TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 20 paź 2018, o 22:55

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6642 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 218, 219, 220, 221, 222  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 paź 2018, o 10:02 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 1
Marka: Toyota
Model: Avensis T25
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2008
Silnik: 1AZ-FSE
Z całej masy urzędników wystarczyłoby oddelegować po 2 ludzi na powiat, które to osoby wykorzystując ogólnodostępne mechanizmy weryfikowałby poprawność wskazań liczników oraz ew. domniemanie złego stanu pojazdu (np. w przypadku zgłoszenia jego szkody całkowitej przez ubezpieczyciela). Mogłoby się to odbywać przy każdorazowej próbie sprzedaży auta w postaci wydawania państwowego poświadczenia autentyczności pojazdu. Kupujący mógłby podejmować decyzję czy kupuje auto z poświadczeniem czy też kupuje auto za 70% wartości bez poświadczenia i żyje w błogiej nieświadomości robiąc jednocześnie wrażenie na sąsiadach "nową" Q6 (w końcu to wolny kraj). W przypadku wykrycia przekręconego licznika wysłany byłby monit z informacją o odpowiedzialności karnej za sprzedaż pojazdu z przekręconym licznikiem i informacją o 30 dniowym okresie na wprowadzenie korekty odzwierciedlającej faktyczny przebieg auta. Jeśli po takiej weryfikacji auto byłoby sprzedane bez korekty licznika to od razy prokurator. W przypadku potencjalnych złomków (po szkodzie całkowitej) wysyłać na stacje diagnostyczne "o podwyższonym rygorze". Takie poświadczenie mogłoby wyglądać podobnie do komercyjnych raportów VIN, a w przypadku braku możliwości ustalenia historii umieścić taką informację w poświadczeniu. Oczywiście sukces takiego rozwiązania tkwiłby w jego powszechności czyli dokument musiałby być wydawany za darmo +dokument po wygenerowaniu musiałby być dostępny przez Internet (ograniczenie mataczenia) +duża akcja informacyjna o funkcjonowaniu takiego systemu. Taki rozbudowany o historię z zewnętrznych źródeł CEPiK (a nie tylko z polskich OSKP).

PostNapisane: 1 paź 2018, o 15:44 
Stara się...
Stara się...

Marka: Volvo
Model: V50
Rocznik: 2007
Silnik: 2.3T
Widmo.SG napisał(a):
Kurna kiedy wprowadzą na to jakiś paragraf aby takich aut nie było na rynku i karać za sprzedaż złomu

:hahaha:

ostatnio miewam bardzo dużo zapytań typu przywieź mi Audi A4 A8 uszkodzoną, przywieź mi hondę civic ale najlepiej uszkodzoną, młode i uszkodzone, z tym że ja się akurat w takie auta nie bawię, ludzie sami chcą takiego towaru to nie wiem o co kaman?
i nic tu nie da żaden przepis, żadne straszenie więzieniem za cofke , dalej będą cofać i przywozić rozbite, jest popyt na takie samochody to i jest podaż, świadomość kupujących musi się zmienić, jednocześnie ze zwiększeniem kieszeni, za dobre trzeba płacić i to słono.

plucikp wszystko to co piszesz to ok, ale cena za dobry samochód z realnym przebiegiem + 50% do góry.

Są wybory samorządowe, startuj z pomysłem zobaczymy jakie będziesz zmiał poparcie komu na tym będzie zależeć,

Wszystko to co piszesz jest jak najbardziej OK, dodałbym całkowitą eliminację "umów na niemca" tylko sprzedaż dla zarejestrowanych importerów, pseudohandlarze też do ukarania.

Wtedy ludziska by się dowiedzieli ile to wszystko by kosztowało, zapłacisz wszystkie podatki, vat, dochodowy, środowiskowe BDO , w końcu na programy 500+ trzeba skądś mieć.

Wszyscy z branży wiedzą że interes u nas nieopłacalny, bo nikt z szanownych kupujących nie chce płacić za to wszystko, może z 5% chce zapłacić więcej za uczciwy samochód.
Wszystko na ten temat

PostNapisane: 1 paź 2018, o 16:35 
Stara się...
Stara się...

andrewb25 napisał(a):
ludzie sami chcą takiego towaru to nie wiem o co kaman?
i nic tu nie da żaden przepis, żadne straszenie więzieniem za cofke , dalej będą cofać i przywozić rozbite, jest popyt na takie samochody to i jest podaż, świadomość kupujących musi się zmienić, jednocześnie ze zwiększeniem kieszeni, za dobre trzeba płacić i to słono.

