TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 23 lip 2018, o 15:28

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6495 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207 ... 217  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 sie 2017, o 21:57 
Spamer
Spamer

Pochwały: 341
Marka: Toyota
Model: T25
Rocznik: 2006
Silnik: 1.8
Coś słabo sprzedaje się T27FL II że auta z wyprzedaży 2016 roku nadal dostępne :-D

Obrazek
Obrazek
https://pdf.sites.toyota.pl/spec_avensis_wyprzedaz.pdf

PostNapisane: 7 sie 2017, o 10:33 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 49
Model: Avensis T25
Nadwozie: kombi
Silnik: 2.2 D-CAT
Od BezWypadkowe
Holandia 242 657km
Radom 82 720km

http://bez-wypadkowe.net/showthread.php ... 3-30-XVG-8

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... yZsV1.html

VIN: SB1ED76L90E093113

PostNapisane: 7 sie 2017, o 11:12 
Coś wie...
Coś wie...

Rocznik: 2003
Silnik: 1ZZ
Bandzur napisał(a):
Coś słabo sprzedaje się T27FL II że auta z wyprzedaży 2016 roku nadal dostępne :-D

Obrazek
Obrazek
https://pdf.sites.toyota.pl/spec_avensis_wyprzedaz.pdf

Są nadal dostępne pojedyncze sztuki w mało (dla mnie) ciekawych kolorach itp. wersjach. Np. sedany, a jeśli kombi, to skrzynia biegów CVT itp. Generalnie nie ma już w ogóle benzynowego kombi z wyprzedaży rocznika 2016 poza jedną sztuką CVT.
Nic dziwnego, że chcą wypchnąć rocznik 2016, gdy jest trzeci kwartał 2017 roku.

Odbyłem dwie jazdy próbne Avensisem w ostatnich dniach. Jechałem też Mazdą 6 kombi i szala przechyla się na stronę Mazdy.

PostNapisane: 7 sie 2017, o 11:23 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 6
Model: Avensis T27
Rocznik: 2012
Silnik: 1.8 2ZR
@pugilares - Mazda 6 ładna ale poczytaj sobie watek na forum mazdy o korozji to się wyleczysz, GJ nadal gnije i są na forum opisane przypadki pierwszych śladów korozji w 8. miesięcznym aucie... paranoja.
pzdr

PostNapisane: 7 sie 2017, o 11:29 
Coś wie...
Coś wie...

No jeszcze nie czytałem o korozji w M6, oczywiście poczytam.
Wrażenia z jazdy Avensis vs. M6 (oba benzynowy manual) są takie, że w Avensisie silnik ryczy i nie jedzie, a Mazda jedzie i nie ryczy silnikiem. Avensisa nosi po drodze, jakby był na miękkiej poduszce, a Mazda stoi na drodze czterema kopytami. Wnętrze Avensisa razi tanim plastikiem, zegary wyglądają jak w chińskiej zabawce, a w Mazdzie jest dużo lepszy plastik, normalne zegary itp. Avensis jest Made in UK, Mazda Made in Japan. Ceny podobne.

PostNapisane: 7 sie 2017, o 12:36 
Coś wie...
Coś wie...

Natomiast tapicerka na korzyść Avensisa. W Mazdzie 6 podstawowa tapicerka materiałowa prezentuje się nędznie, a lepsza tapicerka to dużo drożej, bo trzeba wziąć najwyższą wersję wyposażenia, żeby mieć możliwość zakupienia skórzanej tapicerki. Nie ma nic pośredniego.
W Avensisie tapicerka z elementami Alacantry jest dostępna na znacznie niższym poziomie ceny końcowej auta.

PostNapisane: 7 sie 2017, o 13:17 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 12
Marka: Toyka
Rocznik: 2011
Silnik: 1.8 Premium
Niech sobie te ceny z 2016 w buty wsadzą. 12 tys. różnicy pomiędzy 2016 a 2017.
Ta, zapomniałeś dodać że skóra w Avenie to dziadostwo jakich mało. Ponadto rdzewiejące drzwi kierowcy i ramka szyby to tragedia w T27 i ząbkowanie kół 17".

