TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 11 gru 2017, o 22:52

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6533 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 218  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 cze 2007, o 18:08 
Stara się...
Stara się...

witajcie, czy wie ktoś dlaczego tak jest że w dość bogato wyposażonej wersji auta jakim jest wersja SOL nie ma w 'zestawie' bocznych listew na drzwiach i np. chlapaczy ?

Niebawem (może w lipcu) odbieram nowe autko i byłem zaskoczony jak sie dowiedziałem że listwy boczne i chlapacze to opcja :-).

O ile chlapacze wydają mi się dość istotne, to nie wiem czy jest sens zakładania listew bocznych na drzwiach (listwy + lakierowanie + montaż = 650zł).

Większość aut ma coś takiego (T22 też) i zastanawia mnie dlaczego Avensis T25 nie ma.

A z innej beczki to muszę przyznać, że to duże przegięcie że na nowe auto klient musi czekać 3 miesiące. Zdecydowałem sie na Avensisa bo mam w rodzinie już 2 takie auta i wiem że w pełni spełni moje oczekiwania, ale te terminy są chore, tym bardziej że auto jest robione w Anglii a nie w Japonii. Trochę już sfrustrowany jestem tym czekaniem i dlatego mnie tak to już męczy :-) bo terminy oczekiwania np. na nowego Mondeo/Accorda/Lagune/407/Vectre a nawet Passata są lepsze ... a z Toyotą jest przegięcie.

pozdr.
Marcin

PostNapisane: 30 cze 2007, o 19:06 
Zaawansowany
Zaawansowany

jawor napisał(a):
to duże przegięcie że na nowe auto klient musi czekać 3 miesiące.

rzeczywiście przegięcie, my na Yarisa też czekaliśmy ponad 3 miesiące. ale to było ponad 3 lata temu i jak widać nic się w tej kwestii w Toyocie nie zmieniło. jednak jest to dla mnie zaskakujące, w końcu teraz mnóstwo ludzi kupuje używane auta, w szczególności sprowadzane. któregoś ranka w Trójce o tym mówili, ale niestety nie mogłam słuchać bo właśnie dojechałam do roboty i musiałam iść. może ktoś słyszał tą audycję?

PostNapisane: 1 lip 2007, o 07:30 
Mistrz
Mistrz

jawor napisał(a):
witajcie, czy wie ktoś dlaczego tak jest że w dość bogato wyposażonej wersji auta jakim jest wersja SOL nie ma w 'zestawie' bocznych listew na drzwiach i np. chlapaczy ?

jawor - akurat jeśli chodzi o listwy boczne, to jest to proste - oczywiście wszystko jest kwestią gustu ale Ave T25 z listwami wygląda gorzej, znacznie gorzej niż bez nich...
A jeśli chodzi o chlapacze - kodeks drogowy ani homologacja techniczna już ich nie wymagają, więc większość producentów ich nie montuje... Powód - minimalna oszczędność na kosztach i lepsza prezentacja w salonie...

Jak widzsz w obu przypadkach chodzi o jedno - wrażenia stylistyczne... A klientowi, który będzie sie upierał przy listwach i będzie dobrym negocjatorem uda się wynegocjować listwy gratis... ;-)

Tytuł:
PostNapisane: 4 lip 2007, o 11:10 
Stara się...
Stara się...

Marka: Toyota
Model: Avensis T25 Wagon
Rocznik: 2006
Silnik: 2AD-FTV
jawor - tak jak pisał przedmówca T25 z listwami nie pasuje...

Accord... nie ma
Mondeo (2007) nie ma

czysto stylistycznie podeszli do tematu a może troszke mniej praktycznie... jeśli wciskasz się w miejsca gdzie każdy obija twoje auto drzwiami to porażka... w takim wypadku montaż listew jest opłacalny.

Tytuł:
PostNapisane: 18 lip 2007, o 19:43 
Stara się...
Stara się...

witam,
jeżdżę T25 po FL niedługo ale nie podejrzewam żeby T25 przed FL miała inne wnętrze niż T25 po FL w sensie wielkości ... i że niby po FL ma mniej miejsca niż przed ... nonsens.

Zanim odebrałem T25 jeździłem przez 3 miesiące T22 rodziców z 2001 roku (to chyba model po FL) i uważam że zarówno z tyłu jak i z przodu jest mniej miejsca niż w T25. Często jak T22 stanąłem przed światłami zbyt blisko sygnalizatora to musiałem głowę wychylać żeby widzieć jak się światła zmieniają.
Uważam również że w T25 z tyłu jest więcej miejsca nad głową niż z przodu jeśli już tak oceniamy wielkość auta. Siedzenia są głębiej/niżej położone nieco.

