TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 22 paź 2017, o 01:08

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 lip 2008, o 22:46 
Stara się...
Stara się...

Marka: Toyota
Model: Avensis T22
Rocznik: 2000
Silnik: 2.0 d4d
Witam. Czasem słyszę dziwny dźwięk gdy lekko przyspieszam. Jakby jęk czy coś takiego. Przeważnie na drugim biegu. Jest krótki. Gdy wcisnę sprzęgło dźwięk tek natychmiast znika. Co to może być może mieliście coś takiego?
ps. Rety pomyliłem dział. Przepraszam. Czy ktoś z moderatorów może przenieść ten temat do działu silnik i jego osprzęt?

Portal

Tytuł:
PostNapisane: 7 lip 2008, o 07:39 
Diagnoza-koło dwumasowe, a czy słyszysz oprócz tego takie dziwne terkotanie ???

Tytuł:
PostNapisane: 7 lip 2008, o 16:01 
Stara się...
Stara się...

Nie, nie słyszę terkotania, ale będę musiał się przysłuchać na biegu jałowym. A czy jak jest to koło to może się zepsuć nagle czy raczej będzie coraz gorzej się jeździło?

Tytuł:
PostNapisane: 7 lip 2008, o 17:14 
Zepsuć nagle raczej nie, ale efekt z czasem będzie się nasilał

Tytuł:
PostNapisane: 7 lip 2008, o 17:21 
Stara się...
Stara się...

A tak to jaki powinien być następny objaw. Oczywiście tak tylko pytam bo nikt tego naprawdę nie wie. Ale widzę że masz w tym temacie doświadczenie to może wiesz.

Tytuł:
PostNapisane: 7 lip 2008, o 19:04 
Zaawansowany
Zaawansowany

Marka: toyota
Model: avensis T25
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 1CDFTV
następny objaw to drżenie rąk, nieprzespane noce, diadgnoza u psychoanalityka -> "koło dwumasowe" :bojesie: i szybkie zapisanie się na wymianę w ASO,

- a ztego co piszą na naszym forum to przy wyrażnych drganiach , szarpnięciach itp można myśleć o kole , jęczeć może coś np. na sprzęgle, jakimś łożysku - i gdzieś jest forum , że któryś z kolegów wymieniał samo sprzęgło -bez koła , teraz montują podobno sprzęgła lekko zmodyfikowane, które chodzą lekko i precyzyjniej działają, albo wręcz jakiś pasek jęczy się ślizga

Tytuł:
PostNapisane: 7 lip 2008, o 19:42 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 17
Model: Auris FL Premium +
Rocznik: 2011
Silnik: 1,33 VVT-i
Witam,
jeśli to dźwięk podobny do "chicho miałczącego małego kota, w krótkim wydaniu", to mam to samo od prawie roku czasu - na początku też się zastanawiałem, co to może być, ale po kilku tysiącach "wsłuchiwania" się we wszelakie odgłosy z silnika, po prostu dałem spokój - TTTM ;-)

I z pewnością nie jest to odgłos koła dwu-masowego, kolego qfas, nie strasz ludzi takimi diagnozami :jacipokaze: :jacipokaze: :jacipokaze:

Tytuł:
PostNapisane: 7 lip 2008, o 19:52 
Stara się...
Stara się...

Tak właśnie to taki dźwięk. " poszukam kota pod maską może się schował " :hihihi: no ja jestem przewrażliwiony na dziwne dźwięki. To co to takiego, na pewno ma jakąś przyczynę. :bojesie:

Tytuł:
PostNapisane: 7 lip 2008, o 20:08 
Zaawansowany
Zaawansowany

grekab, może to Cię uspokoi:

Od jakiegoś czasu myślę, że ma to związek z turbiną, poczytałem nawet kilka postów na forum, ale w/g wskazań obrotomierza, turbina zaczyna pracę od ok. 1800-2000 rpm, a to "miałknięcie" ma u mnie miejsce na ok. 1500rpm, czyli wtedy, gdy turbina jeszcze nie pracuje.
Poza tym, to słychać tylko jak u Ciebie, na drugim biegu, zaraz przed i zaraz po redukcji na trzeci bieg :nuda: :nuda: :nuda:
Cóż, coś tam pewnie sie odzywa, ale żeby to zlokalizować i ewentualnie naprawić, trzeba by pojechać do ASO, a jakoś mi tam nie spieszno ;-)

Pozdrawiam

Darek

Tytuł:
PostNapisane: 7 lip 2008, o 20:12 
Stara się...
Stara się...