Niestety smutna prawda... Dlatego napisałem o możliwości korzystania z rozwiązań systemowych, bez przymusu do ich korzystania. Niestety tam gdzie jednym zaczyna się wolność drugim się kończy. Jeden chce kupić auto tanio i mieć w d... jak będzie się zachowywało w trakcie jazdy, a drugiego szlak trafia że gdy chcąc kupić u. auto musi mieć oczy dookoła głowy bo nie wie czy jakiś handlarz właśnie go w ciula nie robi. Jeden chce mieć mocnego super diesla bez ECO a drugi chce nie dostawać kaszlu astmatycznego gdy za takim super dieslem w korku stoi. Wolność piękna sprawa tyle tylko że w tym kraju szacunku dla poszanowania umów społecznych i drugiego człowieka jest jak na lekarstwo :-( W dalszym ciągu cwaniactwo jest oznaką zaradności a nie postrzega się tego jako zjawisko szkodliwe społecznie. Ponadto wychodzi się z założenia że wszystko można wytłumaczyć brakiem pieniędzy i trudną sytuacją finansową.

andrewb25 napisał(a):
plucikp wszystko to co piszesz to ok, ale cena za dobry samochód z realnym przebiegiem + 50% do góry

Bez przesady. Ale zgoda że za dobry pewny egzemplarz trzeba zapłacić dużo więcej.

andrewb25 napisał(a):
Są wybory samorządowe, startuj z pomysłem zobaczymy jakie będziesz zmiał poparcie komu na tym będzie zależeć

Zawsze się zastanawiałem kto czynny zawodowo z rodziną na karku ma na takie rzeczy czas.
Ale po ostatnich wyborach widać że i tak szans bym nie miał :hahaha:

PostNapisane: 1 paź 2018, o 16:54 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Ford
Model: Focus
Rocznik: 2005
Silnik: 1.6 tdci
Cześć,

Co sądzicie o tym ogłoszeniu?

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... 560b3881b1

PostNapisane: 1 paź 2018, o 18:07 
Stara się...
Stara się...

plucikp napisał(a):

andrewb25 napisał(a):
plucikp wszystko to co piszesz to ok, ale cena za dobry samochód z realnym przebiegiem + 50% do góry

Bez przesady. Ale zgoda że za dobry pewny egzemplarz trzeba zapłacić dużo więcej.

No nie wiem czy bez przesady. Nie pomyliłem się nie patrząc na żadne ogłoszenia

Zobacz kryteria
Ave, 2012, 2.0 Diesel, do 60 000km
W DE całe 6 ogłoszeń.
Ceny się zaczynają od 12 000 Euro
Dla przykładu, pierwsza z brzegu
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... 15c9a5ba84

12900 Euro

Więc ok. 55 500 zł
Do tego akcyza 1700 zł, przegląd + tłumaczenia 200zł
Koszt wyjazdu, ewentualnie tablice, ewentualnie laweta +/- 1500zł o ile Ci ktoś pojedzie za tyle, ja za SUVA 4x4 na pod francuską granicę płaciłem 3000zł za transport ale pod specjalne zamówienie i w 2 strony.

Zrobiło się prawie 60 000zł bez żadnych prowizji od nikogo

Tamta w ogłoszeniu kosztuje pewnie po targach 40 000zł więc ta z Niemiec jest o 50% Droższa.

I później pretensje .... do kogo ?

plucikp napisał(a):
Ponadto wychodzi się z założenia że wszystko można wytłumaczyć brakiem pieniędzy i trudną sytuacją finansową.

Tak jest w tym biznesie, nikt nie chce ryzykować kupno dobrego samochodu w 100% sprawnego za zachodnią granicą bo już na starcie jest on droższy niż u nas, a gdzie do tego koszty sprowadzenia, opłat, podatków itp, a jak bedziesz miał auto drogie to nawet nikt nie zadzwoni i auto będzie stało pół roku, rok , w końcu albo sprzedasz po kosztach albo ze stratą, ja od czasu do czasu coś tam ściągam, ale jakbym miał z tego żyć to pewnie bym dawno już nie żył, połowa tego co ci zostanie na samochodzie zżerają opłaty i podatki, a marże wysokie wcale nie są nawet na tych super hiper drogich samochodach.

