TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 18 wrz 2018, o 15:59

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 389 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 15 kwi 2010, o 22:34 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Toyota
Model: Avensis T22 FL
Rocznik: 2002
Silnik: 1,6 vvti
Ok, to czekam na fotki. Jeszcze się zastanawiam czy warto w dziurę montować antenę czy kupić jakiś uchwyt na klapę bagażnika. Co lepiej?

Tytuł:
PostNapisane: 15 kwi 2010, o 22:49 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 75
Model: Avensis
Rocznik: 2001
Silnik: d-4D
uchwyt zawsze mozna sciagnac, a dziurka zostanie...

Tytuł:
PostNapisane: 15 kwi 2010, o 22:54 
Guru
Guru

Pochwały: 1
Model: T22 & T27
Rocznik: 2009
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE
ravenboy napisał(a):
Polecam montaż Johnsona II ASC - wchodzi niemal idealnie w miejsce schowka, ma głośnik z przodu i przyzwoite parametry.
Jeśli chodzi o anteny to przede wszystkim musi być markowa i ponad 1m długości.
Ja wybrałem President Alaska z uwagi na jej niewielką masę. Dziurkę w dachu już miałem wraz z antenką GSM, wystarczyło tylko zamontować Antenę CB zamiast małego "ogonka" mam trochę większy. Niestety blacha w miejscu gdzie była antena GSM nie jest niczym wzmacniana - dla tego piszę że szukałem lekkiej anteny.

Poniżej zdjęcia jak to wygląda u mnie.

[url=http://images48.fotosik.pl/284/fb7b9afc47ec0b91m.jpg]Obrazek[/URL]

[url=http://images36.fotosik.pl/171/5ee2acb8b84525c3m.jpg]Obrazek[/URL]

Bardzo ciekawy montaż. Powiedz coś więcej o nim. Jak wyjąłeś ten schowek? Da się później poskładać wszystko do kupy tak jak było? Czy trzeba coś ciąć?

Tytuł:
PostNapisane: 16 kwi 2010, o 11:49 
Nowicjusz
Nowicjusz

@Schwefel

Wyjęcie schowka to małe piwo. Wystarczy zdemontować konsolę środkową:
1. mocnej pociągnąć za plastik imitujący marmur w okolicy popielniczki w kierunku do tyłu auta
2. Odłączyć przewody od włącznika ogrzewania tylnej szyby i świateł awaryjnych
3. Odciągnąć całość na około 10 cm i podpinać resztę drobiazgów.
4. Finalnie schowek odkręca się śrubkami od wewnątrz konsoli.

Do mocowania radia trzeba dorobić 2 uchwyty (takie blaszki w kształcie litery L, nawiercone w odpowiednich miejscach)
Montaż radia jest o tyle utrudniony że trzeba najpierw doń podłączyć przewody i przymocować go za pomocą wspomnianych wyżej blaszek w miejsce schowka, a następnie całość (tj radio zamontowane w "marmurkowym" plastiku) wsunąć na miejsce.

Przewód antenowy najlepiej prowadzić w przewidzianym do tego miejscu - czyli lewym bądź prawym progiem. Pod plastikowymi osłonkami są odpowiednie przegródki oddzielające przewody. Przypadku CB kabel ma około 4 m i może go braknąć jak będziemy chcieli dociągnąć np do klapy, w tedy musimy dolutować brakujący odcinek.

U mnie tak jak pisałem wcześniej była już dziura w dachu z małą antenką GSM.
Dach to najlepsze miejsce pracy anteny CB. Żeby dostać się pod podsufitkę - trzeba się nagimnastykować ale wg mnie opłaca się.

