TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 27 mar 2017, o 00:44

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 395 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 lip 2007, o 21:54 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 1
Marka: Toyota
Model: Avensis T25FL
Rocznik: 2007
Silnik: 1AD-FTV+Box :)
Dzisiaj odwiedzialem bardzo ciekawy sklep z CB-Radiami, i chyba cos sobie kupie tylko nie wiem co, przegladajac allegro widzialem ze najpopularniejszy jest Uniden 520XL ale w sklepie powiedzieli ze stracil homologacje i go nie sprzedaja, i polecili mi takie oto radia:

http://www.allegro.pl/item212100365_cb_ ... a_vat.html

(Cena w tym sklepie: 430złociszy)

http://www.allegro.pl/item212530597_cb_ ... ratis.html

(cena: 410zł)

http://www.allegro.pl/item213964220_laf ... sztyn.html

( i takie w cenie 280zł)

do tego antenke ML-145 za 180zł badz Floride o dl. 45cm za 150zł

co o tym myslicie, co byscie wybrali ew. jakies propozycje czegos lepszego i w podobnej cenie, jako ze puki co malo jezdze sam w trasy to narazie kupuje CB do naszego dostawczewo Hyundaia, ale jesli bym sie gdzies dalej wybieral to chcialbym je przelozyc do avki dlatego chyba kupie 2 anteny, jedna na stale przykrecana do rynienki do dostawczaka a druga na magnes do ave zebym nie musial kazdorazowo po zmianie auta stroic anteny i ciagnac kable

Tytuł:
PostNapisane: 13 lip 2007, o 22:44 
Moderator
Moderator

witaj
na twoim miejscu nie pchalbym sie w radia te ktore pokazujesz, uderzylbym w zupelnie cos innego
napewno bylaby to sprawdzona firma: president, midland, uniden(w ostatecznosci)

unidena (kopia presidenta) mozna kupic (fakt, sa problemy z ta homologacja, jesli kupiles radio po tej dacie kiedy cofnieto mu homologacje a zlapie Cie "blue patrol" to bedzisz mial problem, jesli natomiast na paragonie mialbys date zakupu zanim cofnieto mu homologacje to nikt nic ci nie moze zrobic, kwestia dogadania sie ze sprzedawca)

jesli chodzi o midlanda to NAPEWNO NIE KUPUJ ALANA 78 (bo sie w nich procki wala), 199+ i 101
smialo moge polecic alana 48 (bo takiego mam, jestem bardzo zadowolony), alana 87 (wysmienite radio, troszke starszej daty, troszke duze ale niezawodne, mozna go tak podkrecic, ze na wyjsciu bedziesz mial smialo jakies 20-30W a nie standardowe 4W),

co do presidenta mozesz smialo kupowac radia z serii johny 2/ harry 2, a ktory wezmiesz to juz zalezy od zasobnosci twojego portfela

nie pachaj sie w radia firmy tti, intek, to sa tanie tandetne podrobki, podobnie jak uniden (robiony na podzespolach presidenta)

co do lafayette to sie nie wypowiadam bo nie zna nkogo kto to ma

antena ml 145?ale firmy midland czy president
co do antenty to zamiast tego midlanda proponuje (w podobnej cenie) kupic antenke magnum firmy lemm, ma parametry zblizone do midlanda ml 145 (4db wzmocnienia) ale jakosc odbioru jest lepsza, dobre sa takze presidenty np "new alaska" (5db wzmocnienia) lub ml 145 (6db wzmocnienia)

floridy nie kupuj, jak zapewne wiesz kazda antena sklada sie z drutu i cewki, a spojrz na ta antene, czy widzisz gdzies cewke?? jesli myslisz, ze cewka jest to male zgrubienie przy koncu anteny to jestes w wielkim bledzie....

pzdr

Tytuł:
PostNapisane: 13 lip 2007, o 22:51 
Coś wie...
Coś wie...

dzieki za pomoc, wiesz ja sie nie znam kompletnie na CB :) dopiero raczkuje, pojechalem dzis do sklepu i tak mi radzili ale widze ze zle radzili...

a co bys polecil taniego i dobrego? bo te lafayette co mi w sklepie radzili strasznie drogie(430zł) do tego anteny po 150-180zł, glownie chodzi mi o info o <P> oraz w obcych terenach o pomoc w dojechaniu do celu, dodam ze malo jezdze w trasy takze nie musi to byc jakies wypasne radio, cena obojetna( byle nie 1000zł ;P) ale wydaje mi sie ze nie ma sensu kupowac sprzet za np 600zł jesli go czesto nie uzywam

