TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 22 paź 2017, o 10:27

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6514 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 218  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lis 2007, o 21:26 
Stara się...
Stara się...

Tak dzisiaj przeglądałem...

http://www.toyotalodz.com.pl/komis.php

Może Ciebie zainteresuje. Pierwsze pozycje pomiń :)

Tytuł:
PostNapisane: 27 lis 2007, o 19:03 
Nowicjusz
Nowicjusz

Kupiliśmy.......
:-D
dizelka - jest sol - i ma ksenonki czyli +

Tytuł:
PostNapisane: 27 lis 2007, o 20:51 
Stara się...
Stara się...

oooo proszę, no to gratulacje :-) wyboru. Co Cię przekonało? Ciekawy jestem bardzo.
Skoro kupiłeś diesla w SolPlus to pewnie 2.2D-4D. Mnie przekonało to co pisałem wcześniej.

Tytuł:
PostNapisane: 27 lis 2007, o 21:24 
Coś wie...
Coś wie...

diamanda2002

Bardzo dobry wybór :ok: :ok: :ok:

dziki

Tytuł:
PostNapisane: 28 lis 2007, o 20:06 
Coś wie...
Coś wie...

2.2 jest silnikiem bardzo dobrym, ale to diesel. (; dlatego wybralem 2.0 benzyne. osiągi ma identyczne jak 2.2 150 ale jednak nie lubie traktorków.. i chyba juz nie polubie. ;> beznyna to jest to. ;D szkoda, ze avensis nie ma mocniejszych silnikow, np 2.0turbo ok 200km lub jakiejś widlastej szóstki.. bo jednak 150km czy 177km to wciąż mało. a 2.4 163km.. dla mnie porażka. wystarczylo by do 2.0vvt-i wrzucic turbine i naprawde byłbym juz zadowolony. troche dziwne, ze toyota nie ma takiego silnika bo konkurencja ma "tego" pełno.. choćby 2.0tfsi od VW.. świetny silnik, chyba nawet wolałbym go niż 3.2v6 który nazbyt dociąża przód. jeśli w 3genie bedzie taki motor, to juz sie wpisuje na liste oczekujacych. ;] ale troche ot.. sory. (:

Tytuł:
PostNapisane: 28 lis 2007, o 20:22 
Nowicjusz
Nowicjusz

Troche to pokomplikowane, ale po kolei:

TOYOTKĘ kupowała kobieta, której poprzednią T22 mam teraz ja.

T25 benzyna którą kupiliśmy okazała się feralna w sensie formalnym, i musiała być szybciuteńko oddana, więc była konieczność szybkiego zakupu następnej.

Dni był może ze 3 ?

Burza w necie, jazda po komisach (warszawskich) i na giełdzie.

I co sprawia, że w jednym z tych komisów odpalamy "traktorka", i Pani stwierdza ze to TA ! Powiedzieć nie potrafię !!!!

Ale miło że uważasz, ze to dobry wybór !!!!!

Tytuł:
PostNapisane: 1 gru 2007, o 20:29 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 1
Marka: TOYOTA
Model: T25 / T27 KOMBI
Rocznik: 2011
Silnik: D4D
W tych rocznikach wypalały się przednie reflektory. Sam tego doświadczyłem.

Tytuł:
PostNapisane: 9 gru 2007, o 22:34 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam
Zastanawiam się nad kupnem Avensisa 2.0 benzyna z 2003r (T25). Jak sprawują się te wersje? Czy mają typowe wady? (oprócz lamp bo już wymienione). Ile pali?
Będę wdzięczny za opinie :)
Pozdrawiam Giorgio

PostNapisane: 9 gru 2007, o 23:45 
Nowicjusz
Nowicjusz

Jestem, poważnie zainteresowany zakupem Avensis sedan D4D z 2004 - 2005 r. tylko z polskich salonów.
Pozdrawiam wszystkich forowiczów.

