TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 15 sie 2018, o 10:44

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 wrz 2014, o 21:58 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 2
Marka: Mazda
Model: 3.
Nadwozie: hatchback
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0 LPG Automat
w ostateczności zainwestujesz w silnik i skrzynie z alle...... myślę że w 4 kpln się z robocizną zmieścisz.......
Sąd + prawnik pewnie podobny koszt, a tak szybciej bedzie.........

Było
Avensis 12r
5008 10r
Bravo 10r
Swift 05r

PostNapisane: 1 wrz 2014, o 22:00 
Stara się...
Stara się...

Marka: Toyota
Model: Avensis T27
Rocznik: 2011
Silnik: 1.6 benzyna
Visitor1230 napisał(a):
A to ci sie przygoda z Toyota pieknie zaczela. Jak pojedziesz to tego innego ASO nie tlumacz im zbyt wiele. Niech pobadaja i poczekaj co powiedza.

No kupiłem Toyote właśnie dlatego, że myślałem o solidnej marce, która jest mniej awaryjna od innych samochodów, cieszącą się przede wszystkim dobrym serwisem i renomą użytkowników bo naprawdę mało ludzi na nią narzeka ... a teraz patrząc z perspektywy czasu to chyba wolałbym Forda którego miałem parę lat pomimo że ASO nie widział, a naprawy i tak nie były tanie ale też nie kosmiczne.
Szkoda ...

PostNapisane: 1 wrz 2014, o 22:03 
Stara się...
Stara się...

SVVR napisał(a):
w ostateczności zainwestujesz w silnik i skrzynie z alle...... myślę że w 4 kpln się z robocizną zmieścisz.......
Sąd + prawnik pewnie podobny koszt, a tak szybciej bedzie.........

Nie wiadomo czy używka pojeździ też kolejne 1.000 km. czy daj Bóg 100.000
Poza tym - jak dla mnie w obecnej sytuacji to o 4.000 za dużo - już wolę prawnika za tyle wynająć żeby ktoś poniósł konsekwencje (oczywiście nikogo nie obwiniam póki co).

PostNapisane: 1 wrz 2014, o 22:04 
http://forum.corollaclub.pl/viewtopic.php?p=465694

Moze tu znajdziesz jakies wskazwowki. A przypomnija jakim to olejem masz silnika zalany.

PostNapisane: 1 wrz 2014, o 22:07 
Stara się...
Stara się...

Visitor1230 napisał(a):
http://forum.corollaclub.pl/viewtopic.php?p=465694

Moze tu znajdziesz jakies wskazwowki. A przypomnija jakim to olejem masz silnika zalany.

Przebieg ok 135.000 km - co 15.000 wlewany był 10w40 co też mi się wydaje chore bo w aucie na gwarancji ASO powinno wiedzieć żeby wlewać olej silnikowy taki jak jest w instrukcji samochodu.

PostNapisane: 1 wrz 2014, o 22:13 
Spamer
Spamer

Pochwały: 512
Marka: Nissan_Toyota
Model: QQ J11, Verso 2xCVT
Nadwozie: inne
Rocznik: 2016
Silnik: DIG-T, 2ZRFAE
Moje nagrania jakiś czas temu.

U mnie hałasowała pompa wody. Nie chlapała ale 90% głośności silnika to właśnie ona dawała. Po wymianie cisza. Jutro mogę nagrać jak mam obecnie.
Koszt ok 300 zł.
A pompa wody była wymieniana bo to jest wada fabryczna?

AVE
Obrazek

PostNapisane: 1 wrz 2014, o 22:22 
Pafcio. U ciegie to calkiem inne odglosy byly takie szlifierkowanie. U kolegi to cos ze szklanka na moj skromny nos. Byly tez jakies historie z przegroda w kolektorze ssacym. I rezonansem z filtra poietrza. Ale tu mi pachnie czyms w glowicy. Moze tez jakis naprawde gowniany olej jest wlany.
A pytalem digital co masz dokladnie w silniku. Marka i klasyfikacja. Ja na dzien dobry wyplukalbym silnik i zalal cos innego niz castrol.

PostNapisane: 1 wrz 2014, o 22:25 
Stara się...
Stara się...

Cytuj:
U mnie hałasowała pompa wody. Nie chlapała ale 90% głośności silnika to właśnie ona dawała. Po wymianie cisza. Jutro mogę nagrać jak mam obecnie.
Koszt ok 300 zł.
A pompa wody była wymieniana bo to jest wada fabryczna?

Nie wiem czy była - jest na to jakaś akcja serwisowa ? I nagraj plis jak teraz chodzi i zamieść tu posta ...

Visitor1230 napisał(a):
A pytalem digital co masz dokladnie w silniku. Marka i klasyfikacja. Ja na dzien dobry wyplukalbym silnik i zalal cos innego niz castrol.

