TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis
Teraz jest 23 maja 2019, o 20:42

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 mar 2019, o 20:35 
Stara się...
Stara się...

Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Rocznik: 2007
Silnik: 1.8 vvti benzyna
Jaki przebieg?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 15 mar 2019, o 20:52 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2008
Silnik: 1.8 vvt-i 1zz-fe
151tyś

PostNapisane: 15 mar 2019, o 20:58 
Stara się...
Stara się...

To tak jak u mnie. Nie jestem mechanikiem, ale jeżeli przebieg wiarygodny, to z rozrządem nic się nie dzieje, łańcuch jest trwały. Poprzednia moja toyota (ten sam silnik vvti) miała ponad 200 tys i nic z rozrządem się nie działo. Może wymaga ułożenia silnik na poduszkach...

PostNapisane: 15 mar 2019, o 21:09 
Nowicjusz
Nowicjusz

W poniedziałek mam zamiar przejechać się do innego mechanika i jak nic nie znajdzie umówić się na sprawdzenie do aso. Tylko nie wiem czy za diagnostykę mnie nie oskubią z kasy. Jest to uciążliwe bo jak się jedzie na piątym biegu to mniej więcej zaczyna wibrować/drgać kierownica wraz z pedałami przy 100-105km/h a kończy się nie wiem przy ilu bo ponad 3.5tyś obr na 5 biegu to po ciemku nie odważyłem się sprawdzić jadąc z pracy przez lasy i pola, bo sarny i inne takie nie śpią

PostNapisane: 15 mar 2019, o 21:13 
Stara się...
Stara się...

W ASO Gdańsku za podłączenie komputera z odczytaniem kodów parę lat temu zapłaciłem 180 PLN.
Pedały raczej mi nie drgaja...

PostNapisane: 15 mar 2019, o 21:17 
Nowicjusz
Nowicjusz

No to aso odpada, bo za podpięcie do kompa, jazdę próbną i w razie konieczności sprawdzenia czy gdzieś ludzie nie ma itp mogę się w 500 nie zmieścić

PostNapisane: 15 mar 2019, o 21:20 
Stara się...
Stara się...

Kiedyś jeździłem z mechanikiem, ale to jest ciężkie do diagnozy, bo trzeba jechać na piątym biegu. Wtedy jest najbardziej wyczuwalne.

PostNapisane: 15 mar 2019, o 21:32 
Nowicjusz
Nowicjusz

No właśnie, a na postoju nic nie czuć. Na razie nie dopuszczam myśli o zmianie opon, bo obroty silnika nie mają nic wspólnego z oponami, ale pojawienie się tego, albo moment mojego zwracania na to uwagi pokrywa się z wymianą opon na letnie. Nie wiem czy mogło coś się stać jak podnieśli auto zmienili opony i postawili z powrotem. Takie trochę science fiction ale człowiek zdesperowany, mający żonę na głowie która gada, że toyota miała być bezawaryjna a na razie jest kolejna skarbonka, zaczyna powoli we wszystko wierzyć

PostNapisane: 15 mar 2019, o 21:37 
Stara się...
Stara się...

Jak żona na głowie to fakt, problem staje się jeszcze większy... Jeżeli nie wyważone koła, to może być czuć na kierownicy drgania, ale raczej przy 90, 100 km /h... To już nie są te Toyoty co kiedyś. Wiem coś o tym, bo to już trzecia...

PostNapisane: 16 mar 2019, o 07:32 
Nowicjusz
Nowicjusz

Dzisiaj zauważyłem, że im bardziej silnik się zagrzeje, tym mniej odczuwalne są te wibracje, tak jakby płytsze. Także jak chodzi o przedział obrotów, zmienia się to w sposób taki, że na drugim biegu są odczuwalne między 2800 do 3500, a na piątym biegu od 2800 do 3050/3100 obr. Jakieś pomysły?

PostNapisane: 16 mar 2019, o 12:16 
Stara się...
Stara się...

Nie wiazalem tego z nagrzaniem silnika więc nie wiem. Ale co z położeniem dłoni na plastikowej oslonie silnika? Jaki tam jest zakres obrotów wyczuwalny w formie wzmożonych drgań?
Pewnie się już przyzwyczaiłem, więc nie zwracam uwagi na poszczególne biegi i zakresy obrotów. Poza tym w mieście obroty często się zmieniają. Najbardziej mnie wkurzały wibracje na 5 tym biegu na autostradzie w okolicy 140 km/h, latem. Spróbuję w poniedziałek poobserwować obroty na poszczególnych biegach, ale to będzie w mieście. 140 km/h na razie nie wchodzi w rachubę.

PostNapisane: 16 mar 2019, o 17:04 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rano w poniedziałek jadę do mechanika to dam znać co wywróżył

PostNapisane: 23 mar 2019, o 22:49 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Corolla
Nadwozie: hatchback
Rocznik: 2004
Silnik: 1.6 vvti
Witam forumowiczów. A co myślicie o rozciągniętym, łańcuszku?

