TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 18 sie 2017, o 10:59

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 204  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 8 kwi 2009, o 00:36 
Guru
Guru

Marka: Toyota
Model: T22 & T27
Rocznik: 2009
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE
No to zwracam honor sitekfz1. Faktycznie 114,3
tu jest poprawny link -> http://newata.toyota-europe.com/ata/acc ... eId=153346

A tak przy okazji to też bym nieźle wtopił bo miałem zamawiać 17" z T25 a tam benzyna miała normalne 5x100 :nuda:

Tytuł:
PostNapisane: 8 kwi 2009, o 08:31 
Moderator
Moderator

http://newata.toyota-europe.com/ata/acc ... kSearch.do link dziala
prosze sobie tylko wybrac model, wersje silnikowa, i wyskoczy potrzebne info

Tytuł:
PostNapisane: 8 kwi 2009, o 08:38 
Coś wie...
Coś wie...

Model: Avensis T27
Silnik: 2,0 benzyna
Link działający to:
http://newata.toyota-europe.com/ata/accessory/type/list.do

Tytuł:
PostNapisane: 8 kwi 2009, o 09:10 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 23
Model: T25
Rocznik: 2003
Silnik: 1AZ-FSE
U mnie dalej error 500 ale działa początek http://newata.toyota-europe.com i tam mam możliwość wyboru...

Tytuł:
PostNapisane: 8 kwi 2009, o 20:01 
Coś wie...
Coś wie...

W każdym razie chyba należą mi się piwka. Bo co poniektórym pomogłem ;).

Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2009, o 01:03 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam,

Jako nowy pozdrawiam wszystkich użytkowników. I mam pytanko czy wszystkie salony toyoty spóźniają się z wydaniem nowego auta czy tylko Chodzeń. Niestety zamówilem u nich auto miesiąc temu. Nadmieniłem że mi się spieszy i poprosiłem o propozycję auta którą dostanę jak naszybciej. zamuwiłem Ave w kombi 2.0 benzynke w wersji prestige. Miałem ją dostac po 2 tygodniach ale umowa zostawiała furtkę salonowi że dostanę do 24 marca. Niestety do tej pory nie dostałem. Według mnie porażka mam nadzieję że z auta będę zadowolony. Ciekawi mnie tylko jak sprawuję sie ten silnik, zamowilem manuala. Może kolega KN coś opowie. Rozumiem że masz z cvt ale mimo wszystko ciekawi mnie Twoja opinia.

Pozdro

Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2009, o 01:52 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 25
Marka: Subaru
Model: Outback
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2015
Silnik: 2.5i boxer, CVT
adriano napisał(a):
Miałem ją dostac po 2 tygodniach ale umowa zostawiała furtkę salonowi że dostanę do 24 marca. Niestety do tej pory nie dostałem. Według mnie porażka

No pewnie, że porażka! Najprawdopodobniej ich wina - po prostu nie zarezerwowali tego samochodu w systemie, ktoś im sprzątnął sprzed nosa i teraz czekają na następny. No albo w ogóle blefowali, że będzie w dwa tygodnie, a chcą przytrzymać klienta. Masz prawo do zwrotu zaliczki i ja bym na Twoim miejscu ich olał, wziął zaliczkę i kupił gdzie indziej. Może nawet szybciej będzie?

adriano napisał(a):
Ciekawi mnie tylko jak sprawuję sie ten silnik

Nie wiem co chciałbyś wiedzieć. Na razie mam go niecałe dwa tygodnie i przejechane 900 km, ale wszystko w mieście (nie licząc wyjazdów do Pruszkowa i Sulejówka). O awaryjności nic Ci więc nie powiem. Silnik jest niesamowicie cichy. Gorącego silnika na biegu jałowym kompletnie nie słychać, chyba że wokół jest cisza, a Ty stoisz przy masce. Nawet wentylator jest cichutki.

Poprzednio miałem Nissana Primerę, też 2.0. benzyna. Zrobiłem nim 300 tysięcy km przez 9 lat i przez ten czas nikt się nawet nie dotknął do silnika. Po prostu 100% bezawaryjny. Mam nadzieję, że ten też taki będzie. Co do charakterystyki, to nie rozkręcałem go jeszcze specjalnie, ale wydaje się być identyczny wręcz jak ten w Primerze (w Ave ma o ok. 10% wyższy moment obrotowy i moc, no ale Ave jest też o ok. 10% cięższa).