Tytuł:
PostNapisane: 14 lip 2007, o 08:36 
Moderator
Moderator

co do radia to kupilbym unidena pro 520 xl (wydatek okolo 320zl) (radio ok za rozsadne pieniadze), uniden 510 tez jest spoko ale wolalbym dolozyc te kilka zlotych i kupic jednak 520
chyba, ze chcesz naprawde proste radyjko bez zadnych bajerow to proponuje alana 100+

jesli chodzi o anteny to albo magnumke (ok 100zl), albo presidenta alaske (130zl), opcjonalnie hustlera (ale to jest juz krotsza antenka, ma odrobine gorsze parametry niz wyzej wymienione antenki, 3db zysku, 100cm dlugosci, bardzo ciekawa alternatywa dla anten presidenta mississippi, missouri, ohio (ktore cenowo sa nie do przebicia - np ohio ceni sie okolo 250 zl a hustler okolo 80 zl a parametry te same :-) )
z drozysz antenek jak juz pisalem radzilbym kupic presidenta ml 145, moze antenka jest troszke drozsza niz pozostale ale uwierz mi, ze jest warta swojej ceny (ma 150 cm wysokosci i 6db zysku, na tej antenie da sie zrobic teoretyczny zasieg ok 15 km prz zalozeniu, ze nie bedzie to miasto, bedzie ladna pogoda, teren w miare rowny)

a i jak bedziesz kupowal antenke to nie daj sie zwiesc slowom sprzedawcy, ktory uparcie bedzie twierdzil, ze np antenka hustler ma 15 km zasiegu albo president floryda ok 8 km (bo i takie brednie slyszelm w sklepach), pamietaj, ze im dluzsza antena tym lepszy zasieg

a moze ty masz swoja prozozycje jakiegos zestawu, moze sam cos upatrzyles, z checia spojrze na to i powiem ci czy gra warta swieczki...

Tytuł:
PostNapisane: 14 lip 2007, o 11:49 
Coś wie...
Coś wie...

sam nie wiem, jesli mam placic 430zł za jakiegos lipnego lafayette to wole 100zł dolozyc i wziasc presidenta harry II ASC badz johny II, ale stawialbym na harrego bo ma modulacje AM/FM a johny tylko AM

wzialbym unidena520XL bo prawie to samo co president i 200zł tanszy ale jak to jest z ta homologacja bo nawet jesli tego <P> nie sprawdza to ojciec tego nie pozwoli sobie do busa włozyc bo jest bardzo przeczulony na legalnosc rzeczy..

co do anten to nie mam pojecia co wybrac, ale tak jak juz wczesniej pisalem, bym musial dokupic 1 podstawke, jedna przykrecana do rynienki bylaby w busie a druga z magnesen lezala by w ave, i jakbym chcial wrzucic cb do avki to bym tylko bata przekladal ( dlatego mysle ze antena o dl. 1metra to max bo wieksza glupio by w ave wygladala i najlepiej jakby byla łamana bo w busie moglby by problem z przejazdem pod jakimis mostami itp)

aha, i jeszcze pytanko, jak to jest z montazem, czy po 1wszej instalacji trzeba cos stroic czy nie? bo widze ze w tym sklepie maja przebitke na kazdym cb min. 50zł a na antenie po 80zł nawet i wolalbym kupic zestaw na allegro i sam sobie zlozyc

Tytuł:
PostNapisane: 14 lip 2007, o 12:37 
Guru
Guru

Model: T22 & T27
Rocznik: 2009
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE
Pewnie, że trzeba stroić. Z tymi antenami różnie bywa. Trzeba wybierać pod model samochodu bo czasami na Passacie działa świetnie a w Ave nic nie zbiera i na odwrót.