10w40 i nie wiem jakiej firmy wlali

PostNapisane: 2 wrz 2014, o 06:37 
Stara się...
Stara się...

najnowszy filmik (z kabiny auta) - tylko trzeba się wsłuchać ...

PostNapisane: 2 wrz 2014, o 12:02 
Stara się...
Stara się...

Byłem w ASO w Krakowie na ust. geometrii i zmianie paska osprzętu i oto czego się dowiedziałem:
1. Diagnoza: pompa vacum tam turkocze. Problem jest znany i ogólnoświatowy znany serwisom - każdy 1.6-1.8-2.0 valvematic tak pracuje. Wydaje się, że dźwięk dochodzi z pokrywy klawiatury ale tak naprawdę jest przenoszony nad nią z boku - po odkręceniu korka oleju to dopiero słychać.
Rozwiązanie: jeździć dalej bo wymiana na nową pompę i tak całkiem nie zniweluje problemu, mieli przypadek że wymieniali dwa razy w ciągu roku bo problem ciągle powracał. Słychać to bardziej na rozgrzanym silniku bo olej wtedy jest rzadszy. Teraz są pompy z innymi numerami seryjnymi niż ja mam więc możliwe, że coś poprawiono - Koszt w sumie ok 2400zł.
2. Co do skrzyni - troszkę słychać jak cichutko muczy szczególnie jak się na trójce puści nogę z gazu ale nie ma sensu teraz się za to brać póki się nie nasili - rozebranie skrzyni, łożyska, uszczelniacze itp - 3500 zł. Po puszczeniu pedała sprzęgła na biegu jałowym skrzynia szumi bo jest odłączona.

Pomimo tego Toyota ASO Dakar Rzeszów powinna w/w wyłapać i mnie o tym poinformować w trakcie przeglądu przed-zakupowego, a nie wciskać ciemnote, że AUTO JEST IDEALNE ... i tego się będę trzymał bo bym go nie kupił gdyby mi powiedzieli.
Co do dealera ACRzeszów - w sumie niby jest gwarancja citroenselect na rok i obejmuje części dot. skrzyni tj. uszczelniacze, łożyska, mechanizm różnicowy etc. ale już np. obejmuje pompę wody/wtryskową/paliwa/wspomagania ale vacuum pompy na liście elementów nie ma :/ ...
Jakieś pomysły co w tym temacie mogę zdziałać ? Bo nie zostawię tak tego na pewno ...

Offtopic - w ASO w Krakowie zepsuli ustawienie geometrii ... Geometrie ustawili ale kierownica musi być leciutko przekrzywiona w lewo żeby auto jechało prosto. Poinformowałem ich o tym i jadę jutro rano na poprawki :)

PostNapisane: 2 wrz 2014, o 12:18 
Spamer
Spamer

Pochwały: 341
Model: T25
Rocznik: 2006
Silnik: 1.8
digital87 napisał(a):
Olej 10w40 lany od nowości.

A czy przypadkiem poprzednim właścicielem auta nie była jakaś firma? ;-)

PostNapisane: 2 wrz 2014, o 16:01 
Stara się...
Stara się...

Bandzur napisał(a):
digital87 napisał(a):
Olej 10w40 lany od nowości.

A czy przypadkiem poprzednim właścicielem auta nie była jakaś firma? ;-)

Była

PostNapisane: 24 wrz 2014, o 18:54 
Stara się...
Stara się...

Przyp. - kupiłem 3-letnią Avkę po gwarancji z przebiegiem 135k km (teraz ma ponad 137) po uprzednim przeglądzie jej w ASO.
I po tygodniu wyszło, a raczej ja wyczaiłem (jak moje ucho się przyzwyczaiło) że skrzynia huczy i pompa vacuum terkocze (ponoć normalne ale irytujące) - zgłosiłem to oficjalnie do ASO i sytuacja teraz wygląda tak:

1. W ramach gwarancji dobrej woli (już zaakceptowane przez TMP) dostanę łożyska, cały mechanizm różnicowy z koszykiem, lewarek i jakieś tam jeszcze inne części do skrzyni biegów o wartości w sumie ponad 5000 zł. - za darmo ALE muszę partycypować w kosztach naprawy ok. 2700 zł , powiedziałem że max tysiaka mogę wyłożyć i przyjęli propozycję. Z jednej strony się cieszę a z drugiej trochę poirytowany jestem, że tak czy owak muszę coś zapłacić no ale w sumie ogólnie wrażenie ok.
2. W ramach gwarancji dobrej woli, jako że zgodziłem się na partycypację kosztów w skrzyni to ASO dało słowo, że jak tylko dostaną pompę vacuum to 100% wymiany itp. pokryją oni. Wniosek do TMP o pompę ASO wyśle po naprawie skrzyni bo nie chcieli wysyłać wszystkiego na raz w obawie że mogłoby zostać odrzucone.
Na obie w/w naprawy dostanę nowe auto zastępcze , pewnie Yarisa ale będe domagał się większego bo mam dzieci :)

PostNapisane: 24 wrz 2014, o 19:30 
No prosze. Jednak sie da. Podejscie ze strony TMP niesamowite. Osobiscie tez mam jak najbardziej pozytywne doswiadczenia z centrala.

