TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 23 lip 2018, o 15:32

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2008, o 23:27 
Guru
Guru

Pochwały: 1
Marka: Toyota
Model: T22 & T27
Rocznik: 2009
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE
tomek85_85 napisał(a):
ml145 ale firmy midland czy president??bo to jest roznica!!

tak jest różnica w cenie, bo na pewno nie w odbiorze

Onwa mk3 to tanie badziewie. Nie daj się wmanewrować w zakup tego, a już szczególnie z ML145. Będziesz przeklinał go przy każdym wjeździe w miasto aż go w końcu sprzedasz. Przed każdą trakcją tramwajową czy kolejową będziesz musiał ściszyć lub wyłączyć radyjko to tego się nie da słuchać.

TTI770 to najlepszy wybór w tej cenie a ci co mówią o szumach niech się nauczą korzystać z pokręteł. Odbiór jest porównywalny z Harrym II, który jest 2x droższy.
Jest jeszcze bliźniaczy model Midlanda - Alan 78 plus też niezły wybór bo ponoć bardziej niezawodny od TTI ale znów okrojony z RF gaina i Mic gaina.

A tutaj opinia o Onwie mk1
http://www.cbradio.pl/modules.php?name= ... opic&t=405

Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2008, o 23:46 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T25
Rocznik: 2004
Silnik: 1CD-FTV
Ja szczerze polecam TTI TCB 880
z ML145 presidenta ściągało bardzo dobrze (póki jej nie ukradli :-( )
Teraz jest new alaska i też jest wyśmienicie :ok:
I wcale nie trzeszczy i moim zdanie to nie jest szumofon :nie:

Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2008, o 07:15 
Moderator
Moderator

Cytuj:
tak jest różnica w cenie, bo na pewno nie w odbiorze

popatrz na parametry tych anten, zobaczysz roznice...odbior jak odbior ale w nadawaniu jest kolosalna, zobacz dlugosc fali, wspolczynnik wzmocnienia...

przeczytalem rowniez info ze strony do ktorej zamiesciles link i powiem szczerze, ze to nie wina radia a instalacji elektrycznej samochodu

Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2008, o 11:53 
Coś wie...
Coś wie...

a ja nie mam radia. wolę zbierać punkty i płacić mandaty. też poznaje nowych ludzi. :D

Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2008, o 19:01 
Guru
Guru

tomek85_85 napisał(a):
popatrz na parametry tych anten, zobaczysz roznice...

Na papierze to wszystkie anteny wyglądają świetnie i w ogóle. Ten temat był już chyba na wszystkich forach CB i konkluzja była jedna nie opłaca się dokładać do Presidenta bo odbiór dla przeciętnego użytkownika jest taki sam jak na 2x tańszym Sirio czy Midlandzie. Oczywiście były głosy przeciw, ale to byli ci co przepłacili za Presidenta.
tomek85_85 napisał(a):
wspolczynnik wzmocnienia...

Taaaak to jest to co najbardziej lubię :) Ludzie, którzy nie wgłębili się w temat kierują się magicznymi +5dB +6dB +100dB jakby to były jakieś wyznaczniki jakości anteny. Otóż nie są bo nie ma ujednoliconego systemu pomiarów i przez to każdy producent może sobie pisać co chce.
tomek85_85 napisał(a):
ze to nie wina radia a instalacji elektrycznej samochodu

Umiesz poprawić humor :hihihi: Wychodzi na to, że radio CB wcale nie jest do samochodu, a już ta Onwa to nadaje się tylko na bazę i tylko jak ktoś nie ma TV i komputera bo te będą zakłócały pracę. Kupując tą Onwę trzeba wymienić całą instalację elektryczną żeby było dobrze. To ja mam lepsze i tańsze rozwiązanie -> nie kupować jej i zaoszczędzić sobie nerwów i pieniędzy.