Wydaje mi sie poza tym, że sprawdzanie ile kto ma cm do sufitu to raczej głupi wyznacznik wielkości samochodu. Wszystko oczywiście zależy od sposobu siedzenia jak już ktoś pisał, że jeden siedzi z oparciem pod kątem prostym z głową niemalże przy szybie i zawadza o te klapki przeciwsłoneczne, a inny z siedzeniem tak pochylonym do tyłu że ledwie co kierownicy dostaje.

Gust jest jak dupa, każdy ma inną.
Mi na przykład nie podoba się pozycja za kierownicą w Passacie a poza tym śmiesznie wygląda człowiek w tym aucie jak mu tylko czubek głowy widać wystający z nad linii szyby bo siedzenia są tak głębokie.

Tytuł:
PostNapisane: 18 lip 2007, o 19:49 
Stara się...
Stara się...

cześć, ja tylko a propos listew bocznych do T25. Jak odbierałem tak się złożyło że mieli listwy w kolorze srebrnym i przyłożyli od innego T25 (srebrnego), który stał w salonie i czekał na swojego właściciela i ... faktycznie dość słabo to wygląda. Byłem faktycznie zaskoczony, że do tego auta nie pasuje ta listwa, bo wydawało mi sie że doda tylko lepszego wyrazu, a tu efekt jest zupełnie odwrotny. Dobrze że nie zamówiłem tych listew bo oszpecił bym tylko piękną linię boczną auta.
Dzięki za rady :-)

PostNapisane: 15 wrz 2007, o 13:21 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam

Chciałbym się zapytać i dopytać odnośnie paru rzeczy. Teraz mój tata ma Corollę Verso 1.8 135 kucy z 2002 r. W lutym chce zamówić swoją wymarzoną limuzynę. Chce na nią przeznaczyć koło 135-140 tys złotych. Jest na 90 % zdecydowany na Paska i Avensisa. Mam w związku z tym parę pytań. Pasek – Highline 170 km, Navi, Bi - xenony ,skóra. Avensis – X GOLD 177km.

Pytania :
1. Jak z spasowanie poszczególnych elementów w samochodzie, jak głośność ?
2. Czy TDi jest lepsze od D-Cat’a ?
3. Wczoraj byłem z nim u Cygana w Markach. Wzieliśmy 150 kucy z Navi, ogólnie mu się podobało, samochodzik strasznie wyciszony, ale jedyne zastrzeżenia miał do zmiany biegów przez pana z salonu. Na 5 od 100 do 160 przyśpieszał bardzo szybko.
4. Wada paska to 1 miejsce w rankingach kradzionych wozów i to ,że jest ich strasznie dużo 
5. W Ale jest wszystko co potrzeba mojemu ojcu, Navi, skóra senony i mocny diesel.

To na razie chyba tyle pytań, proszę o pomoc w wyborze, w grę wchodzi też Accord i- Cdi ,ale ten który dopiero wejdzie w styczniu.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: 15 wrz 2007, o 14:02 
Coś wie...
Coś wie...

Tdi 170KM nie ma już takich możliwości podniesienia jak wcześniejsze Tdi. VAG musiał od początku tego roku przejść na CommonRail.
D4D i D-Cat'a (177KM) podniesiesz do 200KM wirusem.
Jezeli ojciec twój ceni sobie kulturę pracy silnika to polecałbym 2.2 D-Cat'a jest lepiej wyciszony, ze prawie go nie słychać, w przeciwienstwie do 2.0 Tdi.
Ostatnio porównywałem inne modele( z segmentu C) Aurisa i Leona i Golfa, z przykrością stweirdzam, że plastiki w VAGu są zdecydowanie gorsze, i spasowanie również pozostawia czasami wiele do życzenia, twarde plastiki.
Niesety dużo jezdzi autek z grupy VAG i dlatego cieszą się bardzo dużym zainteresowanim wsrod aut najbardziej kradzionych
Proponuje podzwonic i zorientowac sie co daja poszczegolni dilerzy VW i Toyoty, a przy takich autach potrafi Toyota dac naprawde dużo.