Generalnie jak na razie jestem z tego auta bardzo zadowolony, wręcz nim oszołomiony. System elektronicznego kluczyka jest rewelacyjny. Pilota/kluczyka nie używam - kupiłem na niego mały skórzany futeralik i noszę w zamkniętej na stałe kieszeni.
Samych schowków w bagażniku pod powierzchnią przestrzeni ładunkowej mam tyle, że mieszczą się wszystkie bambetle (apteczka, gaśnica, trójkąt, kamizelka, pompka, klucze, narzędzia, żarówki i co kto tam jeszcze lubi wozić) i wreszcie w bagażniku nie miotają się żadne skrzynki. Ja mam dojazdówkę. Ty będziesz miał zestaw naprawczy - trochę gorzej, ale za to jeszcze więcej miejsca tam będzie.

Pozdrawiam,
KN.

Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2009, o 10:18 
Coś wie...
Coś wie...

Marka: TOYOTA
Model: AVENSIS T27
Silnik: 1,8 BENZ
adriano napisał(a):
Witam,

Jako nowy pozdrawiam wszystkich użytkowników. I mam pytanko czy wszystkie salony toyoty spóźniają się z wydaniem nowego auta czy tylko Chodzeń. Niestety zamówilem u nich auto miesiąc temu. Nadmieniłem że mi się spieszy i poprosiłem o propozycję auta którą dostanę jak naszybciej. zamuwiłem Ave w kombi 2.0 benzynke w wersji prestige. Miałem ją dostac po 2 tygodniach ale umowa zostawiała furtkę salonowi że dostanę do 24 marca. Niestety do tej pory nie dostałem. Według mnie porażka mam nadzieję że z auta będę zadowolony. Ciekawi mnie tylko jak sprawuję sie ten silnik, zamowilem manuala. Może kolega KN coś opowie. Rozumiem że masz z cvt ale mimo wszystko ciekawi mnie Twoja opinia.

Pozdro

To Cię pocieszę,ja auto zamówiłem pod koniec lutego a termin odbioru mam na koniec czerwca :nuda:

Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2009, o 11:42 
Coś wie...
Coś wie...

wawa69 napisał(a):
adriano napisał(a):
Witam,

Pozdro

To Cię pocieszę,ja auto zamówiłem pod koniec lutego a termin odbioru mam na koniec czerwca :nuda:

A ja zamówiłem - SD 2,0 CVT Prestige - 10 lutego z dostawy kwietniowej (we wcześniejszych dostawach nie było modelu i koloru który chciałem) z terminem odbioru do końca kwietnia.
Na mój e-mail TMP odpowiedziała mi dzisiaj że samochód jest już w porcie w Belgii. Mam nadzieję, że na weekend majowy wyjadę T27.
To że nowe samochody są do odbioru za tydzien albo dwa, to chyba bajki. Tydzien temu dealer powiedział mi,że teraz zamawiane samochodu może do lata będą.

Kolego KN napisz o wrażeniach z jazdy miejskiej z przekładnią CVT.

Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2009, o 11:58 
Spamer
Spamer

Pochwały: 54
Marka: Opel
Model: Insignia
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0 CDTI 160 KM 4x4
wawa69 napisał(a):
To Cię pocieszę,ja auto zamówiłem pod koniec lutego a termin odbioru mam na koniec czerwca

W którym to salonie takie terminy są?
Rugenwalde ?? - Darłowo czyli pewnie w Koszlinie ?? Zgadza się?

P.S. Fajnie jest w Darłowie -> Darłówku nad morzem :) Byłem już napewno powyżej 5 razy :)

Pozdrawiam Lukatoari

Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2009, o 12:04 
Guru
Guru

KN napisał(a):
Może nawet szybciej będzie?
Będzie szybciej i będzie drożej o jakieś 2tys.zł Jeżeli chodzi o kompetencje sprzedawców to ja polecam Okęcie i Włochy. Z Chodzeniem zawsze miałem jakieś problemy ale to się tyczyło serwisu.
Cytuj:
Owszem robota gratis ale za olej i filtr trzeba zapłacić.
Nie no to oczywiste, że gratis oleju nie dadzą, ale sama robocizna też dużo kosztuje.

Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2009, o 12:26 
Coś wie...
Coś wie...

wawa69 napisał(a):

A jaką konfigurację zamówiłeś? I nie sugerowali Ci, żebyś wybrał coś z oferty z terminem realizacji dwutygodniowym?

toyman napisał(a):
To że nowe samochody są do odbioru za tydzien albo dwa, to chyba bajki.