[ Dodano: 2008-05-06, 19:03 ]
muodzian to też jest wyjście, bo w końcu ktoś musi płacić te mandaty żeby drogówka miała za co pić i żyć :jezyk:

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2008, o 00:39 
Stara się...
Stara się...

Schwefel napisał(a):
...TTI770 to najlepszy wybór w tej cenie a ci co mówią o szumach niech się nauczą korzystać z pokręteł. Odbiór jest porównywalny z Harrym II, który jest 2x droższy...

No tu już trochę przesadziłeś... porównując TTi do Presidenta. HarryII to radio z najwyższej półki (chyba nie zaprzeczysz że to najlepszy producent), jeden z najlepszych modeli jakie sa dostępne na rynku. 770 można zestawić z Alanem czy Uniden ale nie do Presidenta. Harry II nie jest porównywalny w żaden sposób z radiami za 200-250zł.

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2008, o 03:54 
Guru
Guru

Harry to jeden z tańszych modeli Presidenta dla tych co lubią mieć ten napis na obudowie. Od samego napisu jeszcze nic się nie polepszyło.
AHMPL napisał(a):
HarryII to radio z najwyższej półki

Hahaha ubawiłem się po pachy :hihihi: W hierarchii Presidenta plasuje się co najwyżej w klasie średniej.
AHMPL napisał(a):
chyba nie zaprzeczysz że to najlepszy producent
Na pewno najdroższy a czy najlepszy to nie wiem, jest w czołówce ale ja nie lubię przepłacać za sam napis.
Dokonywałeś nasłuchu na 770 i Harrym II czy tylko tak dywagujesz w obronie firmy? Bo tak się składa, że ja testowałem oba radia przed zakupem i nie odczułem takiej różnicy żeby skłoniła mnie do zapłacenia 300zł więcej względem 770.

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2008, o 11:31 
Stara się...
Stara się...

Tak, korzystałem z 770 o czym pisałem kilka postów wyżej (ma je mój ojciec). Używałem tez przez krótki okres aut w którym było zamontowane radio Harry II i Johny II, miałam styczność z Alanem i Uniden i z mojej oceny wynika że TTI to najgorsze radio z tych wszystkich, może to odczucie subiektywne ale tak mi sie wydaje. Harry II to może nie najlepszy model Presidenta ale jeden z najlepszych ogólnie z dostępnych na rynku i o to mi chodziło. Bardzo popularnym i najczęściej kupowanym radiem jet Uniden 520xl. Miałem styczność i z mojego punktu widzenia stawiał bym je za radiami President, a to że podobno używanie ich jest nielegalne to już inna bajka.

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2008, o 11:47 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 4
Ja właśnie polecam Unidena 520 i antenę Wilson little wil. Jego nielegalność to kwestia na którą sprzedawcy mają sposób... Zalety to to że jest praktycznie identyczne jak President johny II tylko bez ASC. Antena też bardzo znana. Cały zestaw ze strojeniem 410 zł. Gada wyraźnie, zasięg w zupełności wystarczający do swobodnego komunikowania się. Radio jest bardzo małe, tej samej wielkości co president, mieści się między fotelem pasażera a tunelem środkowym. Na trasę, dla przeciętnego użytkownika bardzo dobry zestaw, bez żadnych bajerów i wodotrysków oraz funkcji których nigdy w życiu się nie użyje podczas jazdy...
Dziękuję za pomoc koledze Schwefelowi, co prawda doradzał mi tti770, ale nie wybrałem go bo było większe i gałkologia mniej wygodna.

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2008, o 12:15 
Stara się...
Stara się...