Tytuł:
PostNapisane: 10 gru 2007, o 19:31 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam,
Jeśli chodzi o wzrost i ilość miejsca nad głową ...
Nieodżałowany (dla fanów siatkówki) Śp. Arek Gołaś jeżdził T25 w kombi.
Tym samochodem rozbił się w Austrii (jako pasażer).
A chłop miał dobrze ponad 2 metry ...

Tytuł:
PostNapisane: 11 gru 2007, o 00:31 
Nowicjusz
Nowicjusz

Jeżdżę Ave 1.8 z 2004. Od kilku osób wiem (w tym od pana z serwisu), że silniki 2,0 benzyna są młodsze konstrukcyjnie ale w związku z tym nie pozbawione pewnych wad, np paliwożerności, której nie ma 1.8 jako sprawdzona i ulepszana od lat konstrukcja. :nuda: Co zaś do słabszych i starszych diesli 2.0 to mogą wystąpić kłopoty z kołem zamachowym. Nie jest to zresztą tylko w toyotach problemem w silnikach tej generacji. Mojemu szwagrowi padło koło zamachowe po 80 tys, koszt - kilka tysięcy. :glupek: Dlatego zresztą wybrałem silnik 1.8. Zapewniam, że dynamika i wyciszenie jest bardzo dobre! Polecam więc rozważyć ten silnik, nie miałem ŻADNYCH awarii mimo katowania auta na autostradach :auto: czy dla odmiany króciutkich trasach miastowych.

Tytuł:
PostNapisane: 11 gru 2007, o 13:20 
Nowicjusz
Nowicjusz

Może tutaj
http://www.toyota.gdynia.pl/?o=usedcars
4-ta pozycja

Tytuł:
PostNapisane: 11 gru 2007, o 20:43 
Nowicjusz
Nowicjusz

Ładne auto, ale czym więcej czytam i rozmawiam z innymi użytkownikami Toyoty skłaniam się do zakupu samochodu z zagranicy. Na taki samochód chcę przeznaczyć do 60 tys. zł.
Może koleżanki i koledzy coś podpowiedzą.
Opla Vektrę C GTS chcę jak najszybciej zmienić.

Tytuł:
PostNapisane: 11 gru 2007, o 21:03 
Guru
Guru

Marka: Skoda
Model: Superb Combi
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8TSI
Marek 50 napisał(a):
Ładne auto, ale czym więcej czytam i rozmawiam z innymi użytkownikami Toyoty skłaniam się do zakupu samochodu z zagranicy.

Dlaczego?

Jeśli od pierwszego właściciela (tzn. bezpośrednio), to rozumiem - jeździł po lepszych drogach, pewnie właściciel nie oszczędzał na serwisie itp. Ale o ile wiem, takie autka nie są tam tanie. Co innego te po wypadku - jeśli nie były zmasakrowane, to może się opłacić takie coś ściągnąć. A żadnemu handlarzowi, choćby to był komis przy salonie, nie powierzyłbym takiej kasy o jakiej piszesz. Pod tym względem Niemcy (a zwłaszcza ci pochodzenia tureckiego ;-) ) nie są już wcale lepsi od nas...

Tytuł:
PostNapisane: 11 gru 2007, o 21:16 
Nowicjusz
Nowicjusz

OK. właśnie potrzebuję konkretnych wskazówek, propozycji.