Po raz drugi pewnie kupię avena ale tylko dlatego, że 1.8-2.0 jeździ na LPG, reszta marnie wypada choć się nie sypie.
Po zakupie obowiązkowe wygłuszenie.

PostNapisane: 7 sie 2017, o 17:09 
Coś wie...
Coś wie...

Jestem niechętny małolitrażowym turbosilnikom benzynowym i dieslom też.
Ale przed zakupem japończyka nie mogłem nie sprawdzić Passata.
No i "niestety" bardzo dobre wrażenie z jazdy.
Cena praktycznie ta sama to Avensis kombi i Mazda przy podobnej wersji wyposażenia.
Ciekawe, czy Passat też rdzewieje lub ma podobne wady - ?

PostNapisane: 7 sie 2017, o 22:09 
Coś wie...
Coś wie...

pugilares napisał(a):
Cena praktycznie ta sama to Avensis kombi i Mazda przy podobnej wersji wyposażenia.

Nie, nie rdzewieje ale ma gorsze problemy jak branie oleju czy problemy z rozrzadem. Kupując ave w benzynie przynajmniej minimalizujesz prawie do zera ryzyko dużej wtopy bo poważnych wad ten samochod nie ma. Oczywiscie dla mnie ogromne znaczenie ma to ze ave da sie zagazowac, to dla mnie kilkadziesiat tys. zł oszczędnosci przez planowane kilka lat użytkowania więc nie było dla mnie w sumie tańszej opcji :-)
Pzdr

PostNapisane: 8 sie 2017, o 07:53 
Mistrz
Mistrz

Karus dobrze prawi, 1.8/2.0 jest w AVE praktycznie bezobsługowy, świece po 120tys., oleju nie bierze praktycznie w ogóle, rozrząd kurcze po ilu a wiem ,jak komputer powie że trzeba czyli może to być po 180tys a może być po 250tys.

No i LPG oszczędność rzędu 4-6tys. rocznie , 30tys/zł w ciągu 6 lat robi swoje .

PostNapisane: 8 sie 2017, o 20:53 
Spamer
Spamer

SB1EG76L50E026886 - produkcja 11/2009

Cytuj:
Przebieg: 92 000 km

Cytuj:
Pierwsza rejestracja: 27 maj 2010

Obrazek
Obrazek
Obrazek
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... 6d0051ae21

SB1EK76L40E014789

Cytuj:
Przebieg: 192 138 km

Obrazek
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... 6d0051ae21

PostNapisane: 9 sie 2017, o 14:14 
Coś wie...
Coś wie...

Karus napisał(a):
pugilares napisał(a):

Nie, nie rdzewieje ale ma gorsze problemy jak branie oleju czy problemy z rozrzadem. Kupując ave w benzynie przynajmniej minimalizujesz prawie do zera ryzyko dużej wtopy bo poważnych wad ten samochod nie ma. Oczywiscie dla mnie ogromne znaczenie ma to ze ave da sie zagazowac, to dla mnie kilkadziesiat tys. zł oszczędnosci przez planowane kilka lat użytkowania więc nie było dla mnie w sumie tańszej opcji :-)
Pzdr