Wracając do TTI770, kupowałem ją jakieś pół roku temu kierując sie raczej ceną... miał być to prezent, ale nie wiedziałem czy w ogóle CB przypadnie do gustu mojemu tacie i czy będzie go używał wiec nie chciałem wydać sporo kasy na coś co będzie tylko niepotrzebną zabawką. Zależało mi na czasie wiec kupiłem, osobiście a nie przez internet. Podczas transakcji sprzedający na moje pytanie o to radio, stwierdził że to "badziewie" i gorsze są tylko Cobry i jakieś radia NO Name, może chciał mi sprzedać coś innego, może sie nie znał, nie wiem, głupio sie uśmiechnąłem, zapłaciłem i wyszedłem. Z perspektywy czas, też nie oceniam tego radia wysoko, a gałkologia rzeczywiście trochę nieprzemyślana.

bobikos-jaki to sposób sprzedających na obejście tej nie zgodności z prawem w 520xl... zdradzisz ???

Tytuł:
PostNapisane: 23 cze 2008, o 23:25 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T22 Kombii
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4-Diesel
W maju zakupiłem Unidena Pro520XL i antenę Sirio ML145. Polecił mi ten zestaw mój przyjaciel, który ma większą wiedzę ode mnie w tym temacie. Bardzo sobie chwalę ten wybór i będąc wielokrotnie w trasie doceniam powyższy zestaw :ok:

Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2008, o 06:25 
Spamer
Spamer

Pochwały: 55
Marka: Opel
Model: Insignia
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0 CDTI 160 KM 4x4
stoki napisał(a):
W maju zakupiłem Unidena Pro520XL i antenę Sirio ML145. Polecił mi ten zestaw mój przyjaciel, który ma większą wiedzę ode mnie w tym temacie. Bardzo sobie chwalę ten wybór i będąc wielokrotnie w trasie doceniam powyższy zestaw

Gdzie Mariusz to kupowałeś i ile Ciebie ten zestaw kosztował? Sam rozglądam się za jakimś zestawem, ale jakoś ciężko mi się zebrać, a tak to może, może już niedługo.

Pozdrawiam Lukatoari

Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2008, o 18:30 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T22 Kombii
Silnik: 2.0 D4-Diesel
Fans napisał(a):
Gdzie Mariusz to kupowałeś i ile Ciebie ten zestaw kosztował? Sam rozglądam się za jakimś zestawem, ale jakoś ciężko mi się zebrać, a tak to może, może już niedługo.

Piotrze, kupowałem na Allegro i całość z przesyłką kosztowało mnie 365 zł.
http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=9785962

Tytuł:
PostNapisane: 8 paź 2008, o 11:48 
Spamer
Spamer

Wczoraj zakupiłem radio Midland Alan 48 plus multi + antene Sirio ML 145. Wyboru dokonałem po różnych zasiągnięciach opini o różnych radiach od wielu osób w tym pomocy tomka forum! Wielkie dzięki. Teraz pozostaje mi tylko nauczyć się obsługi tego radyjka.

Pozdrawiam Lukatoari

Tytuł:
PostNapisane: 8 paź 2008, o 12:30 
Zaawansowany
Zaawansowany

Marka: toyota
Model: avensis T25
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 1CDFTV
no to owocnego użytkowania /bezmandatowego/ :ok: - liczymy na krótkie relacje z namierzania P.... i innych niespodzianek

Tytuł:
PostNapisane: 8 paź 2008, o 13:17 
Zaawansowany
Zaawansowany

Model: Avensis T22
Silnik: 1.6 vvt-i
Fans napisał(a):
Teraz pozostaje mi tylko nauczyć się obsługi tego radyjka.

oraz slangu radiowego, żebyś wiedział o co c'mon :D

Tytuł:
PostNapisane: 8 paź 2008, o 13:44 
Spamer
Spamer

Peter von M. napisał(a):
oraz slangu radiowego, żebyś wiedział o co c'mon :D

no raczej tak trzeba będzie zrobić. Mam nadzieje, ze szybko wszystko zlapie.

Pozdrawiam Lukatoari

Tytuł:
PostNapisane: 8 paź 2008, o 13:53 
Stara się...
Stara się...