Tytuł:
PostNapisane: 11 gru 2007, o 21:57 
Guru
Guru

Marka: Skoda
Model: Superb Combi
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8TSI
Kiedy ja się rozglądałem za samochodem dla siebie, też brałem pod uwagę wariant "zagraniczny", głównie dlatego, że mam znajomych w Niemczech i Francji, którzy mogliby mi pomóc. Bez tego pewnie w ogóle bym się na to nie porywał. Zacząłem od przeglądania ogłoszeń - tu i tu . No i szybko stwierdziłem, że nie mam co liczyć na Avkę w dobrym stanie za lepszą cenę niż w Polsce. Z drugiej strony, szwagier znalazł w ten sposób całkiem ładne, zadbane Megane coupe w cenie o ok. 10% niższej niż średnia u nas. Generalnie przestudiowanie takich serwisów powinno dać Ci pogląd, czy w ogóle warto tam jechać. Oczywiście mocno ułatwia sprawę posiadanie rodziny lub znajomych zamieszkałych za granicą ;-) . Ale może wypatrzysz kilka egzemplarzy wartych obejrzenia, albo stwierdzisz, jaka jest szansa na znalezienie czegoś sensownego tam na miejscu. Tak czy inaczej, wymaga to sporo zachodu, za to daje dużo większe możliwości, jeśli chodzi o znalezienie dobrego egzemplarza.

Tytuł:
PostNapisane: 11 gru 2007, o 22:46 
Nowicjusz
Nowicjusz

Ja nie chcę nigdzie jeździć po samochód po prostu potrzebuję pomocy na zasadzie wskazania w jakim regionie kraju (komisie, salonie itp.) można kupić jak najlepiej wyposażony samochód, oczywiście sprawny. Ponadto potrzebuję wskazówek na co zwracać uwagę przy zakupie Awensis?, co oceniać? – nie znam tego samochodu.

Tytuł:
PostNapisane: 12 gru 2007, o 01:00 
Stara się...
Stara się...

Marka: Toyota
Model: T22
Rocznik: 2000
Silnik: 3SFE 2,0
witam Marka 50
-Słuchaj pierwsze rzeczy na które mósisz zwrócic uwagę to:
jaki ma przebieg czy moze być możliwość ze był cofany licznik, czasami zależy to od paska rozrzadu oryginalny do 100 tys km potem już 60 tys km,
-Zwróć uwagę na to czy nie ma pęknięć pod maską - chodzi mi o szpachlę - spójrz pod nadkole, obejrzyj dokładnie kierownicę, drążek zmiany biegów i pedały jak są zużyte np jeżeli kierownica się świeci jak jajo to na pewno nie ma ta toyota przebiegu 100 tys :nie: tylko 180 :tak:
-jak drzwi się zamykają i jak wyglądają opony czy nie sa za bardzo z jednej strony zjechane bo wtedy to oznaczało by że jest źle ustawiona zbieżność lub samochód jest powypadkowy i jest skoszony a i zobacz ile śladów zostawia bo jak zostawnia 3 ślady to już lepiej kupić hulajnogę,
-jak masz mozliwość to obejrzyj podwozie - nowy tłumik może świadczyć o duzym przebiegu, ale nie zawsze np ja w swojej ave mam 125 tys i mam tłumik od nowości, szwagier ma mazdę 626 i ma 3 razy spawany tłumik ale ma ok 190 tys przebiegu, poprostu to zależy czy się stoi czy się leży ;-)
-nacisnij z tyłu bagaznik i zobacz jak zachowa sie cały samochód gdy puścisz
-sprubuj ruszyć z 4 biegu jeżeli samochód ruszy to juz nie polecam zakupu,
-czy auto ma ksiazkę pojazdu 3 kluczyki to jest BARDZO WAŻNE bo jeżeli ma 2 kluczyki to mogło być bite - w niemczech jeżeli samochód był bity zabierają 1 kluczyk a sprzedawca moze powiedzieć że zgubił i my w to zazwyczaj wierzymy o numerach podwozia itp to chyba nie trzeba wspominać no nie. to chyba tyle z tych moim zdaniema ważnych rzeczy.
Pozdrawiam i udanego zakupu :ok:

PostNapisane: 12 gru 2007, o 02:24 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam,

Zastanawiam się nad jedną z dwóch Toyot Avensis:

Opcja 1:
Wersja SOL - z końca 2004, zarejestrowana na pocz. 2005; silnik 1.8 benzyna, przebieg 93 tys. km, właśnie przechodzi przegląd w ASO, kupiona, jeżdżona i serwisowana (w ASO) w Polsce. Od drugiego właściciela. Sedan. Robiona blacharka lewych drzwi i lewego tylnego boku (zarysowanie / wgniecenie). Mam możliwość przejrzenia jej w ASO pod kątem diagnostyki. Cena 48000 PLN.

