TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis
Teraz jest 25 cze 2019, o 14:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7251 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 242  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 14 maja 2009, o 09:06 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: Toyota
Model: T25
Rocznik: 2008
Silnik: 2.0 vvti
toyman napisał(a):
Toost napisał(a):
Schwefel napisał(a):
Toost napisał(a):
mam nadzieję, że navi było w standarcie i nic nie dopłacałeś

Marzenie :nuda: 6,5tys.zł kasują za taką przyjemność.

jakie marzenie, jakie marzenie
w "prestiżu" jest zdaje się w serii i osobiście wolał bym żeby mi te pieniądze oddali i ją sobie zabrali

Wystarczy zajrzeć do cennika.
Nawigacja jest na liście dopłat - 6500 zł do wersji SOL PLUS oraz PRESTIGE oraz 3200 zł do SOL.
Ja mam PRESTIGE bez nawigacji, bo tak chciałem i używam swojej AM.

mea culpa, nie zajrzałem do nowego cennika
ale i tak ta cena to to jakiś koszmar

Tytuł:
PostNapisane: 14 maja 2009, o 13:05 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T27
Rocznik: 2009
Silnik: 2.2 D-CAT + BOX
toyman napisał(a):
Toost napisał(a):
Schwefel napisał(a):
Toost napisał(a):
mam nadzieję, że navi było w standarcie i nic nie dopłacałeś

Marzenie :nuda: 6,5tys.zł kasują za taką przyjemność.

jakie marzenie, jakie marzenie
w "prestiżu" jest zdaje się w serii i osobiście wolał bym żeby mi te pieniądze oddali i ją sobie zabrali

Wystarczy zajrzeć do cennika.
Nawigacja jest na liście dopłat - 6500 zł do wersji SOL PLUS oraz PRESTIGE oraz 3200 zł do SOL.
Ja mam PRESTIGE bez nawigacji, bo tak chciałem i używam swojej AM.

Za 3.0 do 6.5 klocka to mozna kupic juz porzadny CarPC z 7'' ekranem dotykowym montowanym we wneke 2DIN, tunerem TV, odtwarzaczem DVD i nawiagacja AutoMapy w standarcie, opartym na WM CE 5.0 lub nawet na XP, w pelni konfigurowalny, przy ktorym wszystkie fabryczne nawigacje to popierdulki i wielkie nieporozumienie za wielka kase. Ja tez przez moment wachalem sie nad fabryczna nawi Toyoty ale stwierdzilem ze straszna bieda to jest i nie mam zamiary placic za takie cos takiej kasy jak moge za trzykrotnie mniej otrzymac bez porowania lepszy osprzet tylko oczywiscie nie fabryczny. Teraz jestem juz uswiadomionym konsumentem ktory wlasnie jest w trakcie poszukiwan i wyboru wyzej wymienionego wynalazku.

Tytuł:
PostNapisane: 14 maja 2009, o 14:13 
Coś wie...
Coś wie...

dokładnie
takie coś bym chciał zamiast tej lipnej TNS, albo coś podobnego

Tytuł:
PostNapisane: 14 maja 2009, o 18:37 
Stara się...
Stara się...

No i decyzja się zmieniła... Toyota dała obniżkę na dyszla 7 tysi, a więc :

2.2 150 kunia , bez Navi , Prestige, a kolor to się zobaczy :)

Tytuł:
PostNapisane: 14 maja 2009, o 21:37 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 25
Marka: Subaru
Model: Outback
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2015
Silnik: 2.5i boxer, CVT
xdauser napisał(a):
Za 3.0 do 6.5 klocka to mozna kupic juz porzadny CarPC z 7'' ekranem dotykowym montowanym we wneke 2DIN, tunerem TV, odtwarzaczem DVD i nawiagacja AutoMapy w standarcie, opartym na WM CE 5.0 lub nawet na XP, w pelni konfigurowalny, przy ktorym wszystkie fabryczne nawigacje to popierdulki i wielkie nieporozumienie za wielka kase.

Pewnie masz rację. Wadą jest oczywiście cena plus kilka rozczarowujących niedoróbek. Nawigacja służy bowiem w zasadzie tylko do wskazywania drogi, nie ma natomiast takich dość podstawowych funkcji GPS jak podawanie wysokości nad poziomem morza, liczby widzianych satelitów, szacowania dokładności podanej pozycji, statystyk drogi (a w szczególności prędkości średniej i chwilowej), jakby producent zakładał, że te statystyki załatwia komputer pokładowy. System audio jest nieelastyczny, o czym jest już w innym wątku.
Za to działa ta nawigacja naprawdę dobrze, perfekcyjnie wręcz, system rozpoznaje nawet polecenia głosowe, jest fabrycznie zamontowany, więc żadnych konfliktów nie ma itd.

Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2009, o 11:18 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: TOYOTA
Model: AVENSIS T27
Silnik: 1,8 BENZ
Wczoraj miałem okazję zobaczyć nową T27 sedan srebrny metalik,ale nie to jest istotne,istotne jest to,że miała zamontowane z tyłu czujniki parkowania w kolorze czarnym,wyglądało TO okropnie,jak w serwisie mogli zrobić coś takiego.Mam nadzieję,że przy mojej grafitowej nie założą srebrnych w takim przypadku będzie :boks:

Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2009, o 16:46 
Guru
Guru

Pochwały: 1
Model: T22 & T27
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE
wawa69 napisał(a):
miała zamontowane z tyłu czujniki parkowania w kolorze czarnym,wyglądało TO okropnie,jak w serwisie mogli zrobić coś takiego.
A skąd pewność, że robił to serwis? Gość mógł na własną rękę zamontować czujniki za 130zł z allegro.
Czujniki tylne z pakietu Life są na pewno malowane pod kolor.

Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2009, o 18:38 
Coś wie...
Coś wie...

Schwefel napisał(a):
wawa69 napisał(a):
miała zamontowane z tyłu czujniki parkowania w kolorze czarnym,wyglądało TO okropnie,jak w serwisie mogli zrobić coś takiego.
A skąd pewność, że robił to serwis? Gość mógł na własną rękę zamontować czujniki za 130zł z allegro.

Z tego co się orientuję to grozi utratą gwarancji,możliwe,że aż tak ryzykował i do tego miał tak wypaczony gust.W ASO nie zawsze montują oryginalne akcesoria,bardziej liczy się to,że montaż został przeprowadzony przez serwis.

Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2009, o 22:20 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 1.8 benzyna
Ja mam zamontowane czujniki z przodu i z tyłu przez salon i wszystko zrobione pod kolor nadwozia (szary metalik). Jak tylko pogoda się poprawi i nakleję lepkę, którą dostałem w czwartek, to na pewno zamieszczę zdjęcia.

Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2009, o 12:08 
Coś wie...
Coś wie...

wawa69 napisał(a):
Schwefel napisał(a):
wawa69 napisał(a):

Z tego co się orientuję to grozi utratą gwarancji,możliwe,że aż tak ryzykował i do tego miał tak wypaczony gust.W ASO nie zawsze montują oryginalne akcesoria,bardziej liczy się to,że montaż został przeprowadzony przez serwis.

tak mówią w ASO, ale to tylko straszenie.

Zgodnie z zapisem w warunkach gwarancja nie obejmuje uszkodzeń powstałych w wyniku przeróbek lub zamontowania nieautoryzowanego wyposażenia.
Czyli jeśli po zamontowaniu układu czujników parkowania, który podłączony jest jedynie do przewodu zasilania światłem cofania zepsuje się radio, to raczej gwarancja dalej obowiązuje. ASO oczywiście będzie mówiło, że to wina czujników parkowania, ale jest to do obalenia

Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2009, o 18:06 
Guru
Guru

Toost napisał(a):
ale jest to do obalenia
Przed sądem, bo
Toost napisał(a):
ASO oczywiście będzie mówiło, że to wina czujników parkowania,
i nic więcej nie będziesz mógł zdziałać u nich.

Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2009, o 21:30 
Coś wie...
Coś wie...

To zależy z czym przyjedziesz
Jeśli usterka ewidentnie nie będzie związana z z np czujnikami parkowania to ci w aso też nie są z klocków zbudowani i wiedzą, że w razie sądu przyjdzie im jeszcze pokryć dodatkowo koszty rzeczoznawców.
Teraz nawet przeglądy można robić gdzie indziej. Coroczną wymienę oleju można zrobić w innej sieci niż aso toyoty i wpis w książce będzie ważny.

Zgadzam się, że to ryzykowne, bo wiem jak w Polsce działają sądy, ale możliwość jest.

