TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 19 kwi 2019, o 16:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 240 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 sty 2011, o 13:54 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Toyota
Model: Avensis T25 FL
Rocznik: 2007
Silnik: 1AD-FTV
http://www.tvn24.pl/-1,1690665,0,1,pali ... omosc.html

Orientuje się ktoś , których konkretnie modeli to dotyczy?

PostNapisane: 26 sty 2011, o 14:03 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T25
Rocznik: 2007
Silnik: 1AD-FTV
Znalezione w sieci:

Cytuj:
In the UK, Toyota said it would be recalling 15,500 Avensis 2.0 litre and 2.4 litre petrol-engined models made between July 2000 and September 2008, as well as 3,100 Lexus IS250 petrol-engined models made between August 2007 and February 2009.
za: http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-pacific-12283732

Wygląda na to, że modeli z D4D nie dotyczy.

PostNapisane: 26 sty 2011, o 14:22 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 31
Marka: Opel
Model: Vectra CDTI+VIRUS
Rocznik: 2008
Silnik: 181hp 400nm
Co to się dzieje z tą Toyotą ? Ale z drugiej strony grunt, że się przyznają i robią akcje serwisowe, a nie utajniają usterek.

WHITE VECTRA CARAVAN
Akwarystyka profesjonalna. zakładanie i pielęgnacja akwariów roślinnych.

PostNapisane: 26 sty 2011, o 15:14 
Jak co się dzieje. Nic. To, że ma się napis TOYOTA wcale nie oznacza, że auto było, jest i będzie pozbawione wad. Wystarczy, że któryś z podzespołów zostanie wadliwie wyprodukowany, a impreza siada. Trzeba tu zwrócić uwagę na dwa szczegóły: pierwszy to fakt, że TOYOTA przyznaje się i wzywa do serwisów (na co nie wszystkie firmy motoryzacyjne stać) ale drugi aspekt jest bardziej zawiły - znów głównie USA. Amerykańskie auta to dno, nie są w stanie konkurować z japońskimi i niemieckimi koncernami. Dlatego za pośrednictwem swoich dziennikarzy chętnie rozdmuchują sprawę by skompromitować największego rywala.

PostNapisane: 26 sty 2011, o 15:27 
Guru
Guru

Pochwały: 1
Model: T22 & T27
Rocznik: 2009
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE
RG napisał(a):
ale drugi aspekt jest bardziej zawiły - znów głównie USA. Amerykańskie auta to dno, nie są w stanie konkurować z japońskimi i niemieckimi koncernami. Dlatego za pośrednictwem swoich dziennikarzy chętnie rozdmuchują sprawę by skompromitować największego rywala.

To raz a dwa, że wadliwy pedał gazu został wyprodukowany nie przez kogo innego tylko przez Amerykanów.

PostNapisane: 26 sty 2011, o 15:56 
Guru
Guru

Marka: Skoda
Model: Superb Combi
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8TSI
Schwefel napisał(a):
To raz a dwa, że wadliwy pedał gazu został wyprodukowany nie przez kogo innego tylko przez Amerykanów.

Ale o tym jakoś za głośno nie trąbili... :nuda:

PostNapisane: 26 sty 2011, o 17:14 
Spamer
Spamer

Pochwały: 193
Marka: Avensis
Model: T27
Silnik: 1.8 147KM
Ale ,że ten sam pedał gazu ( czyli ten sam producent ) zamawiał również peugeot oraz renault to już też cicho sza było po paru artykułach w gazetach jak i w TV :chytry: :boks:

PostNapisane: 26 sty 2011, o 17:30 
Generalnie TOYOTA jako jedna z niewielu marek potrafi przyznać się do błędu. Większość koncernów twierdzi że to czysty przypadek, że to wada dotycząca konkretnego egzemplarza. Pamiętam akcję z szybami tylnymi w mondeo. Ford twierdził, że to "przypadek" że szyby pękały w kombi. Tych przypadków było kilka set. Ale to szczegół...

PostNapisane: 26 sty 2011, o 17:31 
Guru
Guru

Marka: Skoda
Model: Superb Combi
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8TSI
tomi 71 napisał(a):
Ale ,że ten sam pedał gazu ( czyli ten sam producent ) zamawiał również peugeot oraz renault to już też cicho sza było po paru artykułach w gazetach jak i w TV :chytry: :boks:

Hmm, "ten sam pedał" i "ten sam producent", to wg mnie subtelna różnica... Nie chcę przez to powiedzieć, że uważam, że wina leży po stronie tego producenta, a to, że wadliwe podzespoły trafiły akurat do Toyoty, to przypadek - nie znam żadnych danych, które by to potwierdzały, ani takich, które by wykluczały. Ale na pewno sprawa zbyt szybko "rozeszła się po kościach" w stosunku do burzy, jaką wywołała na początku.