Jeśli mam wybierać między rdzą, a braniem oleju / problemami z rozrządem, to wybieram branie oleju i/lub problemy z rozrządem, niż rdzę. Rozrząd można wymienić. Pierścienie, albo cały silnik można wymienić. Z zardzewiałym samochodem już nic nie można zrobić. Jedyne co można zrobić, to jeździć takim zardzewiałym, bo nikt już takiego za sensowne pieniądze nie kupi, a naprawić tego się nie da.
Mam Avensisa 1.8 benzynowego i chlał olej jak wściekły. Kiedy doszedł do 3 litrów/1000 km oddałem do specjalisty pod Warszawą i za 4 tysiące mi to naprawił. Od tego czasu przejechałem 90 tys. km i nie chla. Ale mówienie, że silnik Toyoty 1.8 benzyna jest "bezobsługowy" do mnie nie trafia. Ja wiem, że obecny silnik 1.8 jest zmodernizowany, ale uraz pozostał na całe życie. Co do gazowania współczesnego silnika benzynowego, to nie uwierzę, dopóki nie zobaczę. Tzn. nie zobaczę silnika, który na gazie przejechał 100-200 tyś. km bez problemów. To ja już wolę lać benzynę 95, płacić i nie myśleć o problemach z gazem.

Problemy silnika TSi z łańcuchem rozrządu znam, bo w firmie jest Skoda. Ale to jest TSi z 2010 roku. PODOBNO łańcuch został zmieniony i w obecnych silnikach TSi już nie nawala po 60 tysiącach km. Aby się przekonać, jak jest naprawdę, to trzeba pojeździć autem parę lat. Dotyczy każdego samochodu.

Toyota daje duże upusty firmom, a klienta prywatnego - czyli mnie - olewa. VW nie robi łaski i daje mi rabat.
W ten sposób obecnie Avensis kombi ceni się na tym samym poziomie co Passat kombi z porównywalnym wyposażeniem, to po jedzie próbnej oboma samochodami od razu wybieram Passata.

Wątpliwości dotyczą tylko tego, jak będę wyglądał z tym autem za parę lat. Ja ujeżdżam jedno auto długo. Ten do chcę teraz kupić, chcę eksploatować 10 lat.

PostNapisane: 9 sie 2017, o 14:40 
Coś wie...
Coś wie...

Zapomniałem jeszcze napisać, że w obecnym moim Avensisie 3 razy padały cewki zapłonowe. Pierwsza taka awaria zakończyła się na kwocie ponad 2 tysiące za naprawę, ponieważ musiałem wymienić stopiony katalizator. Cena nowego 4500 bez montażu i sondy lambda. Udało mi się kupić używany sprawny, który 3 lata działał, aż zapaliła się kontrolka, że utracił sprawność i teraz jeżdżę na nim dalej ze świecącą kontrolką. Dwie kolejne cewki padały, to już wiedziałem w czym rzecz i nie dopuściłem do stopienia katalizatora, ale auto w polu musiałem zostawić i iść "piechotą" kupić cewkę, wrócić i wymienić. O drobiazgach w rodzaju wycieków oleju spod pokrywy zaworów, wymianie alternatora i naprawie rozrusznika nie wspominam. Taki bezobsługowy silnik 1.8.

PostNapisane: 9 sie 2017, o 15:22 
Coś wie...
Coś wie...

@pugilares, Przede wszystkim piszesz o problemach w silniku 1.8 z ave T25 a to troche inna bajka. Poza tym miarą jakosci silnikow jest jego popularnosc na rynku wtornym, porównaj jak są rozchwytywane ave w benzynie i passaty w TSI... co do gazu w ave to nawet tu na forum sa userzy ktorzy przejechali 100 tys. km na lpg i jest ok. Twoj wybór, czas a własciwie przejechane kilometry pokażą kto miał rację. Pzdr

PostNapisane: 9 sie 2017, o 17:05 
Coś wie...
Coś wie...

Jak można sprawdzić, jak są rozchwytywane Avensisy benzynowe, a jak VW z TSi?
Zresztą nieważne. Ja nie planuję zakupu samochodu, żeby go za rok-dwa sprzedać. Rozglądam się za samochodem dla siebie do jazdy przez najbliższe 10 lat lub więcej. Mój obecny Avensis ma 14 lat. Jak będę sprzedawał 10-14 latka (jeżeli wcześniej nie owinę go gdzieś na drzewie), to różnica w cenie zbycia będzie jaka - 5 tysięcy? Czyli bez znaczenia z perspektywy ceny zakupu nowego samochodu i jego eksploatacji przez te lata. Istotne jest, czy przez te lata będzie mi się dobrze jeździło.