Tytuł:
PostNapisane: 14 lip 2007, o 13:26 
Moderator
Moderator

jesli chodzi o presiego to kup harrego 2 koniecznie z AM/FM

jesli chcesz antenke o dlugosc do 1 metra i koniecznie lamana to tez zostaje ci tylko president, z tym, ze ceny tych malych antenek sa przerazajace (ok 250 - 260zl za antenke o dlugosci ok 70cm, lamana)

jest jakas tandetna podrobka presidenta (wyglada tak samo, jest tansza) ale sam wiesz, podrobka to podrobka

jesli chodzi o strojenie to trzeba je stroic, bez strojenia tez beda dzialac ale nie bedziesz mial wtedy maxymalnej wydajnosci sprzetowej

najlepszym rozwiazaniem bedzie zakup miernika do strojenia anten
takie urzadzenie kosztuje okolo 50-60 zl, sposob strojenia jest opisany w innym dziale

Tytuł:
PostNapisane: 14 lip 2007, o 13:34 
Coś wie...
Coś wie...

dzieki Tomek, masz Pomógł odemnie, a powiedz mi jaka antene bys wybral(albo co by bylo najlepsze) do tego harrego II ASC obojetnie jakiej dlugosci i w rozsadnej cenie ;)

a co do strojenia to w takim razie kupie presidenta w tym sklepie bo mieli go w cenie 560zł jak sie nie myle i odrazu montaz i strojenie za free takze nie opłaca mi sie na allegro kupowac

Tytuł:
PostNapisane: 14 lip 2007, o 13:49 
Moderator
Moderator

wiesz antena jak antena
jesli naprawde dlugosc nie gra roli mozesz smialo kupic turbo 2001 (antena ma dlugosc 2 metry, ma 6,5 db wzmocnienia,mozna ustawic ja pod dowolnym katem, z tym, ze antena ta nie wystepuje w wersji na magnesie a tylko na stale, ceni sie okolo 180-210 zl, w zaleznosci od sklepu, jednym slowem klasa S wsrod anten) wiem bo mam taka

jesli natomiast 2 metry to zbyt duzo dla Ciebie proponuje antene Presidenta model ML 145 SM lub MS 145.(dlugosc okolo 150cm, 6db wzmocnienia) wyglad ten sam a jedyna roznica to taka, ze ML jest sprzedawana tylko na magnesie a MS tylko z uchwytem do stalego montazu. jesli chodzi o cene to wiadomo, ze co sklep to inna marza i inna cena koncowa...cena presidenta MS powinna wynosic okolo 150-170 zl a ML okolo 200-220zl (moze oczywiscie o nowej antenie)

[ Dodano: 2007-07-14, 13:58 ]
a i jeszcze taka jedna mala uwaga jak bedziesz kupowal antene

sprzedawca bedzie ci mowil jaka moc ma dana antena ale Ty sie nie sugeruj tym (moc informuje nas tylko o tym, jak silne urzadzenie mozemy podpiac do danej anteny)

Ty masz zwrocic uwage na to jaki ona ma wspolczynnik wzmocnienia (podawany jest w +db) i jaka jest dlugosc fali (najlepiej 5/8 chociaz 7/8 tez jest mile widziane :-) , najczesciej bedzie jednak wystepowac dlugosci fali 5/8)

mysle, ze to na poczatek wystarczy

jak cos to pytaj, postaram sie w miare szybko dac odpowiedz

Tytuł:
PostNapisane: 14 lip 2007, o 14:11 
Coś wie...
Coś wie...

a jest mozliwosc dokupienia do tego presidenta ML-145 osobno magnesu? uchwyt na stale bym wrzucil na busa a dokupil magnes do avki i zmianial baty

Tytuł:
PostNapisane: 14 lip 2007, o 14:14 
Moderator
Moderator

pewnie, ze jest, magnes powinien kosztowac okolo 50zl+kabel (1,5zl/m)+wtyczka(4zl)

tylko teraz przemysl sprawe co ci sie bardziej oplaci: czy kupic antene z magnesem a dokupic do niej tylko uchwyt na rynienke czy kupic antene z uchwytem a osobno magnes dokupic

Tytuł:
PostNapisane: 15 lip 2007, o 21:27 
Coś wie...
Coś wie...

wybor "prawie" padł:

2 anteny Sirio/president(ktora lepsza?) ML-145, jedna z magnesem do ave a druga do busa wiercona w dachu

a radyjka to albo Uniden 520XL, jezeli oczywiscie nie bedzie problemu z <p> oraz dostane go na fakture, a jesli moga byc problemy to president HaRRY II ASC

poradzcie miiiiii co z ta 520 robic, nie chce miec problemu z <P>

Tytuł:
PostNapisane: 15 lip 2007, o 23:06 
Moderator
Moderator

z anten wez Presidenta ml145
sirio to poniekad podrobka midlanda

z radyjek proponuje rowniez presidenta, wiesz uniden jest robiony na jego podzespolach (ale nie wszystkie elementy sa tam wykorzystywane)

a co do unidena to sprawa ma sie tak: jesli sprzedawca wystawi Ci paragon z data zanim uniden zostal wycofany to nie bedziesz mial zadnych prolemow, jesli natomiast da Ci np jutrzejsza date to wtedy przy jakiejs kontroli mozesz miec problemy