Ludzie piszą że nie chcą brać umów "na niemca" ale z drugiej strony drożej o koszty celno/skarobowo-podatkowe też nie chcą płacić. Więc to jest tylko i wyłącznie Hipokryzja
Tak jak mówię 5% tylko chce zapłacić dużo więcej za dobre, dla przykładu ostatnio miałem Civica VIII z '08R 1.8 bezn 120 000km, 1 ręka... powiedzmy z tego roku można znaleźć za 20-22 tys zł w ogłoszeniach...mój się sprzedał za prawie 29 000zł ... przez cały okres ogłoszenia był tylko 1 telefon i to właśnie ten klient to kupił...pozatym przez 2 miesiące ZERO telefonów ZERO.
Zapłaciłem i tak tyle co w polsce bym kupił taniej ale coś za coś, żaden inny handlarz nigdy by tyle nie zapłacił za ten samochód.

PostNapisane: 1 paź 2018, o 19:59 
Spamer
Spamer

Pochwały: 347
Model: T25
Rocznik: 2006
Silnik: 1.8
Lone Wolf napisał(a):
Cześć,

Co sądzicie o tym ogłoszeniu?

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... 560b3881b1

Nr VIN auta masz?

PostNapisane: 5 paź 2018, o 14:51 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: honda
Model: accord
Silnik: k20
Witam,

Przymierzam się do zmiany samochodu. Zależy mi na bezawaryjnej i bezproblemowej eksploatacji dlatego rozważam zakup Toyoty Avensis. Niewiele informacji na forum mogę znaleźć na temat modelu T27 po FL2 (produkcja od 2015) dlatego zwracam się do Was z prośbą o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań. Za nim pytania, dodam jeszcze że planuje zakup Avensis w wersji nadwozia kombi z automatem.

1. Jakie jest spalanie silników benzynowych: 1.8 i 2.0 w automacie w mieście i na trasie ?
2. Czy są jakieś niedogodności/problemy które zauważyliście podczas użytkowania samochodu
a których nie zauważyliście przed zakupem ?
3. Czy automaty w Avensisach są bezproblemowe ?
4. Za co cenicie te samochody ?

Pozdrawiam i dziękuję za udzielone odpowiedzi
Dominik

PostNapisane: 5 paź 2018, o 16:26 
Spamer
Spamer

SB1ET76L00E009523

T27 FL II z silnikiem 2WW czyli 2.0 ON od BMW.
Produkcja 11/2015
I rej - 29.03.2017

Autko jeździło w wypożyczalni i przy przebiegu 48673 km do wymiany:

1.23670WA030 - Inyector nº 1 - za 738,95 € netto
2. 23670WA030 - Inyector nº 2 - za 738,95 €
3. 23670WA030 - Inyector nº 3 - za 738,95 €
4. 23670WA030 - Inyector nº 4 - za 738,95 €
5. 22100WA030 - Bomba inyección - za 935,71 €

Base imponible = 4.539,73 €
IVA (21,00%) - 953,34 €
Total = 5.493,07 €
Załącznik:
T27FL II.jpg

SB1EE76L40E031275
Załącznik:
T27.1.jpg

Załącznik:
T27.2.jpg

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 5 paź 2018, o 16:57 
Spamer
Spamer

Załącznik:
T27.3.jpg

Załącznik:
T27.4.jpg

Załącznik:
T27.5.jpg

PostNapisane: 8 paź 2018, o 20:18 
Spamer
Spamer

Jak by ktoś szukał T27FL czy te T27FL II w sedanie w benzynie to można mieć 2w1 :hahaha:

Obrazek
Obrazek
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... c515bbeea7

T27 2.0 PB + CVT z 08/2009 z przebiegiem 348 000 km

Załącznik:
CVT1.jpg

Załącznik:
CVT2.jpg

https://www.mobile.de/pl/Samochod/Toyot ... 18210.html

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 8 paź 2018, o 22:15 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 45
Model: T27FL2
Rocznik: 2015
Silnik: 3ZR
:bojesie: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

PostNapisane: 9 paź 2018, o 08:15 
Nowicjusz
Nowicjusz

lemodest napisał(a):
Witam,

Przymierzam się do zmiany samochodu. Zależy mi na bezawaryjnej i bezproblemowej eksploatacji dlatego rozważam zakup Toyoty Avensis. Niewiele informacji na forum mogę znaleźć na temat modelu T27 po FL2 (produkcja od 2015) dlatego zwracam się do Was z prośbą o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań. Za nim pytania, dodam jeszcze że planuje zakup Avensis w wersji nadwozia kombi z automatem.