PostNapisane: 26 sty 2011, o 17:35 
Spamer
Spamer

Pochwały: 193
Silnik: 1.8 147KM
Portal napisał(a):
tomi 71 napisał(a):

Hmm, "ten sam pedał" i "ten sam producent", to wg mnie subtelna różnica... Nie chcę przez to powiedzieć, że uważam, że wina leży po stronie tego producenta, a to, że wadliwe podzespoły trafiły akurat do Toyoty, to przypadek - nie znam żadnych danych, które by to potwierdzały, ani takich, które by wykluczały. Ale na pewno sprawa zbyt szybko "rozeszła się po kościach" w stosunku do burzy, jaką wywołała na początku.

Tu masz racje bo ile ja sie nasłuchałem ,a ile pytań( od znajomych i kolegów) czy ja też mam ten wadliwy pedał . ??? ...... :wariat: o matulu ile trzeba było tłumaczyć ......... :jacipokaze:

PostNapisane: 26 sty 2011, o 20:41 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 8
Model: Camry V6
Rocznik: 2000
Silnik: 1mz-fe
Niestety coraz więcej producentów zleca produkcję firmom zewnętrznym - rezultat tego jest taki jaki jest. Trochę zdziwiło mnie to, że nawet w Lexusie to się zdarzyło. Moja avka ma już przelatane 300tys i siada po kolei każde "g.." wyprodukowane w niemieckich firmach (głównie Valeo i Bosch) - kiedyś większość podzespołów była robiona przez ich submarkę Denso (w zasadzie egzemplarze czysto-japońskie) i tam takie cuda się nie działy... Faktycznie jest tak, że coraz więcej danych podzespołów produkuje jedna firma dla wielu marek - wszystko rozchodzi się o cenę - dziś auto ma wyglądać, a nie być niezawodne oraz ma przetrwać tylko gwarancję. Oczywiście nadal jest także, że niektóre marki będą lepsze i gorsze - wszystko rozchodzi się o cenę. Trzeba jednak pamiętać, że takie wpadki negatywnie odbijają się na firmie - Toyota w latach 2008 mocno dostała w plecy od konkurencji - musieli poprawić jakość.

PostNapisane: 26 sty 2011, o 21:37 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: T 25
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 benzyna
Dzisiaj w TVN CNBC slyszalem o wezwaniu Toyoty do serwisow, chodzilo o modele Avensis roczniki od 2000 oraz jakies model Lexusa. Akcja dotyczy przewodow paliwowych. Czy ktos zna szczegoly ?

PostNapisane: 26 sty 2011, o 23:12 
Coś wie...
Coś wie...

http://www.tvn24.pl/-1,1690665,0,1,pali ... omosc.html

PostNapisane: 27 sty 2011, o 00:02 
Guru
Guru

Pochwały: 32
Model: T22,T27 jest T27 FL
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8 147 KM (2ZR-FAE)
ale o ktore avensisy dokladnie chodzi ? 2.0 i 2.4 z lat 2000-2008 ?

PostNapisane: 27 sty 2011, o 00:20 
Guru
Guru

Model: T22 & T27
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE
Tak :tak:
Nas to nie dotyczy.

PostNapisane: 27 sty 2011, o 00:25 
Spamer
Spamer

Pochwały: 267
Marka: kia
Model: carens
Silnik: 2.0 gnojowka
http://www.spiegel.de/auto/aktuell/0,15 ... 74,00.html
i tłumaczenie spiegla przez chrome: :-D
26.01.2011

Problemy z przewodów paliwowych
Toyota wycofuje 1600000 samochodów

Odnowiona przypomnieć masy Toyota: Japońska musi sprawdzić, ok. 1,6 mln pojazdów, ponieważ pieczęci znaleziono w przewodzie paliwowym jako słabość. Głównie dotyczy to modeli Avensis.

Kolonia - Rok rozpoczął się dla Toyoty, który całkiem dobrze. Właśnie teraz, japoński około 8,5 mln samochodów sprzedanych w 2010 roku dla uczczenia okazji serii w ubiegłym roku wydawało się być zapomniane. Ale teraz w grupie są nowe problemy do domu: Ponieważ pojawiły się problemy z przewodów paliwowych muszą być globalnie 1.600.000 pojazdów silnikowych właścicieli w garażu, by sprawdzić przewody paliwowe ich samochodów. Przewodów paliwowych może doprowadzić do wycieku i zapach benzyny w samochodzie, Toyota Niemiec powiedział w środę w Kolonii. W Niemczech około 24.000 pojazdów dotyczy: Niektóre modele Toyoty Avensis i 660 samochodów Nobla zależnej Lexus.