W moim przypadku to bynajmniej nie bajki. Owszem, jak chciałem upierać się z kolorem (czerwony), to faktycznie mówili, że termin realizacji trzy miesiące, ale jednocześnie namawiali, żeby wybrać coś z samochodów dostępnych od ręki. Co do parametrów technicznych byłem uparty (wagon, 2.0i, cvt, sol plus lub prestige, navi), ale z tymi kryteriami były aż cztery samochody (srebrny prestige z ciemną skórą, srebrny sol plus z ciemną tapicerką, grafit i czarny sol plus z jasną - gdzieś już o tym pisałem, przepraszam jeśli się powtarzam). Z decyzją woziłem się przez około tydzień, no i w piątek 13 marca podpisałem umowę - miałem do wyboru wszystkie cztery, czyli przez tydzień 6-13 marca nikt nie kupił takiego.
Po tygodniu, czyli w sobotę 21 marca samochód oglądałem już na placu w Markach. W poniedziałek rejestracja (były małe kłopoty ze względu na te przepisy o akcyzie, co się zmieniły), we wtorek przelew, w środę i w czwartek nie miałem za bardzo czasu, więc odebrałem w piątek (zresztą na piątek byłem umówiony już wcześniej, więc nie chciałem zmieniać).
Szybko i bezproblemowo. Chłopak, który mnie obsługiwał jest naprawdę godny polecenia. Gratis dostałem alarm, dywaniki gumowe i śruby antykradzieżowe do felg. Za listwy boczne i chlapacze musiałem zapłacić.

toyman napisał(a):
Kolego KN napisz o wrażeniach z jazdy miejskiej z przekładnią CVT.

Może zacznę od końca: jeśli miałbym jeszcze raz podejmować decyzję, tobym tę skrzynię kupił. Trzeba natomiast powiedzieć, że z łatwością jestem w stanie zrozumieć ludzi, którym taka skrzynia nie odpowiada. Dla mnie najtrudniejsze do przyzwyczajenia było/jest wrażenie, że samochód permanentnie się ślizga na sprzęgle (niewykluczone zresztą, że często tak jest - mokre sprzęgło i te sprawy).

Jedziesz powiedzmy 60 km/h i chcesz przyśpieszyć - nie jakoś bardzo ostro, ale dość zdecydowanie. Dodajesz gazu i co się dzieje? Natychmiast wzrastają ci obroty silnika (z tysiąca do dwóch powiedzmy - w zależności od tego, jak mocno dodasz gazu) i dopiero wtedy samochód zaczyna przyśpieszać, a obroty stoją w miejscu!

Inna sytuacja. Przyśpieszasz powiedzmy do 70 km/h, obroty są 2,5 tysiąca. Jak juz przyspieszysz i samochód się "zorientuje", że dalej chcesz jechać z prędkością 70 km/h, on te prędkość trzyma, a obroty spadają do niewiele ponad tysiąca. Niesamowite wrażenie!

Generalnie - absolutnie nie jest to skrzynia dla tak zwanych młodych dynamicznych wielbicieli Golfa. I nie chodzi o to, że ten samochód nie ma kopa, bo ma, ale to zdecydowanie jest skrzynia do jazdy bardzo płynnej.

Wszystko co wyżej napisałem tyczy się oczywiście trybu ECO. Do dyspozycji masz jeszcze tryb SPORT, no i sekwencyjny manual, w którym masz już całkowity wpływ na dynamikę jazdy.
Tryb SPORT trzyma samochód na średnio o tysiąc wyższych obrotach niż eko.

Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2009, o 13:29 
Coś wie...
Coś wie...

Rugenwalde to faktycznie Darłowo.Cholera zostałem zdemaskowany :-D.Przy okazji pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów znad morza.

Toyotę zamówiłem oczywiście u Jankowskiego.

Termin odbioru przesunął mi się trochę z tego powodu,że w połowie marca weszła informacja o homologacji ciężarowej na Avensisy dlatego skorygowałem moje zamówienie na "ciężarówkę".Wyszło przez to małe zamieszanie bo jak się okazało moja zamiana na telefon nie jast dla nich wiążąca i musiałem podpisać nową umowę o czym dowiedziałem się po dwóch tygodniach :jacipokaze: wkurzyło mnie,że nie poinformowali mnie o tym podczas wcześniejszej rozmowy telef. i do tego na siłę próbowali mi wcisnąć samoch.w cenniku majowym którego jescze nie znali.Czyżby miały tak podrożeć?

Specyfikacja auta nie jest jakaś wymyślna (tak mi się wydaje) Avensis 1.8 Luna kombi,kolor:grafit metalik,z widokiem przez kratki :-D
Pozdr.

Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2009, o 14:18 
Coś wie...
Coś wie...