Tytuł:
PostNapisane: 15 wrz 2007, o 14:41 
Nowicjusz
Nowicjusz

Właśnie dzwonił na Bielany i mają egzemplarz 180 X, bo u Cygana w Markach jeździliśmy 150 Sol Plus i jedyna rzecz jakiej brakowało to podparcie lędźwiowe, a w X jest więc to nie ma problemu. Paskiem nie jeździliśmy więc nie wypowiadam się, elastyczność cudowna. Gostek z salonu zmieniał kiepsko biegi, bujnął do 3-4 tys i zmian biegu z 3 sekundy, ale i tak w około 20-30 sekund rozpędził nas do 160 km/h, a wtedy cichutko jak makiem zasiał. Co do rabatów, to w Pasku mamy 9000 na start, a w Toyocie na Bielanach faceta, u którego kupimy już 2 Toyotę, wcześniej koło 90 000 :P

Tytuł:
PostNapisane: 15 wrz 2007, o 14:50 
Stara się...
Stara się...

Mikis napisał(a):
1. Jak z spasowanie poszczególnych elementów w samochodzie, jak głośność ?
wstyd się przyznać, ale jestem zarejstrowany na forum pasata :-) i wiem że passek lubi poskrzypywać ( gdzieś w okolicach słupków )
ave podobno cichutki w środku i raczej nie trzeszczy, cichszy nisz pasek, sam D-cat jest dużo cichszy i nie klekocze jak TDi

wady ave to kiepskie siedzenia ( podobno ) - krótkie siedziska, opatrzona sylwetka, wnętrze które mi się nie podoba, szczególnie z wstawkami z "drewna"
do plusów na pewno silnik, ( prowadzenie też niczego sobie )

w passku jest twarde zawieszenie, ( jak masz chlapacze to trą na nierównościach o drogę ) nie najlepsze spasowanie plastików i silnik nie grzeszący kulturą pracy
z plusów to dla mnie wygląd z zewnątrz i wewnątrz

a więc decyzja należy do was :-)

Tytuł:
PostNapisane: 15 wrz 2007, o 15:27 
Nowicjusz
Nowicjusz

Tata jest za Paskiem ,ale jak mu pokazałem kto jest 1 w kradzionych to nie był taki wesoły, w drodze do pracy, 10 km spotyka 10-15 pasków ! Ja też jestem zarejestrowany na forum paska. Ja z mamą za Ave i znając życie będzie Ave :P

Tytuł:
PostNapisane: 15 wrz 2007, o 18:26 
Coś wie...
Coś wie...

bbartek22 napisał(a):
wstyd się przyznać, ale jestem zarejstrowany na forum pasata i wiem że passek lubi poskrzypywać ( gdzieś w okolicach słupków

BB2, ty od lat szalejesz za passkiem, co temat to passek :jezyk:
No to 3mamy kciuki za jak najlepszym, jedynym, słusznym wyborem

Tytuł:
PostNapisane: 15 wrz 2007, o 19:18 
Nowicjusz
Nowicjusz

No tak, kolor to pewnie księzycowa noc hehe :P. A jazda dopiero w grudniu -.- Nie da rady szybciej :P

Tytuł:
PostNapisane: 16 wrz 2007, o 00:18 
Guru
Guru

Model: T22 & T27
Rocznik: 2009
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE
Poczekaj do jesieni 2008 i kup nowe Ave.

Tytuł:
PostNapisane: 16 wrz 2007, o 08:58 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 11
Model: Avensis T25
Rocznik: 2004
Silnik: 1CD-FTV
Schwefel napisał(a):

Dokladnie.

Tytuł:
PostNapisane: 16 wrz 2007, o 18:53 
Nowicjusz
Nowicjusz

A jak wyjdzie kaszana ?? Najpewniej to nowy Accord będzie zwycięzca, bmw odpada, możliwe ,że nowe A4.

Tytuł:
PostNapisane: 16 wrz 2007, o 20:15 
Guru
Guru

Model: T22 & T27
Rocznik: 2009
Silnik: 4A-FE & 3ZR-FAE
Jak wyjdzie kaszana to kupisz Accorda, choć nie sądzę żeby Toyota strzeliła sobie samobója.

Tytuł:
PostNapisane: 17 wrz 2007, o 17:25 
Nowicjusz
Nowicjusz

Z tego co widziałem to Toyota sobie strzeliła 3 samobóje. Accord jest śliczny :P

PostNapisane: 23 wrz 2007, o 19:31 
Mikis napisał(a):
Witam

Chciałbym się zapytać i dopytać odnośnie paru rzeczy. Teraz mój tata ma Corollę Verso 1.8 135 kucy z 2002 r. W lutym chce zamówić swoją wymarzoną limuzynę. Chce na nią przeznaczyć koło 135-140 tys złotych. Jest na 90 % zdecydowany na Paska i Avensisa. Mam w związku z tym parę pytań. Pasek – Highline 170 km, Navi, Bi - xenony ,skóra. Avensis – X GOLD 177km.