Chodzi mi tylko o to by nie popadać w skrajność i z każdym drobiazgiem biec do aso.
Przy czujnikach parkowania trzeba mieć świadomość, że gwarancyjnej ochrony powłoki lakierniczej na zderzaku już nie będzie. Tylko czy ta gwarancja na lakier to faktycznie wogóle istnieje?
Dają gwarancję na powłoke na 3 taka i na gwarancję perforacyjną na 12 lat. Jesli lakier jest źle położony widać to od razu, po 3 latach raczej się nie ujawni. A z kolei jakie kolwiek uszkodzenia mechaniczne pod gwarancję już nie podlegają.

Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2009, o 21:47 
Guru
Guru

Toost napisał(a):
i wiedzą, że w razie sądu przyjdzie im jeszcze pokryć dodatkowo koszty rzeczoznawców.
Koszty opinii biegłych ponosi powód a nie pozwany. Jeżeli pozwany przegra sprawę to wtedy ponosi wszelkie koszty jej prowadzenia ale właśnie jeżeli przegra a to wcale nie jest takie oczywiste, bo co biegły to inna opinia i tak można długo.

Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2009, o 22:25 
Coś wie...
Coś wie...

Schwefel napisał(a):
Toost napisał(a):
i wiedzą, że w razie sądu przyjdzie im jeszcze pokryć dodatkowo koszty rzeczoznawców.
Koszty opinii biegłych ponosi powód a nie pozwany. Jeżeli pozwany przegra sprawę to wtedy ponosi wszelkie koszty jej prowadzenia ale właśnie jeżeli przegra a to wcale nie jest takie oczywiste, bo co biegły to inna opinia i tak można długo.

to ująłem w "wiem jak w Polsce działają sądy"

podobnie było z wypłatami odszkodowań komunikacyjnych
było, bo Towarzystwa Ubespieczeniowe już tak w żywe oczy nie próbuja oszukiwać klientów.

załóżmy pewien przypadek
kupuje nowe auto, ale nie usmiecha Ci sie instalowanie w serwisie czujników parkowania za 2 tyś i systemu nawigacji za 6.5 tyś.
Kupujesz auto bez tych elementów
Czujniki cofania za 500zł (prżód i tył) montujesz sam lub w w np Norauto, radio wymieniasz na carPC w profesjonalnym zakładzie caraudio. Obie rzeczy wpisują Ci do książki serwisowej na końcu w miejscach za dodatkowe wyposażenie.
Po roku użytkowania wysiada wysiada silniczek hamulca ręcznego w twojej toyocie.
Czy Toyota odmówi naprawy gwarancyjnej bo masz czujniki parkowania i radio montowane poza aso?
Oczywiście w pierwszej chwili jakiś nierozgarniety pracownik serisu może z czymś takim wyskoczyć, ale czy nie zabijesz go smiechem?
Nie trzeba raczej wyjątkowo specjalistycznej oceny biegłego rzeczoznawcy, aby stwierdzić, że jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Ale z koleji jeśli zrobisz tuning silnika i okaże się, że wypaliły się gniazda zaworów to już do aso nie ma po co jechać.

Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2009, o 10:17 
Coś wie...
Coś wie...

Dobrze,że poruszamy temat gwarancji bo to co słyszymy w ASO czasami opiera się o granicę absurdu.Jedną z takich rzeczy jest homologacja fabryczna na felgi aluminiowe(już było to opisywane).Mi na przykład odmówiono zamiany felg 16" na 17"co argumentowano odgórnym poleceniem z TMP ,że wielkość felgi jest dobrana do konkretnej wersji Avensis i zamiany mogę dokonać na własną odpowiedzialność .Pewnie niedługo wymyślą homologowane powietrze do opon :glupek:

Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2009, o 10:36 
Coś wie...
Coś wie...

Musze jeszcze raz dokładnie przestudiować warunki gwarancji. Coś mi sie obiło o oko o częściach oryginalnych, ale nie zauważyłem słowa homologacja.
Producent do modelu zaleca pewien rozmiar kół, jednak przy zachowaniu tej samej średnicy koła nie widze problemów w wymienie felg i opon.

Jedyne na co mogli by się powołać to zdaje się wyciąg ze świadectwa homologacji, gdzie rozmiary felg i opon są wpisane, są zdaje się dwa rozmiary.
Dziś wieczorem spojrzę

Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2009, o 12:29 
Stara się...
Stara się...