No to chyba muszę się w taką lepkę zaopatrzyć.

W wakacje jeżeli będą jeździły nowe Avensisy po Darłowie to w dużej większości turystów,wcale bym się nie zdziwił gdybym miał pierwszego T27 moim mieście.
W takim małym mieście lepiej nie szpanować nowym samochodem,wszyscy się znają i każdy w trochę lepszym aucie to musi być złodziej i oszust.
Także zbunkruję auto w garażu i będę się wypuszczał tylko na wycieczki nocą :-D

Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2009, o 15:00 
Spamer
Spamer

Pochwały: 54
Marka: Opel
Model: Insignia
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0 CDTI 160 KM 4x4
wawa69 napisał(a):
No to chyba muszę się w taką lepkę zaopatrzyć.

Bezwzględnie obowiązkowo :D

wawa69 napisał(a):
Także zbunkruję auto w garażu i będę się wypuszczał tylko na wycieczki nocą

albo na wycieczki do innego miasta.

Pozdrawiam Lukatoari

Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2009, o 15:19 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam.
Przymierzam się do zakupu Avensis. Ze względu na fakt, iż robię samochodem około 15.000 km rocznie rozważam tylko silniki benzynowe:

1.6 valvematic 132KM (pali średnio 6,5l)
lub
1.8 valvematic 147KM (pali średnio 6,5l)

Proszę o pomoc w wyborze jednego z tych dwóch silników.

Obecnie jeżdżę Vectrą C 1.8 benzyna, która ma 122KM, masę zbliżoną do Toyoty i w zupełności wystarczy mi do moich potrzeb tyle koników, więć wydaje mi się, że ten 1.6 będzie dla mnie idealny.
Czy warto dać 3,5 tys.zł więcej i brać 1.8 ?

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2009, o 15:34 
Coś wie...
Coś wie...

SebZab napisał(a):
Witam.
Przymierzam się do zakupu Avensis. Ze względu na fakt, iż robię samochodem około 15.000 km rocznie rozważam tylko silniki benzynowe:

1.6 valvematic 132KM (pali średnio 6,5l)
lub
1.8 valvematic 147KM (pali średnio 6,5l)

Proszę o pomoc w wyborze jednego z tych dwóch silników.

Obecnie jeżdżę Vectrą C 1.8 benzyna, która ma 122KM, masę zbliżoną do Toyoty i w zupełności wystarczy mi do moich potrzeb tyle koników, więć wydaje mi się, że ten 1.6 będzie dla mnie idealny.
Czy warto dać 3,5 tys.zł więcej i brać 1.8 ?

Pozdrawiam

Też miałem ten problem i wybrałem 1.8,różnica w cenie nieduża a masz 20Nm momentu obrotowego więcej i lepsze przyspieszenie praktycznie przy tym samym spalaniu.

Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2009, o 17:46 
Nowicjusz
Nowicjusz

wawa69, wersja Luna Ci wystarcza, czy lepiej brać Sol ?
Nie znalazłem w tej wyższej wersji niczego, na czym by mi tak bardzo zależało, aby przepłacanie było uzasadnione.
Alusy można dokupić przy okazji wymiany opon na zimowe, a klimatronik to dla mnie zbyteczna zabawka.

Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2009, o 20:00 
Coś wie...
Coś wie...

SebZab napisał(a):
wawa69, wersja Luna Ci wystarcza, czy lepiej brać Sol ?
Nie znalazłem w tej wyższej wersji niczego, na czym by mi tak bardzo zależało, aby przepłacanie było uzasadnione.
Alusy można dokupić przy okazji wymiany opon na zimowe, a klimatronik to dla mnie zbyteczna zabawka.

Prawda jest taka,że kupiłem (tak naprawdę to jescze go nie mam :-D )auto takie na jakie było mnie stać ale to wyposażenie mi w zupełności wystarczy,dokupiłem jeszcze czujnik parkowania do tyłu (sugestia żony ;-) ) i zamierzam oczywiście dokupić felgi aluminiowe w tym samym rozmiarze co stalówki,na felgi stalowe założę jesienią oponki zimowe i gra gitara.Może w przypływie emocji i oczywiście gotówki dokupię jeszcze parę gadżetów.
Zauważyłem,że na stronie Toyoty pokazały się różne ciekawe nowe akcesoria do Avensisa,szczególnie ten podwójny wydech z tyłu bardzo mi się podoba.Szkoda że nie podali cen.Ktoś może się orientował ile kosztują alufelgi 16" bardzo podoba mi się felga Levana.

Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2009, o 21:49 
Coś wie...
Coś wie...