Czesc

Ostatnio stalilsmy z zonka przed podobnym dylematem i Passat, mimo ze calkiem mi sie podoba, odpadl wlasnie ze wzgledu na statystyki kradziezy i zwiazany z tym jakis tam niepokoj (a w rodzinie troche aut juz nam skradziono) - stad wybor pad na Avensis D-CAT. Ma wszystko co trzeba a wydaje sie jednak mniej rzucajacy sie w oczy. Oczywiscie zalezy co kto lubi, ale my stajac przed podobnym dylematem podjelismy wlasnie taka decyzje

PostNapisane: 23 wrz 2007, o 20:01 
jawor napisał(a):
A z innej beczki to muszę przyznać, że to duże przegięcie że na nowe auto klient musi czekać 3 miesiące. Zdecydowałem sie na Avensisa bo mam w rodzinie już 2 takie auta i wiem że w pełni spełni moje oczekiwania, ale te terminy są chore, tym bardziej że auto jest robione w Anglii a nie w Japonii. Trochę już sfrustrowany jestem tym czekaniem i dlatego mnie tak to już męczy :-) bo terminy oczekiwania np. na nowego Mondeo/Accorda/Lagune/407/Vectre a nawet Passata są lepsze ... a z Toyotą jest przegięcie.
pozdr.
Marcin

3 miesiace to mi sie wydaje malo - ja zmowilem w lipcu i termin jest na grudzien :-/
(w sumie to jakis fenomen - terminy z kosmosu, mozliwosci negocjacji handlowych na tle innych marek chyba najmniejsze a mimo to ludzie kupuja - lacznie ze mna :nuda:

PostNapisane: 23 wrz 2007, o 20:43 
Guru
Guru

Pochwały: 1
Marka: Skoda
Model: Superb Combi
Rocznik: 2010
Silnik: 1.8TSI
kauzyperda napisał(a):
mozliwosci negocjacji handlowych na tle innych marek chyba najmniejsze a mimo to ludzie kupuja - lacznie ze mna :nuda:

Znajomy kupował ostatnio Accorda i twierdzi, że w porównaniu z Hondą, to w Toyocie da się jeszcze ponegocjować ;-) (a Toyotę też rozważał)

Tytuł:
PostNapisane: 23 wrz 2007, o 21:30 
Stara się...
Stara się...

Cytuj:
BB2, ty od lat szalejesz za passkiem, co temat to passek
że niby ja ?? wcale nie. Chociaż nie jest najgorszym autem :)

Cytuj:
to już bym wolał nową 6 :-D

Tytuł:
PostNapisane: 25 wrz 2007, o 20:40 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T25
Rocznik: 2004
Silnik: 2.0 D-4D
jawor napisał(a):
witam,
jeżdżę T25 po FL niedługo ale nie podejrzewam żeby T25 przed FL miała inne wnętrze niż T25 po FL w sensie wielkości ... i że niby po FL ma mniej miejsca niż przed ... nonsens.
jawor napisał(a):
Uważam również że w T25 z tyłu jest więcej miejsca nad głową niż z przodu jeśli już tak oceniamy wielkość auta. Siedzenia są głębiej/niżej położone nieco.
jawor napisał(a):
Wydaje mi sie poza tym, że sprawdzanie ile kto ma cm do sufitu to raczej głupi wyznacznik wielkości samochodu. Wszystko oczywiście zależy od sposobu siedzenia jak już ktoś pisał, że jeden siedzi z oparciem pod kątem prostym z głową niemalże przy szybie i zawadza o te klapki przeciwsłoneczne, a inny z siedzeniem tak pochylonym do tyłu że ledwie co kierownicy dostaje.

witam !!!!!!!!!
chciałem coś napisać a tu jawor wszystko opisał :)
posiadam AVE wagon z 2004 mam 190 cm nie mam najmniejszego problemu z sufitem :)
zawsze pamiętam ze denerwowało mnie w samochodach brak miejsca z tyłu , w AVE przy odsuniętym fotelu do tyłu na max wsiadam normalnie. jestem zadowolony z auta i podejrzewam że nastepne auto to będzie też AVE ale już NOWE całkiem NOWE tylko oby trafili w mój gust. jeżeli chodzi o spalanie , mam silnik 2.0 d-4d 116 KM to w trasie od 4.9 do 6.0 a miasto to 6.5 do 8.5 podałem tutaj MIN i MAX.

