TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 24 sty 2017, o 21:11

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6595 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213 ... 220  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 maja 2016, o 08:46 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Fiat
Model: Panda
Rocznik: 2004
Silnik: 1.1
Toyota na 99% będzie sprowadzana z Niemiec przez znajomego który zajmuje się tym.
Na lokalnym rynku szukam tego 1% który może się trafić, ale oględziny auta będą należały do tego znajomego, który ma niezbędne w dzisiejszych czasach narzędzia, przy kupnie używanego samochodu np miernik lakieru oraz wiedzę co sprawdzać i na co zwracać uwagę. Bo w kwestii samochodów to wiem tylko jak wlać paliwo, zmienić oponę i inne podstawowe czynności, zero mechaniki.

PostNapisane: 11 maja 2016, o 19:31 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 2
Marka: Toyota
Model: Avensis T25 FL
Nadwozie: liftback
Rocznik: 2007
Silnik: 1.8 vvti
Jeżeli chodzi o zakup Toyoty Avensis T25, moje zdanie jest takie: wystarczy przejrzeć konkretnie interesujący nas model na stronie niemieckiej http://www.mobile.de i zobaczyć jakie auta z jakim przebiegiem i w jakiej cenie są wystawiane przez Niemców czy przez salony samochodowe i porównać sobie. I teraz niech mi ktoś powie jakim cudem auta w Polsce są tańsze niż w Niemczech, tym bardziej, że w większości są stamtąd sprowadzone i to daje do myślenia. Ja osobiście śledziłem codziennie przez bodaj dwa miesiące właśnie w\w stronę, pokazał się interesujący mnie model, kolega, który szprecha po niemiecku na moją prośbę zadzwonił, zapytał o dostępność i cenę i na następny dzień byłem w Berlinie. Cena jaką zapłaciłem za swój model na pewno była większa niż modele wystawione w Polsce ale tam miałem pewność, że auto jest pewne. Tyle ode mnie dla osób szukających pewnych samochodów.

PostNapisane: 11 maja 2016, o 21:15 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 22
Model: Avensis T25
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2006
Silnik: 2.2 D-CAT
pawelot napisał(a):
Jeżeli chodzi o zakup Toyoty Avensis T25, moje zdanie jest takie: wystarczy przejrzeć konkretnie interesujący nas model na stronie niemieckiej http://www.mobile.de i zobaczyć jakie auta z jakim przebiegiem i w jakiej cenie są wystawiane przez Niemców czy przez salony samochodowe i porównać sobie. I teraz niech mi ktoś powie jakim cudem auta w Polsce są tańsze niż w Niemczech, tym bardziej, że w większości są stamtąd sprowadzone i to daje do myślenia. Ja osobiście śledziłem codziennie przez bodaj dwa miesiące właśnie w\w stronę, pokazał się interesujący mnie model, kolega, który szprecha po niemiecku na moją prośbę zadzwonił, zapytał o dostępność i cenę i na następny dzień byłem w Berlinie. Cena jaką zapłaciłem za swój model na pewno była większa niż modele wystawione w Polsce ale tam miałem pewność, że auto jest pewne. Tyle ode mnie dla osób szukających pewnych samochodów.

Dokładnie. Też wolałem sobie kupić auto tu gdzie aktualnie mieszkam czyli we Francji tylko z tego względu, że mam pewny przebieg.
Wyszło mi więcej niż dałbym w Polsce ale za to nie kupowałem kota w worku...

PostNapisane: 12 maja 2016, o 09:37 
Nowicjusz
Nowicjusz

Jestem tego w 100% świadom, że Ave T25FL 2006 2.0 benzyna, która kosztuje w Polsce ok 23tyś z przebiegiem 160tyś na 1000% nie jest ok, bo za ile musiałby taki gość kupić auto w Niemczech aby na nim zarobić. Wchodząc na Mobile.de czy Autoscout wiem, że można kupić Ave z tym rocznikiem za mniej niż 20tyś ale przepieg jest ponad 300tyś, nie mówiąc już o stanie silnika czy pozostałych podzespołach.
Zdaję sobie również sprawę z tego, że za kwotę 25-27tyś kupię Ave prawdopodobnie z przebiegiem bliskim 200tyś, gdyż z mniejszym przebiegiem kosztują odpowiednio więcej. Jestem nawet nastawiony, że może to być samochód z jakąś lekką szkodą parkingową (wgniecione drzwi, puknięty zderzak, przytarte nadkole), która nie wpływa na konstrukcję i bezpieczną przyszłą jazdę, ale może wpłynąć na niższą cenę przy zakupie. A naprawienie takiej szkody nie wyniesie majątku.