Schwefel napisał(a):
Harry to jeden z tańszych modeli Presidenta dla tych co lubią mieć ten napis na obudowie. Od samego napisu jeszcze nic się nie polepszyło.
AHMPL napisał(a):
HarryII to radio z najwyższej półki

Hahaha ubawiłem się po pachy :hihihi: W hierarchii Presidenta plasuje się co najwyżej w klasie średniej.
AHMPL napisał(a):
chyba nie zaprzeczysz że to najlepszy producent
Na pewno najdroższy a czy najlepszy to nie wiem, jest w czołówce ale ja nie lubię przepłacać za sam napis.
Dokonywałeś nasłuchu na 770 i Harrym II czy tylko tak dywagujesz w obronie firmy? Bo tak się składa, że ja testowałem oba radia przed zakupem i nie odczułem takiej różnicy żeby skłoniła mnie do zapłacenia 300zł więcej względem 770.

Kolego, miałem midlanda i przez jakiś czas używałem 770'ki (oba z antenka Sirio PERFORMER 800). Jakiś czas temu kupiłem Johnego II i antenke ml-145 (presidenta). Uwierz mi, że różnica jest gigantyczna.

Nadawanie? W Wawie, z 1-go sierpnia było mnie szczątkowo słychać na trasie toruńskiej przy Broniewskiego(ok 10km), a w makro, w Alejach czysto i wyraźnie(5-6km). Midland i 770 nawet 1/3 tej odległości nie łapią. Nawet na Banacha(ok 2km) było mnie już kiepsko słychać na tych radiach.

Sprawdzałem też Johnego na tej antenie Sirio i zasięg tez był odczuwalnie mniejszy.

Wydałem na Presidenta + bat 750zł i nie żałuję nawet złotówki z tej sumy.

Tytuł:
PostNapisane: 8 paź 2008, o 16:23 
Guru
Guru

devgru napisał(a):
Sprawdzałem też Johnego na tej antenie Sirio i zasięg tez był odczuwalnie mniejszy.

Więc sam potwierdzasz, że to zasługa bata a nie radia.
Z resztą nie ma się co dziwić bo Performer miał dopasowanie stratne a MLka ma dopasowanie transformatorowe.

Tytuł:
PostNapisane: 8 paź 2008, o 16:48 
Stara się...
Stara się...

Antena też ma duże znaczenie, ale samo radio tez jest dużo lepsze. W nadawaniu i w nasłuchu.
POdjadę wieczorem do brata(odziedziczył midlanda) i sprawdzę, jaki będzie zasięg na nim i antence presidenta, a później na moim zestawie i powiem Ci, jak wyszedł test :)

Tytuł:
PostNapisane: 12 paź 2008, o 07:38 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 1999
I ja postanowiłem coś napisać... w temacie CB siedzę kilka lat i propos antenek - żeby miała dobrą masę i nie było problemów z rysowaniem lakieru przez magnesówki albo niszczenie go przez naklejki - wiercić dziurę w dachu i sprawa załatwiona! Nie jest potrzebna wielka średnica (najczęściej 16mm starczy) a potem na jeden rozmiar i skok gwintu możemy nakręcać różnorakie rodzaje anten. Ale jeżeli ktoś ma słabe nerwy i nie lubi zgrzytu blachy to polecam jak kolega wyżej napisał Uniden 520XL plus do tego Sirio ML-145 (uwaga na tanie podróbki Sirio! - jeżeli ktoś będzie chciał mogę na PW podać charakterystyczne punkty do sprawdzenia czy oryginalna czy nie). Cena takiego zestawu jak ktoś przysiądzie i poszuka zaczyna sie od 350zł i w 80% przypadków antena nie wymaga strojenia z tym radiem. Ale przydałby się miernik SWR żeby znaleźć optymalne miejsce na usadowienie naszego nowego pomocnika podróży :) . A propos używania Unidenów w Polsce... Czy ktoś się spotkał żeby drogówka sprawdzała certyfikat zgodności? Bo ja nie... Druga sprawa taki certyfikat możecie sobie sami wydrukować codziennie inny :)

Edit: Dobra antena jest ważniejsza niż dobre radio!