Tytuł:
PostNapisane: 16 kwi 2010, o 20:36 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Honda
Model: Accord
Rocznik: 2004
Silnik: K20A6
ja mam tak
kabelek od antenki i kabelek od rozdzielacza prądu
Obrazek

jak widac, zadnych kabli nie widac ;-)
Obrazek

i rozdzielacz
Obrazek

widok z góry
Obrazek

kabelek do navi
Obrazek

uchwyt na klapie
Obrazek

kabelek w bagażniku
Obrazek

i wewnątrz nic nie widac
Obrazek

Toyota Avensis T22 kombi ->Honda Civic 5 Gen -> Subaru Justy 1.2 4WD -> Toyota Avensis T22 Sedan -> Honda Accord CL7

Tytuł:
PostNapisane: 16 kwi 2010, o 21:18 
Guru
Guru

Ravenboy dzięki za wyczerpujący instruktaż. Stawiam piwko.

Jeszcze powiedz czy radyjko wchodzi na styk czy może jest jeszcze miejsce na dłuższe radio.

Tytuł:
PostNapisane: 17 kwi 2010, o 21:35 
Coś wie...
Coś wie...

Jak zamontuje antenę w tylnej części dachu ze wzmocnieniem, to będzie to miało jakiś istotny wpływ na konstrukcję samochodu?
pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 18 kwi 2010, o 01:36 
Guru
Guru

Nie wiem jak to jest konkretnie w Avensisie ale w wielu innych markach bez wzmocnienia się nie obejdzie. Ja proponuję użyć rowerowej tarczy hamulcowej albo kawałka perforowanej nierdzewki.

Tytuł:
PostNapisane: 18 kwi 2010, o 19:39 
Nowicjusz
Nowicjusz

@Schwefel
Z tego co pamiętam (bo montaż był 2 lata temu) to raczej nic dłuższego jak Johnson II się nie zmieści.

@Wilin
Jedna dziurka nie istotnego wpływu. W zasadzie chodzi tylko o to aby zamontować antenę na wzmocnieniu poprzecznym dachu ( jak ściągniecie podsufitkę to będziecie wiedzieć o co chodzi.) - po to żeby nie wyginała się u podstawy podczas jazdy. Jeśli trafimy na dziurę w miejscu gdzie jest tylko ciękie poszycie blaszane, to wspomniana tarcza rowerowa lub kawałek grubszej blachy pod spód będzie niezbędny.

Przy zakupie anteny do montażu w dziurze na dachu polecam sprawdzić długość gwintu jaki "wchodzi" w dziurę, żeby się nie okazało że nam przebije tapicerkę (takie długie gwinty mają np anteny z mocowaniem DV - innymi słowy "na motylek")
Ciekawym rozwiązaniem montażu w avensis było by wywiercenie dziury w okolicy lampki oświetlenia wnętrza. Odpadła by potrzeba ściągania całej podsufitki a pozostał jedynie problem jak to wszystko pod tą lampką porozmieszczać - jeśli w ogóle się da.

Tytuł:
PostNapisane: 18 kwi 2010, o 20:09 
Coś wie...
Coś wie...

We wtorek jadę na założenie anteny to się zobaczy co i jak. Może uchwyt na reling? Na klapę bagażnika nie za bardzo bo antena będzie rysowała dach przy otwarciu klapy.

Tytuł:
PostNapisane: 19 kwi 2010, o 19:20 
Nowicjusz
Nowicjusz

Uchwyt na reling to kompromisowe rozwiązanie. Nie trzeba nic wiercić a bat będzie stosunkowo wysoko zamontowany - więc zasięgi powinny być ok.
Trzeba tylko pamiętać żeby antena "dobrze masowała". I druga sprawa, nie każda antena się nada na reling, na przykład AT 1000 nie ma szans na zestrojenie w takim miejscu. Magnum i Alaska powinny się zestroić bez problemu - trzeba popytać w serwisie, oni mają wprawę.

Tytuł:
PostNapisane: 21 kwi 2010, o 12:16 
Stara się...
Stara się...