1. Jakie jest spalanie silników benzynowych: 1.8 i 2.0 w automacie w mieście i na trasie ?
2. Czy są jakieś niedogodności/problemy które zauważyliście podczas użytkowania samochodu

Dominik

Hej,

Moje obserwacje po kilku jazdach próbnych FL2 w kombi. Weźcie pod uwagę, że opinię swoją przedstawiam po kilku jazdach testowych (2-3h w aucie).

1. Silniki:

Silnik 2.0 w automacie w kombi sprawuje się całkiem OK dopóki nie próbujemy jakoś b. dynamicznie jechać. Myślę, że do jazdy miejskiej i z predkościami autostardowymi się sprawdzi. Gorzej z wyprzedzaniem na drogach krajowych.

Silnik 1.8 w automacie w sedanie. Moje subiektywne odczucie jest takie, że silnik był bardziej żwawy od wersji 2.0 w kombi. Może ze względu na charakter swojej pracy robił wrażenie chętniej wchodzącego na obroty niż w 2.0 w kombi. ]Może wersja nadwozia i waga też miała wpływ na moje subiektywne odczucia, ale z drugiej strony różnica w mocy i momentu obrotowego też jest między modelami.

Co mi się w Toyocie podoba. Na wstepie dodam, że jeździłem kilkoma wersjami wyposażenia. Zacznę od tej najwyższej:

1. Prestige (moja ulubiona:)) - mega komfortowa, z regulacjami foteli i ich pamięcią. Fajna, przyjemna, czarna skórzana tapicerka i łopatki do manualnej zmiany biegów ( opcja za dopłatą, trochę nie potrzebne ale fajny bajer :))
2. Premium + Style - brakuje mi skórzanej tapicerki i systemu bezkluczykowego. I pewnie zimą brakowałoby mi ogrzewania foteli przednich.
3. Premium + Style + Executive - najbardziej rozsądna wersja według mnie dołączając do tego pakiet +Park.

Co mi się nie podobało:
1. Za mało dynamiczne silniki
2. brak opcji monitorowania martwego punktu w lusterkach
3. bardziej przystępny interface systemu multimedialnego.

To na tyle jeżeli chodzi o moje obserwacje po spędzieniu kilku godzin w T27 FL2.

PostNapisane: 9 paź 2018, o 11:17 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 89
Model: Mondeo
Rocznik: 2014
Silnik: Mk4 polift 202KM
Ktoś tu na forum ma możliwość rozkodowania VINu i sprawdzenia historii ? Szwagier T27 kupuje, wszystko ok ale jeszcze historie trzeba sprawdzić.

SB1EG76L90E019665 ?

PostNapisane: 9 paź 2018, o 13:33 
Spamer
Spamer

Piotrek_77 napisał(a):
Ktoś tu na forum ma możliwość rozkodowania VINu i sprawdzenia historii ? Szwagier T27 kupuje,
SB1EG76L90E019665 ?

Year: 06/2009
DESTINATION: EUR: EUROPE
BODY: WG: WAGON
DRIVER'S POSITION: LHD: LEFT-HAND DRIVE
ENGINE: 2ZRFAE: 1800CC 16-VALVE DOHC EFI
FUEL SYSTEM: HTWVM: HIGH EFFICIENCY TWIN CAM (VALVEMATIC)
TRANSMISSION: MTM: MANUAL TRANSMISSION
GEAR SHIFT TYPE: 6F: MTM, 6-SPEED FLOOR SHIFT
MODEL MARK: E: E (MODEL MARK)
COLOR CODE: 8U5
TRIM CODE: FA20

Z rozkodowania wychodzi kolor:
COLOR CODE: 8U5 czyli Galaktyczny błękit metalik , taki jak na foto poniżej:

Obrazek

Ave sprowadzona także w PL SZWAGIER :-D możesz jedynie sprawdzić akcje serwisowe, naprawy gwarancyjne jeżeli na nich ta T27 bywała a jest z początku produkcji więc mogła trafić do ASO na jakąś wymianę np. kierownicy , radia :-D
Jak jest książka serwisowa lub inne dokumenty potwierdzające przebieg to trzeba pisać/dzwonić do tego miejsca co na pieczątkach.
No i niech sobie sprawdzi czy nie ma popękanych drzwi z przodu czy zardzewiałej klapy z tyłu :-D

PostNapisane: 9 paź 2018, o 13:38 
Mistrz
Mistrz

Pochwały: 89
Model: Mondeo
Rocznik: 2014
Silnik: Mk4 polift 202KM
dzięki wielkie.

