o mechanikę. Od momentu gdy kupiłem moją avkę niepokoi mnie jedna rzecz, na początku było to prawie niewyczuwalne, ostatnio coraz bardziej mam wrażenie. Mianowicie podczas przyspieszania, głównie na 2 i 3 czuje jakąś wibrację mniej więcej pod pedałem sprzęgła. Gdy zdejmę nogę z gazu i butnę mu trochę bardziej już tego nie czuć. Również przy dociśnięciu sprzęgła na maksa podczas zmiany biegów mam wrażenie, że coś tam się dzieje pod pedałem, szczególnie ostatnio, wcześniej było wyczuwana tylko ta wibracja przy przyspieszaniu. Myślałem, że to może przeguby co było już tu na forum opisywane, ale mam jakieś wrażenie że tyczy się to również sprzęgła. A może to dwie oddzielne sprawy? Czasem, bardzo, bardzo rzadko na zimnym mam też problem z wybiciem jedynki przy ruszaniu. Staje się tak dosłownie raz góra, dwa i później jest wszystko ok. Może to tylko związek z zimnym autem i nie ma związku z wyżej wymienionymi. Proszę ekspertów o jakieś sugestie za co się tu zabrać itd.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]