Marka: TOYOTA
Model: ANENSIS T25 PRESTIGE
Rocznik: 2004
Silnik: D4D 2.0
ja mam unidena 520 i lemm AT1500 na stałe a radio w schowku bo tylko tam wydaje sie rozsądne nie domyka się ale ja nie skacze po podłokietniku ma być dobrze a jak widzę niektórzy dziurawią i dają te radia i gruchy w takich miejscach,że wiocha na maxa nie szkoda wam aut :((

Tytuł:
PostNapisane: 1 maja 2010, o 16:15 
Coś wie...
Coś wie...

Tak zamontowałem u siebie (Midland 5001z + Santiago 600, miała być na stałe, ale zdecydowałem się na uchwyt):
Obrazek Obrazek Obrazek

pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 4 cze 2010, o 00:53 
Stara się...
Stara się...

Model: vensis T27-combi
Silnik: 2,2 D-cat
Dzięki KOLEGOM zamontowałem CB radio w "najmniej" gównianym miejscu w T-27.
Za co CZAPKA Z GŁOWY!!!!

Słychać, bat na magnes przeszedł przez uszczelki, radyjka nie zajeb...ą bo go nie widać
Ale jak nie widąć jak z zakresami na diodach.. to tak ciut nie halo.

Tytuł:
PostNapisane: 23 cze 2010, o 10:11 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam!
Zastanawiałem się długo gdzie umieścić moje CB radio i w końcu doszedłem do wniosku, że zostanie tak jak jest na zdjęciu. Mam w tym miejscu dobry do niego dostęp, nie muszę robić żadnych dziur, szybko mogę wyjąć i schować. Miałem przykręcić je z boku po stronie pasażera jak kolega wyżej ale doszedłem do wniosku, że nie ma sensu. Dla złodzieja to akurat żadna różnica. Jak gdzieś wychodzę to kładę na nie jakiś ciuszek aby nie było widać.
Radio Johnny III + Missouri
Pozdrawiam

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Tytuł:
PostNapisane: 23 cze 2010, o 10:23 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T22
Rocznik: 2000
Silnik: 4A-FE +LPG BRC
Witam,
A czy masz do tego JOHNEGO głośnik zewnętrzny?
Też myślałem o montażu w tym miejscu radia, ale niestety głośnik przysłonięty i jest duża utrata jakości odbioru.

Mam Harrego IIIASC i jak jadę w trasę, to po prostu go wsuwam między fotel pasażera, a tunel środkowy głośnikiem zwróconym w moją stronę.

Tytuł:
PostNapisane: 23 cze 2010, o 13:25 
Nowicjusz
Nowicjusz

Naporro napisał(a):
Witam,
A czy masz do tego JOHNEGO głośnik zewnętrzny?
Też myślałem o montażu w tym miejscu radia, ale niestety głośnik przysłonięty i jest duża utrata jakości odbioru.

Mam Harrego IIIASC i jak jadę w trasę, to po prostu go wsuwam między fotel pasażera, a tunel środkowy głośnikiem zwróconym w moją stronę.

Witam!
Nie mam żadnego głośnika zewnętrznego i według mnie jest dosyć głośno. Nigdy jeszcze nie miałem ustawionej głośności na maksa. Może dlatego, że masz bardzo ściśnięte to radio między fotelem a tunelem środkowym to to dlatego tak słabo słychać. W moim przypadku spód radia nie przylega całą powierzchnią ponieważ jest tam lekkie wgłębienie. Też próbowałem wciskać radio między siedzenie ale zbyt ciasno wchodzi.
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 24 cze 2010, o 08:17 
Coś wie...
Coś wie...

