TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 23 lip 2018, o 15:19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 sty 2018, o 14:41 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 9
Marka: Toyota
Model: Avensis T27 SOL
Rocznik: 2011
Silnik: 2.0 D-4D 126KM DPF
Chyba to już nie uniknione, właśnie dziś przeczytałem artykuł na stronie autocentrum.pl (poniżej link):

https://www.autocentrum.pl/publikacje/r ... zyszlosci/

o zakończeniu w roku 2018 produkcji Avensis'a a zastąpienie go na rynku europejskim i wielki powrót CAMRY!.

Obrazek
Obrazek

Z dwojga złego to chyba nie jest źle, gdybyśmy byli tylko zdani na SUV'y jest alternatywa w postaci dużego sedana tj. Camry. Narazie w artykule nic nie ma napisane o nadwoziu kombi, ale jak ktoś z Was pamięta Camry w kombi szczególnie za pięknie nie było.
Teraz trzeba trzymać kciuki aby Toyota do Camry włożyła oprócz Hybrydy jakiś fajny mocny silnik benzynowy min. 2.5 l fajnie było by gdyby pojawiła się jakaś V6 np. 3.5l to było by coś!!!
Zapraszam do komentarza...

PostNapisane: 23 sty 2018, o 16:22 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 1
Model: Avensis T25
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2004
Silnik: 1ZZFE + LPG
Zapomnij o takich pojemnościach i silnikach :/ Nie te czasy. Zieloni by się przypięli łańcuchami do fabryki

PostNapisane: 23 sty 2018, o 17:47 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 38
Model: Camry x2
Rocznik: 1992
Silnik: 5S-FE x2
Jakoś nie słychać, żeby w stanach się zieloni do fabryk przywiązywali.

PostNapisane: 23 sty 2018, o 18:21 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 78
Model: Avensis T22
Rocznik: 2002
Silnik: Kierownica z lewej
Podjedzie Harwester z Szyszkami i będzie po Zielonych.

PostNapisane: 23 sty 2018, o 20:52 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 43
Rocznik: 2005
Silnik: 1AZ-FSE
George napisał(a):
Narazie w artykule nic nie ma napisane o nadwoziu kombi, ale jak ktoś z Was pamięta Camry w kombi szczególnie za pięknie nie było.

Kombi nie bedzie a szkoda :-(

Nr KRS 0000186434
cel szczegółowy: 38/A
fundacja-sloneczko.pl/frame/pokaz_opis.php?ida=38/A

PostNapisane: 23 sty 2018, o 20:58 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 10
Model: Avensis T27 FL
Rocznik: 2012
Silnik: 1.8 2ZR-FAE
jeśli Toyota nie wprowadzi nadwozia kombi w Camry to strzeli sobie sama w kolano, gdyż w Europie jest to bardzo popularne i chętnie kupowane nadwozie. Wiadomo, że dla sedana można bardziej poszaleć konstrukcyjnie dla designerów ale np. w Niemczech praktyczność liczy się bardzo wśród potencjalnych klientów.

PostNapisane: 23 sty 2018, o 21:31 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T27
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8 147KM
Nowy Auris planowany na 2019 będzie sporo większy i w pewnym sensie zastąpi avensisa w kombi.

PostNapisane: 23 sty 2018, o 23:02 
Moderator
Moderator

Pochwały: 292
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
Brak kombi to problem. Fakt stara wersja piekna nie byla, ale przeciez nie trzeba starych bledow powtarzac. Sedan tej wielkosci to w Europie umierajacy gatunek. Zeby nie bylo ze sie po roku dwoch cala zabawa z camry z braku zbytu zakonczy. pozdr

PostNapisane: 24 sty 2018, o 01:08 
Stara się...
Stara się...

Marka: Ford
Model: Mondeo
Nadwozie: hatchback
Rocznik: 2007
Silnik: TDCi 2.0
Taki trochę amerykański ten sedan. A jak będzie na tamtym rynku to silnik 3l też będzie.