Wierzę, że są na forum posiadacze Avensisów z LPG, którzy przejechali 100 tys. km i OK.
Dla mnie istotniejsze, czy nie ma takich, co nie OK - ? Nie sprawdzałem, ale obawiam się, że są tacy, co OK i są tacy, co nie OK.

Kupując nowego Avensisa benzynowego i gazując go nie tracimy przypadkiem gwarancji?

7 lat jeżdżę 1.8 na benzynie i nie mam z tym problemu (pozy tymi, które opisałem powyżej).
Wcześniej miałem styczność z gazowanymi samochodami i przy dystrybutorze jest miło, ale za to jednak albo uszczelkę wydmucha, a to szwankuje, szarpie i nie jedzie niewiadomo dlaczego, a to gazem śmierdzi w kabinie i z rury leci gaz niedopalony, a to zawory, a to jeszcze coś. Do gazowania nadawały się samochody typu Golf II z silnikiem gaźnikowym lub jednopunktowym wtryskiem.
Ale zostawmy to - tak, czy inaczej gazowanie mnie nie interesuje.
Mniej mi zależy na oszczędności paru zł na paliwie. Bardziej zależy mi na spokoju, komforcie i "bezobsługowości".

Nadal nie wiem, dlaczego warto kupić teraz Avensisa kombi zamiast Passata kombi z podobnym wyposażeniem w podobnej cenie.

Będę miał wkrótce do sprzedania 14-to letniego T25 1.8 VVti liftback z polskiego salonu, serwisowanego w ASO.

PostNapisane: 9 sie 2017, o 21:15 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 134
Model: Avensis T27 FL
Rocznik: 2013
pugilares-> w tym budżecie obecnie nie znajdziesz auta tak idealnego jak oczekujesz. Szukaj roweru albo zwiększ budżet kilkukrotnie.
Moim zdaniem powinieneś szukać Lexa np IS - tylko to raczej będzie golas w cenie wypasionego Avena czy Passata...
Gwarancje raczej na 99% stracisz, musiałbyś dopytać u dealera

jak Ci zależy na bezobsługowej jeździe to Aven 1.8 będzie lepsza opcją.. Ale to Twoja kasa, więc kupisz co będziesz chciał i raczej nikt Ci nie powie co masz zrobić bo to Twoja decyzja

Jest
T27FL limousine 2ZR-FAE viewtopic.php?f=64&t=24766

PostNapisane: 9 sie 2017, o 21:17 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 19
Model: Aensis II
Silnik: 1.8 B+G
za ile będziesz go miał

PostNapisane: 10 sie 2017, o 07:00 
Mistrz
Mistrz

pugilares kup sobie VW i daj spokój na tym forum, a zalety sobie dośpiewasz przy piwie z kumplami z forum golfa.

PostNapisane: 10 sie 2017, o 15:44 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Inny
Model: Inny
Nadwozie: inne
Silnik: Benzyna
pugilares napisał(a):
Jak można sprawdzić, jak są rozchwytywane Avensisy benzynowe, a jak VW z TSi?

Nie ma co się oszukiwać. Ave benzynowa, jeśli ma normalnie ustawioną cenę to znika szybko z ofert sprzedaży. VW z TSI dłużej na pewno postoi w ogłoszeniach - na pewno wina w tym VW, bo sobie zapracował na taki stan rzeczy, ale spora też wina obiegowych opinii i internautów, którzy najczęściej na skrót TSI reagują wiadomo jak, nie zadając sobie najmniejszego trudu, żeby wniknąć w szczegóły. Są na rynku TSI wadliwe, ale dotyczy to dokładnie określonych silników w dokładnie określonych rocznikach. Obecne generacje TSI z tymi problematycznymi mają wspólne najczęściej tylko oznaczenie. Większość nowych TSI, a przynajmniej te najpopularniejsze ma paski rozrządu (1.2, 1.4 i 1.5), pozostałe (1.8, 2.0) mają zdecydowanie poprawiony rozrząd na łańcuchu. Wszystkie mają jednak nieszczęsny skrót i mają przypinane opinie silników poprzednich generacji. Bywa...

pugilares napisał(a):
Nadal nie wiem, dlaczego warto kupić teraz Avensisa kombi zamiast Passata kombi z podobnym wyposażeniem w podobnej cenie.