Model: T22, T25
Rocznik: 0
Silnik: 1,6 benz, 2,2 D-Cat
Też tak mam zamontowanego Harego III. Tyle tylko, że ja puściłem kabel pod wykładziną w tunelu pomiędzy fotelami. Kabel idzie z bagażnika gdzie mogę swobodnie chować antenę.
Ja zrobiłem sobie dziurę w tym zagłębieniu z myślą, że radio wejdzie mi jeszcze głębiej (niż to widać na zdjęciu Piotr.). Okazało się, że zaraz za wgłębieniem jest jakiś dodatkowy plastik którego nie odważyłem się dziurawić bo nie wiem od czego jest.
Czy ktoś z was wie może co to może być?
Gdyby udało się tam zrobić zagłębienie o głębokości ok 3-4cm i średnicy ok. 2cm to radio weszło by głębiej. Wtedy dorobił bym sobie klapkę, którą przykrywam całe radio razem z gruszką.

A co do jakości odbioru to potwierdzam, że przy takim zamontowaniu dźwięk jest całkiem dobrze słyszany i nie potrzeba dodatkowego głośnika.

Tytuł:
PostNapisane: 28 cze 2010, o 21:15 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 8
Marka: Renault
Model: Mégane 220 GT
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0 TCE
A ja mam tradycyjnie, od strony pasażera, na dwóch szerokich rzepach zaczepionych na około ścianki tunelu. Kabelek pociągnięty tunelem pod fotelem, w progu i do bagażnika, do anteny na magnesik, do poruszania się po drogach wystarczy. Dzięki temu nie ma problemu dziurek, zakładam tylko jak jadę w trasę, bo w miasto do korków to bez sensu. :cfaniak:

A cha rzepy na radiu musiałem przylepić kropelką, bo się odklejały. :chytry:

Tytuł:
PostNapisane: 26 lip 2010, o 13:48 
Stara się...
Stara się...

Model: vensis T27-combi
Silnik: 2,2 D-cat
Zamontowałem w swej Avce t-27 CB. Zrobiłem 10kkm ..i teraz kilka wolnych uwag!!!

CB im mniejsze tym lepsze, bo w podłokietniku "szaleństwa" nie ma.

No i ciut POMYŚLEĆ!!!!!!!!

Jak na wywczasy jedziesz z Żonką i dziećmi to DOBRZE jest mieć możliwość regulacji radyjka (u mnie był kawał o zakonnicach :hihihi: :-D !!!) i im radio bardziej pod ręką tym lepiej!!!
Ja dałem z tyłu tunelu i było kiepsko, i właśnie teraz przewiercam uchwyty!

Gruszka pasuje w miejscu na napoje ... ale jak tam masz napój..... to gruszka na jajkach!

A może za czym zamontujemy to na stałe to te 10 km z różnymi kombinacjami przy regulacji? Myślałem ,że w 5 aucie to już błędu nie zrobię. Myliłem się!!!

PostNapisane: 10 sie 2010, o 09:08 
Coś wie...
Coś wie...

Model: T25
Rocznik: 2008
Silnik: 2.0 vvti
barnim napisał(a):
czy ktoś mierzył głębokość środkowego górnego schowka, chce tam wsadzić radio, ale nie wiem czy się zmieści

A jednak się udało. Jednak, żeby wcisnąć tam radio trzeba wyciąć otwór w tylnej ściance. U mnie zmieścił się w ten sposób Ermes razem z gruszką. Wszystkie przewody schowane za konsolą środkową. Jest do nich dostęp po wyjęciu schowka.

Tytuł:
PostNapisane: 18 sie 2010, o 17:42 
Nowicjusz
Nowicjusz

Ja zamontowałęm CB pod siedzeniem kierowcy na paski zaciskowe ;)

Zalety:
+ Nie widać z zewnątrz
+ Nie trzeba było nic dziurawić
+ Radio pod ręką

Minusy
- Intuicyjna obsługa radia
- Brak możliwości przesuwania fotela
- trzeba było dokupić dodatkowy głośnik zewnętrzny