PostNapisane: 24 sty 2018, o 08:15 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 12
Marka: Toyka
Silnik: 1.8 Premium
kolejny koszmarek od Toyoty.

PostNapisane: 24 sty 2018, o 10:10 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 49
Marka: Lexus
Model: IS220D
Rocznik: 2006
Silnik: 2ad
Patrząc na przód ciutke mi zawiało lexusem...

PostNapisane: 24 sty 2018, o 10:11 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T27 SOL
Silnik: 2.0 D-4D 126KM DPF
bbanditoss napisał(a):
Nowy Auris planowany na 2019 będzie sporo większy i w pewnym sensie zastąpi avensisa w kombi.

Oby Toyota nie poszła w ślad za Hondą po tym jak zrezygnowali z Accorda i zastąpił go Civic, który jak dla mnie urósł za bardzo jak na kompakta a za mały na auto klasy średniej no i ten design szczególnie tylnej części nadwozia "...nie tędy droga..."

nettwork napisał(a):
jeśli Toyota nie wprowadzi nadwozia kombi w Camry to strzeli sobie sama w kolano, gdyż w Europie jest to bardzo popularne i chętnie kupowane nadwozie. Wiadomo, że dla sedana można bardziej poszaleć konstrukcyjnie dla designerów ale np. w Niemczech praktyczność liczy się bardzo wśród potencjalnych klientów.

wrc napisał(a):
Brak kombi to problem. Fakt stara wersja piekna nie byla, ale przeciez nie trzeba starych bledow powtarzac. Sedan tej wielkosci to w Europie umierajacy gatunek. Zeby nie bylo ze sie po roku dwoch cala zabawa z camry z braku zbytu zakonczy. pozdr

I tu się zgadzam z Wami w 100% bo jeśli tak jak Toyota przy obecnym Avensisie twierdzi, że jest to auto dla flot tj. menadżerów szczeblu średniego, to bez kombi stracili by ten rynek i tu powinni uczyć się na błędach po tym jak na pewien czas po Corolli kombi nie w prowadzili Aurisa kombi twierdząc że ten rodzaj nadwozie w Europie się nie sprzedaje stracili dużo rynku. A po wprowadzeniu Aurisa kombi szczególnie hybrydy zaczęły się sprzedawać i wróciły z powrotem do flot. Poza tym na rynku dalej pojawią się duże nowe kombi weźcie pod uwagę nowego Opla Insygnia potężne kombi długość prawie 5,0 metrów, wszelkie Passaty, Mondeo i inne... i kolejne moje przemyślenie, Lexus nie ma dużego kombi a Camry kombi mogła by być jakąś alternatywą.

Co do silników to obecna Camry sprzedawana w Rosji ma trzy silniki dual VVTi 2.0 150KM; 2.5 181 KM i V6 3.5 249 KM o dziwo nie maja hybrydy ale tam nie muszą się bawić w ekologie
Na rynek zachodni pewno będzie: hybryda 2.5 197 KM, 2.0 Valvematic 152 KM (nie sądzę a żeby dawali tu 1.8) no i może 2.0t 245KM z Lexusa z klasycznym 8 stopniowym automatem. Co do V6, chcesz prestiżu to kup sobie Lexusa nie będą sobie sami psuć marki.

hans01 napisał(a):
Taki trochę amerykański ten sedan. A jak będzie na tamtym rynku to silnik 3l też będzie.

Według mnie to rzecz gustu oczywista sprawa ale wersja amerykańska wygląda o niebo lepiej jak wersja na wschód (Rosję) zdjęcie poniżej:

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 24 sty 2018, o 16:42 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 20
Silnik: 2.0 D4 vvt-i
Oj, kombi by się przydało... szkoda, że zamiast sedana nie zrobili liftbacka, coś jak np. superb. Wygląd - kwestia gustu. Znając życie o silnikach V6 można zapomnieć, tak jak kolega wspominał pewnie będzie hybryda 2,5 oraz 2,0 Valvematic i pewnie raczej nie będzie dostępny manual tylko CVT. Czy coś jeszcze tam wsadzą, ciężko powiedzieć. W kwestii lexusa - tam też nie ma kombi, tylko suvy... a jednak się sprzedają.