PostNapisane: 23 mar 2019, o 22:54 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T25 FL
Silnik: 1.8
Właśnie jestem po świeżej wymianie łańcucha. Troszeczkę słabsze wibracje ale nie żeby zostały wyeliminowane. Już bez problemu jadę w przedziale 2800 - 3000 obrotów, ale mimo wszystko jeszcze są. Zmniejszyły się o ok połowę.

PostNapisane: 24 mar 2019, o 00:53 
Stara się...
Stara się...

Witam
Łańcuch jest raczej dożywotni, zresztą są zainstalowane czujniki napięcia łańcucha, dały by znać na desce...

Ale chciałem napisać o tym, że w ostatni czwartek mi przydarzyla się przygoda. Otóż w mojej Avce utrwala się pół oś! A ostatnio pisałem na forum,że jezdze już 50 tys i nic się nie dzieje... Ktoś kiedyś pisał na forum, że te wibracje to przez polosie, zatem zobaczę jak będzie po wymianie...

PostNapisane: 24 mar 2019, o 08:42 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 32
Marka: TOYOTA
Model: Avensis T27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2011
Silnik: D4D 126KM
djedyta napisał(a):
Witam
Łańcuch jest raczej dożywotni, zresztą są zainstalowane czujniki napięcia łańcucha, dały by znać na desce...

Ale chciałem napisać o tym, że w ostatni czwartek mi przydarzyla się przygoda. Otóż w mojej Avce utrwala się pół oś! A ostatnio pisałem na forum,że jezdze już 50 tys i nic się nie dzieje... Ktoś kiedyś pisał na forum, że te wibracje to przez polosie, zatem zobaczę jak będzie po wymianie...

Przepraszam ale coś Ci się pomyliło. Łańcuchy w tym silniku wyciągają się standardowo a żadnego czujnika, który o tym miałby informować tam nie ma. Nie piszemy jak czegoś nie wiemy.

PostNapisane: 24 mar 2019, o 10:14 
Stara się...
Stara się...

Jesteś pewien? Po 1. Jeździłem corolla z 2000 r, ponad 200 tys., teraz jeździ znajomy dalej i nie wie co to łańcuch. 2. W domu mam Yaris z 2004 r FL serwis powiedział że jest czujnik łańcucha, jeżeli coś z nim będzie nie tak, to się dowiem. 3. Ja jeżdżę Ave z 2006 i raczej wątpię że moja Ave nie ma skoro Yaris ma. W we wszystkich w/w autach póki co nie ma się co do łańcucha przyczepić. To tyle. Jakieś argumenty... ?

PostNapisane: 24 mar 2019, o 10:15 
Stara się...
Stara się...

Ps. Wszystkie moje silniki to standardowe vvti.

PostNapisane: 24 mar 2019, o 11:08 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T25 FL
Silnik: 1.8
Wymieniłem łańcuch, napinacz i slizgi. Mechanik na początku zauważył że napinacz jest już na ostatnim etapie/zabku. Poza tym wyciągnął stary i w porównaniu do nowego była różnica. Stąd decyzja o wymianie. Dwóch różnych mechaników pytałem to obaj jednogłośnie powiedzieli ze nie ma łańcuchów dozywotnich i że trzeba kontrolować. U mnie akurat trzeba było wymieniać mimo że mam 168000 km. Dystanse jakie jeżdżę są bardzo krótkie. Może to też ma wpływ na eksploatację i zużycie szybsze.

Wysłane z mojego H8266 przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 24 mar 2019, o 11:39 
Zaawansowany
Zaawansowany

nie piszemy o yarisie tylko o 1ZZ. I nie wiem co tam mówi serwis, najczęściej bajki. Powtarzam, nie ma tam czujnika wyciągnięcia łańcucha. Na marginesie, nie przypominam sobie silnika z takim czujnikiem. W niektórych modelach wychodzi problem z synchronizacją wału i wałka i jest to sygnał, że wyciągnął się łańcuch ale akurat to nie dotyczy Toyoty. Wystarczająco dużo tego zrobiłem, żeby powiedzieć, że łańcuch się wyciąga w tym silniku. Czasami tylko niektórzy ignorują charakterystyczny grzechot.

PostNapisane: 24 mar 2019, o 11:46 
Stara się...
Stara się...

Carsik, popraw mnie, nie jestem mechanikiem, ale gość z serwisu mówił że jest napinacz który się wysuwa i na nim jest czujnik. Jak bardzo się wysunię ten napinacz to daje o sobie znak (czyli de facto to kontrola wysuniecia) ...

PostNapisane: 24 mar 2019, o 11:55 
Zaawansowany
Zaawansowany

znajdź sobie zdjęcie tego napinacza i odkryj na nim czujnik. Nie wiem kto i gdzie tę ciemnotę wciska, ale jest niezłym bajkopisarzem.

PostNapisane: 24 mar 2019, o 11:58 
Stara się...
Stara się...

Ok, dzięki, wezmę poprawkę na bajkopisarza. Zresztą będę u mechanika w tygodniu, jak niezapomnę to dopytam się...