Tytuł:
PostNapisane: 13 paź 2008, o 01:34 
Guru
Guru

Cytuj:
Edit: Dobra antena jest ważniejsza niż dobre radio!

I za to łap piwko :ok:

Tytuł:
PostNapisane: 14 paź 2008, o 01:00 
Nowicjusz
Nowicjusz

Dzięki Schwefel.

Po prostu chodzi mi o uświadomienie niektórych ludzi że nie warto kupować bóg wie jakich sprzętów albo byle jakiego szajsu... i tak źle i tak niedobrze. Propos jeżeli ktoś by chciał pomocy w skonfigurowaniu zestawu można pisać do mnie śmiało.

Tytuł:
PostNapisane: 14 paź 2008, o 09:40 
Nowicjusz
Nowicjusz

Myślę zakupić taki zestaw....HARRY II ASC +WILSON LITTLE WILL, mogę wydać max 500 PLNów. MetaVirus jestem otwarty na inne propozycje, może być coś innego- tylko radyjko najlepiej w tych gabarytach co Harry i antena do 1m długości

Tytuł:
PostNapisane: 14 paź 2008, o 16:07 
Nowicjusz
Nowicjusz

Jak już wcześniej pisałem polecam Unidena 520XL gabarytowo jest identyczny - jedynie ma większą głębokość o 5mm ale myślę że to nie stwarza żadnych problemów, chociaż jeżeli lubisz płacić za firmę (a President bardzo ceni swoje logo) to też jest nienajgorszy wybór. Prawda jest taka że są to praktycznie takie same radia tylko Uniden kosztuje duuuużo mniej. Ten sam zysk, ta sama moc wyjściowa. Co do antenki - jeżeli masz zamiar zakupić radio Presidenta - Możesz zakupić Wilsona - jeżeli zdecydujesz się na Unidena -Polecam antenkę Sirio AS-100 MAG - bardzo ładnie stroi się z Unidenem ale i do Presidenta będzie dobra - obie anteny o podobnych Parametrach - ale Sirio to jest jednak Sirio :) Pozdrawiam

Edit: W 500zł spokojnie się zmieścisz :) Jeszcze na jakiś 4pak zostanie :)

Tytuł:
PostNapisane: 14 paź 2008, o 20:09 
Nowicjusz
Nowicjusz

Jedno z 4paku dla ciebie :)
Uniden 520XL chyba jest radiem, którego nie powinno się używać w RP? Dlatego myślę nad Presidentem... choć ten Uniden kusi.

Tytuł:
PostNapisane: 14 paź 2008, o 20:19 
Guru
Guru

Nie ma homologacji to się zgadza. Tak naprawdę to tylko jak trafisz na służbistę to możesz mieć z tego tytułu problemy.

Tytuł:
PostNapisane: 14 paź 2008, o 20:32 
Nowicjusz
Nowicjusz

Tak, zgadza się:
http://www.policja.pl/portal/pol/169/3001/CB_radio.html

Tytuł:
PostNapisane: 14 paź 2008, o 22:06 
Nowicjusz
Nowicjusz

Tak jak już wcześniej pisałem - teoretycznie nie powinno się...ale jeździ tego tyle - że nikt tego nie sprawdza...

Edit: Sam używam Unidena już kupę czasu i nikt sie nie czepiał :) Pozatym jeżeli nie chcecie ryzykować wystarczy przy kontroli wyłączyć radio z wtyczki - nie ma zakazu posiadania ale zakaz używania :) Prawnie jesteście wtedy chronieni i nie ma za co sie przyczepić.

Tytuł:
PostNapisane: 17 lis 2008, o 16:21 
Stara się...
Stara się...

W ubiegłym tygodniu kupiłem President Harry classic + Antena president ML-145. Radio nowe, antena używana, wszystko śmiga jak należy :) I nie powiem przydaje sie bardzo...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]