PostNapisane: 25 sty 2018, o 01:24 
Stara się...
Stara się...

Marka: Ford
Model: Mondeo
Nadwozie: hatchback
Rocznik: 2007
Silnik: TDCi 2.0
George napisał(a):
hans01 napisał(a):

Według mnie to rzecz gustu oczywista sprawa ale wersja amerykańska wygląda o niebo lepiej jak wersja na wschód (Rosję) zdjęcie poniżej:

Że trochę amerykański to nie znaczy, ze brzydki. Mi się nawet podoba.
A ta wersja na wschód to chyba nie współczesna? I nie ma co porównywać. Mi wygląda ona na koniec lat 90-tych.

PostNapisane: 25 sty 2018, o 14:05 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2009
Silnik: 2.0 D4D
Camry na zdjęciach w 1 poście wygląda MEGA. Jak dla mnie ma to coś, ten błysk. Znowu ta wersja na rynek wschodni jest "bez jajeczna" i "nijaka". Jakbym nowe Tipo widział.
Myślę też, że nie wycofają kombi i będzie produkowane dalej. W lexusie nie ma kombi, w Camry też nie zrobią kombi i zostaną z Aurisem w kombi? Auris to Auris i ma być autem miejskim, małym pomykaczem.

PostNapisane: 25 sty 2018, o 14:41 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 134
Rocznik: 2013
Silnik: 1.8
Mingy napisał(a):
Camry na zdjęciach w 1 poście wygląda MEGA. Jak dla mnie ma to coś, ten błysk. Znowu ta wersja na rynek wschodni jest "bez jajeczna" i "nijaka". Jakbym nowe Tipo widział.
Myślę też, że nie wycofają kombi i będzie produkowane dalej. W lexusie nie ma kombi, w Camry też nie zrobią kombi i zostaną z Aurisem w kombi? Auris to Auris i ma być autem miejskim, małym pomykaczem.

akurat Auris w kombi wcale nie jest małym autem więc będzie to wystarczający zastępca dla avena. - większa role odegrają same silniki w przypadku nowej generacji aurisa w kombi niż jego rozmiar. Lexus to marka premium, mają SuV`y które są coraz bardziej popularne i coraz częściej wybierane.
małe porównanie:
https://www.autocentrum.pl/dane-technic ... 5&c2=21829

Camry niech pozostanie sedan, bo tak wygląda najlepiej :)

Jest
T27FL limousine 2ZR-FAE viewtopic.php?f=64&t=24766

PostNapisane: 25 sty 2018, o 23:31 
Moderator
Moderator

Pochwały: 292
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
kabum napisał(a):
Lexus to marka premium, mają SuV`y które są coraz bardziej popularne i coraz częściej wybierane.
I to wlasnie pokazuje beznadziejna sytuacje takiego modelu jak camry sedan w Europie:
- kombi pokonaly w sprzedazy sedany na ktorych bazowaly
- a same kombi maja powazne klopoty bo wszyscy kupuja suv-y
- a kto ma grubszy potrfel i lubia auta japonskie i tak idzie do Lexusa
Do kogo jest wiec wlasciwie camry sedan adresowana? Camry juz w sprzedazy w Europie kiedys byla, i bylo to jeszcze czasy gdzie sedany byly bardzo popularne. Juz wtedy wyniki sprzedazy nie byly dobre, i sprzedaz zawieszono. pozdr