Pomijając kwestie czysto indywidualne typu co się komu bardziej podoba i dlaczego to co przemawia za Avensisem? Na pewno solidność silnika i spokój jego eksploatacji. Prosty silnik wolnossący, bez żadnych fajerwerków, który jak wierny koń - zawsze dowiezie. Bezpośrednie porównanie silnika Toyoty i VW TSI nie ma chyba sensu, bo są to różne silniki, różne charakterystyki i różnice są oczywiste. Zależy kto czego oczekuje i jaki styl jazdy preferuje.
Na chwilę obecną wiadomo, że 1.8 Toyoty jest solidne, trwałe i pewne eksploatacyjnie. Nowe TSI od momentu wejścia na rynek (m.in. Golf VII, Passat B8, Octavia III) jeżdżą, problemów nie sprawiają. Jak będzie później to już tylko czas pokaże.

Może pomoże Ci również to, co ostatnio ogłosiła Toyota: "tak długo jak będzie to możliwe, nie będą wchodzić w turbo" oraz Mazda z nową technologią SkyActive-X (połączenie technologii benzyny z dieslem, bez turbo) ;-)

PostNapisane: 10 sie 2017, o 20:03 
Spamer
Spamer

Orson napisał(a):
pugilares napisał(a):
Może pomoże Ci również to, co ostatnio ogłosiła Toyota: "tak długo jak będzie to możliwe, nie będą wchodzić w turbo"

To mu za wiele nie pomorze bo jest nieaktualne już od przeszło dwóch lat :-D

Cytuj:
Turbodoładowany silnik Toyoty o pojemności 1,2 litra to arcydzieło inżynierii, które imponuje osiągami i niskim zużyciem paliwa. Wykonana z najwyższą precyzją, pracująca zarówno w cyklu Otta, jak i Atkinsona, wyposażona w podwójny układ chłodzenia jednostka napędowa pokazuje możliwości konstruktorów Toyoty, wyznacza nowe standardy, ale przede wszystkim sprawia, że jazda Toyotą staje się wyjątkowo przyjemna.

https://www.toyota.pl/innovation/silnik ... vt-iw.json

SB1EG76L50E019422

Cytuj:
Przebieg: 253 000 km

Cytuj:
Auto wykupione z firmy w której pracuje. Bezawaryjne - ja zrobiłem nim 100 000 km i poza drobnymi naprawami eksploatacyjnymi jak klocki i tarcze to nic więcej się nie działo. LPG zainstalowane również około 80 000 km temu i nic się z silnikiem nie dzieje. Auto jest w ciągłej eksploatacji także oczywiście liczba km ulegnie delikatnie zmianie. Auto posiada drobne ślady użytkowania , bez wypadkowe. W jego historii miał malowane zderzaki - zdjęcia sprzed malowania mogę podesłać na maila był to efekt parkowania bez czujników :).

Obrazek
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... 66c2c4aa44

SB1BG76L30E026971

Cytuj:
Przebieg: 147 000 km

Cytuj:
Samochód został wyprodukowany w grudniu 2009r, pierwsza rejestracja 11 stycznia 2010r. Auto cały czas jest serwisowane w salonie toyoty. Instalacja gazowa założona we wrześniu 2015r.
Samochód posiada dwa komplety opon wraz z felgami.