Byłem dzisiaj w Wydziale Komunikacji zarejestrować Avke.
I jak to w urzędzie niemiła niespodzianka ;-( Nie miałem dokumentu w Urzędu Celnego świadczącego o wpłaceniu akcyzy. Dealer wystawił mi dokument w którym oświadczył że akcyza została wpłacona i zobowiązuje się dostarczyć dokumenty do WK jak tylko je otrzyma.
Niestety Pan naczelnik stwierdził, że od zmiany ustawy minęło już kilka miesięcy i nie będzie rejestrował aut na takie oświadczenie, (pomimo że sam potwierdził, że tak robili).
Ciekawy jestem kiedy Urząd Celny w końcu wystawi to zaświadczenie, bo auto stoi już tydzień w salonie a papierka jak nie był tak niema, pomimo że faktura za auto została już wystawiona, a nie można tego zrobić bez zapłacenia akcyzy.
PS.
Ile czekaliście na wasze papiery, bo czekanie ciężka rzecz :nuda: ?

Pozdrawiam
Jarek

Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2009, o 12:58 
Nowicjusz
Nowicjusz

okolo 10 dni czekalem na ten papier
ale w urzedzie przyjeli mi bez problemu te zaswiadczenie ze akcyza zaplacona i ze bedzie oficjalny dokument doniesiony
a bylo to z niecaly miesiac temu

Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2009, o 14:44 
Coś wie...
Coś wie...

Silnik: 2,0 benzyna
boyan napisał(a):
okolo 10 dni czekalem na ten papier
ale w urzedzie przyjeli mi bez problemu te zaswiadczenie ze akcyza zaplacona i ze bedzie oficjalny dokument doniesiony
a bylo to z niecaly miesiac temu

Wszystko zależy od "życzliwości" Kierownika Wydziału Komunikacji.
Ze mną nie chcieli rozmawiać bez oficjalnego dokumentu zapłacenia akcyzy.
Korespondowałem z TMP, która oświadczyła, że sorry, ale I UC w Warszwie ma opóźnienia.
Cytuję e-mail z 24.04.2009.

"Witam serdecznie

Toyota Motor Poland złożyła stosowny wniosek w sprawie akcyzy Pańskiego samochodu do I Urzędu Celnego w Warszawie w dniu 15 kwietnia br. Urząd ma go tylko parafować i podstemplować, jednak są ogromne opóźnienia w wydawaniu wniosków akcyzowych.

Otrzymaliśmy zapewnienie od Naczelnika Urzędu Celnego, że wszystkie wnioski złożone przez nas do dnia 17 kwietnia wydane będą w ciągu kilku najbliższych dni.

Uprzejmie zatem prosimy o cierpliwość. "

Samochód dzięki dealerowi, który przywiózł mi dokument akcyzy do WK i ubezpieczycielowi , który również działał bezzwłocznie, udało się zarejestrować 29.04.

Natomiast "mój" Wydział Komunikacji na zapytanie e-mailowe odpisał:

Sz. P.

W odpowiedzi na Pani/Pana e-mail, Wydział Komunikacji ...... w ..... , w związku z art. 14, 39, 42 i 64 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks Postępowania Administracyjnego /Dz.U. 00.98.1071/, oraz z uwagi na brak wskazanego adresu w celu doręczenia odpowiedzi informuje, że podanie pozostawia się bez rozpatrzenia.

Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2009, o 19:08 
Moderator
Moderator

Pochwały: 295
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
Gurdziol napisał(a):
Ile czekaliście na wasze papiery, bo czekanie ciężka rzecz
urzad ma 2 tygodnie
Toost napisał(a):
Producent do modelu zaleca pewien rozmiar kół, jednak przy zachowaniu tej samej średnicy koła nie widze problemów w wymienie felg i opon.

Jedyne na co mogli by się powołać to zdaje się wyciąg ze świadectwa homologacji, gdzie rozmiary felg i opon są wpisane, są zdaje się dwa rozmiary.
auto dopuszczone jest jak piszesz tylko na dwoch roznych rozmiarach felg i opon, inne tylko na wlasna odpowiedzialnosc mozesz zalozyc, jak np. zawiecha siadzie to toyota sie wypnie i zrzuci na rozmiar kol :nuda:

pozdr :-D

Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2009, o 22:46 
Coś wie...
Coś wie...

wrc napisał(a):
Toost napisał(a):

auto dopuszczone jest jak piszesz tylko na dwoch roznych rozmiarach felg i opon, inne tylko na wlasna odpowiedzialnosc mozesz zalozyc, jak np. zawiecha siadzie to toyota sie wypnie i zrzuci na rozmiar kol :nuda:

Tak sobie teraz siedze przy piwku i myślę
Zawiecha to pikuś, bardziej bym się bał ubezpieczyciela. Auto jest homologowane na dwa rozmiary kół i na takich jest dopuszczone do ruchu. W przypadku wypadku i konieczności wypłaty AC ubezpieczyciel może stwierdzić, że auto jeżdżące na innych kołach "nie powinno być dopuszczone do ruchu" i odmówić wypłaty odszkodowania.