PostNapisane: 9 paź 2018, o 14:43 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 2
Model: Avensis T27
Rocznik: 2009
Silnik: 1,8 LPG
Piotrek_77 napisał(a):
dzięki wielkie.

czy skrzynia nie wyje
czy ręczny działa tak trzeba
czy nie ściąga na prawo

PostNapisane: 9 paź 2018, o 22:19 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 2.0 benz
Bandzur napisał(a):
Jak by ktoś szukał T27FL czy te T27FL II w sedanie w benzynie to można mieć 2w1
To chyba photoshop.

lemodest napisał(a):

Dominik

Co prawda mam od niedawna starszy rocznik 2009 ale za to takie samo imię :) T27 2.0 CVT 357000 km, chyba wersja Prestige a może SOL PLUS (skóry, manetki, szklany dach, skrętne ksenony, navi).
1. Spalanie wychodzi mi od 5.8 do ok 15. Minimalne na drodze lokalnej i obrotach 1000, maksymalne grzejąc ile się da na ekspresówkach czy autostradzie. W mieście spokojnie łyka 10 jak się nie gniecie.
2. Wkurza mnie to automatyczne przesuwanie się kierownicy po wyłączeniu zapłonu i brak możliwości wyłączenia świateł przy włączonym silniku, parszywie miękki lakier wytarty od uszczelek np pod klapą bagażnika czy pod drzwiami kierowcy. A i brak możliwości złapania za klamkę żeby sprawdzić fizycznie czy się drzwi zamknęły (bo wtedy się otwierają).
3. Jak widać wytrzymują duże przebiegi nawet przy niezbyt dbającym właścicielu. Pojechałem do specjalisty od automatów i oprócz wymiany oleju i filtra w skrzyni nic więcej nie trzeba było robić - pracuje prawidłowo.
4. Wybrałem Ave bo chciałem maksymalnie bezpieczne auto w tej klasie i cenie a przy tym niezawodne. Wzorowałem się na wynikach testów zderzeniowych Camry w USA i mam nadzieję, że Ave ma zbliżoną wytrzymałość karoserii. Może ktoś ma dokładne informacje na ten temat ? Bo testy euroncap to same ogólniki a chodzi mi o coś jak IIHS w USA.

Co do dynamiki na początku wydawał mi się faktycznie zamulony co pasowało mojej lubej. Teraz po wymianie wszystkich płynów i zacisku hamulca z tyłu jest aż nadto żwawy (miało nie urywać żonie głowy :D).

andrewb25 napisał(a):
ludzie sami chcą takiego towaru to nie wiem o co kaman?

Ja ostatnio sprzedałem swojego civica 2004 z małym przebiegiem tylko dlatego że był rozwalony w wypadku i dałem z tego powodu niską cenę. A rok wcześniej w stanie idealnym przy cenie chyba 10 000 zł nikt się nie interesował. Teraz jak walnięty w bok i cena 4000 zł to od razu kilku chętnych przyjechało oglądać i szybko go sprzedałem młodemu chłopakowi, który go sam naprawił dla żony. Wniosek z tego taki, że mamy tak niskie zarobki, że ludzie oszczędzają nawet na swoim bezpieczeństwie.

PostNapisane: 10 paź 2018, o 14:17 
Stara się...
Stara się...

Pochwały: 6
Model: T25>T27
Rocznik: 2010
Silnik: Byl 1.8 jest 2.0 1AD
Co do pkt. 2 i braku mozliwosci wylaczenia swiatel to jest taka mozliwosc na stałe przez techstrean. Ja tak zrobilem u siebie. Nie mam tej opcji z przesuwaniem kierownicy ale wcale bym sie nie zdziwił jak tez to można wyłączyc przez kompa.

PostNapisane: 10 paź 2018, o 20:56 
Spamer
Spamer

lybra napisał(a):
Bandzur napisał(a):
Jak by ktoś szukał T27FL czy te T27FL II w sedanie w benzynie to można mieć 2w1
To chyba photoshop.

Na giełdzie w Poznaniu mówią na to DUPA z DACHEM :-D

Obrazek
Obrazek

https://allegro.pl/toyota-avensis-t29-c ... 70834.html

lybra napisał(a):
Co prawda mam od niedawna starszy rocznik 2009 ale za to takie samo imię :) T27 2.0 CVT 357000 km, chyba wersja Prestige a może SOL PLUS (skóry, manetki, szklany dach, skrętne ksenony, navi).
1. Spalanie wychodzi mi od 5.8 do ok 15. Minimalne na drodze lokalnej i obrotach 1000, maksymalne grzejąc ile się da na ekspresówkach czy autostradzie. W mieście spokojnie łyka 10 jak się nie gniecie.