No czasem jak jadę drogą osiedlową to na 2 biegu mam 1100 RPM i nie zawsze ale czasem słychać ten dźwięk

Tytuł:
PostNapisane: 7 lip 2008, o 20:15 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 32
Model: T-etka 27
Silnik: benzyna
Oj ten temat koła dwumasowego spędza sen z powiek niejednemu.
A to czasem z tym kołem to nie jest tak,że najczęściej one podają" bo nic nie jest wieczne". Większość naszych ave pochodzi z krainy tulipanów gdzie ciagały kempingi które ważą prawie tyle samo co mały autobus?, albo maja przebiegi po 300 tys i więcej a na licznikach w polsce skromne 110 tys albo 150 ?
Jak szanuje się samochód i nie butuje ich bez pamięci to odwdzięczą się nam dobrą jazdą.
Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: 7 lip 2008, o 20:16 
Zaawansowany
Zaawansowany

grekab napisał(a):
nie zawsze ale czasem słychać ten dźwięk

No właśnie - ta nieregularność pojawiania się " kotecka pod maską" utrudnia zlokalizowanie tego dźwięku - na postoju po prostu nie występuje... :nie:

Tytuł:
PostNapisane: 7 lip 2008, o 20:22 
Stara się...
Stara się...

Moja ave nie ciągała przyczep po prostu nie mam haka.

Tytuł:
PostNapisane: 7 lip 2008, o 20:28 
Zaawansowany
Zaawansowany

yaris14 napisał(a):
Jak szanuje się samochód i nie butuje ich bez pamięci to odwdzięczą się nam dobrą jazdą.

Tu się zgadzam, moja też nie ma i nie miała haka, a do "sportowej" jazdy ten silnik chyba nie jest najlepszy.
Poza tym, jest chyba nawet udowodnione, że styl jazdy ma kolosalny wpływ na żywotność silnika i jego podzespołów...

Tytuł:
PostNapisane: 7 lip 2008, o 20:57 
Zaawansowany
Zaawansowany

No niestety nic nie jest wieczne, stare dobre to jest tylko wino i skrzypce.
A propos tego dziwnego dźwięku nie ma jakieś możliwości żeby odłączyć turbinę i wtedy sprawdzić czy to aby nie to?

Tytuł:
PostNapisane: 7 lip 2008, o 21:04 
Zaawansowany
Zaawansowany

yaris14 napisał(a):
No niestety nic nie jest wieczne, stare dobre to jest tylko wino i skrzypce.
A propos tego dziwnego dźwięku nie ma jakieś możliwości żeby odłączyć turbinę i wtedy sprawdzić czy to aby nie to?

Teoretycznie jest taka możliwość (dobry mechanik albo ASO), ale to chyba nie turbina - inny zakres obrotów - popatrz na mój post powyżej.
Z resztą, nie mam zamiaru rozbierać nic przy silniku, w sytuacji gdy sam dźwięk nie jest jeszcze objawem usterki ( po przejechanych 30 tys. km coś już by chyba się stało).

Tytuł:
PostNapisane: 7 lip 2008, o 21:17 
Nowicjusz
Nowicjusz

grekab napisał(a):
A tak to jaki powinien być następny objaw. Oczywiście tak tylko pytam bo nikt tego naprawdę nie wie. Ale widzę że masz w tym temacie doświadczenie to może wiesz.