PostNapisane: 12 maja 2016, o 19:38 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: brak
Model: brak
Rocznik: 1990
Silnik: brak
Dzieki wielkie za rady i przemyslenia. Zgadzam sie, ze jezeli brac pod uwage auto z Niemiec to tylko i wyłącznie tam na miejscu od prywatnego uzytkownika. Niestety nie mam nikogo ze znajomych technicznego ktory zna jezyk, wiec ta opcja odpada, dlatego szukam auta polskiego od startu.

Dzisiaj byłem na pierwszej wizycie, niestety, mimo ze autko było udokumentowane w ASO do konca 2014 roku, po przejrzeniu nie wyglądało wszystko ok, przednie spasowanie prawego reflektora i zderzaka ewidentnie odstawalo od tego jak to wyglada w oryginale, silnik chodzil na postoju nie rowno, dlawil sie co chwile, ewidentnie było cos robione z przodu, nie placilem za przegląd nawet, bo musiało coś wyjść i nieść za sobą kolejne koszta.

Autko to: http://otomoto.pl/oferta/toyota-avensis ... ynj4N.html

Reszta informacji na zdjeciu, moze sie przyda jak na niego traficie. Prośba jeżeli zauważycie cos we Wrocławiu i okolicach Wrocławia wartego uwagi to dajcie znac. I troche pytanie z innej beczki, gdzie mozna dobrze sprawdzic auto przed zakupem? Bo nie ma mozliwosci umowienia sie na przeglad w ASO w dzien kiedy spotykam sie ze sprzedawca auta. Nie wywnioskowałem z działu o warsztatach nic konkretnego.

Obrazek

PostNapisane: 12 maja 2016, o 23:19 
Stara się...
Stara się...

Bandzur mam na oku taką Avke, co Ty na to, z racji bliskiej odległości do Szczecina jestem zainteresowany, tylko jakaś taka za ładna jak na swój rocznik. Na 42 i 43 stronie są zdjęcia książki serwisowej dla mnie tylko jedna pieczątka NIE wzbudza podejrzeń :diabel: z datą 04-10-12 . http://allegro.pl/toyota-avensis-1-8-vvti-executive-ideal-i6189583521.html
Pozdrawiam i z góry dziękuję za cenne uwagi :piwo:

TOYOTA YARIS FL 3-door 1.4 d4d 2004
TOYOTA AVENSIS T22 lift wagon 2.0 d4d 2001
TOYOTA AVENSIS T25 lift 5-door 2.2 d4d 2006

PostNapisane: 13 maja 2016, o 00:55 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 4
Model: szukam
Rocznik: 2008
Silnik: 2.0
Jest to sławetny Pan Emil, który wystawia auta z kilku kont na allegro plus jako chyba jedyny handlarz w Polsce ma pozytywne komentarze na allegro za sprzedany samochód, np.:
Cytuj:
Kupiłem od Pana Emila piękną avensis, zgodną z opisem, dostałem wszystkie opisane przedmioty, tj. dodatkowe koła w bdb stanie, hak, dokumentację. Pan Emil to przemiły człowiek, uczciwy i pomocny. Nie wierzcie Państwo bzdurom z internetu. Dziękuję!

Dla mnie to nie może być aż takie kolorowe :-( Pan Emil ma najdroższe Avensisy na allegro i jeżeli są to rzeczywiście tak dobre samochody to ok. Ale jak szukając o nim info natrafiłem na jego inne konta oraz te pseudo komentarze.. to trochę się zraziłem :-)

To tylko takie moje prywatne przemyślenia, które nie zmieniają faktu, że ten samochód może być godny zainteresowany :ok:

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 13 maja 2016, o 08:02 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 79
Marka: Ford
Model: Mondeo
Rocznik: 2008
Silnik: TDCI + Wirus :)
http://autokult.pl/27528,uzywana-toyota ... kupujacego

Poradnik kupującego T25 na wp.pl :)

PostNapisane: 13 maja 2016, o 08:41 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 25
Rocznik: 2003
Silnik: 1CD-FTV
Dlaczego w temacie wp.pl a link do autokult.pl?
Czytałem kiedyś ten "artykuł", czasami aż się dziwę, że nie wstyd im publikować takie...rzeczy.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