W T27 FL II silniki 1.8 i 2.0 mają:

Cytuj:
poprawione układy wtryskowe, zmieniono stopień sprężania jednostek i teraz są one jeszcze bardziej ekonomiczne

i spełniają normę EURO VI a wcześniejsze silniki w T27 i T27 FL spełniały EURO V.

lybra napisał(a):
3. Jak widać wytrzymują duże przebiegi nawet przy niezbyt dbającym właścicielu. Pojechałem do specjalisty od automatów i oprócz wymiany oleju i filtra w skrzyni nic więcej nie trzeba było robić - pracuje prawidłowo.

Ciekawe czy ta skrzynia jest od nowości w tym aucie ;-)

PostNapisane: 12 paź 2018, o 12:49 
Nowicjusz
Nowicjusz

Rocznik: 2003
Silnik: 2.0 Benzyna
Gratuluję zakupu. Sam ostatnio zasiadłem za sterami nowego Avensisa 1.8 CVT tyle że w wersji sedan. I powiem szczerze, że jak na jazdach próbnych miałem różne odczucia i nie byłem do końca przekonany to teraz po dwóch miesiącach użytkowania widzę praktycznie same zalety takiego zestawu. Auto jest wygodne, komfortowe A ogromnym plusem jest spalanie tego silnika. Dynamika jest na w miarę dobrym poziomie a cena samochodu w porównaniu z konkurencją i oferowanym wyposażeniem jest bardzo atrakcyjna.

PostNapisane: 12 paź 2018, o 19:09 
Zaawansowany
Zaawansowany

Pochwały: 45
Model: T27FL2
Rocznik: 2015
Silnik: 3ZR
Kolega dziemi dobrze prawi.
Nowy Avensis pomimo swoich wad (kiepskie materiały wnętrza) oferuje w dobrej cenie wystarczające wyposażenie.
Jazda ze skrzynią CVT to po prostu bajka, zwłaszcza po mieście. Spalanie również potwierdzam, jest na zadowalającym poziomie jak na benzynę. Warto pamiętać o zalecanym oleju do tego silnika 0W20. Szkoda, że Toyota nie zrobiła Avensis w hybrydzie, ale widać nie można mieć wszystkiego.

PostNapisane: 12 paź 2018, o 20:42 
Spamer
Spamer

T27 FL II z pakietem SkyView.

SB1EG76L40E087260

Przebieg w ogłoszeniu - 33 000 km

Obrazek
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... 9913b784dd

T27 FL II w wersji PRESTIGE

SB1EK76L70E037855

Przebieg w ogłoszeniu - 69 485 km

Cytuj:
Jedyne co było robione to rysa na drzwiach jest historia w Toyocie na pewno bo ktoś na parkingu firmowym mi zarysował i teraz ma rysę też ;( parkingową na tylnym zderzaku ale nie chciałam robić - mogę naprawić to z mojego ACC

Obrazek
Obrazek
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... 9b2f5636b8

SB1EK76L90E038179

Przebieg w ogłoszeniu 82 000 km

Przeglądy w ASO:
- 14 833 km - 24.10.2014
- 29 771 km - 12.08.2015
- 44 712 km - 19.07.2016
- 54 370 km - 31.05.2017
- 67 279 km - 30.01.2018

Lany olej 5W30 :nonono:

Obrazek
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... c79546c737

SB1BG76L20E069214 z Danii.

Wyprodukowana 12/2011

Przebieg w ogłoszeniu 76 000 km.

Wymeldowana w Danii - 16.08.2017, brak w ogłoszeniu info o bezwypadkowości ;-)

Obrazek
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... ed6d1473bb

SB1ED76L60E138136 - produkcja 11/2014
I rej. we Włoszech - 03/2015

Przebieg na aukcji - 152 797 km

Załącznik:
Ave.jpg

PostNapisane: 13 paź 2018, o 17:12 
Nowicjusz
Nowicjusz

Silnik: 2.0 benz
Bandzur napisał(a):
Ciekawe czy ta skrzynia jest od nowości w tym aucie ;-)

Wymieniona przy bodajże 60 000km na gwarancji, także ta ma podobno prawie 300 000km.
Z tym olejem do silnika to obecnie patrzę przez palce na zalecenia producentów. Jakbym miał lekką nogę to może bym się do nich stosował ale lubię czasem wysokie obroty a wolę dbać o silnik niż o rygorystyczne przestrzeganie norm emisji :)