Tytuł:
PostNapisane: 17 lip 2007, o 10:58 
Coś wie...
Coś wie...

kupilem dzisiaj sprzet, nie mieli akurat HARREGO II ASC wiec wzialem JOHNY II ASC, do tego antenka Presidenta Kentucky (jakos tak sie pisze) +magnes

radyjko super, antena poki co sprawdzone u mnie w miasteczku bez bardzo wysokich blokow zbiera sie na ok. 7km, dzis bylo mierzone swr na busie, jutro mam o 12:15 egzamin na prawko na motor to odrazu avka podjade pomierzyc

dodam ze antena wzieta na okres probny(sami zaproponowali) wiec co o niej myslicie? jelsi cos mam mozliwoc zmiany, tu link do anteny: http://www.allegro.pl/item216690629_cb_ ... a_vat.html

Tytuł:
PostNapisane: 18 lip 2007, o 21:57 
Moderator
Moderator

z anten o sredniej dlugosci nie jest zla, na 75 cm dlugosci ma 3db wzmocnienia

ale szczerze Ci powiem, do tych 195zl ktore ona kosztuje wolalbym dolozyc kilka zlotych i kupic ta ML145 Presidenta, roznica w cenie bedzie niewielka ale jakosc/parametry beda duzo lepsze

a zapytaj czy nie dadza Ci na probe tej ML145, wtedy sobie porownasz te dwie anteny i sam stwierdzisz ktora jest lepsza, wg mnie tak bedzie najlepiej :-)

Tytuł:
PostNapisane: 19 lip 2007, o 22:38 
Coś wie...
Coś wie...

znalazlem dzisiaj stare radio brata ktore brat dostal razem z autkiem 12 lat temu :D a jako ze nie mozna bylo ich legalnie uzywac prelezalo te 12 lat w szafie

tym radyjkiem jest Onwa Mk 1, i sie zastanawiam czy presidenta nie zostawic na stale w avce a ta onwe wrzucic do busa, a do niej dokupic antenke, co o tym sadzisz Tomek? dobra ta onwa czy lepiej nie kupowac drugiej anteny bo i tak bedzie lipa i lepiej przekladac presidenta?

P.S. jesli bym dokupowal antene to Wilsona Little Will badz ML-145 Presidenta/midlanda

Tytuł:
PostNapisane: 21 lip 2007, o 08:48 
Moderator
Moderator

onwa jest ok, bardzo dobre radio

a co do antenki to kup sobie druga najlepiej presidenta (dwie to zawsze wiecej niz jedna, a co bedzie gdy jedna osoba bedzie chciala jechac busem a druga toyotka, wtedy bedzie problem kto z Was ma zabrac antene ;DDD )

Tytuł:
PostNapisane: 21 lip 2007, o 09:49 
Coś wie...
Coś wie...

a co myslisz o wilsonie LW?

Tytuł:
PostNapisane: 21 lip 2007, o 10:11 
Moderator
Moderator

wilson little will - bo tak brzmi pelna nazwa- nie jest zla antena, mozna zaryzykowac stwierdzenie, ze jest odpowiednikiem hustlera - parametry ma bardzo zblizone do niego. w ostatecznosci i taka antena bedzie dobra, jej cena oscyluje w granicach 110 - 130 zl.

znajomy ma taka i nawet sobie chwali, w trasie jest ok, ale w miescie w godzinach szczytu kiedy wiele osob nadaje ma lekkie problemy z przebiciem sie na ogolny

jesli president ml widzi Ci sie zbyt dlugi to kup wilsona

Tytuł:
PostNapisane: 24 lip 2007, o 14:01 
Coś wie...
Coś wie...

a powiedz mi Tomek czy lepiej wziasc Presidenta ML-145 za 215zł (+6dB ; 5/8 dl. fali) czy Presidenta new alaska za 140zł (+6dB ; 6/8 dl. fali)

czemu alaska jest tansza a ma prawie ta sama dlugosc i do tego ma 6/8 dl fali a ml'ka tylko 5/8, i czy da sie zamontowac alaske na magnesie? bo oryginalnie jest na uchwycie

acha, i czy ta onwa mk1 ma homologacje? i jesli mozesz jakis link .. bo onwa bedzie w busie wiec inspektorki moga sie doczepic

