TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 15 gru 2017, o 23:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 sty 2017, o 07:35 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 3
Marka: Avensis
Model: Avensis T25
Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 D4D
PawełTrener napisał(a):
DfourD napisał(a):
Jeśli masz TRC z VSC to przy włączaniu zapłonu powinny się zaświecić kontrolki.
O ile dobrze pamiętam to podczas pracy TRC miga kontrolka poślizgu.
Łatwo sprawdzić, podczas buksowania kół ogranicza moc silnika.
VSC daje o sobie znać podczas poślizgu w zakręcie ( sygnał dźwiękowy - najpierw jeden krótki, następnie ciągły ? )
Głowy nie daję ale chyba tak to działało :-)

Widzisz, caly pic z tymi kontrolkami podczas przykrecanis kluczyka byłby na tyle wytłumaczalny i zrozumialy, gdyby nie fakt że kolega ma avensis z tego samego rocznika co ja tyle że on ma z polską historia wersja wyposażenia sol+ i on też nie ma żadnego wyłącznika TRC OFF, CZY VSC OFF a z tego co wiadomo to tylko terra nie posiadała tych systemów .....??

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

P.s on też nie ma kontrolek od trc czy vsc podczas przekrecania kluczyka. Jedyne co nam.sie zapala to kontrolka ABS.

PostNapisane: 13 sty 2017, o 12:40 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 2
Marka: Toyota
Model: Avensis T27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2011
Silnik: 1.8 Valvematic
Czyli raczej masz tylko ABS bo w T25 jest tak, że jeśli komputer wykrywa usterkę to
automatycznie ( wyłącza ? ) systemy bo na konsoli zapalają się kontrolki VSC i TRC off.
Mało prawdopodobne żeby komputer nie informował o usterkach w obu systemach.
Jeśli chodzi o wyłącznik TRC ( VSC raczej w pełni nie wyłączy ) to widziałem wersję która
przycisku nie miała ale kontrolki tak.

PostNapisane: 13 sty 2017, o 22:26 
Stara się...
Stara się...

Aj, sam nie wiem, wszystko było by jasne żeby nie to, że ave mam z holandii, po numerze vin jest to wersja elegant, jestem umówiony w poniedziałek na podłączenie furki do kompa u gościa z ASO zobaczymy co wyjdzie, ale mam nadzieje żejest ful opcja trakcji i ta duża ilość poduszek...... ech

PostNapisane: 14 sty 2017, o 18:27 
Stara się...
Stara się...

PawełTrener napisał(a):
Aj, sam nie wiem, wszystko było by jasne żeby nie to, że ave mam z holandii, po numerze vin jest to wersja elegant, jestem umówiony w poniedziałek na podłączenie furki do kompa u gościa z ASO zobaczymy co wyjdzie, ale mam nadzieje żejest ful opcja trakcji i ta duża ilość poduszek...... ech

Wczoraj wieczorem nie wytrzymałem i pojechałem.za miasto na śliskiej osnie zone drogi i jadac 40-50 km/h kręciłem kierownica cuda i wianki a auto mimo że jechało na boki to trzymało się nawierzchni wyśmienicie tzn nie odczulem żadnego braku przyczepności.... dziś natomiast nie dałem.za.wygrana i w garazu zająłem maskę bezpiecznikow pod kierownica i ku mojemu zaskoczeniu są tam w okolicach sterowania lusterek dwa przewody zakończone wtyczka w która idealnie wejdzie przełącznik, może któryś z nich jest od trc off czy vsc...?

PostNapisane: 16 sty 2017, o 14:12 
Stara się...
Stara się...

PawełTrener napisał(a):
PawełTrener napisał(a):

Wczoraj wieczorem nie wytrzymałem i pojechałem.za miasto na śliskiej osnie zone drogi i jadac 40-50 km/h kręciłem kierownica cuda i wianki a auto mimo że jechało na boki to trzymało się nawierzchni wyśmienicie tzn nie odczulem żadnego braku przyczepności.... dziś natomiast nie dałem.za.wygrana i w garazu zająłem maskę bezpiecznikow pod kierownica i ku mojemu zaskoczeniu są tam w okolicach sterowania lusterek dwa przewody zakończone wtyczka w która idealnie wejdzie przełącznik, może któryś z nich jest od trc off czy vsc...?