Obrazek
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... 66c2c4aa44

SB1BG76L90E049056

Cytuj:
Przebieg: 106 000 km
Samochód który jest naszą własnością zakupiony został w Polskim salonie w 2011 roku.,
Wszystkie sprawy związane z serwisem były wykonane w ASO Toyoty na potwierdzenie faktura z dnia 18 sierpnia 2016 ( przebieg 90 tyś. tzw. duży przegląd na kwotę 2 629,99 zł ). Faktury z poprzednich lat do wglądu również cała historia w elektronicznym systemie Toyoty.

Ostatnio wizyta w serwisie Toyoty czerwiec 2017 przy przebiegu 105 441 tyś km na potwierdzenie zdjęcia książki serwisowej..
Samochód w bardzo dobrym stanie na zewnątrz jak i wewnątrz. Wnętrze utrzymane w stanie idealnym.
Nigdzie nie jest podrapany, nie brał udziału w wypadku.

Jakaś szkoda była:
https://www.automo.pl/raport_vin_sprawdzenie

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... dbe8e29089

PostNapisane: 10 sie 2017, o 21:56 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Inny
Model: Inny
Nadwozie: inne
Silnik: Benzyna
Bandzur napisał(a):
Orson napisał(a):
Może pomoże Ci również to, co ostatnio ogłosiła Toyota: "tak długo jak będzie to możliwe, nie będą wchodzić w turbo"

To mu za wiele nie pomorze bo jest nieaktualne już od przeszło dwóch lat :-D

A ja sądzę, że pomoże ;-)
Info sprzed kilku dni: http://autokult.pl/29962,toyota-odwleka-powszechne-zastosowanie-turbo-w-silnikach-benzynowych, gdzie czytamy m.in.: "Faktem jest, że turbodoładowany silnik Toyoty 1.2 nie robi wielkiej kariery, bo trafił tylko do dwóch modeli: Aurisa i C-HR". Co zresztą potwierdzają statystyki sprzedaży tego silnika :-).

PostNapisane: 11 sie 2017, o 09:41 
Coś wie...
Coś wie...

Nic tak nie zachęca do zakupu auta, jak fotka w ogłoszeniu na tle zakładu pogrzebowego ;-)

PostNapisane: 14 sie 2017, o 19:52 
Zaawansowany
Zaawansowany

https://www.leboncoin.fr/voitures/1172351705.htm?ca=2_s
Ktoś chętny? :brewki:

PostNapisane: 15 sie 2017, o 08:34 
Spamer
Spamer

@pugilares jest do sprzedania Toyota Avensis w wersji COMFORTLINE :diabel: , także to chyba jest częściowa odpowiedź na pytanie które zadałeś :-D

Obrazek
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... 1058a033db

SB1ED76L30E107622 - produkcja 11/2012 , Ave z Holandii a nie z Niemiec, także trzeba sprawdzać czy podatek Vat nie zaginął jej po drodze ;-)
https://www.autodna.pl/vin/SB1ED76L30E107622

Cytuj:
Przebieg: 181 000 km

Obrazek
https://www.otomoto.pl/en/oferta/toyota ... yVtvn.html

SB1EG76LX0E096688

Cytuj:
Przebieg:45 000 km
Stan karoserii – drobne ryski w wyniku ciągłej eksploatacji. Bezszkodowy i bezwypadkowy – samochód był tylko raz na lakierni na koszt AC przez zarysowania nieznanego sprawcy na parkingu – udokumentowany w serwisie Toyoty w Warszawie.

Obrazek
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... 3eac59d909

SB1EK76L70E012759 w wersji PRESTIGE

Jakąś szkodę miała:

Obrazek
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... f2005aa3f3
Obrazek

Kamil_T25 napisał(a):
https://www.leboncoin.fr/voitures/1172351705.htm?ca=2_s
Ktoś chętny? :brewki:

UPG już było? :-D

PostNapisane: 15 sie 2017, o 10:57 
Zaawansowany
Zaawansowany

@Bandzur
Ee tam 3 miesiące gwarancji i idealny stan, miałbym bliżej to podjechałbym pooglądać

PostNapisane: 18 sie 2017, o 10:26 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2004
Silnik: 1,8
Wczoraj byłem w DE za toyotą w benzynie i koszmar - nic a nic... a jak już są to albo składane z 2 albo z toną szpachli...
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... z0Y3p.html znalazłem u nas cos takiego - co sądzicie? Jest ktoś może nieopodal żeby ją zobaczyć?