PostNapisane: 13 maja 2016, o 09:03 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 34
Model: Avensis T22
Rocznik: 1998
Silnik: 7A-FE
"Avensisa II można kupić już za 10–12 tys. zł, ale minimalna rozsądna cena za ten model to około 15 tys. zł."---- żart jakiś :)

PostNapisane: 13 maja 2016, o 12:29 
Spamer
Spamer

Pochwały: 319
Model: T25
Silnik: 1.8
Szeolu napisał(a):
Wchodząc na Mobile.de czy Autoscout wiem, że można kupić Ave z tym rocznikiem za mniej niż 20tyś ale przepieg jest ponad 300tyś, nie mówiąc już o stanie silnika czy pozostałych podzespołach.

Są też w DE inne źródła zakupu używanych aut niż portale które wymieniłeś i są tacy importerzy którzy nie kupują w ogóle aut wystawionych na mobile czy autoscout.Zakupu dokonują przez portale aukcyjne lub też mają dojścia do ASO w DE gdzie takie auta są zostawiane w rozliczeniu przy zakupie nowego samochodu ;-)
Reasumując w DE można kupić dobre auto taniej niż na tych popularnych portalach :-D

A kolejnym przeważającym źródłem zakupu używanych auta w DE przez handlarzy z PL są pewne place np. w Berlinie gdzie osoby o śniadej karnacji mają zawsze super oferty dla spragnionych "igiełek" Polaków :hahaha: i aut tych z reguły nie znajdziesz na portalach które wymieniłeś :-D

Pawcio4 napisał(a):
Dzieki wielkie za rady i przemyslenia. Zgadzam sie, ze jezeli brac pod uwage auto z Niemiec to tylko i wyłącznie tam na miejscu od prywatnego uzytkownika. Niestety nie mam nikogo ze znajomych technicznego ktory zna jezyk, wiec ta opcja odpada, dlatego szukam auta polskiego od startu.

Masz niedaleko Wrocławia człowieka który wie jak kupować w DE dobre auta, także jak by co możesz zadzwonić i zapytać:
http://eurocar-pawlowski.otomoto.pl/
"Samochody pochodzą tylko i wyłącznie z aukcji dealerów z Niemiec, gdzie zostały pozostawione w rozliczeniu za nowe auta."
http://bez-wypadkowe.net/showthread.php ... faler-a%29

Pawcio4 napisał(a):

Dzisiaj byłem na pierwszej wizycie, niestety, mimo ze autko było udokumentowane w ASO do konca 2014 roku, po przejrzeniu nie wyglądało wszystko ok, przednie spasowanie prawego reflektora i zderzaka ewidentnie odstawalo od tego jak to wyglada w oryginale, silnik chodzil na postoju nie rowno, dlawil sie co chwile, ewidentnie było cos robione z przodu, nie placilem za przegląd nawet, bo musiało coś wyjść i nieść za sobą kolejne koszta.

Autko to: http://otomoto.pl/oferta/toyota-avensis ... ynj4N.html

Reszta informacji na zdjeciu, moze sie przyda jak na niego traficie. Prośba jeżeli zauważycie cos we Wrocławiu i okolicach Wrocławia wartego uwagi to dajcie znac. I troche pytanie z innej beczki, gdzie mozna dobrze sprawdzic auto przed zakupem? Bo nie ma mozliwosci umowienia sie na przeglad w ASO w dzien kiedy spotykam sie ze sprzedawca auta. Nie wywnioskowałem z działu o warsztatach nic konkretnego.

SB1EJ56L00E048011 , data I rej. 29.11.2004r.

Obrazek
Obrazek

Obrazek

wojtekwie napisał(a):
Bandzur mam na oku taką Avke, co Ty na to, z racji bliskiej odległości do Szczecina jestem zainteresowany, tylko jakaś taka za ładna jak na swój rocznik. Na 42 i 43 stronie są zdjęcia książki serwisowej dla mnie tylko jedna pieczątka NIE wzbudza podejrzeń :diabel: z datą 04-10-12 . http://allegro.pl/toyota-avensis-1-8-vvti-executive-ideal-i6189583521.html
Pozdrawiam i z góry dziękuję za cenne uwagi :piwo:

Nie widzę nr VIN także się nie wypowiadam w sprawie auta ;-) ale o sprzedającym można znależć co nieco w necie :diabel:

" Deutschenauto to nick z allegro tak jak i DobreAutko1 .Firma zarejestrowana pod nazwa ELEGANTCAR wlasciciel Emilian Steplowski.To wszystko to jedna banda ze Szczecina.Jezeli chcesz byc oszukany to tylko tam.Zdjecia wypicowanych samochodow nie odwzorowuja ich stanu rzeczywistego.Komentarze na allegro wystawiaja sobie sami.Umowa-kwota zanizona spisywana na parkingu.Prosze zwrocic rowniez uwage ze na innych forach z opiniami z ich nazwa wrzucaja specjalnie jakies smieci nt. kupowania aut,rankingi i jskies bzdety wszedzie to samo byle tylko zatuszowac te NEGATYWNE opinie na ich temat.PRZESTRZEGAM PRZED TYMI OSZUSTAMI"
http://elegant-car-emilian-steplowski-s ... pinii.com/

" Dobreautko1 ,
Japanauto9,
DeutschenAuto
DobreAutko2 " - trzeba dzwonić i pytać czy to wszystko nicki tego handlarza :-D

" ELEGANT CAR EMILIAN STĘPLOWSKI , adres: ul. Kazimierska 2 lok. 21 , 71-043 Szczecin, powiat Szczecin, woj. Zachodniopomorskie, NIP:8531464558, Regon:320937182, Auto-handel, Auto-komis, Komis samochodowy – osobowe, Lombard – sprzedaż rzeczy zastawionych, Skup-sprzedaż samochodów, Sprzedaż samochodów "
http://znajduje.com/elegant-car-emilian-steplowski/

Telefony poszczególnych użytkowników z Allegro:
" DeutschenAuto : 789-243-166 , 789243166 , 789 243 166 "
" DobreAutko1 : 534-653-808 , 534653808 , 534 653 808 "
" dobreautko2 : 881-400-496 , 881400496 , 881 400 496 "

"Auto naprawdę dobre, choć nie tanie. Kontakt przed zakupem b. dobry, Pan Emilian jak nie mógł odebrać to zawsze oddzwaniał. Wynik byłby dużo lepszy, gdyby nie fakt, że nie otrzymałem przy zakupie auta obiecanego kompletu kół zimowych, bo jak mi powiedziano koła są u znajomego na myjni a on już ma zamknięte. Ponieważ do Szczecina mam niedaleko umówiłem się, że odbiorę je w innym terminie, po czym zacząłem przez tego Pana być lekceważony. Nie odbierał telefonów, nie odpisywał na SMS-y. Sprawa nadal się przeciąga, gdy dzwonię z innego numeru tel. wtedy odbiera i wyznacza kolejny termin spotkania. Podsumowując, z auta jestem zadowolony ale więcej z usług tego Pana nie skorzystam. "

"Ogólnie można być zadowolonym z zakupu samochodu u Pana Emiliana bo sprzedawca ściąga samochody w bardzo zadbanym stanie. Ale niestety trzeba uważać na uczciwe podejście do klienta. Po pierwsze jak płacisz kasę to upewnij się, że wszystko już dostałeś od sprzedawcy. Na obiecanki typu, że Koła zaraz dowiezie bo zostały w garażu nie daj się nabrać bo ich nie zobaczysz. Uważać trzeba też na komplerność wyposażenia bo często czegoś już nie ma pomimo, że było w opisie aukcji/oferty. Znikają też zamontowane webasta choć w opisie i na zdjęciach są wyraźnie widoczne. Podsumowując fajne samochody cena dosyć wygórowana i to można sobie przekalkulować bo za dobry stan pojazdu warto zapłacić ale te drobne naciąganie czy kombinowanie by klienta maksymalnie wyrolować psuje cały obraz sprzedawcy. Ja raczej już nie skorzystam i nie polecę znajomym zakupu u tego Pana. "

A co do "pozytywnych" komentarzy na Allegro:

"OSTRZEGAM PRZED TYM SPRZEDAWCĄ ! tak jak powyższe komentarze- potwierdzam. Przed kupnem auta kontakt wzorowy, po kupnie, bardzo słaby. Kupiliśmy auto ok dwa tygodnie temu. Auto w zasadzie w dobrym stanie, gorzej z jego wyposażeniem- nie do końca zgodne z opisem. POTWIERDZAM- NIE DA SIĘ WYSTAWIĆ SPRZEDAJĄCEMU OPINII NA ALLEGRO. Może 5 min po kupnie aukcja zniknęła... poza tym nie dajcie się nabrać na.... inna kwota do ręki inna na papierku ! zaufaliśmy temu PANU,niestety nie był tego wart !.. NIE POLECAM ! lepiej dopłacić i kupić u innego - oszczędzi to czas i nerwy. Pozdrawiam . Więcej informacji na temat tego Pana z przyjemnością udzielę pod nr 691649255 "

