TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 21 lis 2017, o 02:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 mar 2012, o 15:16 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 15
Marka: Toyota
Model: Aensis II
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2003
Silnik: 1.8 B+G
Witam
1. Do tej pory wyjmowałem cb radio, kładłem z podłokietniku i antenę kładłem nad pasażerem za kierowcą. Teraz chcę sobie uprościć i chcę tylko wyjmować antenę z bagażnika, kłaść ją na klapie. Myślałem o prowadzeniu kabla bokiem ale musiałbym demontować półkę i pewnie plastiki boczne i byłby problem z wyprowadzeniem kabla na środek. Dlatego chciałbym poprowadzić kabel pod kanapą i wykładziną, wyjść w tunelu i tunelem puścić albo do podłokietnika albo pod konsolę. Chciałbym się Was zapytać jak macie poprowadzony kabel antenowy cb.
2. Drugie pytanie to jak podnieść siedzisko kanapy. Nie chce wyjść. z boku z tyłu jest taki pręt zaokrąglony ale nie jest o nic zahaczony. Co tam trzyma, może jakieś foty?
3. Po opuszczeniu oparcia kanapy, po bokach zostają takie poduszki, jak to zdemontować?

dziękuję za pomoc, chciałbym to ogarnąć :). Wymieniałem dzisiaj żarówki w konsoli i zdemontowałem tunel do prowadzenia kabla i przymiarki cb.

PostNapisane: 16 mar 2012, o 15:53 
Spamer
Spamer

Pochwały: 826
Model: T25FL
Rocznik: 2006
Silnik: D4D2T-ADFTV
1. Kabel od anteny wygodnie jest poprowadzić z kufra prawym progiem, łatwo się dostać pod zatrzaśnięte plastiki na progach. Dalej do przedniego słupka i nad nogami pasażera z przodu i do środkowej konsoli/podłokietnika.
2. Siedzisko w sedanach jest nie otwierane, jest na stałe na zatrzaskach, jak mocno pociągniesz w górę wypstryknie się z zatrzasków.
3. Poduszki po bokach mają śrubę na dole, przyjrzyj się dokładnie.

PostNapisane: 16 mar 2012, o 16:42 
Coś wie...
Coś wie...

2.no to lipa z tym siedziskiem, było by idealnie do tunelu poprowadzone. Teraz nie wiem gdzie umieścić radio bo w podłokietniku się za bardzo nie mieści. Trzeba by trochę wyciąć ale pod spodem jest chyba komp od poduszek
3. dzięki, wszystko jasne

PostNapisane: 16 mar 2012, o 18:41 
Spamer
Spamer

Pochwały: 826
Model: T25FL
Rocznik: 2006
Silnik: D4D2T-ADFTV
Możesz siedzisko kanapy wyciągnąć z zatrzasków i spokojnie pociągnąć przez środek samochodu kabel antenowy, tylko może pod wykładzinę dać kabel, aby się nie przygniatał gdzieś siedziskiem.

Ja mam antenę w kufrze na stałe i kabel prawym progiem puszczony pod nogi pasażera z przodu.
Ja CB trzymam w domu, a jak jadę w trasę to antena na dach, a CB wsuwam między środkowy tunel a siedzenie pasażera i akurat mam przy radiu koniec kabla antenowego doprowadzony.

PostNapisane: 16 mar 2012, o 22:50 
Coś wie...
Coś wie...

Muszę się pomęczyć z tym siedziskiem, próbowałem odkręcić śrubę od tej bocznej poduszki ale przeszkadza właśnie siedzisko. Jednak pójdzie środkiem kabel. Pod konsolą cb nie wejdzie do końca. Zrobienie dziury na wyjście antenowe nic nie pomoże bo są tam plastikowe tunele chyba do nawiewu nóg z tyłu. W podłokietniku też ciężko bo czym niżej tym węziej. Przeszkadzają te dwa uchwyty. Przy zamkniętym podłokietniku wsuwają się 8cm. Ciężko będzie coś wymyślić.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]