PostNapisane: 25 sty 2018, o 23:41 
Guru
Guru

Pochwały: 31
Model: byla T22 jest T 27
Silnik: 1.8 147 KM (2ZR-FAE)
kabum napisał(a):
Mingy napisał(a):

akurat Auris w kombi wcale nie jest małym autem więc będzie to wystarczający zastępca dla avena. - większa role odegrają same silniki w przypadku nowej generacji aurisa w kombi niż jego rozmiar. Lexus to marka premium, mają SuV`y które są coraz bardziej popularne i coraz częściej wybierane.
małe porównanie:
https://www.autocentrum.pl/dane-technic ... 5&c2=21829

Camry niech pozostanie sedan, bo tak wygląda najlepiej :)

no jednak mniejsza jest ta auriska w kombiaku

PostNapisane: 26 sty 2018, o 14:18 
Coś wie...
Coś wie...

Ja uwielbiam duże kombi jak np. Avensis. Auris jest fajny ale to nie to samo co Avensis.
Ta moda na SUVy to jakaś poroniona moda, krew mnie zalewa. A jak już widzę jakąś sierotę która podjeżdża do sklepu zajmując dwa miejsca parkingowe po bułki ogromnym SUVem to nóż mi się w kieszeni otwiera. SUVy są duże a wcale nie pakowne, w teren się nie nadają, do miasta też nie są najlepsze i jeszcze chleją paliwo, bezpieczniejsze wcale też nie są. Nie rozumiem czemu są tak popularne, chyba tylko przez marketing. A taki potworek jak Toyota CHR to już :wleb:

Jak by taką Hondę wprowadzili to by było coś http://www.driveaccord.net/forums/5288962-post7.html

PostNapisane: 26 sty 2018, o 18:54 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 2.0 D4D
Ja też nie wiem co ludzie w tych SUV-ach widzą. Wydaje mi się, że Avensis jest bardziej pakowna i pojemna od takiego Audi q5 albo BMW X6. Ostatnio miałem nieprzyjemność jechać Mercedesem GLE Copue na tylnej kanapie, tam miejsca w ogóle nie ma, ciasno jak cholera. Musiałem siedzieć skulony ponieważ dach nad głową jest dosyć nisko osadzony, nóg też nie mogłem rozłożyć bo nie było miejsca.

Swoją Avensis jak kupowałem to poprzedni właściciel ją sprzedawał bo żona zażyczyła sobie SUV'a. I kupili Nissana :)

PostNapisane: 28 sty 2018, o 21:38 
Guru
Guru

Pochwały: 31
Model: byla T22 jest T 27
Silnik: 1.8 147 KM (2ZR-FAE)
rzeczywiście suvy to glownie marketing

PostNapisane: 29 sty 2018, o 13:58 
A ja i tak wybrałbym kolejnego SUVa. Po Rav4 i obecnym NX kolejne auto także będzie SUVem. Dlaczego? Wysokość, lepsze własciwości na śniegu, w błocie. Nie obawiam się krawężników. A prawie 250 KM robi swoje.

PostNapisane: 29 sty 2018, o 15:33 
Coś wie...
Coś wie...

RG napisał(a):
A ja i tak wybrałbym kolejnego SUVa. Po Rav4 i obecnym NX kolejne auto także będzie SUVem. Dlaczego? Wysokość, lepsze własciwości na śniegu, w błocie. Nie obawiam się krawężników. A prawie 250 KM robi swoje.

Każdy ma co lubi. Ja też się nie boję krawężników w kombi. Ale co z tego że jest więcej koni skoro masa większa i środek ciężkości wyższy?

PostNapisane: 29 sty 2018, o 16:55 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 134
Rocznik: 2013
Silnik: 1.8
GarryMoveOut napisał(a):
RG napisał(a):

Każdy ma co lubi. Ja też się nie boję krawężników w kombi. Ale co z tego że jest więcej koni skoro masa większa i środek ciężkości wyższy?