ZAJMUJEMY SIĘ WYMIANĄ I NAPRAWĄ KÓŁ DWUMASOWYCH I SPRZĘGIEŁ OBJAWY WSKAZUJĄ ŻE PADŁO KOŁO W 99% TRZEBA WYMIENIĆ KOŁO I SPRZĘGŁO W RAZIE PROBLEMU TEL 607 574972 POZDRAWIAM

Tytuł:
PostNapisane: 7 lip 2008, o 21:18 
Zaawansowany
Zaawansowany

Wiesz co, zacytuje jednego gościa z aso który naprawdę bardzo mi pomógł w walce z moim traktorkiem T25. d4d
Osbiście miałem problem z wtryskiem- o czym jeszcze wtedy nie wiedziałem i próbowaliśmy eliminować wszystkie rzeczy za jego radą po kolei łącznie z turbiną .
Żeby wyeliminować turbinę kazał cytuję "Mozesz sobie w sumie sam wykluczyc turbine zdejmujac wezyk podcisnieniowy z gruszki korektora na turbinie"
Jak to jest w innych ave nie wiem i nie zamierzam się wymądrzać na ten temat. Dwumas to raczej nie jest bo przy zapalaniu i gaszeniu sa takie wibracje że plomby z zębów wypadają - nie mówiącjuż o innych wrażeniach słuchowych.z tego co mówisz haka nie masz a zprzebiegiem też chyba nie jest tragiczne.Jak była szanowana to raczej żadnych takich rzeczy z rodzaju dwumasu nie powinno być.
Ja i tak musiałem suma sumarum jechać do niego na tester ale może tobie ten pomysł z turbiną w czymś pomoże.
Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: 7 lip 2008, o 21:33 
Stara się...
Stara się...

A jeśli to turbosprężarka to raczej bym musiał pojechać do mechanika żeby zdiagnozował. Czy może jest jakiś domowy sposób na sprawdzenie tego ?

Tytuł:
PostNapisane: 7 lip 2008, o 21:56 
Zaawansowany
Zaawansowany

Ja się na to nie piszę - kiedyś usłyszałem od mechanika (jeszcze w dawnych czasach): "Nie ruszja g...na póki nie śmierdzi" :-D
Coś w tym jest - zdecydowanie.

Ale Tobie życzę powodzenia i jeśli znajdziesz przyczynę - daj znać :ok:

Tytuł:
PostNapisane: 7 lip 2008, o 23:43 
Zaawansowany
Zaawansowany

Marka: toyota
Model: avensis T25
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 1CDFTV
daw-auto napisał(a):
ZAJMUJEMY SIĘ WYMIANĄ I NAPRAWĄ KÓŁ DWUMASOWYCH I SPRZĘGIEŁ OBJAWY WSKAZUJĄ ŻE PADŁO KOŁO W 99% TRZEBA WYMIENIĆ KOŁO I SPRZĘGŁO W RAZIE PROBLEMU TEL 607 574972 POZDRAWIAM

przykro nam Panie fachowcu ale objawy wskazują, że w 99% nie jest to koło dwumasowe, a tak w razie problemu i zciekawości to ile bierzecie za wymianę koła i sprzęgła - jeśli łaska?

Tytuł:
PostNapisane: 8 lip 2008, o 07:37 
Mistrz
Mistrz

Model: Avensis T22 FL SW
Rocznik: 2001
Silnik: D-4D
gregor napisał(a):
daw-auto napisał(a):

przykro nam Panie fachowcu ale objawy wskazują, że w 99% nie jest to koło dwumasowe, a tak w razie problemu i zciekawości to ile bierzecie za wymianę koła i sprzęgła - jeśli łaska?
.

Sa na allegro. Z tego co slyszalem to regenerowane kola szybko padaja. Rozwiazanie dobre dla sprzedajacych auto.

MP3 USB SD AUX w fabrycznym radiu
ZMIENIARKI MP3 / Bluetooth

Tytuł:
PostNapisane: 8 lip 2008, o 07:46 
Zaawansowany
Zaawansowany

Regenerowanie koła to jak regenerowanie wtrysków- taki sam wspaniały efekt.