"Właśnie dostałem wezwanie w toczącej się sprawie przeciwko ELEGANT CAR, za przekręty na autach które Pan Emilian S.serwuje swoim klientom. Przekręcane liczniki, nawet oszukane roczniki produkcji, inna cena zakupu fizyczna, inna na FV. Dziś już wiem, że są sprawy wygrane, toczące się i te które znajdą swój finał w sądzie. Przestrzegam przed zakupem auta u tego sprzedawcy,"

Tu masz więcej komentarzy są też i pozytywne:
http://elegant-car-emilian-steplowski-e ... yfirm.com/

PostNapisane: 13 maja 2016, o 19:30 
Nowicjusz
Nowicjusz

Bandzur napisał(a):
Pawcio4 napisał(a):

Masz niedaleko Wrocławia człowieka który wie jak kupować w DE dobre auta, także jak by co możesz zadzwonić i zapytać:
http://eurocar-pawlowski.otomoto.pl/
"Samochody pochodzą tylko i wyłącznie z aukcji dealerów z Niemiec, gdzie zostały pozostawione w rozliczeniu za nowe auta."
http://bez-wypadkowe.net/showthread.php ... faler-a%29

Dzięki za poradę. Dzwoniłem do Pana Tomka, zapewne ma juz wyrobioną renomę, ponieważ, zlecenia ma już zaklepane do końca wakacji :) Pomimo tego, że się nie spiesze, nie chcę się narazie zamykać na auto od niego za pare miesięcy. Także poki co dalej w poszukiwaniach auta we Wrocku.

PostNapisane: 13 maja 2016, o 20:24 
Nowicjusz
Nowicjusz

Wiem, że są inne oferty sprzedaży po wymienionymi prze ze mnie. Słyszałem o ciapatych sprzedających auta prosto z "lory".
Szukam Ave najlepiej woj.Śląskie najbliżej okolice Częstochowy, jak coś to proszę o jakieś info. Pozdrawiam

PostNapisane: 14 maja 2016, o 11:42 
Spamer
Spamer

SB1ED56L00E053328 - wyprodukowana 23.08.2007r. , I rej. w DK - 26.06.2008r.

Obrazek
Obrazek
http://otomoto.pl/oferta/toyota-avensis ... 8be0d5a359
Sprzedaje się od 25.11.2015r.
http://sprawdzauto.info/results/SB1ED56L00E053328/

PostNapisane: 16 maja 2016, o 19:06 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Ave T25
Silnik: 1,8b
Witam!!! Mam pytanie odnośnie silnika 2.0 D4D słyszałem że w niektórych egzemplarzach potrafiła wydmuchac się uszczelka pod głowicą, ale czy da się to jakoś sprawdzic?? Była to chyba wada fabryczna, czy występowała w rocznikach 07-08, czy silnik miał jakieś oznaczenie??

PostNapisane: 16 maja 2016, o 19:58 
Nowicjusz
Nowicjusz

SB1BR56L60E171579 - wyprodukowana 18.08.2006r.. , I rej. - 17.11.2006r.

Obrazek

http://otomoto.pl/oferta/toyota-avensis-ID6yncMr.html#71087e1bfa

Auto w podstawowej wersji, mocno zuzyte wewnatrz. Nawet nie odpalałem silnika. Srodek mocno wytarty, przypalona tapicerka, sufit z plamkami, ewidentnie palone w srodku, opony od razu do wymiany. Wygrana w konkursie i wygladala na niedbaną, zapewne części eksploatacyjne do wymiany od razu. Miala 2 historie uszkodzen, prawy przod na rondzie i boczne prawe drzwi z tyłu - słupek na parkingu. Niezbyt dobrze spasowany zderzak przy przednich światłach, juz nie wnikałem.