PostNapisane: 18 sie 2017, o 11:11 
Stara się...
Stara się...

Model: T25>T27
Rocznik: 2010
Silnik: Byl 1.8 jest 2.0 1AD
No niestety rynek jest jaki jest i Niemczech robi sie podobnie. Grunt to sie nie napalac. Zauwazylem ze raz na 2 tyg cos sie trafia ciekawego w ogloszeniach. Ja swojej szukalem ze 3 miechy w Polsce a i tak nie kupilem do konca tego czego bym chcial(sedan zamiast kombii)

PostNapisane: 18 sie 2017, o 13:44 
Spamer
Spamer

tomus89 napisał(a):
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... z0Y3p.html znalazłem u nas cos takiego - co sądzicie? Jest ktoś może nieopodal żeby ją zobaczyć?

Zadzwoń o nr VIN, wypytaj co i jak, i wtedy można sądzić bo tak to szkoda czasu na pisanie :-D

SB1EG76L70E043835 - produkcja 10/2010

Cytuj:
Przebieg: 139 625 km
Ostatni Niemiecki przegląd GTU - przy przebiegu 108355km
Auto z końca 2010r, początek użytkowania 02.2011r

Obrazek
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... 748ae485b3

SB1EG76L40E017967

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://allegro.pl/show_item.php?item=69 ... 748ae485b3

tomus89 napisał(a):
Wczoraj byłem w DE za toyotą w benzynie i koszmar - nic a nic... a jak już są to albo składane z 2 albo z toną szpachli...

To wrzuć jakieś linki z nr VIN to zobaczymy co tam oglądałeś i w jakich cenach :-D

PostNapisane: 18 sie 2017, o 21:44 
Coś wie...
Coś wie...

Wracam do szukania Ave T27 :-D tym razem dla brata. Brat zrobił tournee po samochodach i doszedł do wniosku, że taka Ave jak moja to nie jest zła opcja tym bardziej że dobrze współpracuje z LPG (robi do 40 tys. km rocznie). Interesowałby go kombi w Pb 1.8/2.0 od 2012r czyli polift. Jakbyście coś mieli do sprzedania to piszcie, tylko nie zapchajcie mi skrzynki! :hahaha:
Pzdr

PostNapisane: 19 sie 2017, o 20:20 
Spamer
Spamer

@Karus ma brat w czym wybierać:

SB1EG76L30E086746

Cytuj:
Przebieg: 53 600 km

Obrazek
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... 9f0af51f04
Obrazek

Jakieś puk miała:

SB1EG76L10E087037

Cytuj:
Przebieg: 222 224 km
Mam do sprzedania samochód, który od nowości użytkowałem jako służbowy. Auto zostało kupione w polskim salonie. Cały ten okres serwisowałem Toyotę tylko w ASO (Częstochowa, Sosnowiec, Katowice)- historia do sprawdzenia, dodatkowo pełna książka serwisowa. Użytkowałem Avesis głównie w trasach.Ten praktyczny i totalnie bezawaryjny samochód jest dobrze wyposażony i w pełni sprawny. Dbałem o niego, tak, jak dba się o własny. Jestem osobą prywatną i nie mam nic do ukrycia. Zgadzam się na sprawdzenie w dowolnym serwisie. Auto jest bezwypadkowe, to oznacza, że nigdy nie brało udziału w żadnej kolizji- oryginalny lakier i szyby. Malowana (w Aso) była maska- odpryski od kamieni i wymieniona przednia szyba- uderzenie kamieniem. Na ostatnim serwisie, oprócz standardowego przeglądu wymieniłem wszystkie tarcze i klocki hamulcowe. Do samochodu dodaję również komplet opon zimowych. Wady samochodu (zdjęcia): Dwa pajączki na szybie przedniej, pęknięty zderzak tylny ok 4cm, wypalona dziurka w przednim fotelu, dwa odpryski od kamieni, na masce przedniej