Dzisiaj zadzwonilem do ASO Toyota i Pan z serwisu po num VIN odpowiedzial mi ze moje auto nie ma vsc i trc :-(

Tytuł: Hiob85
PostNapisane: 11 lut 2017, o 15:13 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: T25
Silnik: 2.0 VVTI 150 KM
Mam Ave z 2003 roku. W silniku benzyna 2.0 VVTI 147 KM . Z wyposażenia to samopoziomujące sie xenony ze spryskiwaczami, elektryczne lusterka skladane, fotele skory z podgrzewaniem , klimatronik , tempomat , dwustrefowa klimatyzacja , komputer bez navi. W fotelu kierowcy regulacja odcinka ledzwiowego. Fotochromowe lusterko. Kombi z fabrycznie przybiemnianymi szybami roleta i zdejmowalna kratka. Oryginalnie alu 17 od toyoty.

Ktos orientuje sie jaka to wersja wyposażenia? Autko sprowadzone z DE

Tytuł: Re: Hiob85
PostNapisane: 11 lut 2017, o 15:55 
Spamer
Spamer

Pochwały: 329
Model: T25
Rocznik: 2006
Silnik: 1.8
Hiob85 napisał(a):
Mam Ave z 2003 roku. W silniku benzyna 2.0 VVTI 147 KM . Z wyposażenia to samopoziomujące sie xenony ze spryskiwaczami, elektryczne lusterka skladane, fotele skory z podgrzewaniem , klimatronik , tempomat , dwustrefowa klimatyzacja , komputer bez navi. W fotelu kierowcy regulacja odcinka ledzwiowego. Fotochromowe lusterko. Kombi z fabrycznie przybiemnianymi szybami roleta i zdejmowalna kratka. Oryginalnie alu 17 od toyoty.

Jak pisać umiesz to czytać też zapewne potrafisz więc wystarczy się cofnąć na str. 2 tego wątku tam @yorki_man dnia 3 kwi 2012, o 14:14 wrzucił skan specyfikacji T25 Z PL która obowiązywała też w 2003r. a jak jesteś zainteresowany jak ta wersja była oznaczona w DE to na tej samej stronie @_pat_ dnia 27 sty 2014, o 18:00 wrzucił link do forum Toyoty w DE gdzie sobie można założyć konto i poszukać specyfikacji T25 z tego okresu :-D , kiedyś były one dostępne bez logowania lecz widać ktoś uznał ze to jakieś tajne materiały więc zaszły zmiany :-D
Ja się nawet orientuje jaką masz wersję wyposażenia lecz lenistwa nie popieram :-D

PostNapisane: 28 maja 2017, o 19:30 
Stara się...
Stara się...

Silnik: 2.0 benzyna
Bandzur napisał(a):
Hiob85 napisał(a):

Ja mam to samo, tylko nie wiem czy mam regulacje odcinka lędźwiowego, fotele materiałowe z boków a w środku kratka - biały materiał + czarny materiał skóropodobny + czarny materiał i rocznik 2006 i w papierach (niemieckich) mam executive (?) A w ubezpieczeniu mam sol. Też z Niemiec (auto, a nie ubezpieczenie ). Więc, mamy podobny problem :niewiem: . Może ktoś pomoże? :help: :-(

PostNapisane: 1 cze 2017, o 13:37 
Stara się...
Stara się...

Silnik: 2.0 benzyna
Mono25 napisał(a):
Bandzur napisał(a):
Hiob85 napisał(a):

Ja mam to samo, tylko nie wiem czy mam regulacje odcinka lędźwiowego, fotele materiałowe z boków a w środku kratka - biały materiał + czarny materiał skóropodobny + czarny materiał i rocznik 2006 i w papierach (niemieckich) mam executive (?) A w ubezpieczeniu mam sol. Też z Niemiec (auto, a nie ubezpieczenie ). Więc, mamy podobny problem :niewiem: . Może ktoś pomoże? :help: :-(

Dodam, że nie znam Niemieckiego.

Wysłane z mojego PMT3108_3G przy użyciu Tapatalka

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]