PostNapisane: 24 wrz 2014, o 21:34 
Stara się...
Stara się...

TMP jak TMP ... mogli się zgodzić albo nie mogli. Mnie bardziej zaskoczyło pozytywnie podejście kierownika serwisu ASO.
No ale nie będę chwalił dnia przed zachodem słońca :) ... napiszę za parę dni jak wszystko postępuje.

PostNapisane: 25 wrz 2014, o 02:29 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T25
Nadwozie: kombi
Silnik: 2.2 D4D D-CAT
2.2 D4D D-CAT 177 PS 
Sprawa ma sie tak ze dopóki samochod jest zimny to slyszalne jest tylko swiergolenie z ukladu wtryskowego .Podczas przyspieszania ale w momencie jak silnik sue dogrzeje do wlasciwej ttemperatury to podczas wcisniecia gazu na obojetnie jakim biegu spod maski slyszalne jest wyraznie takie jakby postukiwanie zaworow dzieje sie tak jak silnik jest oczywiście obciazony , jezeli bym operowal delikatnie biegami i gazem to nie slyszy sie wcale . Na wolnych obrotach tez nic nie slychac tylko kiedy silnik obciazamy na przyklad pod jakies wzniesienie na 4,5czy 6biegu wtedy slychac najlepiej , wstepnie stawial bym na wtryski ale nie jestem przekonany poniewaz samochod nie traci mocy bynajmniej ja tego nie odczuwam . Dzwiek ten sie nasila i jest coraz bardziej głośniejszy . , jezeli to cos pomoze to silnik ma przejechane 210 000 i teraz dosłownie 1000 km do tylu zmienialem olej , przed zmiana tez. Juz bylo to slyszalne .

2.2 D4D D-CAT 177 PS 
Nie znalazłem odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie wiec zeby nie zaczynac nowego tematu napisze w podobnym . A wiec .

PostNapisane: 28 wrz 2014, o 23:27 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 46
Model: T25FL
Rocznik: 2007
Silnik: 2.2 (2AD-FTV)
martinezz napisał(a):
2.2 D4D D-CAT 177 PS 
Sprawa ma sie tak ze dopóki samochod jest zimny to slyszalne jest tylko swiergolenie z ukladu wtryskowego .Podczas przyspieszania ale w momencie jak silnik sue dogrzeje do wlasciwej ttemperatury to podczas wcisniecia gazu na obojetnie jakim biegu spod maski slyszalne jest wyraznie takie jakby postukiwanie zaworow dzieje sie tak jak silnik jest oczywiście obciazony , jezeli bym operowal delikatnie biegami i gazem to nie slyszy sie wcale . Na wolnych obrotach tez nic nie slychac tylko kiedy silnik obciazamy na przyklad pod jakies wzniesienie na 4,5czy 6biegu wtedy slychac najlepiej , wstepnie stawial bym na wtryski ....

dobry strzał :ok: .. przeczyścić wtryski dobrym środkiem dolewanym do paliwa...albo bezpośrednio podłączyć np LM Diesel Spulung przed filtr paliwa (procedura w innym wątku) ...i jak wtryskiwacze 'tylko' przytkane to efekt zniknie...

PostNapisane: 1 paź 2014, o 04:39 
Nowicjusz
Nowicjusz

Dolewam srodka do czyszczenia wtryskow co okolo 7tys km . Srodek firmy STP bodajze jak mnie pamiec nie myli . Sprawdzalem tez interfacem wtryski i zadnych anomalii nie wykazaly . Parametry w normie . Problem wyraznie wystapil kiedy wrocilem z wakacji z chorwacji tam z braku innej na wyspie lalem zwykla rope a nie ta wysoko cetanowa . Nie przypuszczam zeby to mialo duzy wplyw ale moze cos w tym jest

PostNapisane: 17 paź 2014, o 05:24 
Nowicjusz
Nowicjusz

A wiec. Moze zostanie dla potomnych sprawa sie rozwiazala . Te dziwne stuki to po prostu wydmuchana miedziana podkladka pod wtryskiem jak byl zimny to bylo oki jak cueply to zaraz byl przedmuch , dosłownie ryska a cisnienie walilo strasznie . Gniazdo wyczyszczone . Uszczelki wszystkie wymienione i teraz smiga

PostNapisane: 12 lis 2014, o 12:34 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 98
Model: Auris I
Rocznik: 2009
Silnik: 1ZR-FAE 1.6 Benzyna
Ale wątek nie tyczył się diesla. Panie admin może warto wydzielić lub przenieść?

