TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 18 paź 2018, o 19:07

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1099 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 paź 2015, o 12:25 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 136
Marka: Toyota
Model: Avensis T27 FL
Rocznik: 2013
Silnik: 1.8
http://veedo.pl/moto-i-tech,2,2595/2350 ... is,1467620

Jest
T27FL limousine 2ZR-FAE viewtopic.php?f=64&t=24766

PostNapisane: 8 paź 2015, o 13:43 
Jakis krotki ten test.

PostNapisane: 9 paź 2015, o 10:49 
Spamer
Spamer

Pochwały: 513
Marka: Nissan_Toyota
Model: QQ J11, Verso 2xCVT
Nadwozie: inne
Rocznik: 2016
Silnik: DIG-T, 2ZRFAE
I chyba na zamówienie... ;-)

AVE
Obrazek

PostNapisane: 9 paź 2015, o 11:27 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 29
Model: Avensis T25
Rocznik: 2003
Silnik: 1CD-FTV
Kilka dni wcześniej był materiał jak Kornacki testował nowego Land Cruiser'a na tej samej wyspie. Może jakaś akcja pt. "Dwie pieczenie na jednym ogniu"...

PostNapisane: 16 paź 2015, o 18:45 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 45
Model: T27FL2
Rocznik: 2015
Silnik: 3ZR
Test?
To bardziej reklama.
Pytanie kto był sponsorem wycieczki z "Warszawy na Rodos"...

PostNapisane: 8 lis 2015, o 22:44 
Spamer
Spamer

Pochwały: 346
Model: T25
Rocznik: 2006
Toyota Avensis 1,8 Valvematic Prestige - śmiertelna broń na konkurentów! :hahaha:
http://automiesiaca.onet.pl/toyota-aven ... tow/3ge7yt

PostNapisane: 8 lis 2015, o 22:56 
Guru
Guru

Pochwały: 31
Model: byla T22 jest T 27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2009
Silnik: 1.8 147 KM (2ZR-FAE)
ciekawe ze to na onecie napisali.

PostNapisane: 9 lis 2015, o 11:11 
Spamer
Spamer

Bandzur napisał(a):
Toyota Avensis 1,8 Valvematic Prestige - śmiertelna broń na konkurentów! :hahaha:

"Każdy kierowca, który potrzebuje bogato wyposażonego i dużego auta segmentu D z mocnym silnikiem benzynowym powinien wziąć pod uwagę zakup Toyoty Avensis 1,8 Valvematic Prestige." :hahaha: :glupek:

"Materiał powstał przy współpracy z Toyotą." :jezyk:

AVE
Obrazek

PostNapisane: 10 lis 2015, o 10:15 
Nowicjusz
Nowicjusz

Wyprzedaż rocznika 2015
https://pdf.sites.toyota.pl/spec_avensis_2015.pdf

PostNapisane: 10 lis 2015, o 10:16 
Moderator
Moderator

Pochwały: 293
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
pafcio napisał(a):
Bandzur napisał(a):

"Każdy kierowca, który potrzebuje bogato wyposażonego i dużego auta segmentu D z mocnym silnikiem benzynowym powinien wziąć pod uwagę zakup Toyoty Avensis 1,8 Valvematic Prestige." :hahaha: :glupek:

"Materiał powstał przy współpracy z Toyotą." :jezyk:

Lokowanie produktu ciezkiego kalibru...

PostNapisane: 10 lis 2015, o 13:41 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 12
Marka: Toyka
Model: Avensis T27
Rocznik: 2011
Silnik: 1.8 Premium
Weryfikowałem Avensis 1,8 Valvematic Prestige i w porównaniu do mojego obecnego Prestiga to cena wymięka, od kiedy to Sol Plus jest Presitigem, hahaha,
Podziękowałem, postoję w innej kolejce.

PostNapisane: 10 lis 2015, o 17:33 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 98
Model: Auris I
Rocznik: 2009
Silnik: 1ZR-FAE 1.6 Benzyna
W wyprzedażach najtańsza wersja Aurisa z 1.6 63 tys., najtańsza wersja Avensisa z 1.6 69 tys.