Jak ostry jest ryzyko pożaru, wyszedł z zarejestrowanych nie. Właściciel pojazdu będzie niezwłocznie powiadomiony na piśmie i poprosił, aby przejść do warsztatu. Tam, w części pytania zostaną sprawdzone i wymienione.
Uzbrojony w problematycznych elementów w Europie są tylko modele Avensis 2,0 - i 2,4-litrowy silnik benzynowy z wtryskiem bezpośrednim, które zostały wyprodukowane w okresie od lipca 2000 r. i września 2008 roku. W tym było około 135.000 pojazdów w Europie. Zmieniając zawartość chloru w paliwie może być pieczęć zawór zwrotny z pompą paliwa pod wysokim ciśnieniem i przewody paliwowe są kruche. World zostały zakwestionowane 117 klientów zapach benzyny. W Europie, jednak jak dotąd sprawa stała się ", powiedział rzecznik.

Kiedy Lexus IS 250 samochodów w serii to dotyczy, które były produkowane od sierpnia 2007 do lutego 2009 roku. Europa jest obecnie około 10.000 takich pojazdów. Tutaj, czujnik ciśnienia może być kontrolowany w przewodzie paliwowym oraz w razie potrzeby skorygowana.

Toyota w zeszłym roku ponownie i ponownie z powodu globalnego nagłówki przypomnieć. Po pierwsze, ponad osiem milionów samochodów zostały odwołane z powodu zagłuszania, akceleratory i śliskie maty podłogowe. Później po około pół miliona samochodów hybrydowych, w których elektroniczny układ hamulcowy został błędnie zaprogramowany. Seria awarii nadal w październiku, ustalono na świecie 1,5 miliona samochodów marki Toyota i Lexus z powodu problemów z układem hamulcowym i paliwa w warsztatach. Wizerunek grupy zadali ogromne straty wywołań.

rom / dpa-AFX

"Jeśli nie masz nic do powiedzenia, nie ubieraj tego czynu w słowa!"

PostNapisane: 27 sty 2011, o 00:35 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 3
Rocznik: 2005
Silnik: 1CDFTV 2,0 D4D
No cóż kolejna ftopa, ale na taśmie produkcyjne wszystko może sie zdarzyć...wystarczy że jeden pracownik przyjdzie lekko zmęczony i już.
Słaby dział kontroli muszą mieć. :-)

PostNapisane: 27 sty 2011, o 07:49 
Moderator
Moderator

Pochwały: 295
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
w sumie nic wielkiego, nikt nie splonal, nikt nie zginal, 117 reklamacji, a dla wlascicieli ave z silnikami 1AZFSE i 2AZFSE mozliwosc darmowego odwiedzenia serwisu, jazdy probnej t27 i wyciagniecia jakis gratisow czy rabatow jako odszkodowanie za (nie) poniesione szkody moralne :cfaniak:, dla porownania peugoty plonely wlascicielom z calym garazem, a czesto nawet domem i belgotowcy nic zrobic nie chcieli...

PostNapisane: 27 sty 2011, o 10:35 
To pokazuje klasę TOYOTY. Przyznali się do błędu, dmuchają na zimne. A, że mają wrogów to się ten temat rozdmuchuje na maxa... Wole jeździć autem firmy, która wprost mówi, ze coś jest nie tak i wzywa na usuniecie usterki, niż autem firmy, która wie że coś jest nie tak, ale woli rżnąć głupa udawać że to tylko przypadek...

PostNapisane: 27 sty 2011, o 13:35 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T27
Rocznik: 2012
Silnik: 3ZR-FAE
Właśnie dzwoniłem do Toyota Motor Polska, po podaniu VIN-u, miła Pani poinformowała mnie, że mój samochód jest objęty akcją serwisową.
Powiedziała, że w przyszłym tygodniu mogę już dzwonić do dowolnego ASO Toyoty i umówić się na wymianę.

PostNapisane: 27 sty 2011, o 17:16 
Spamer
Spamer

Pochwały: 396
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0 D4D 124KM
Ja też tam właśnie dzwoniłem i dowiedziałem się po podaniu nr.VIN,że mój samochód w/w akcją objęty nie jest.Nie wiem czy cieszyć się czy smucić? :nuda:

„Oszustwo będzie tak olbrzymie, tak obszerne, że ujdzie ludzkiej uwadze.
Ci, którzy je dostrzegą będą uważani za szaleńców.”