Wiem ... to takie dywagacje, stąd apostrofy, ale licho nie śpi, a cwaniactwo i szukanie luk prawnych kwitnie. Pewnie trzeba by się sądzić

Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2009, o 22:59 
Moderator
Moderator

Pochwały: 295
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
Toost napisał(a):
W przypadku wypadku i konieczności wypłaty AC ubezpieczyciel może stwierdzić, że auto jeżdżące na innych kołach "nie powinno być dopuszczone do ruchu" i odmówić wypłaty odszkodowania.
moze sie zdarzyc a ubezpieczalnie to przebieglych likwidatorow maja, teoretycznie to nawet policja moze dowod na drodze zabrac

Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2009, o 23:17 
Coś wie...
Coś wie...

policja to dowodu raczej nie zabierze
ale likwidatorzy ... teoretycznie mogą szukać każdej dziury w całym
tak samo jest jeśli masz wypadek samochodem, który nie miał ważnych badań technicznych

jak pisałem, licho nie śpi, a w tym kraju wszystko jest możliwe.
moja avena ma 16 lub 17, 17 na niższych oponach co mi się akurat nie uśmiecha ze względu na stan dróg

Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2009, o 23:57 
Coś wie...
Coś wie...

Zawsze we wszystkich moich nowych autkach wymieniałe felgi na większe i jakoś nigdy nikt nie robił problemów nawet przy kolizjach.

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2009, o 00:10 
Guru
Guru

Ja papiery od akcyzy dostałem razem z resztą papierów, bez żadnych oświadczeń/zaświadczeń. Teraz tylko muszę się pofatygować do wydziału komunikacji i zarejestrować Avensisa :ok:

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2009, o 15:32 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 3
Model: Avensis T25
Rocznik: 2005
Silnik: 1CDFTV 2,0 D4D
Schwefel, ile Ty już czekasz na autko? Co oni w Japoni je robią czy co?
pozdr

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2009, o 19:12 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam. Jestem zainteresowany kupnem nowego avensis 1.6. Czy może ktoś z Was posiada taki samochód i mógłby cokolwiek napisać o swoich wrażeniach. Czy jesto on wystarczający, jak na tak duży samochód. Robię rocznie ok. 15 tys. km i może raz do roku wyjeżdżam w dłuższą drogę. Słyszalem, że przy załadowaniu samochodu ten silnik jest " mułowaty". Z góry dziękuję za pomoc.

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2009, o 20:22 
Guru
Guru

Cytuj:
Schwefel, ile Ty już czekasz na autko? Co oni w Japoni je robią czy co?

Gdyby Japońce robili to by było już miesiąc temu :jezyk: Angole widać nie lubią się przemęczać.

Umowę podpisałem 28.03.09, samochód był w kraju 6.05.09, reszta czasu to opieszałość urzędasów i banku :nuda:

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2009, o 20:35 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 3
Model: Avensis T25
Rocznik: 2005
Silnik: 1CDFTV 2,0 D4D
No to gratuluje cierpliwości, ja chyba bym sie załamał tyle czekając.
Powinni w ramach przeprosin pod dom Ci dostarczyć a oni i tak nic sobie z tego nie robią.
pozdr

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2009, o 20:48 
Coś wie...
Coś wie...

Franios napisał(a):
Witam. Jestem zainteresowany kupnem nowego avensis 1.6. Czy może ktoś z Was posiada taki samochód i mógłby cokolwiek napisać o swoich wrażeniach. Czy jesto on wystarczający, jak na tak duży samochód. Robię rocznie ok. 15 tys. km i może raz do roku wyjeżdżam w dłuższą drogę. Słyszalem, że przy załadowaniu samochodu ten silnik jest " mułowaty". Z góry dziękuję za pomoc.

Wal do Ebola bo takiego posiada ;-)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7251 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 242  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]