Bandzur napisał(a):

Chodzi mi o te dziwnie ułożone kolory (tylko nie zauważyłem że to z ogłoszenia :-D):

Obrazek

PostNapisane: 13 paź 2018, o 18:59 
Stara się...
Stara się...

lybra napisał(a):
Chodzi mi o te dziwnie ułożone kolory (tylko nie zauważyłem że to z ogłoszenia :-D):

kolory może i dziwne a może i nie dziwne, na kolory się nie patrzy na tego typu zdjęciach aż tak bardzo bo pod różnym kątem padania światła mogą wyjść i wychodzą nie takie różnice w kolorze, widać że mistrzu zdjęć tych zdjęć nie robił raczej.
Zdjęcia robione w mocnym słońcu i zwykłym automatycznym pstrykaczem, nie mówiąc o cieniach, i odbijającym otoczeniu.
Miałem przypadki i to częste że na zdjęciach z ewidentnymi różnicami w odcieniu lakieru, na miejscu okazywało się że lakier fabryczny a zdjęcia robione a to w częściowym cieniu, a to w częściowym słońcu i tyle...ludzie po prostu nie umieją robić zdjęć, a "fachury" na podstawie zdjęć wróżą i opisują gdzie to jest element lakierowany, i gdzie jest nierówna szczelina.

PostNapisane: 14 paź 2018, o 12:00 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: Focus
Rocznik: 2005
Silnik: 1.6 tdci
Cześć. Potrzebuję waszej opinii na temat tych dwóch aut i sprzedawcy.

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... BqYx4.html

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... BoSNr.html

PostNapisane: 14 paź 2018, o 15:21 
Spamer
Spamer

lybra napisał(a):

Bandzur napisał(a):

Obrazek

Odcienie się różnią bo przód i środek auta to T27 FL a tył pochodzi od T27FL II ;-) a gdzie został pospawany przód z tyłem to można sprawdzić tylko na miejscu :-D

Lone Wolf napisał(a):
Cześć. Potrzebuję waszej opinii na temat tych dwóch aut i sprzedawcy.

SB1EG76L90E041455

Wyprodukowana 08/2010
I rejestracja w Danii - 11.10.2010

Przebieg w ogłoszeniu - 173 000 km

Ostatni wpis w książce serwisowej - 20.06.2018 - 168 000 km

Przebiegi z DK :

http://selvbetjening.trafikstyrelsen.dk ... L90E041455

Cytuj:
Serwisowany w ASO od początku do końca !

Roskiide Auto Skadecenter - to nie jest ASO ;-)
https://translate.google.com/translate? ... rev=search

Odpowiednik wersji SOL z PL + NAVI TNS510

SB1EG76L40E046398

Wyprodukowana 11/2010

Cytuj:
pierwsza rejestracja 03.2011

I reje. w Danii - 03.01.2011.

Przebieg w ogłoszeniu - 174 000 km

Ostatni wpis w książce serwisowej - 163 518 km - 27.02.2018

Przebiegi z DK :

http://selvbetjening.trafikstyrelsen.dk ... L40E046398

Cytuj:
Serwisowany w ASO od początku do końca !

Skorstensgaard w Vejle - to nie jest ASO ;-)

https://translate.google.com/translate? ... rev=search

Odpowiednik wersji SOL z PL + NAVI TNS510.

Obydwie w tym samym komisie także trzeba jechać i oglądać, sprawdzać na miejscu dokładnie i być przygotowanym że to co w ogłoszeniu może nie zgadzać się ze stanem faktycznym ;-)

https://bez-wypadkowe.net/showthread.ph ... 7-Szczecin

PostNapisane: 14 paź 2018, o 20:23 
Stara się...
Stara się...

Widziałem je na ogłoszenich duńskich, nawet się nimi interesowałem, no to ładnie sobie za nie śpiewają....ale dobrze jak auta dobre to nich klientela płaci odpowiednio :-D
A serwisy nawet jakby były w zagranicznym ASO to i tak wszystko to o pupkę rozbić, niejednokrotnie miałem rozrząd zmieniony w ASO jakiejś tam marki, w rzeczywistości zmieniony tylko pasek i pompa wody, rolki już stare zostały i wyły jak stara winda.
Wszędzie liczy się ściema i zarobek na kliencie i nie ważne czy ASO czy nie ASO.
Nie dopilnujesz sobie czegoś sam to nie masz pewności czy ktoś cię nie oszuka, dzisiaj w ASO robią też dobre ASY bo bosu chce zaoszczędzić... a to polaczek a to ukrainiec i mamy to co mamy.
W szkocji też było dobrze dopóki nie zjechała się chołota z polski, litwy i rumunii + cyganie też tam już są

przegląd przedeksportowy?? :hahaha: najwyżej wymienią ci tarcze i klocki jak jest już tragedia, i heja na wschód :hahaha:

PostNapisane: 18 paź 2018, o 11:13 
Nowicjusz
Nowicjusz

Hej,

Ostatnio kontaktowałem się z właścicielem samochodu z ogłoszenia ponieważ byłem zainteresowany jego kupnem.

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... 9bd5f082cd

Właściciel wydawał się w porządku. Podczas rozmowy telefonicznej okazało się, że w książce serwisowej nie ma podbitych przeglądów w ASO. W tym samym dniu miał pojechać i to zrobić, dodatkowo poprosić ASO o przesłanie na mój adres email historii samochodu (serwisów, akcji serwisowych w których auto uczestniczyło etc.). Od tego czasu (minęły już ponad dwa dni) Pan się nie odezwał. Próbowałem się z nim kontaktować smsowo i telefonicznie lecz facet nie odbiera połączeń ani nie oddzwania. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany samochodem z ogłoszenia powyżej to niech zachowa szczególną ostrożność bo facet coś kręci.

Pozdr.

PostNapisane: 18 paź 2018, o 12:43 
Stara się...
Stara się...

Brak informacji o bezwypadkowości.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 18 paź 2018, o 20:13 
Spamer
Spamer

lemodest napisał(a):
Hej,

Ostatnio kontaktowałem się z właścicielem samochodu z ogłoszenia ponieważ byłem zainteresowany jego kupnem.

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... 9bd5f082cd

Właściciel wydawał się w porządku. Podczas rozmowy telefonicznej okazało się, że w książce serwisowej nie ma podbitych przeglądów w ASO. W tym samym dniu miał pojechać i to zrobić, dodatkowo poprosić ASO o przesłanie na mój adres email historii samochodu (serwisów, akcji serwisowych w których auto uczestniczyło etc.). Od tego czasu (minęły już ponad dwa dni) Pan się nie odezwał. Próbowałem się z nim kontaktować smsowo i telefonicznie lecz facet nie odbiera połączeń ani nie oddzwania. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany samochodem z ogłoszenia powyżej to niech zachowa szczególną ostrożność bo facet coś kręci.

Pozdr.

SB1EG76L30E135279

Przy tym przebiegu aktualnie 21 500 km i fakcie że Ave została zarejestrowana 09.02.2017 powinna mieć wykonany tylko jeden przegląd serwisowy po 15 tys. km/1 roku więc tylko jedna pieczątka powinna być w książce serwisowej ;-)

Aktualnie jest wystawiona za 85 000 PLN w 04/2018 była wystawiona za 87 900 PLN z przebiegiem 14 800 kmi było info :

Cytuj:
po pierwszym przeglądzie komplet opon zimowych i letnich

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... zKPGe.html

07.02.2017 - Pierwszy właściciel w Polsce

Właściciel: firma lub organizacja

Województwo, w którym pojazd zarejestrowano: pomorskie

09.02.2017 - Pierwsza rejestracja w Polsce

20.06.2017 - Zmiana właściciela

Właściciel: osoba fizyczna

Województwo, w którym pojazd zarejestrowano: pomorskie

20.06.2017 - Dodanie współwłaściciela

Współwłaściciel: osoba fizyczna

SB1EG76L90E135013

Cytuj:
Auto odkupione w maju z niemieckiej ubezpieczalni po szkodzie parkingowej w postaci wgniecionego lewego błotnika.Absolutnie bezwypadkowe.Uszkodzona część została zakupiona w autoryzowanym serwisie Toyota oraz została wymieniona.Samochód absolutnie NOWY,szczególnie wyposażony, z bardzo niskim przebiegiem 6500km (sześc tysięcy pięćset kilometrów).Auto oczywiście można sprawdzić po VIN w serwisie Toyota

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... 9443467e6c

SB1ED76LX0E059486 , 60-PPH-5 , 60PPH5 wystawiona na aukcji z przebiegiem 337 811 km i czystą książką serwisową :hahaha:

Załącznik:
Ave3.jpg

Załącznik:
Ave2.jpg

Załącznik:
Ave1.jpg

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6642 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 218, 219, 220, 221, 222  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]