KN napisał(a):
Za listwy boczne i chlapacze musiałem zapłacić.

Czy listwy boczne są czarne, czy mogą byc w kolorze karoserii ?
Od dealera wziąłem cennik akcesoriów do Avensisa i ta listwa jak i wiele innych bardziej i mniej potrzebnych rzeczy tam jest.

Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2009, o 22:00 
Coś wie...
Coś wie...

toyman napisał(a):

Niestety tylko czarne :-(

Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2009, o 22:56 
Coś wie...
Coś wie...

toyman napisał(a):

sitekfz1 napisał(a):

No właśnie, że nie! Mogą być chromowane, tylko że wtedy zamiast 390 zł kosztują 860 zł.

Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2009, o 23:19 
Coś wie...
Coś wie...

KN napisał(a):
toyman napisał(a):

sitekfz1 napisał(a):

No właśnie, że nie! Mogą być chromowane, tylko że wtedy zamiast 390 zł kosztują 860 zł.

Tak ale chromowane to tylko na dól drzwi jako ozdoba :jezyk:

Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2009, o 23:27 
Coś wie...
Coś wie...

A, ok. Mnie w każdym razie całkowicie zadowalają czarne (szczęśliwie z grafitem nie kontrastują).

Tytuł:
PostNapisane: 10 kwi 2009, o 10:59 
Coś wie...
Coś wie...

Jaki jest koszt listew bocznych,chlapaczy razem z montażem?I podstawowe pytanie czy te chlapacze coś dają?
Ja w poprzednim aucie zamontowałem chlapacze i tylnia szyba brudziła się tak samo jak bez chlapaczy.
KN możesz wrzucić małą fotkę jak wyglądają te listwy na Twoim aucie.

Tytuł:
PostNapisane: 10 kwi 2009, o 11:15 
Coś wie...
Coś wie...

wawa69 napisał(a):
Jaki jest koszt listew bocznych,chlapaczy razem z montażem?

O ile mnie pamięć nie myli (cennika nie mam przy sobie) to:
chlapacze przednie 140
chlapacze tylne 140
listwy boczne 380

Tytuł:
PostNapisane: 10 kwi 2009, o 14:30 
Coś wie...
Coś wie...

wawa69 napisał(a):
Jaki jest koszt listew bocznych,chlapaczy razem z montażem?

Ja za listwy i chlapacze zapłaciłem łącznie z montażem 693 złote.

wawa69 napisał(a):
I podstawowe pytanie czy te chlapacze coś dają?
Ja w poprzednim aucie zamontowałem chlapacze i tylnia szyba brudziła się tak samo jak bez chlapaczy.

Według mnie to nie dziwne, że na tylną szybę nie ma to wpływu. Ja kupiłem je z intencją, że dzięki nim progi i karoseria przy kołach będą mniej narażone na wyrzucany spod kół żwir, jakieś kamyczki, błoto pośniegowe itd. No i trochę mniejszy tuman wody zostawia się za sobą podczas deszczu. Poza tym w Primerze miałem chlapacze (były zamontowane już fabrycznie) i jakoś mnie te gołe progi w Ave trochę martwiły. Generalnie polecam je gorąco, tak samo jak listwy boczne. Oczywiście niczego to nie gwarantuje, ale w wielu przypadkach może ochronić lakier.

wawa69 napisał(a):
amo jak bez chlapaczy.

Oczywiście zrobię to! Noszę się z zamiarem od dwóch tygodni, ale najpierw nie było kiedy, potem się zrobił brudny i teraz muszę go umyć. Mam nadzieję, że w niedzielę-poniedziałek będą fotki.

Pozdrawiam,
KN.

Tytuł:
PostNapisane: 10 kwi 2009, o 16:37 
Coś wie...
Coś wie...

Dzięki za odpowiedź,też się w taki zestaw zaopatrzę.Zawsze miałem chlapacze i listwy boczne to trzeba podtrzymać tradycję.Pozdr.

Tytuł:
PostNapisane: 11 kwi 2009, o 20:48 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 1
Model: T27
Silnik: 1.6
katalog wyposazenia z orientacyjnymi cenami w eur:
www.toyota-feichtmayr.at/Internet_pdf/Zubehör%20Avensis.pd

moja ave zamowiona w pierwszych dniach marca, miala byc poczatek kwietnia ale na razie brak

Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2009, o 16:42 
Guru
Guru

Coś mi się zdaje, że te strzałki to taki pic na wodę jak lampka ECONO w starych Corollach i Camry. Tam właśnie tak było, że max to 2500obr/min żeby się świeciła na zielono.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 204  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]