Tytuł:
PostNapisane: 24 lip 2007, o 16:40 
Moderator
Moderator

pomiedzy alaska a ml-ka nie odczujesz zadnej roznicy jesli chodzi o ich uzytkowanie

pytasz dlaczego alaska jest tansza od ml 145 i to az o taka spora sume??odpowiedz jest prosta: bo alaska jest na uchwycie a ML jest na magnesie (jesli natomiast porownamy cene alaski i MS145 - to samo co ML145 tylko na uchwycie - to roznica w cenie bedzie znacznie mniejsza).

i pewnie zadasz mi jeszcze jedno pytanie ktora antene wybrac? czy alaske czy ml?

powiem Ci tak, jesli ma byc to antena na uchwycie to zdecydowanie wybierz alaske. pod zadnym pretekstem nie montuj jej na magnesie poniewaz grozi to spaleniem radia (znam takie przypadki).

jesli ma byc to antena na magnesie to wybierz ml145

powiem Ci jeszcze taka wazna rzecz, kazda antena musi miec mase (chodzi o pojecie elektryczne ;-D ), na magnesie ciezko jest zlapac idealna mase(wiesz czy bedzie kurz czy jakasz szpachla na dachu i masa juz nie bedzie prawidlowa poniewaz miejsce styku magnesu z blacha bedzie grubo izolowane, antena nie bedzie dzialac na pelnej mocy). jesli chodzi o uchwyt to pod tym wzgledem jest lepszy niz magnes poniewaz ma stala mase bo przykrecasz go do czystej blachy

co do homologacji to ciezko bedzie zalatwic cos takiego, puscilem juz taka informacje w eter, ze potrzebuje owej homologacji, jesli ktos bedzie mial to napewno mi da,zrobie ksero i Ci przesle, wieczorem poszukam jeszcze w papierach, moze gdzies znajde (pamietam, ze do alanow i unidena mialem kilka oryginalych sztuk, do onwy tez mam ale mk3)

[ Dodano: 2007-07-24, 17:10 ]
udalo sie mam skan tej deklaracji, juz sle go na maila do Ciebie

Tytuł:
PostNapisane: 24 lip 2007, o 17:28 
Coś wie...
Coś wie...

tomek85_85 napisał(a):
pod zadnym pretekstem nie montuj jej na magnesie poniewaz grozi to spaleniem radia (znam takie przypadki).

.... http://www.allegro.pl/item216689802_cb_ ... a_vat.html

no prosze, patrz ile do tego sobie życzą :D '

a co do tego ktora wybrac to musze pomyslec, ale chyba zdecyduje sie na montaz na "rynience"/wiercenie dziury w dachu nie wchodzi w rachubę/ no chyba ze zostane przy magnesie

co do homologacji to wielkie dzieki, czekam na maila

Tytuł:
PostNapisane: 24 lip 2007, o 17:35 
Moderator
Moderator

przesada cenowa, nie oplaca sie, na stronie presidenta ceni sie 146zl

mysle, ze i ja moglbym zalatwic Ci taka antene rowniez nowke sztuke i z faktura tylko problem bylbym z wysylka, proponowalbym kuriera ale wiesz to sie ceni troszke

jak mozesz to wyslij mi na mojego maila swoj adres bo z tej strony jakos nie moge zalacznika dorzucic

[ Dodano: 2007-07-24, 20:00 ]
a zobacz to http://allegro.pl/item219088070_antena_ ... tanio.html

[ Dodano: 2007-07-24, 20:02 ]
a tu masz ta deklaracje, jak narazie tyle mam, jesli jednak da mi ktos abym mogl zrobic ksero i bedzie to w lepszej jakosci niz to ktore mam obecnie to napewno dam Ci znac i jakos sie dogadamy co do jej wyslania do Ciebie

Tytuł:
PostNapisane: 24 lip 2007, o 22:58 
Coś wie...
Coś wie...

dzieki kolego, jutro sobie wydrukuje

a powiedz mi o co chodzi z ta dlugoscia fali, zauwazylem ze tylko ta moja kentucky ma 1/4 a reszta krotkich presidenta ma 1/2, a z dluższych maja po 5-6/8

Cytuj:
przesada cenowa, nie oplaca sie, na stronie presidenta ceni sie 146zl

a co do tego linku to tylko tak pokazalem jaka przebitka cenowa bo dodali magnes, a do tego pisales zeby nie laczyc alaski z magnesem

P.S. mam takie pytanko jeszcze, na tej homologacji pisze ze wazna do 31/12/2006 w zakresie uzywania, jak mam to rozumiec?