Opcja 2:
Wersja SOL - z września 2005, silnik 2.0 D4D, przebieg 96 tys. km, 1 właściciel, do sprowadzenia z Niemiec od dealera Toyoty. Kombi. Puknięta z tyłu, ale jak twierdzi dealer, wymieniany był tylko tylni zderzak, bez naruszenia konstrukcji. Certyfikat niemieckiego "Pewnego auta" - "Geprüfte Gebrauchtwagen". Koszt całości (samochód, laweciarz z doświadczeniem w sprowadzaniu aut i załatwianiu formalności, akcyza, benzyna na powrót) = ok. 55000 PLN.

Moje uwarunkowania: 2 osoby dorosłe + 2 małych dzieci (na urlopy pewnie kombi lepsze, choć box na dach sedana też chyba załatwiłby sprawę); miesięcznie robię ok. 1500 km po mieście + dłuższe trasy rocznie na ok. 2000 km - więc dieselek tutaj ma przewagę (ale jest droższy).

Tak naprawdę złożyłem sobie szacowane koszty użytkowania obu aut -> koszt zakupu, szacowana wartość przy odsprzedaży po ca. 3 latach jeżdżenia, koszty ubezpieczenia, paliwa i napraw. Porównanie wychodzi z lekkim wskazaniem dla opcji 1 - ale różnica jest ca. 1000 PLN na 3 lata użytkowania...

Co Wy byście wybrali na moim miejscu???

A tak w ogóle to chciałbym mieć automat ;-) ...

Z góry dzięki za podpowiedzi i pozdrawiam,
Zlatko

Tytuł:
PostNapisane: 12 gru 2007, o 07:23 
Mistrz
Mistrz

piter_r napisał(a):
-czy auto ma ksiazkę pojazdu 3 kluczyki to jest BARDZO WAŻNE bo jeżeli ma 2 kluczyki to mogło być bite - w niemczech jeżeli samochód był bity zabierają 1 kluczyk a sprzedawca moze powiedzieć że zgubił i my w to zazwyczaj wierzymy o numerach podwozia itp to chyba nie trzeba wspominać no nie. to chyba tyle z tych moim zdaniema ważnych rzeczy.

A to ciekawe - choć osobiście nie słyszałem o takiej praktyce. :czytaj: :czytaj: :czytaj:

Tytuł:
PostNapisane: 12 gru 2007, o 08:36 
Nowicjusz
Nowicjusz

Dziękuje "piter_r"- cenne uwagi, proszę o więcej porad (charakterystycznych) na co zwracać uwagę przy zakupie tego modelu Toyoty.
Oczekuję również informacji jakie auto (rok, przebieg, wyposażenie) można kupić za kwotę 60 tys. i ewentualnie w jakim regionie Polski.

Tytuł:
PostNapisane: 12 gru 2007, o 13:42 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam

Sam niedawno stałem przed takim problemem.
Również uważam że jest praktycznie niewykonalne znaleźć auto sprowadzone i nie bite, wystarczy popatrzyć jakie są np ceny "całych" aut w niemczech.Dlatego szukałbym jednak kupionego w polskim salonie (możliwość sprawdzenia historii napraw itd)
Za ok 60 tys. (ale raczej w benzynie) jest szansa kupna auta 2-letniego na gwarancji.Niestety to rzadkość bo mało kto sprzedaje przed końcem gwarancji ale się zdarza.Mi np się udało:) Wszystko to daje ci większą pewność zakupu i ograniczenie tych wszystkich zabiegów sprawdzających opisanych wyżej.

pozdrawiam i życzę udanego zakupu

Tytuł:
PostNapisane: 12 gru 2007, o 18:49 
Nowicjusz
Nowicjusz

Proszę o radę otrzymałem propozycję zakupu samochodu Avensis z silnikiem D-CAT 177 KM 2,2 turbo diesel - w ogóle nie słyszałem o tym silniku. Proszę o jakieś uwagi i informacjie.