PostNapisane: 16 maja 2016, o 20:43 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Mercedes_Benz
Model: MBW124
Rocznik: 1991
Silnik: 230E
SB1BR56L60E171579 - też obejrzałem - autko dość zużyte jak na swój przebieg, podobno oryginalny. We wnętrzu zapach choinek lekko zakrywał smrodek palonych papierosów. Wypalona dziura na fotelu kierowcy oraz inne mniejsze w okolicach tunelu. Wnętrze do wyprania, auto miało dwie przygody blacharskie jak wspomniano wyżej. Sprzedawca deklarował naprawe szkód przez ASO lub podkwykonawce ASO, drzwi i prawdopodobnie część tylnego nadkola z prawej strony była szpachlowana, a rzekome "ASO" nie wymieniło drzwi na nowych. Ponadto autko to 'golas' korba w tyle, wnętrze plastikowe wręcz z corolli, kierownica dość utarta w tym przebiegu. Prócz kosztów eksploatacyjnych - olejów, filtrów i bierzących napraw do kosztu należy doliczyć komplet opon letnich, pranie wnętrza samochodu, ewentualna wymiana opalonego fotela. + ewentualne koszty związane z silnikiem. Jako że po obejrzeniu od zewnątrz i wewnątrz zdecydowalismy się nie marnować więcej czasu i nie odpalaiśmy samochodu, podarowaliśmy sobie szarpaki i całą resztę.

PostNapisane: 16 maja 2016, o 21:40 
Spamer
Spamer

wiata3 napisał(a):
Witam!!! Mam pytanie odnośnie silnika 2.0 D4D słyszałem że w niektórych egzemplarzach potrafiła wydmuchac się uszczelka pod głowicą, ale czy da się to jakoś sprawdzic?? Była to chyba wada fabryczna, czy występowała w rocznikach 07-08, czy silnik miał jakieś oznaczenie??

Wady fabrycznej jeżeli chodzi o UPG w silniku 1AD-FTV nie było, gdyż nie w każdej Toyocie w której ten silnik jest zamontowany ten problem występuje. Tu masz wszystko wyjaśnione:
viewtopic.php?f=71&t=12956

Pawcio4 napisał(a):
SB1BR56L60E171579 - wyprodukowana 18.08.2006r.. , I rej. - 17.11.2006r.

Obrazek

http://otomoto.pl/oferta/toyota-avensis-ID6yncMr.html#71087e1bfa

Auto w podstawowej wersji, mocno zuzyte wewnatrz. Nawet nie odpalałem silnika. Srodek mocno wytarty, przypalona tapicerka, sufit z plamkami, ewidentnie palone w srodku, opony od razu do wymiany. Wygrana w konkursie i wygladala na niedbaną, zapewne części eksploatacyjne do wymiany od razu. Miala 2 historie uszkodzen, prawy przod na rondzie i boczne prawe drzwi z tyłu - słupek na parkingu. Niezbyt dobrze spasowany zderzak przy przednich światłach, juz nie wnikałem.

Z fotek przecież widać że to nie SOL tylko LUNA więc normalne że ma takie a nie inne wyposażenie :-D
Po za tym o bezwypadkowości w ogłoszeniu nie ma ani słowa, więc przed wychodzeniem z domu wiadomo że Ave miała jakieś przygody blacharsko-lakiernicze :-D
A i wyprodukowana 18.07.2006r.

Obrazek
Obrazek

Obrazek

PostNapisane: 16 maja 2016, o 22:48 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Ave T25
Silnik: 1,8b
Czyli to zależy jak trafie??? Nawet w roczniku 07-08 może się coś przytrafic z tą uszczelką??

PostNapisane: 17 maja 2016, o 08:02 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 96
Model: Auris I
Rocznik: 2009
Silnik: 1ZR-FAE 1.6 Benzyna
Może się przydarzyć od początku do końca produkcji tego silnika tj do 2015 r.

PostNapisane: 17 maja 2016, o 18:01 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Honda
Model: Civic
Nadwozie: hatchback
Rocznik: 1992
Silnik: D15B2
sb1er56l60e135176

http://olx.pl/oferta/toyota-avensis-CID5-IDelWUb.html
http://otomoto.pl/oferta/toyota-avensis-ID6yiPTH.html

Obrazek

W rozmowie właściciel kręcił coś o poprzednim właścicielu. Nie był w stanie stwierdzić czy to był Niemiec czy Duńczyk. Potem okazało się, że auto było ostatnio zarejestrowane w Danii, a na zdjęciu widać je na niemieckich blachach od innego auta.
Kierownica była skrajnie wytarta do tego stopnia, że po lewej stronie się rozpruła! Sprzedający twierdził, że to od stylu jazdy i może ma z 10 tys więcej niż na liczniku :)

Na domiar złego duńskie ministerstwo transportu twierdzi, że auto miało 100tys więcej już w 2013 roku :
http://selvbetjening.trafikstyrelsen.dk ... L60E135176

Obrazek

Nie mam pojęcia co działo się z tym autem potem.

