TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 17 gru 2017, o 19:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 gru 2015, o 11:47 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Rocznik: 2000
Silnik: 4AFE + lpg
Witam

Mam taki oto problem. Podczas parkowania po wrzuceniu biegu wstecznego i próby ruszenia silnik nagle zgasł. Podczas próby ponownego odpalenia zauważyłem, że po włączeniu zapłonu nie świeci się kontrolka ładowania akumulatora i kontrolka check engine, reszta kontrolek świeci normalnie. Podczas próby odpalenia silnika totalnie nic się nie dzieje, można obracać kluczyk do woli i nic.
Dodam że akumulator sprawny, oświetlenie samochodu działa.
Musiałem dziś zostawić samochód w sąsiednim mieście i chciałbym wiedzieć czy usterkę mogę naprawić samodzielnie czy organizować holowanie...

Silnik 4AFE + LPG, 2000 rok, przebieg 303000 km

Dzięki wszystkim za odpowiedź

PostNapisane: 7 gru 2015, o 11:57 
Nowicjusz
Nowicjusz

Dzisiaj po rozmowie z mechanikami padła teoria że może to być urwany przewód masy od silnika do podłużnicy. Czy faktycznie może to dawać takie objawy? W którym miejscu tego przewodu szukać w silniku 4AFE? Czy mógł się on tak sam z siebie urwać?

PostNapisane: 20 gru 2015, o 18:34 
Nowicjusz
Nowicjusz

Po zaciągnięciu samochodu do elektryka powiedział że to awaria stacyjki. Coś tam podłubał i samochód działa. Niestety awaria znów powróciła. I niestety w tych samych okolicznościach czyli podczas ruszania z miejsca - puszczania sprzęgła i wciśnięcia gazu - i teraz pytanie czy jak wymienię kostkę stacyjki to będzie już po sprawie czy może jest gdzieś jakieś zwarcie które daje o sobie znać właśnie podczas puszczania sprzęgła i wciskania gazu? Czy to w ogóle jest możliwe czy to po prostu zbieg okoliczności że kostka stacyjki padła akurat w tych samych okolicznościach? Osobiście nie wierzę w zbiegi okoliczności.
Po wyjaśnieniu awarii temat jest raczej do działu "Elektryka"

PostNapisane: 7 paź 2016, o 22:49 
Nowicjusz
Nowicjusz

Otóż awaria powtórzyła się znowu w niedługim czasie. Dałem samochód do garażowego specjalisty (naprawdę dobry fachowiec), który skrupulatnie sprawdzając kabel po kablu doszedł do wniosku, że wypięła się jakaś kostka w którą wpięli się gazownicy (chyba do przewodów dających sygnał z sondy lambda) i wtedy kabel tarł o półoś aż przetarła się izolacja. Robiło zwarcie, paliło bezpieczniki, odcinało prąd od zapłonu i otoż jest moja historia. Przypadek jeden na milion ale może komuś pomoże choćby w rozważeniu nawet najmniej prawdopodobnych możliwości. I tak trochę kasy wydałem na różnych mechaników, z których żaden nie doszedł o co chodzi oprócz tego ostatniego co ma warsztat w garażu i zajmuje się mechaniką hobbystycznie :)

PostNapisane: 11 paź 2016, o 14:44 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 8
Model: Avensis T22 Wagon
Silnik: 4A-FE + LPG 4gen.
Po druciaciarzach lpg wszystkiego można się spodziewać... Do solidnych warsztatów zawsze są długie kolejki, jak do wszystkich speców.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]