PostNapisane: 3 gru 2015, o 23:14 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: T27
Rocznik: 2013
Silnik: 1.8 benzyna
Moje wrażenia w porównaniu do wersji z 2013 roku (1.8 manual) po kilkuset km w "nowym" avenem 1.8 manual

"+"
- wygodniejsze siedzenia
- światła led lepiej świecą niż ksenony; dobrze działa automatyczna zmiana świateł na drogowe
- lepsze wyciszenie silnika
- lepsze wyciszenie podwozia i nadkoli
- łagodniejsze pokonywanie poprzecznych nierówności
- lekko i bardzo pewnie się prowadzi

"-"
- kiepska jakość montażu przy przebiegu 8tys. km już słychać trzaski i stuki ze słupków środkowych i drzwi
- materiały wykończeniowe w większości są mocno przeciętne inne marki nawet japońskie stosują wyraźnie lepsze wykończenia
- bardzo słaba szata graficzna systemu multimedialnego trudno coś odczytać bo wszystko się zlewa w jeden niebieski kolor
- brak przycisku do przełączania ekranu multimedialnego dzień/noc; funkcja dostępna głęboko w menu
- brak popielniczki w jej miejsce jest coś a'la półeczka ale bardzo niska i trudno dostępna
- brak nawiewów na tylną kanapę
- brak koła zapasowego

Ogólnie samochód stał się bardziej komfortowy i przyjemniejszy w użytkowaniu. Teraz naprawdę jeździ prawie tak fajnie jak Mazda 6. Gdyby nie kiepska jakość montażu i brak mocniejszych silników byłaby to dobra alternatywa jako następne auto.

PostNapisane: 22 gru 2015, o 14:17 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 6
Model: Avensis T27
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0 benzyna CVT
nawet ONI docenili
http://o2.pl/artykul/poslowie-dostana-s ... 921998465a

PostNapisane: 22 gru 2015, o 14:33 
Spamer
Spamer

dinara napisał(a):

No tak...
"Nowe auta mają podwyższony standard. Każde wyposażone jest m.in. w sześciobiegową skrzynię biegów, elektryczne podgrzewane lusterka, czujniki deszczu, kamerę cofania lub czujniki parkowani."
To naprawdę nieziemski luksus w dzisiejszych czasach... ;-) :jezyk:
85tyś za sztukę wychodzi więc szału nie ma. Pomijam już fakt czy te auta im się należą czy nie....

AVE
Obrazek

PostNapisane: 23 gru 2015, o 13:49 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T29
Rocznik: 2015
Silnik: 1.8 CVT
voodogt napisał(a):
Moje wrażenia w porównaniu do wersji z 2013 roku (1.8 manual) po kilkuset km w "nowym" avenem 1.8 manual

Ja mam porównanie T29/1.8/CVT z T25 2.2/150km po lifcie i różnica jest kolosalna, przede wszystkim jeśli chodzi o wyciszenie, zawieszenie i układ kierowniczy (T25 to dla mnie kanapa na kółkach, T29 jest znacznie sztywniejsza).

Silnik i skrzynia super, w zasadzie przy CVT nie odczuwam dużej różnicy w mocy w stosunku do 2.2D4D.

T29 ma znacznie lepszy promień skrętu niż T25 co przy wspomaganiu elektrycznym również sporo zmienia.

Jakość wykonania pozostawia sporo do życzenia, np. źle spasowana klapa bagażnika, trzaski w okolicy górnego uchwytu pasów kierowcy (pomogło włożenie kawałka tekturki - przy kolejnej wizycie w aso muszą to poprawić), wystająca z karoserii uszczelka. Plastiki bardzo podatne na uszkodzenia, szczególnie to co jest na słupku i drzwiach można bardzo łatwo uszkodzić przy odpinaniu pasów. Od nowości uszkodzony mechanizm mocowania rolety - wymienili.

Poza tym jak kolega napisał wcześniej - zdecydowanie za mało schowków, szczególnie na napoje (ten w konsoli środkowej to jest jakieś nieporozumienie, chyba że ktoś chce tam przewozić kota)

System Touch & Go 2 z navi to niestety porażka, pokrycie cienkie (chociaż jest ciut lepiej niż w T25), sam system działa jak na 386 (sprawniej działa tablet z auchan za 99 zł), książka adresowa kończy się na ok 1000 numerach, nie ma możliwości wyczyszczenia danych osobistych (tj. opcja jest, ale nie działa, samochód nadal pamięta książkę adresową, co powoduje że nie można zgrać backupu wizytówek z usb. Pojawia się komunikat o konieczności wyczyszczenia książki opcją w menu telefon, której tam nie ma)

Duży plus za system audio - gra rewelacyjnie. Chociaż jest jakiś problem z losowym odtwarzaniem utworów, jakby raz wylosowany bufor utworów się przepełniał, co powoduje że jeden kawałek potrafi lecieć kilka razy pod rząd, a niektóre nigdy.

I na koniec drobny szczegół ważny dla dzieci - tylne okna są o kilka centymetrów niższe, co powoduje że małe dzieci mają gorszą widoczność.

