TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 16 gru 2017, o 14:40

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 lip 2015, o 15:10 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 5
Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Rocznik: 2005
Silnik: 1.8
A ja słyszałem od kolegi z aso że 2.0 w osiągach z 1.8 to znikoma różnica. Pierwsza sprawa drogie wtryski,druga sprawa uciągające sie szpilki w głowicy i wydmuchiwanie uszczelek pod głowica i cos jeszcze mówił o pompie ale nie pamiętam czy oleju czy paliwa. Aktualnie tez szukam ave t25 w sedanie. Szukam 1.8
Najlepiej w Mazowieckim.

PostNapisane: 5 sie 2015, o 08:03 
Nowicjusz
Nowicjusz

Nadwozie: kombi
Rocznik: 2007
Silnik: 1.8 benzyna
Witam we wtorek zakupilem avensis T25 z 2007 r. Z przebiegiem 117 tys. W wersji soul dosc dobrze wyposazona dzis jade odebrac zakupilem z salonu toyoty wiec po zakupie wykonali jeszcze nowy przeglad serwis klimy i wszystkich plynow z filtrami + 12 miesiecy gwarancji

PostNapisane: 5 sie 2015, o 08:33 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 8
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 1.6 VVT-i
Gratulacje, oby się Tojka dobrze sprawowała. :ok:. Szerokości i bezawaryjności.

PostNapisane: 5 sie 2015, o 09:30 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 20
Rocznik: 2004
Silnik: 2.0 D4 vvt-i
Łapek napisał(a):
A ja słyszałem od kolegi z aso że 2.0 w osiągach z 1.8 to znikoma różnica.

Miałem okazję jeździć także 1,8. W mieście bardzo nie odczujesz różnicy ale trasa zdecydowanie na korzyść 2,0
Tak samo jest z spalaniem, znikoma różnica miedzy 1,8 a 2,0. Jak się jeździ spokojnie to można naprawdę nisko zejść
Łapek napisał(a):
Pierwsza sprawa drogie wtryski,

Nigdy nie słyszałem żeby ktokolwiek miał problemy z wtryskami w 2,0 benzynie - prędzej diesle
Łapek napisał(a):
druga sprawa uciągające sie szpilki w głowicy i wydmuchiwanie uszczelek pod głowica

Następstwem urwania szpilek jest unoszenie się głowicy i kolejny naturalny proces wydmuchanie UPG. Jak się nie będzie traktowało tego silnika jako wyczynowego to na pewno szpile wytrzymają
Łapek napisał(a):
i cos jeszcze mówił o pompie ale nie pamiętam czy oleju czy paliwa.

Prędzej paliwa w baku, było kilka przypadków na forum.

Do "problemów" zdarzających się w 2,0 można jeszcze dorzucić wycierające się ślizgi łańcuszka rozrządu, wyciągający się łańcuch, aczkolwiek są to też nieliczne przypadki. Ponadto zwiększone spalanie oleju - u niektórych spala 1L/15Kkm, u innych 4-5L, u innych nic nie bierze...
No i dodatkowo sporo osprzętu - 4 sondy lambda. Niektórzy jeszcze narzekają na problemy z syfem zbierającym się w kolektorze dolotowym itp itd. Wszystko jest na forum
1,8 też nie jest wolny od wad, nawet po lifcie z nowym shortblockiem, jednakże jest obarczony mniejszym ryzykiem.

Łapek napisał(a):
Aktualnie tez szukam ave t25 w sedanie. Szukam 1.8 Najlepiej w Mazowieckim.

Dobry wybór, gdybym 2 lata temu miał więcej pieniążków to kupiłbym 1,8 po lifcie, a że starczyło tylko na 2,0 przed liftem... i tak jestem z tego silnika zadowolony :ok:

PostNapisane: 6 sie 2015, o 11:13 
Nowicjusz
Nowicjusz

Nadwozie: kombi
Silnik: 1.8 benzyna
Wiem ale przy moich km miesiecznie mysle ze 2.0 to zbyt spory motor szczegolnie ze miesiecznie do 450km a dziennie tylko praca-dom 6,3 km to lepsza opcja bedzie 1.8 mialem mozliwosc wczesniej 3 razy probefahrt (jazda probna) i dla mnie jest wystarczajaco dynamiczny w porownaniu z moim poprzednim golfem 4 generacji z silnikiem 1.6 roznica w prowadzeniu, dynamice silnika i komforcie jazdy jest nieporownywalna.
Dlatego wybor padl wlasnie na 1.8

PostNapisane: 9 wrz 2015, o 23:07 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 9
Model: Avensis
Silnik: 1ZZ-FE + LPG
Moim zdaniem 1.8 VVTI jest za słaby dla Avensisa - to ciężkie auto. Żeby jechać, to trzeba dość mocno gnieść, albo nie gnieść i przyjąć emerycką postawę na drodze. Z czterema osobami na pokładzie trzeba się dobrze zastanowić czy zdąży się coś wyprzedzić, co stanowczo obniża "radość z jazdy".
Szczerze, nie wyobrażam sobie jazdy z silnikiem 1.6 pod maską.
Niestety nie mam porównania z 2.0, czy te 21 koni więcej i kilkanaście Nm znacząco poprawi komfort jazdy.
Gdybym się cofnął w czasie do czasów kupna, to na pewno 1.8 już bym nie kupił, w ogóle nie wiem czy Avensis bym kupił, osobiście jestem rozczarowany komfortem jazdy, a jednocześnie oczarowany bezawaryjnością - w 3 lata 42 tys km przejechałem (najechane ponad 120 tys km) i żadnej awarii. Dla mnie liczy się coś więcej niż tylko bezawaryjność.

Rufus

Jeśli moja wypowiedź okazała się przydatna - kliknij plusika

PostNapisane: 18 gru 2016, o 17:21 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Ford
Model: Focus
Nadwozie: hatchback
Silnik: 1,6 benzyna
Witam,

Podłączam się do tematu na oku mam ten samochód https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... 5673e6b8a6

czy warto się na dnim zastanowić

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]