Tytuł:
PostNapisane: 8 lip 2008, o 07:50 
Takich podzespołów nie radziłbym regenerować :glupek:

Tytuł:
PostNapisane: 8 lip 2008, o 09:49 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 4
qfas napisał(a):
Takich podzespołów nie radziłbym regenerować :glupek:

Chyba, że ktoś lubi 2 razy wymieniać ten sam element.

Tytuł:
PostNapisane: 8 lip 2008, o 09:57 
Cytuj:
Chyba, że ktoś lubi 2 razy wymieniać ten sam element.

ano wtedy jest sens :tak:

Tytuł:
PostNapisane: 8 lip 2008, o 10:02 
Zaawansowany
Zaawansowany

A najfajniejsze jest to że niby udzielają na to gwarancji, tylko ciekawe jak im sie później udowodni że źle to zrobili?

Tytuł:
PostNapisane: 8 lip 2008, o 10:23 
Moderator
Moderator

Pochwały: 289
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
gregor napisał(a):

ja sie kontaktowalem z firma regenerujaca z poznania i wtedy chcieli za regeneracje kola+nowe kpl. sprzeglo Aisin+robota 1600zl, ale postawilem na kolo nowe wiec o co chodzi w tej regeneracji nie wiem ???

pozdr :-D

Tytuł:
PostNapisane: 8 lip 2008, o 10:34 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 2
Model: T22 FL kombi
Silnik: 2,0 D4D
Dopiero teraz zauważyłem temat o "jęknięciu" czy "miauknięciu" i chcę dołączyć do grona osób, które to mają, ale nie wiedzą co to dokładnie jest :). NA PEWNO TO NIE KOŁO DWUMASOWE, bo u siebie zmieniałem parę tys. km temu na nowe.
A jęknięcie tak jak było opisane: dochodzi gdzieś od silnika, występuje nie za każdym razem (czyli nie mogę tego sprowokować kiedy chcę), jest krótkie (2-3 s), jest przy przyspieszaniu, najczęściej na 2. biegu (czasem na 3.), najprawdopodobniej między 1500 a 2000 obr/min (ale to tak krótkie i niespodziewane, że nigdy nie zauważyłem dokładnie - zwłaszcza, że to przy przyspieszaniu, kiedy obroty nie stoją w miejscu :)).
Też podejrzewam że to turbina, ale brak mi wiedzy jakie dokładnie rozwiązania konstrukcyjne zastosowano w silniku. Wyobraziłem sobie, że przed właściwą pracą (mam na myśli poziom tuż przed 2000 obr/min) turbina musi się rozpędzić, albo np. zmienia się geometria łopatek (o ile ta turbinka tak ma). No i odgłos pochodzi albo do łożyska, albo od mechanizmu ustawiającego łopatki. Albo od innego mechanizmu, który się włącza/wyłącza automatycznie przy wzroście obrotów (np. zawór recyrkulacji spalin - czy to możliwe(?), albo jakiś inny mechanizm, jakiś elektrozawór, jakaś membranka podciśnieniowa, czy coś takiego...). Może ktoś ma fachową wiedzę na temat: jaka część silnika/element sterowania uruchamia się lub przełącza przy przyspieszaniu dokładnie w podanym zakresie obrotów?

Tytuł:
PostNapisane: 8 lip 2008, o 13:32 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T25
Rocznik: 2004
witam,

ja tez mam cos podobnego, ale u mnie slychac tylko przy opuszczonych szybach. Na pierwszym i drugim biegu, gdy przyspieszam i odpuszczam sprzeglem, ale tez nie zawsze. Ogolnie tydzien temu zmienilem sprzeglo (bylo na wykonczeniu) i dwumas (mechanik stwierdzil ze dlugo nie pochodzi), a dzwiek ten mialem juz przed wymiana.

Pozdrawiam

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]