Spalanie średnio 8,5 przy cyklu mieszanym, na autostradzie 140km/h - do 9l, powyżej 140km/h zaczyna żłopać. Na trasie krajowej bez szaleństw przy spokojnej jeździe do 90km/h na odcinku 80 km udało mi się zejść do 5,8l.

ps. i na koniec wszechstronnie wyszkolone ASO Toyoty (z podejściem w stylu zapłaciłeś to spadaj), które pobiło rekord czasowy w zamianie kół (całych) z letnich na zimowe w czasie ~3h :szatanek:

PostNapisane: 7 lis 2017, o 22:33 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: FORD
Model: Focus
Rocznik: 2006
Silnik: 2.0 TDCI
Dzień dobry, odgrzeję nieco kotleta.

Chciałbym dowiedzieć się od użytkowników najnowszego Avensisa czy są zadowoleni z jego zakupu/użytkowania:

1. Jak sprawdza się układ jezdny? Czy jest stabilny na zakrętach i dobrze wyciszony?
2. Jak wypada ergonomia wnętrza? Na pierwszy rzut oka jest słabo ale może w codziennym użytkowaniu nic nie przeszkadza?
3. Czy wnętrze mocno się niszczy? Znalazłem kilka informacji o trzaskach słupków i rolety. Jak wypada trwałość innych plastików i tapicerki?
4. Jak trwałe są podzespoły? Czy pojawiają się jakiekolwiek awarie czy problemy?
5. Jak wygląda trwałość powłoki lakierniczej? czy szybko się rysuje, matowieje?
6. jak oceniacie ogólny komfort jazdy na tle klasowych konkurentów?

PostNapisane: 8 lis 2017, o 01:35 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis T27 FL2
W skrocie w kazdym z ww. nie ma rewelacji.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

PostNapisane: 20 lis 2017, o 12:02 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Avensis t27 fl2
Silnik: 1.8 benzyna
strt

1. Jak sprawdza się układ jezdny? Czy jest stabilny na zakrętach i dobrze wyciszony?

W mojej opinii bardzo dobrze. To mój pierwszy avensis, wcześniej miałem accorda, i toyota wypada dużo lepiej.

2. Jak wypada ergonomia wnętrza? Na pierwszy rzut oka jest słabo ale może w codziennym użytkowaniu nic nie przeszkadza?

W codziennym użytkowaniu nie przeszkadza. Na początku trudno było mi przyzwyczaić się do elektrycznego hamulca ręcznego ale po czasie używa się intuicyjnie. Cześć przycisków przy radiu jest zasłoniętych przez kierownicę i ciężko na nie trafić ale są to pozycje którymi można sterować z poziomu kierownicy więc jest ok.

3. Czy wnętrze mocno się niszczy? Znalazłem kilka informacji o trzaskach słupków i rolety. Jak wypada trwałość innych plastików i tapicerki?

Łatwo rysuje się słupek boczny od pasów. Pozostałe pozorne zarysowania są łatwo usuwalne plakiem czy innym środkiem do plastików. Mam małe dziecko więc robię to stosunkowo czesto. Nie zanotowałem trzasków, które przeszkadzałyby w codziennym użytkowaniu. Raz czy dwa przy dużej różnicy temperatur - upał na zewnątrz i klima w środku - dochodziły mnie dźwięki plastiku od przodu gdzieś po środku. Ja mam skóre i tapicerka jest ok, chociaż żona pakuje dużo rzeczy do kieszeni za fotelem i po ich wyjęciu teraz wisi to jak torba kangura...

4. Jak trwałe są podzespoły? Czy pojawiają się jakiekolwiek awarie czy problemy?

Zakupiłem auto z przebiegiem 10tys. a sam przejechałem 15 i zaobserwowałem wyłączanie się safety sense przy słabej pogodzie, falowanie obrotów na biegu jałowym (od 900 do 500 niezależnie od klimy), dziwny dźwięk przy wciśniętym sprzęgle przy opadaniu obrotów z poziomu powyżej 5tys.

5. Jak wygląda trwałość powłoki lakierniczej? czy szybko się rysuje, matowieje?

Jam perle i trudno się ją domywa na automatycznych myjniach. Na ręcznych proszkowy też średnio. Raczej zawsze trzeba mieć gąbkę. Lakier jest troche jakby porowaty. Zarysowań nie zaobserwowałem.

6. jak oceniacie ogólny komfort jazdy na tle klasowych konkurentów?

Moge porównać tylko do starszego accorda i do focusa i jeśli chodzi o komfort jazdy wypada bardzo dobrze. Fotele są super. Auto na 18 calowych felgach nie jest bardzo twarde. Na zakrętach jest wzorowo. Średnio zaś jeśli chodzi o moc. Tej zdecydowanie brakuje.

Pozdrawiam,

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1099 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]