PostNapisane: 3 lut 2011, o 13:57 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 1Az-FSE 2.0 Pb 147km
witam na innym forum znalazłem takie coś dzwoniłem i to jest prawda
http://www.bezwypadkowy.net/artykuly/mo ... do-serwisu tu jest artykuł zadzwoncie do toyoty polska i podajcie vin oni sprawdzą czy wasze auto jest na liście pozdrawiam info od sąsiedniego Klub avensis forum

PostNapisane: 3 lut 2011, o 14:02 
Stara się...
Stara się...

Marka: fadsfsdf
Model: dd4
Rocznik: 1990
Silnik: 44c
Tylko silniki 2.0 i 2.4 z bezpośrednim wtryskiem... To mnie omija na szczęście :) Dzieki za info

PostNapisane: 3 lut 2011, o 14:02 
Ten wątek był już poruszony na forum. :szukaj:

PostNapisane: 3 lut 2011, o 15:07 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 1Az-FSE 2.0 Pb 147km
ok faktycznie temat jest ale chciałem odświeżyć temat bo wiekszość z nas nie jest pierwszym włescicielem auta i do nas napewno listu serwis nie przyśle , a jednak to poważna usterka którą warto sprawdzic pozdrawiam

PostNapisane: 4 lut 2011, o 22:18 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Renault
Model: Mégane 220 GT
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0 TCE
Też dziś zadzwoniłem do ASO i dowiedziałem się, że moje autko jest objęte akcją. Jadę w poniedziałek, co by sprawdzili czy i co jest do wymiany (mogą być przewody, ale może też być pompa paliwowa), potem mają ew. zamówić części i umówią się ze mną na wymianę. Też nie wiem czy się cieszyć czy się martwić, w sumie nie cierpię na nadmiar wolnego czasu :nuda:

PostNapisane: 5 lut 2011, o 01:25 
Spamer
Spamer

Pochwały: 396
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0 D4D 124KM
Powinienem edytować poprzedniego posta......zadzwoniłem po raz drugi bo cos mi mówiło,że pani której podawałem VIN niezbyt przyłozyła się do pracy.Jednak jestem na jednej z list.Nie wiem co podlega wymianie ale po rozmowie z gościem z ASO Ostrołęka postanowiłem dać im troche czasu.Jak mówił akcja dopiero weszła nie mają jeszcze wytycznych dokładnych,kompletu części na magazynie a tak mówiąc po prostu nie wiedzą co mają robić.Niech przewalą najpierw kilka innych egzemplarzy i na nich sie uczą ;-)
Tak na marginesie.....można przy okazji za 8 dych zrobić geometrię kół z wszelkimi regulacjami....wydrukiem przed i po.Po zimie może warto ???

„Oszustwo będzie tak olbrzymie, tak obszerne, że ujdzie ludzkiej uwadze.
Ci, którzy je dostrzegą będą uważani za szaleńców.”

PostNapisane: 8 lut 2011, o 13:27 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 48
Marka: Ford
Model: Focus III FL
Nadwozie: hatchback
Rocznik: 2015
Silnik: 1.5 EB (150 KM)
ja tez tam dzwoniłem i moj samochod jest na liscie. Akcja jakos nie jest ograniczona czasowo (przynajmniej na chwile obecną) wiec faktycznie poczekam az sami sie zorientuja co trzeba zrobic i pojade faktycznie jak zmienie opony z letnich na zimowe to i sobie geometrie zrobią j/w kolega napisal :)

PostNapisane: 8 lut 2011, o 14:04 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Renault
Model: Mégane 220 GT
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0 TCE
A ja byłem, dowiedziałem się że wymienią mi przewód paliwowy, wróciłem do domu, otwieram maskę, a tam pęknięta ta plastikowa osłona silnika :jacipokaze: - pozdrawiam panów mechaników z Chodzenia - Czerniakowska.

A tak sobie myślałem, jadę do ASO, oby czegoś spierniczyli :boks:

Wysmarowałem od razu reklamację i dziś mam drugi kurs na weryfikację :baseball:

PostNapisane: 8 lut 2011, o 14:18 
Guru
Guru

Pochwały: 32
Model: T22,T27 jest T27 FL
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8 147 KM (2ZR-FAE)
Ja zawsze po serwisie w ASO robie "wlasny" przeglad czy czegos nie sp....
i pare kwiatkow juz bylo np brak filtra powietrza :wow:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 240 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]