Tytuł:
PostNapisane: 25 lip 2007, o 10:58 
Moderator
Moderator

dlugosc fali zalezy od dlugosci anteny, im antena dluzsza tym dlugosc fali jest wieksza a co za tym idzie zasieg lepsze (bo wiadomo, ze jak cos jest wieksze to z dalszej odleglosci mozna to ujrzec ;-), nie bede Ci tlumaczyl jak sie liczy dlugosc fali bo nie sadze, zeby Cie to az tak interesowalo, ale tak jak pisze, im wieksza dlugosc fali tym lepiej dla Ciebie)

co do tej daty...nie patrz na nia, wydrukuj, wsadz do auta i bedzie ok

pociesze Cie jeszcze tym, ze Twoje radio znajduje sie na liscie radii dopuszczonych (przez nasz Rzad i odpowiednie Ministerstwo) do uzytku w Polsce wiec nie masz sie czym martwic, nawet gdybys nie mial tej homologacji przy sobie podczas kontroli...

Tytuł:
PostNapisane: 25 lip 2007, o 14:16 
Coś wie...
Coś wie...

tomek85_85 napisał(a):
m wieksza dlugosc fali tym lepiej dla Ciebie)

czyli kentucky wychodzi najgorzej, bo ma 1/4 a inne podobne(nawet floryda) maja po 1/2

Tytuł:
PostNapisane: 25 lip 2007, o 16:57 
Moderator
Moderator

moze i ma 1/4 dlugosci fali ale nadrabia to wspolczynnikiem wzmocnienia bo w porownaniu do floryry(1db) ma az 3db

najlepiej szukaj anteny gdzie dlugosc fali bedzie miec 5/8 lub 6/8

[ Dodano: 2007-07-28, 22:24 ]
hej

przegladajac rozne strony na temat cb, znalazlem cos takiego (na temat tej deklaracji o ktora pytales kiedys)

http://avensis.info/viewtopic.php?t=488

...czyli wydrukuj... wloz do auta... szczesliwie korzystaj z owego cudu techniki...

jak bedziesz kiedys w Kielcach to daj znac, pojedziemy na jakies piwo, trzeba oblac sprzet... :-D

Tytuł:
PostNapisane: 29 lip 2007, o 14:22 
Coś wie...
Coś wie...

tomek85_85 napisał(a):
wloz do auta... szczesliwie korzystaj z owego cudu techniki...

jeszcze musze antenke kupic, pozniej bede wkladal do auta ;) a z anten to na 90% biore ML presidenta albo 10% to alaska NA UCHWYCIE RYNIENKOWYM,

Cytuj:
jak bedziesz kiedys w Kielcach to daj znac, pojedziemy na jakies piwo, trzeba oblac sprzet...

nie ma sprawy, jak bede dam znac ;)

EDIT:

bylem dzis w sklepie i zakupilem uchwyt mocujacy na rynienke, duzo lepiej wyglada na busie niz magnes, a co do anteny to ML-145 Pr. u nich jest po 240zł ale miła Pani powiedziala ze lepiej mam wziasc Alana 9+ i nie wiem co o tym myslec.. alan jest za 140zł no ale z tego co widzialem ma tylko +4dB zysku

Tytuł:
PostNapisane: 1 sie 2007, o 22:36 
Moderator
Moderator

skusilbym sie jednak na Presidenta

alan robi dobre ale radia, antene tej firmy lepiej odpusc (a Pani na sklepie Ci ja wciska bo nie ma komu sprzedac, zachwala, ze dobra itd, jednym slowem chce sie pozbyc bubla...)

Tytuł:
PostNapisane: 1 sie 2007, o 22:40 
Coś wie...
Coś wie...

no dzieki dzieki... a jest cos godnego polecenia ale łamane?

EDIT: wazne aby ta antena (łamana) mogla byc uzytkowana na magnesie na ave jak i na busie w uchwycie

a jesli nic ciekawego nie bedzie to wezme ML i po sprawie, tylko zastanawia mnie czy jest mozliwosc zamontowania ML na uchwycie rynienkowym?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 395 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]