PostNapisane: 19 maja 2019, o 14:16 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: avensis T25
Rocznik: 2006
Silnik: 1.8 vvti
Witam, również walczę z głośną pracą i wibracjami/rezonansem od 2800-3000 obrotów na każdym biegu. Przeczytałem wiele postów i niestety chyba nie da się tego zdiagnozować i usunąć(wiele pozostaje bez rozwiązania). Najczęściej niby tak się objawia przegub wewnętrzny ale wtedy pewnie są same wibracje a u mnie dochodzi jeszcze nieprzyjemny/głośny dźwięk jakby silnika. Rezonans/wibracje odczuwalne na całym samochodzie najmocniej na 5 biegu(na kierownicy, drążku zmiany biegów tego nie widać- drżenie widoczne/słyszalne np. na stosiku płyt CD leżących na desce)- kiedy przekraczam 3000(i przed 2800) obrotów wszystko cichnie(wszystko oczywiście tylko podczas jazdy i przyspieszania- kiedy odpuszczam gaz to znika). Na postoju są jakieś tam delikatne wibracje ale raczej w całym zakresie obrotów i bez dziwnej /głosnej pracy- objaw taki mam odkąd chyba kupiłem przy przebiegu 165000km (ale wtedy jakoś nie zwracałem uwagi tylko czasami sie zastanawiałem czemu raz jedzie przyjemnie cicho a innym razem jest nieprzyjemnie głośno- a to zależało od obrotów silnika))- teraz na liczniku 212000km i coraz bardziej mnie denerwuje. Zmieniłem cały wydech bo był spawany i trochę krzywy, wiec myslałem ,ze pomoże ale nic z tego- przeguby tez już prawie miałem zmieniać ale znajomy z warsztatu, który się dobrze zna powiedział, że ich uszkodzeń nie da sie zdiagnozować a jedynie ewentualnie po rozebraniu widać zużycie a na dodatek nie ma dobrych zamienników ani przegubu ani całej półosi a pakować się w ciemno w oryginał nie ma sensu(chyba, że byłaby pewność, ze pomoże)- zna tez osobę z podobnymi objawami, która wymieniła przeguby, ASO naprawiało skrzynię(za 5tyś.zł) itd. a i tak nic nie pomogło. Teraz tak sobie myślę, że to może coś w silniku, może rozrząd(po jakims przebiegu pojawiaja się jakies luzy), może zmienne fazy rozrządu powodują, że tylko w takim zakresie wpada w wibracje i coś głośno rezonuje a może to wogóle coś innego- miałem taki dziwny przypadek w starej corolce, że na zimnym silniku przy przyspieszaniu slychać bylo jakby metaliczny odglos zaworów a znalazłem w internecie i naprawiłem przed naciagniecie paska alternatora( w życiu bym nie pomyslał, ze moze dawać taki metaliczny odgłos)- więc już sam nie wiem a i ostatnio znalazłem chyba aktualny dobry tekst o toyotach "są niby bezawaryjne ale jak coś się popsuje to nikt nie wie co i jak to naprawić" - np.ostatnio kupiłem Yarisa 1.0 i też mam problem z biegami bo mimo, że chodzą lekko to czasami podczas przełaczania np. z 2 na 3 się zablokuje i trójke juz ciezko wrzucić albo np.jedynkę ciezko wrzucic - zgrzytów nie ma, wiec to nie synchronizator, ciepły czy zimny bez zmian wiec to nie olej, nie slizga sie , wiec nie sprzegło czyli "Toyota". Avensisa chcę wymienić i niestety znów na toyotę bo chcę LPG a tylko Toyota ma teraz dobre silniki valvematic z hydrauliczną regulacja zaworów ale jak znowu ma być taka meka to juz chyba bedzie ostatnia toyotka- trochę się nam na samochodach, w pracy jezdże większością marek i tak dochodzę do wniosku, że moze kupić inny niech nawet sie psuje ale jak sprawny daje przyjemność z jazdy bo do toyotki mimo,że mam sentyment ale przyspieszenie jest takie sobie(przy tym silniki głośne bo wysokoobrotowe ale przypominjece pracą te z poloneza) no i w miarę "bezawaryjność"(nie licząc tych dziwnych wpadek). A może Ktoś jednak naprawił lub wie(gdzieś wyczytał bo ja od kilku lat nie znalazłem) co to powoduje takie nieprzyjemne odgłosy.

PostNapisane: 21 maja 2019, o 10:04 
Stara się...
Stara się...

Dzięki za podsumowanie :)

PostNapisane: 21 maja 2019, o 14:10 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 3
Rocznik: 2003
Silnik: 1,8 benzyna/LPG
Półoś z dwoma przegubami-komplet, All Japanese Cars WARSZAWA Wymienia. Ja jeżdżę z tą półośką i nie narzekam, mają jakiegoś swojego dostawcę. Bez wymiany chyba coś 2 lub 3 stówki gdyby ktoś chciał sam wymienić.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]