PostNapisane: 17 maja 2016, o 20:32 
Nowicjusz
Nowicjusz

Dzięki @KoVaLL!

Patrzyłem na niego (ofertę), już troche stał i stwierdziłem, że musi być dobrze kombinowany. Dlatego też, nie szukam auta sprowadzanego z niemiec od Mirków. Jeżeli ktoś przywozi i sprzedaje za cenę tańszą bądź tą samą co w niemczech stoją te autka, nie ma opcji, że to by mu się opłacało. Chociaż nie muszę już do niego dzwonić, poczekam na kolejne autka z Wrocka :)

PostNapisane: 20 maja 2016, o 11:44 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: szukam
Silnik: szukam
Witam koledzy,

Tym razem chciałbym prosić o wstępną ocenę następującej oferty:

SB1BA56L00E061313
data I rej: 14.12.2006
tablice: SPS05517

Kilka wstępnych zdjęć:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na sobotę jestem umówiony na oglądanie bardziej dogłębne :) Mam zamiar też pomierzyć lakier. Także więcej detali pewnie rzucę jutro, niemniej jeśli ktoś już ma jakieś uwagi lub wskazówki na co zwrócić uwagę to będę wdzięczny.

Pozdrawiam

PostNapisane: 21 maja 2016, o 10:50 
Spamer
Spamer

Przed wyjazdem zawsze warto zadzwonić :hahaha:

PostNapisane: 21 maja 2016, o 11:01 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 4
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 1.6 VVT-i
Dobre :ok:, fajny filmik instruktażowy przed zakupem auta. :hahaha:.

PostNapisane: 21 maja 2016, o 12:34 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: szukam
Silnik: szukam
:-) Mam tam rzut beretem, wypytam w realu. Mowa ciała też może być cenną wskazówką. ;)

PostNapisane: 24 maja 2016, o 00:06 
Nowicjusz
Nowicjusz

Pochwały: 6
Rocznik: 2003
Silnik: 2,0 d4d 116
Witam czy zakup avensisa ( hatchbacka) za ok 16 tyś ma sens ? Rocznie przejeżdżam ok 25 tyś km trochę boję się diesla ale chyba na benzynę 1.8 i potem gaz za mały budżet .

PostNapisane: 25 maja 2016, o 20:52 
Spamer
Spamer

SB1EB56L20E048525

Obrazek

SB1ER56L10E129320

Obrazek

SB1DR56L60E234429

Obrazek

SB1DR56LX0E098645

Obrazek

PostNapisane: 25 maja 2016, o 21:12 
Spamer
Spamer

12-SG-FZ , 12SGFZ
Przebieg: 509 407 km

Obrazek
Obrazek

24-PV-FF , 24PVFF
Przebieg: 372.438 km

Obrazek

29-RJ-KX , 29RJKX
Przebieg: 339.850 km

Obrazek

62-PD-ZK , 62PDZK
Przebieg: 335.000 km

Obrazek

07-PV-FF , 07PVFF
Przebieg: 332.000 km

Obrazek

PostNapisane: 26 maja 2016, o 16:51 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: inna
Model: inny
Rocznik: 2000
Silnik: 1.6
Witam,
Jestem nowy na tym forum, a planuję zakup ave T25. Zainteresowało mnie to ogłoszenie:
http://otomoto.pl/oferta/toyota-avensis ... 7c119c7b6b

Moglibyście zerknąć na ogłoszenie i dać znać co o tym sadzicie? Rozmawiałem z gościem wydaje się normalny, mówił że wszsytsko robione w ASO, ostatni przegląd w marcu 2016, niby nowe opony zimowe z felgami, mówił też że wymieniany przedni zderzak, lewa przednia lampa i jakaś obcierka była lakierowana na tylnym błotniku.

Będę wdzięczny za opinie i pomoc w podjęciu decyzji. VIN SB1BJ56L40E058317
Tak jak mówił cena do negocjacji, nie określał minimum, na ile można zejść??

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6595 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213 ... 220  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]