Tytuł:
PostNapisane: 26 wrz 2007, o 16:09 
Cytuj:
Mi na przykład nie podoba się pozycja za kierownicą w Passacie a poza tym śmiesznie wygląda człowiek w tym aucie jak mu tylko czubek głowy widać wystający z nad linii szyby bo siedzenia są tak głębokie.

wlasnie o jakiego passata chodzi? B4/b5?
wlasnie dlaczego niepodoba Ci sie pozycja w passacie
vw golfy i passaty mają chyba jedną z najlepszych pozycji za kierownicą :ok:

Tytuł:
PostNapisane: 26 wrz 2007, o 21:52 
Coś wie...
Coś wie...

ja do zakupu ave zachęce trochę w inny sposób :-D
2.2 D-CAT seria znajomego
Obrazek

po dłubnięciu i programie (nie agresywnym of kors)
Obrazek

PostNapisane: 10 paź 2007, o 23:43 
Mam pytanie do wszystkich znawców Toyoty Avensis w turbo dieslu, chciałbym dokonać zakupu właśnie takiego samochodu z rocznika 2003 lub 2004 i chciałbym uzyskac radę na co zwracać uwagę przy jej zakupie? Do obecnego czasu posiadałem samochody zasilane bezyną - obecnie Opel Vectra B. Dziekuję za radę i pozdrawiam wszystkich życzliwych.

Tytuł:
PostNapisane: 11 paź 2007, o 13:08 
Administrator
Administrator

Pochwały: 55
Model: Avensis T27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2014
Silnik: 1.8
Na pewno na wszelkiego rodzaju wycieki... :-D
Jeśli był serwisowany w ASO, to byłoby dobrze sprawdzić na podstawie faktur albo w komputerze co było robione (wymieniane) albo nie robione.
Olej, świece, filtry, paski, itp...

Tytuł:
PostNapisane: 11 paź 2007, o 15:34 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 17
Model: Auris FL Premium +
Rocznik: 2011
Silnik: 1,33 VVT-i
Jeśli chodzi o diesla, to sprawdź podgrzewanie świec żarowych. Po 3-4 sek po włączeniu zapłonu, kontrolka powinna zgasnąc, a silnik po kilku obrotach (przeważnie 2 sek) powinien zapalic. Jeśli będzie inaczej (np. cięzko odpala, cylindry załapuja jeden po drugim, przy czym za autem jest kupa niebieskiego dymu), to oznacza wymianę świec żarowych.
I tak Jak napisał MaŁy RaDek, zdecydowanie trzeba posprawdzac jakiekolwiek wycieki po silnikiem.
Powodzenia ;-)

Tytuł:
PostNapisane: 11 paź 2007, o 20:11 
Coś wie...
Coś wie...

Ponadto:
- czy nie dymi na niebiesko, lub za bardzo czarno z rury wydechowej (ave nie kopci tak jak Tdci lub dti, Tdi),
- czy nie jest za glosna turbina
- zapytaj wlascicela co zrobil po dlugiej trasie? (powinien dac odsapnac turbince z 1min na biegu jałowym)
- czy kreci powyzej 3000obr, jezeli dlawi sie to moze byc to objawem konca przeplywki
- drobne luzy zawieszenia w razie czego zrobisz
- kiedy wymieniany rozrząd, olej, plyny
- jesli serwisowany to podjedz do dowolnego ASO by sprawdzili ci co bylo robionem, a nawet wydruk ci zrobia (kiedy io co bylo robione) potwierdzenie ksiazki serwisowej, bo andal niektorzy tylko nabijają pieczatki.
- czty sprzeglo wymieniane, ejsli tak to gdzie i przy jakim stanioe licznika (podobnie z amorkami, tarczami, plynami - hamulcowy, chlodniczy)
- sprawdz rozrusznik czyli pare razy zapal i zgas auto
- ogolnie czy szyby sie otwieraja, czy dzialaja spryskiwacze, czyli wszystko co bedziesz w stanie sprawdzic
- i przede wszystkim czy byl bity, po stluczce a jesli tak to gdzie i kto robil (pan henio malarz czy lakiernik?)
Reasumujac prosta zasada: ufaj i kontroluj czyli sprawdzaj

Tytuł:
PostNapisane: 15 paź 2007, o 12:39 
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i za cenne uwagi. Pozdrawiam Andrzej

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6533 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 218  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]