TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 23 sie 2017, o 23:28

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 cze 2016, o 17:01 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis
Nadwozie: hatchback
Rocznik: 2004
Silnik: 2.0 D4D
Witam
Dzisiaj wyczyściłem EGR. Podczas tej operacji wyjmowałem też akumulator.
Po oczyszczeniu EGR (wcale nie był mocno zawalony mimo że auto ma 250kkm) i złożeniu wszystkiego do kupy pojawił się problem.
Mianowicie auto nie ma mocy. W momencie gdy powinno się załączyć turbo (ok 2000obr) jest delikatny spadek mocy i dalej nic się nie dzieje. Auto przyspiesza jakby nie miało turba. Przy turbo nic nie grzebałem. Zdjąłem wąż który doprowadza powietrze z turba do filtra powietrza i ewidentnie turbo pompuje powietrze.
Nie wiem co zrobiłem nie tak. Czyżby źle złożyłem EGR. Może ten czujnik co na górze egra jest coś źle działa. Przy składaniu psiknąłem tam WD40.
Dodam że auto nie dymi nie gwiżdże tylko spalanie ma większe.
Jeśli ktoś ma jakieś pomysły będę wdzięczny.
D4D 116KM

PostNapisane: 12 cze 2016, o 01:06 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 1
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2005
Sprawdź przewód powietrza przy turbinie, czy cały, ja swój uszkodziłem, tylko zdaje mi się że powinna kopcić. Ewentualnie zaślep EGR i zobacz jak działa, ale po mojemu to nie objawy na EGR. Check się nie wyświetla??

PostNapisane: 12 cze 2016, o 09:28 
Nowicjusz
Nowicjusz

Chek się nie pali Dzisiaj po przejechaniu 40km zauważyłem że problem jest raczej z ciśnieniem doładowania Poczas przyśpieszenia ewidętnie wyczuwalny jest spadek mocy w różnych zakresach obrotów. Jak przyspieszam łagodnie to idzie w miarę normalnie Zapewne podczas skadania gdzieś nie zacisnołem jakiejś opaski albo nie założyłem jakiegoś wężyka od podciśnienia

PostNapisane: 13 cze 2016, o 15:26 
Nowicjusz
Nowicjusz

Sprawa się wyjaśniła. Winny był króciutki wężyk łączący czujnik z rury idącej do przepustnicy i czujnik w samej przepustnicy. Albo sam spadł albo go po prostu przeoczyłem podczas montażu.
A teraz kilka słów o odczuciach po czyszczeniu EGR.
Auto ma 250tyś km i prawdopodobnie nikt tego egra wcześniej nie czyścił bo śruby wyglądały jakby nikt się do nich nie dotykał. Sam egr nie był mocno zabity choć sadzy było w nim sporo i sam zawór po otwarciu też miał mały prześwit. Po oczyszczeniu wszystkiego i zmontowaniu wyczuwalna jest mniejsza turbo dziura. Samochód przyspiesza bardziej równomiernie. Wcześniej miał duże skoki mocy tzn. do 1800obr. prawie nic a powyżej gwałtowne doładowanie i skok mocy. Teraz przyśpieszenie jest dużo bardziej równomierne. A więc czyszczenie jakiś efekt przyniosło.
Temat do zamknięcia

PostNapisane: 14 lut 2017, o 15:20 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis verso 2003
Nadwozie: inne
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 benzyns
Witam wszystkich.Jestem posiadaczem avensis verso 2003 r 2.0 vvti.Niestety ostatnio zapalila sie mi kontrolko check .Komputer pokazal blad czujnika temperatury powietrza dolotowego.Wymienilem przeplywomierz ale niestety blad sie powtarza.Przeplywka jest raczej dobra i raczej nie ona sprawia problemy gdyz wymienilem z corolli verso (ten sam nr czesci ) i blad sie powtorzyl a moja przeplywka w corolli sprawuje sie dobrze(kupilem uzywana).Co dziwnego to po zresetowaniu komputera na biegu jalowym wyglada wszystko dobrze,moge gazowac nic sie nie dzieje a raczej nie podswietla,gdzy wlaczam wsteczny i jade powoli do tylu tez jest wporzadku.Dopiero wlaczenie biegu do przodui ruszenie wyzwala ponownie ten sam blad.Nie mam pojecia co to moze byc.Gdzies czytalem ze podobne objawy wyzwala czasem egr ale nie wiem czy moja ave go posiada.Moze ktos z was mial podobny problem lub z innego doswiadczenia moze pomoc.Ewentualnie gdzie znajde Egrw moim modelu? Moze przepustnica? Prosze o podpowiedzi za ktore z gory dziekuje.

PostNapisane: 14 lut 2017, o 18:07 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis verso 2003
Nadwozie: inne
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 benzyns
Bylem przed chwila w serwisie toyoty i dowiedzialem sie iz nie mam zaworu egr wiec nie wiem co teraz?

PostNapisane: 14 lut 2017, o 22:32 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 83
Model: Land Cruiser
Rocznik: 1992
Silnik: 3.5 Diesel
Jeśli masz tester i możesz sobie samemu skasować ten kod to skasuj odpal silnik poszarp kablami w tamtej okolicy tam jest strasznie ciasno może kable się złamały, jeśli wywołasz usterkę to przynajmniej wiesz gdzie mniej więcej szukać .

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]