Tytuł:
PostNapisane: 19 sie 2010, o 20:49 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 24
Model: Avensis T 22
Rocznik: 1999
Silnik: 2,0 TD
Kapat napisał(a):
- Intuicyjna obsługa radia
no właśnie,jak ktoś krzyknie daj 5 niżej,albo coś w tym stylu?Ja mam zamontowane paskiem obok fotela kierowcy przy drzwiach,na pewno nie jest najlepsze miejsce,ale ma sporo zalet:
-wszystko widać,dobry dostęp do gałek
-gruszka nie przeszkadza
-głośnik super słychać
-radio praktycznie niewidoczne z zewnątrz(chociaż głównie leży w domu,jak gdzieś dalej jeżdżę to zakładam)
Założyłem w tym miejscu po przymierzaniu w wielu możliwych i nigdzie nie pasowało,a nie chciałem dziurawić plastików,zależało mi również na dyskrecji(parking pod blokiem)

PostNapisane: 19 sie 2010, o 21:22 
Zaawansowany
Zaawansowany

Model: Ave T25 FL
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2007
Silnik: 1AD
Toost napisał(a):
barnim napisał(a):
czy ktoś mierzył głębokość środkowego górnego schowka, chce tam wsadzić radio, ale nie wiem czy się zmieści

A jednak się udało. Jednak, żeby wcisnąć tam radio trzeba wyciąć otwór w tylnej ściance. U mnie zmieścił się w ten sposób Ermes razem z gruszką. Wszystkie przewody schowane za konsolą środkową. Jest do nich dostęp po wyjęciu schowka.

A czy jakieś fotki masz może - najlepiej jak wygląda wycięty tył schowka ale bez radia i radio wewnątrz otwartego schowka ?
I pytanie pomocnicze.Czy ten schowek/wkładka jest w miarę dostępny gdyby zmieniła się koncepcja albo auto szło na sprzedaż ?

Tytuł:
PostNapisane: 20 sie 2010, o 00:21 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T27
Silnik: 2.2 D-CAT + BOX
Bezinwazyjnie (prawie), jedynie co musialem zrobic to maly otwor w sciance podlokietnika by przewlec wtyczke od anteny.
Radyjko w podlokietniku zamontowane na sciance za pomoca tasn samoprzylepnych na rzepy. Zasilanie z gniazda 12V w podlokietniku. kabel antenowy wypuszczony pod dywanikami i tylnia kanapa, przez klape bagaznika na dach gdzie siedzi sobie antenka. gruch zazwyczaj laduje w podtrzymce na butelke. Poniewaz glosnosc wbudowanego glosnika w radio byla kiepska, szczegolnie jak podlokietnik byl calkowicie zamkniety, zainstalowalem zewnetrzny glosnik pod fotelem kierowcy na plastikowych tasmach do spinania kabli. Gra i buczy czysto i wyraznie.

PostNapisane: 25 sie 2010, o 01:50 
Nowicjusz
Nowicjusz

A je zamontowałem cb w ten sposób. Między fotelami kierowcy i pasażera do tyłu podłokietnika.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 3 wrz 2010, o 07:37 
Nowicjusz
Nowicjusz

LordPietrus napisał(a):
A je zamontowałem cb w ten sposób. Między fotelami kierowcy i pasażera do tyłu podłokietnika.

A schowek w podłokietniku się otwiera normalnie?

Tytuł:
PostNapisane: 3 wrz 2010, o 08:57 
Zaawansowany
Zaawansowany

Model: Ave T25 FL
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2007
Silnik: 1AD
A jak Ty tym sterujesz w czasie jazdy??
Nie chciałbym znaleźć się na przeciwnym pasie jak akurat przyjdzie ci ochota skręcić RF Gaina.

Tytuł:
PostNapisane: 3 wrz 2010, o 10:49 
Nowicjusz
Nowicjusz

prenrzyk napisał(a):
A jak Ty tym sterujesz w czasie jazdy??
Nie chciałbym znaleźć się na przeciwnym pasie jak akurat przyjdzie ci ochota skręcić RF Gaina.