Tytuł:
PostNapisane: 12 gru 2007, o 19:00 
Mistrz
Mistrz

Model: Avensis T22,
Rocznik: 1999
Silnik: 1.6
na pewno ma to kopa trzeba uważać na koło dwu masowe poza tym sprawdzic wypadkowość autka :ok:

jeszcze sie taki nie urodził żeby wszystkim dogodził

http://krematorium.szczecin.pl/index.php

PostNapisane: 12 gru 2007, o 20:43 
Mistrz
Mistrz

Marek 50 napisał(a):
Jestem, poważnie zainteresowany zakupem Avensis sedan D4D z 2004 - 2005 r. tylko z polskich salonów.
Pozdrawiam wszystkich forowiczów.

Ponieważ temat się zdecydowanie rozbudował, to myślę, że tutaj jest lepsze miejsce dla niego - z czasem zostanie scalony z tematem - Ave T25 kupię... ;-)

Tytuł:
PostNapisane: 13 gru 2007, o 19:25 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam!
(do Zlatko)

Ja zdecydowanie skłaniałbym się do 1.8 benz kraj.
Sam takiego użytkuje (05).Polecam

Tytuł:
PostNapisane: 13 gru 2007, o 20:00 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam
Od dwóch miesięcy użytkuję Ave D4D kombi z rajchu 2004 45xxx nalatane i uwież auto igła , zawieszenie jak z fabryki (jak mechanik wszedł na przeglądzie pod auto to salon zobaczył )
Większość ave z kraju to flota albo przynajmniej kratka . Jesli możesz to tylko niemcy , sprawdzenie i strzała do kraju .
Auto ma jedną wadę -w ymaga dorego , paliwa atego w kraju jest bardzo mało .

PostNapisane: 14 gru 2007, o 11:55 
Mistrz
Mistrz

Model: Avensis T22 FL SW
Rocznik: 2001
Silnik: D-4D
Mi sie w dieslu podoba dynamika - maksymalny moment przy niskich obrotach a przy tym male zuzycie paliwa. Dlatego kupilem D-4D i bardzo duzo frajdy daje mi jazda z tym silnikiem. Na 4 biegu jak przycisne to do 60 do 160km/h idzie jak strzala :auto:

MP3 USB SD AUX w fabrycznym radiu
ZMIENIARKI MP3 / Bluetooth

Tytuł:
PostNapisane: 14 gru 2007, o 16:00 
Stara się...
Stara się...

Model: Avensis T25
Rocznik: 2003
Silnik: 1AZ-FSE 2.0 benzyna
Giorgio napisał(a):
Witam
Zastanawiam się nad kupnem Avensisa 2.0 benzyna z 2003r (T25). Jak sprawują się te wersje? Czy mają typowe wady? (oprócz lamp bo już wymienione). Ile pali?
Będę wdzięczny za opinie :)
Pozdrawiam Giorgio

Witam
jeżdze T 25 2003 rocznik 2.0 benzyna.Co do reflektorów,były zmieniane na gwarancji,następne jak na razie świecą.Silnik-147 koników,więc jest czym depnąć.Co do zużycia paliwa.W lecie na trasie około 8 litrów.W tej chwili na miejscu zużycie pomiedzy 9-11 litrów.Mam przejechane 140 tysiecy,i ze strony silnika nie było żadnych niespodzianek.W sumie autko godne polecenia,w moim przypadku bezawaryjne. :ok:

Tytuł:
PostNapisane: 14 gru 2007, o 16:37 
Nowicjusz
Nowicjusz

Coś za tanie to D4D, nawet jak z Niemiec.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6514 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 218  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]