PostNapisane: 1 sty 2015, o 13:59 
Stara się...
Stara się...

up topica :)

Jutro jadę wymienić pompe vacuum na nową, dzwonili z ASO - dam wam znać czy turkotaniu ustało :)

PostNapisane: 2 sty 2015, o 21:23 
Stara się...
Stara się...

Włożyli mi nową pompę :)
Terkotanie pompy ustało ale terkocze coś jeszcze, z tym że to prawdobodobnie prawidłowa praca silnika.

Jednym zdaniem - temat do zamknięcia, serwis Toyota ASO Dakar Rzeszów dała radę - profeska i rzetelność. Będę polecał każdemu ten serwis i pewnie kupię tam kolejny samochód.

PostNapisane: 2 sty 2015, o 23:02 
Spamer
Spamer

Pochwały: 512
Marka: Nissan_Toyota
Model: QQ J11, Verso 2xCVT
Nadwozie: inne
Rocznik: 2016
Silnik: DIG-T, 2ZRFAE
Na gwarancji?

AVE
Obrazek

PostNapisane: 3 sty 2015, o 20:22 
Stara się...
Stara się...

Nie, jakby to zrobili na gwarancji to bym nawet o tym nie pisał bo łaski wtedy nikt nie robi tylko spełnia obowiązek ;)

PostNapisane: 3 sie 2017, o 18:18 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 1
Silnik: 1.8 benzyna + LPG
Po dwóch dniach diagnozy w serwisie dziś odebrałem auto i jednym ze zdiagnozowanych problemów jest uszkodzony sworzeń tłoka. Serwis zdiagnozował to na podstawie dźwięków dochodzących z komory silnika przy odkręconym korku oleju. Tutaj jest filmik z pracy mojego auta:

Czy ktoś może mi potwierdzić, albo zaprzeczyć diagnozie serwisu?
Koniec końców jako rozwiązanie zaproponowano wymianę silnika na jakiś używany...

PostNapisane: 7 sie 2017, o 22:37 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 89
Model: Land Cruiser
Rocznik: 1992
Silnik: 3.5 Diesel
Autoryzowana stacja??? Toyoty możesz podać jak miasto nazwa???

PostNapisane: 7 sie 2017, o 22:56 
Stara się...
Stara się...

Warszawa ASO Żerań

PostNapisane: 7 sie 2017, o 23:13 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 89
Model: Land Cruiser
Rocznik: 1992
Silnik: 3.5 Diesel
Odłącz z tego miejsca wąż gumowy zaślep go śrubą na czas próby. Próbę robisz tylko na postoju, ponieważ zdjąłeś przewód z pompy podciśnienia i nie będziesz miał wspomagania hamowania.
Jeśli zdjąłeś przewód i go zaślepiłeś ten króciec ze zdjęcia zostawiasz wolny odpal auto i zobacz czy stukanie nadal występuje, jeśli stukanie ucichło to vakum pompa stuka i jest to normalne w tych silnikach.
Wszystko przywróć do stanu przed próba upewnij się czy wspomaganie hamowania działa.
Obrazek
upload image

Pochwały przyznane za post: 2

PostNapisane: 9 sie 2017, o 08:58 
Stara się...
Stara się...

temp123 napisał(a):
Odłącz z tego miejsca wąż gumowy zaślep go śrubą na czas próby. Próbę robisz tylko na postoju, ponieważ zdjąłeś przewód z pompy podciśnienia i nie będziesz miał wspomagania hamowania.
Jeśli zdjąłeś przewód i go zaślepiłeś ten króciec ze zdjęcia zostawiasz wolny odpal auto i zobacz czy stukanie nadal występuje, jeśli stukanie ucichło to vakum pompa stuka i jest to normalne w tych silnikach.
Wszystko przywróć do stanu przed próba upewnij się czy wspomaganie hamowania działa.
Obrazek
upload image
Zrobiłem ten test i stuki po odłączeniu pompy dalej są...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 28 paź 2017, o 22:23 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 14
Silnik: 1,8 benzyna
m1s1ek napisał(a):
temp123 napisał(a):
Obrazek
upload image
Zrobiłem ten test i stuki po odłączeniu pompy dalej są...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
U mnie takie odgłosy metaliczne robiła wyrobione łożysko w rolce oryginalnej pompy wody ASIN po przejechaniu 87k km, to ich przypadłość ze potrafią się sypać przy przebiegu 90k km. Po wymianie na trasie pompy wody w Toyota Ukleja Poznań, problem zniknął. A odgłosy rechotu czy to metalicznego rzężenia dokładnie narastały i malały wraz z obrotami silnika xD.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]