RAV4 w dieslu tym samym co jest montowany w Avenie waży tylko ok 40 kg więcej. Za to Hybryda jest ciężą o grubo 200kg mimo tego do setki ma lepszy sprint :)

Jest
T27FL limousine 2ZR-FAE viewtopic.php?f=64&t=24766

PostNapisane: 29 sty 2018, o 18:10 
Spamer
Spamer

Pochwały: 512
Marka: Nissan_Toyota
Model: QQ J11, Verso 2xCVT
Nadwozie: inne
Rocznik: 2016
Silnik: DIG-T, 2ZRFAE
Moda czy nie moda, każdy zawsze kupuje to co chce. W większość aut jeżdżących po mieście rzadko widać więcej niż dwie osoby.
Coraz bardziej liczy się wygoda użytkowa na co dzień niż np. pakowność dwa razy w roku na wakacje i żeby nie było, że bronię na siłę tego segmentu tylko ja mam taką przesiadkę za sobą, tzn. jeździłem Ave w kombi a teraz QQ, więc nie wypowiadam się na podstawie artykułów i zdań innych tylko na podstawie własnych doświadczeń.
Spróbuj pojeździj i dopiero oceń ;-)
Poza tym uwielbiam "kombiaki" i być może następny taki właśnie będzie ;-)

AVE
Obrazek

PostNapisane: 30 sty 2018, o 08:08 
GarryMoveOut napisał(a):
RG napisał(a):

Nie odczuwam wcale tej masy. Jeździłem IS200t który jest lżejszy od NX. Przejedź się NX to pogadamy o odczuciach.

PostNapisane: 30 sty 2018, o 08:39 
Spamer
Spamer

Pochwały: 872
Model: T25FL
Rocznik: 2006
Silnik: ADFTV
Jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki.
Jeden woli nisko położony środek ciężkości i aerodynamikę,
a inny wysoką pozycję za kierownicą i dobry widok nad innymi autami na drodze.

Nie przekonujmy posiadaczy SUVów do kombi czy sedana i nie wciskajmy wszystkim na siłę SUVów.
Niech każdy jeździ tym czym lubi, bo z dyskusji o Camry zeszliśmy na krucjatę za i przeciw SUVom.

A po za tym każda sroczka swój ogonek chwali,
tak to juz jest ze sroczkami.

PostNapisane: 30 sty 2018, o 09:57 
Dokładnie piokli. Dlatego wkurza mnie gdy ktoś udowadnia mi na siłe, że suv jest przereklamowany i ogólnie be... Że to tylko dla mody się takie auta kupuje.

PostNapisane: 30 sty 2018, o 15:37 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 2
Marka: Mazda
Model: Mazda 6 Pb i ON
Rocznik: 2017
Silnik: 2.2D i 2.0
Bierzecie pod uwage osoby starsze, ktore sobie bardzo dobrze radza w Suv-ach, bo lepiej im sie wsiada i wysiada.
Suv-y sa OK, ale dla mnie to nie przemawia nadal, bagaznik mniejszy od kombiaka i tyle, stary nie jestem wiec wysokiego dupowoza nie potrzebuje.
Brak AVE to katastrofa, brak Accorda rowniez, na niemca nie mam ochoty.

Camry juz raz bylo, pozniej tylko w ameryce byly dostepne (nie rozumie dlaczego), auto bylo ciekawe, dlaczego EU opuscilo?

Nastepna sprawa jest cena na rynku, zeby byc atraktywnym dla klijenta, bo konkurencja nie spi.

PostNapisane: 30 sty 2018, o 16:25 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 10
Rocznik: 2012
Silnik: 1.8 2ZR-FAE
adas13 napisał(a):
Brak AVE to katastrofa, brak Accorda rowniez, na niemca nie mam ochoty.

Wszystko ujęte w tym jednym zdaniu :ok: Podpisuje się pod tym - miałem przez kilka lat niemca i nigdy więcej :wleb:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]