W ogóle nie steruje, jest ustawione na kanale 19 - tym, sequele na godzinie 11:00, Rf-Gain na 13:30 i nie prawa być szumów w tym radiu. Grucha leży koło dźwigni zmiany biegów w bardzo poręcznym miejscu. Jak chce przejść na inny kanał to tylko prawą ręką przekręcę o 2 oczka wyżej i tyle, wszystko na wyczucie. Nie widzę innego miejsca dla radia o takich rozmiarach w Toyocie Avensis T25 bez rujnowania wnętrza. Widziałem na zdjęciu na allegro pewną aukcję jak kolo wychlastał z lewej strony dziurę tam gdzie są bezpieczniki i tam załadował radio. Pod samego kolanowego airbaga wychlastał. To jest dopiero chore.
Schowek w podłokietniku otwiera się normalnie go góry i nic nie zahacza. A ten głęboki schowek jak się podnosi to radio kładzie się razem z nim. Jest podpięte do dolnej zapalniczki pod podłokietnikiem z tyłu. Moja Toyota jest na 4 miejsca prawnie więc nikt nie siada pośrodku i nikomu to nie przeszkadza. A mnie tym bardziej.

Tytuł:
PostNapisane: 13 wrz 2010, o 09:07 
Nowicjusz
Nowicjusz

ravenboy napisał(a):
@Schwefel
Z tego co pamiętam (bo montaż był 2 lata temu) to raczej nic dłuższego jak Johnson II się nie zmieści.

@Wilin
Jedna dziurka nie istotnego wpływu. W zasadzie chodzi tylko o to aby zamontować antenę na wzmocnieniu poprzecznym dachu ( jak ściągniecie podsufitkę to będziecie wiedzieć o co chodzi.) - po to żeby nie wyginała się u podstawy podczas jazdy. Jeśli trafimy na dziurę w miejscu gdzie jest tylko ciękie poszycie blaszane, to wspomniana tarcza rowerowa lub kawałek grubszej blachy pod spód będzie niezbędny.

Przy zakupie anteny do montażu w dziurze na dachu polecam sprawdzić długość gwintu jaki "wchodzi" w dziurę, żeby się nie okazało że nam przebije tapicerkę (takie długie gwinty mają np anteny z mocowaniem DV - innymi słowy "na motylek")
Ciekawym rozwiązaniem montażu w avensis było by wywiercenie dziury w okolicy lampki oświetlenia wnętrza. Odpadła by potrzeba ściągania całej podsufitki a pozostał jedynie problem jak to wszystko pod tą lampką porozmieszczać - jeśli w ogóle się da.

Witam! Chciałem zamontować antenę w dziurce na stałe w dachu tylko kompletnie nie wiem jak zdjąć tapicerkę tak aby jej nie uszkodzić. Może powiesz mi jak ona jest mocowana i jak ją bezpiecznie ściagnąć w T22. Chciałem też zdemontować lampkę oświetlenia wnętrza i też nie potrafiłęm jej ściągnąć (może również jakieś podpowiedzi). Zastanawia mnie tylko czy w tym miejscu gdzie jest montowana antena nie będzie odstawać podsufitka czy tam się wszystko zmieści. Mam JFK II. Rzeczywiście radio pięknie wchodzi w miejsce schowka pod radiem bez przykręconej anteny. Po jej przykręceniu za bardzo wystaje. Antena opiera się z tyłu o jakąś czarną plastikową maskownicę. Nie wiem co to jest. Widzę, że Twoje radyjko jest podobnej głębokości. Jak Ty je tam upchnołeś? Czy wicinałeś ten czarny plastik z tyłu? Jeżeli nie uda mi się zamontować radia tam gdzie masz Ty to raczej zamontuje je po lewej stronie kierownicy tam gdzie są bezpieczniki.
Pozdrawiam
Pozdrawiam

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 389 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]