Obrazek

Obrazek

SB1EK76L60E034557

Cytuj:
Przebieg: 39 000 km
Wersja Premium + pakiety CHROM, SKÓRA, NAVI. W stosunku do najlepszej wersji nie ma tylko elektrycznie ustawianych foteli i kierownicy. Jest to czteroletnia Toyota o polskim, pewnym pochodzeniu, z symbolicznym przebiegiem - myślę że to najlepsza rekomendacja dla tego auta.
Samochód pochodzi z salonu w Częstochowie. Następnie został przez pierwszego właściciela w 2013 zostawiony w rozliczeniu przy zmianie na inne auto w salonie CARSERWIS w Warszawie i tam kupiony przeze mnie jako dwuletni z przebiegiem 27500 km jeszcze na gwarancji.
Ponieważ mamy w domu drugie duże kombi (służbowe), Toyota służyła nam głównie do wyjazdów wakacyjnych i weekendowych jako samochód większy, bardziej komfortowy i bezawaryjny. W tym roku otrzymuję nowe auto, także utrzymywanie dwóch samochodów staje się nieuzasadnione ekonomicznie. Sprzedaję z bólem serca, bo jest to naprawdę świetny i bardzo ładny samochód, który jeszcze przez długie lata nie zawiedzie.
Samochód od nowości jest garażowany. Serwisowany w ASO w okresie gwarancji (ostatni przegląd zrobiony przeze mnie w ASO 31.08.2013), następnie w zaprzyjaźnionym warsztacie co roku przed wakacjami. Jest to samochód bezwypadkowy i bezawaryjny użytkowany tylko prywatnie.
W międzyczasie samochód został doposażony m. in. w:
- belki Thule Wingbar widoczne na zdjęciach - niestety nie pasują do drugiego samochodu, dlatego oddaję w cenie. Ewentualnie mogę je zdjąć i obniżyć cenę o 1000 PLN;
- komplet opon zimowych Michelin o wartości około 2000 PLN, na których przejechaliśmy ok. 2000 km;
- hak holowniczy demontowalny - służył nam do przewożenia rowerów na bagażniku (dla kupującego z Warszawy pozostaje trzecia tablica rejestracyjna), nigdy nie ciągnął żadnej przyczepy;
- dedykowane osłonki na szyby tylne boczne i tylną Solar Ride, dające dodatkowe przyciemnienie (widoczne na zdjęciach tylnych drzwi.
Ponieważ jest to samochód użytkowany normalnie a nie przez dziadka z Niemiec, nie udało się przez cztery lata uniknąć drobnych uszkodzeń, o których jako osoba uczciwa muszę napisać.
To co różni ten samochód od fabrycznie nowego to:
- rysa na tylnym zderzaku oraz progu z lewej strony na dole (kamień na parkingu);
- lekko obtarta przednia prawa felga (krawężnik);
- rysa na tapicerce przedniego lewego fotela;
- mały odprysk lakieru na przednim zderzaku, pomalowany przeze mnie zaprawką.
Wszystkie te rzeczy widać dopiero po bliższym przyjrzeniu z głową nisko nad ziemią.
Wszystko to można zobaczyć na 5 zdjęciach z bliska zamieszczonych w ogłoszeniu.

Obrazek

Obrazek

A to na dziś chyba najlepsza opcja:

Obrazek

wszystko zależy jednak od tego ile cebulionów brat ma na zakup T27 FL WAGON :-D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6495 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207 ... 217  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]