TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 13 gru 2018, o 08:04

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6853 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221 ... 229  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 sie 2018, o 12:57 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 21
Marka: Toyota
Model: Avensis T27
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2014
Silnik: 1.8 cvt
Jak na taki rocznik i wyposażenie oraz przebieg to...zbyt tania :) . 50 tys. i cena jeszcze do negocjacji... handlarz żeby wyjść na swoje to musiał ją za ok. 40 tys. kupic. Jak dla mnie trzeba dużo ostrożności w tym przypadku zachować. Dokładnie radziłbym sprawdzić historie tego egzemplarza. Okazje się nie trafiają :) dzwoń i pytaj o wszystko.

PostNapisane: 4 sie 2018, o 13:15 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 60
Rocznik: 2009
Silnik: 2.0 D4-D Po wirusie
Listwy na progach czarne a w tej wersji wyposażenia powinny być aluminiowe jak w wersji Sol+, co już daje do myślenia co działo się z autem. Realne ceny tego modelu z takim wyposażeniem i przebiegiem to grubo ponad 50k, kolega ostatnio szukał czegoś podobnego i ładny egzemplarz znalazł za dopiero 62k zł. Warto go sprawdzić na serwisie porządnie

PostNapisane: 4 sie 2018, o 16:25 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 9
Model: Avensis T25
Rocznik: 2008
Silnik: 1AD
auto sciagniete z Danii.
VIN: SB1EG76L50E099059
Sprawdziłem w Duńskiej bazie danych na https://www.tjekbil.dk/ i nie znalazłem tam zbyt wielu informacji poza tym, że auto miało dotychczas 3 różne numery rejestracyjne (chociaż nie wiem czy dobrze to rozumiem)...

Obrazek

W dodatku lewe tylnie drzwi jakos chyba dziwnie odstają, tzn szczelina jest wieksza niz w przednich i prawych tylnich. Czy tylko ja to widzę? :-P

PostNapisane: 4 sie 2018, o 17:09 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 15
Silnik: 1,8 benzyna
kulio7 napisał(a):
auto sciagniete z Danii.
Sprawdziłem w Duńskiej bazie danych na https://www.tjekbil.dk/ i nie znalazłem tam zbyt wielu informacji poza tym, że auto miało dotychczas 3 różne numery rejestracyjne (chociaż nie wiem czy dobrze to rozumiem)...

Obrazek

W dodatku lewe tylnie drzwi jakos chyba dziwnie odstają, tzn szczelina jest wieksza niz w przednich i prawych tylnich. Czy tylko ja to widzę? :-P
Jeszcze klapa bagażnika z lewej strony źle spasowna.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 4 sie 2018, o 18:40 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 21
Rocznik: 2014
Silnik: 1.8 cvt
Klapa bagażnika to chyba przypadłość tych modeli, bo na wielu ogłoszeniach widziałem ten sam problem, nawet na autach bezwypadkowych (sąsiad w bloku ma diesla i też ma tak samo, a mówi że nie miał przygód) Zakładam że klapę można jakoś wyregulowac?

PostNapisane: 4 sie 2018, o 19:23 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 60
Silnik: 2.0 D4-D Po wirusie
U mnie to samo a też bezwypadek :(

PostNapisane: 4 sie 2018, o 19:25 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 15
Silnik: 1,8 benzyna
Moja tej przypadłości nie miała. Składana w UK na rynek DE.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 4 sie 2018, o 20:45 
Coś wie...
Coś wie...

No ok, szpara w tylnich drzwiach, zle spasowana lewa strona klapy bagaznika, czarne listwy na progach.
Plus podejrzanie niska cena.

Szkoda zachodu..
A szkoda, bo na pierwszy rzut oka ładna...

PostNapisane: 4 sie 2018, o 22:09 
Spamer
Spamer

Pochwały: 355
Model: T25
Rocznik: 2006
Silnik: 1.8
kulio7 napisał(a):
auto sciagniete z Danii.

Obrazek

kulio7 napisał(a):
No ok, szpara w tylnich drzwiach, zle spasowana lewa strona klapy bagaznika, czarne listwy na progach.
Plus podejrzanie niska cena.

Szkoda zachodu..
A szkoda, bo na pierwszy rzut oka ładna...

Ave po szkodzie całkowitej w Danii, gdzie była zarejestrowana jako TAXI :-D
Wymeldowana w Danii 08.03.2018.

Cytuj:
PAMIĘTAJ nie kupuj auta tańszego o 500 zł lecz zniszczonego moje jest naprawdę w bardzo ładnym stanie dlatego przyszły właściciel będzie zadowolony.

Zapytaj Krzycha o fotki w jakim stanie przyjechała do PL bo wtedy była delikatnie zniszczona :-D gdyż
Cytuj:
Wartość szkody przekroczyła 65% wartości auta.

PostNapisane: 8 sie 2018, o 19:12 
Coś wie...
Coś wie...

Masakra jakie gruzy ludzie sprzedają...
Dzieki Bandzur za info :piwo:

PostNapisane: 8 sie 2018, o 19:57 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 11
Model: Avensis T27 FL
Rocznik: 2012
Silnik: 1.8 2ZR-FAE
kulio7 napisał(a):
A czego się spodziewać po OKAZJACH sprowadzanych z zagranicy, gdzie auto wystawione jest po promocyjnej cenie. Ponadto sam opis samochodu powinien już dać do myślenia że jest coś z autem nie tak (używane dużych liter, wykrzykników, samozachwyt itp.). Handlarz na samochodzie musi też zarobić więc perełek do kraju nie będzie zwozić

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 8 sie 2018, o 20:30 
Coś wie...
Coś wie...

nettwork napisał(a):
kulio7 napisał(a):
A czego się spodziewać po OKAZJACH sprowadzanych z zagranicy, gdzie auto wystawione jest po promocyjnej cenie. Ponadto sam opis samochodu powinien już dać do myślenia że jest coś z autem nie tak (używane dużych liter, wykrzykników, samozachwyt itp.). Handlarz na samochodzie musi też zarobić więc perełek do kraju nie będzie zwozić

Zgadza sie, promocji nie ma.
Ale to że ktoś pisze dużymi literami z wykrzyknikami nie oznacza od razu ze sprzedaje auto przeznaczone do kasacji ;-)
A to że auto jest w niższej cenie niż średnia rynkowa nie oznacza, żeby nie kliknąć w oferte, ewentualnie zapytać się kolegów z forum co o niej sądzą ;-)

PostNapisane: 8 sie 2018, o 21:31 
Coś wie...
Coś wie...

i tu się z Tobą zgadzam, gdyż po to jest forum i jak sam zauważyłeś, kolega Bandzur jest bardzo pomocny :ok: powodzenia w poszukiwaniach samochodu! :piwo: :piwo:

PostNapisane: 9 sie 2018, o 08:07 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: brak
Model: brak
Rocznik: 2010
Witam ponownie

Panowie a co powiecie o tym egzemplarzu
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... AGKhu.html

w sobotę jadę go obejrzeć na żywo

PostNapisane: 9 sie 2018, o 22:57 
Spamer
Spamer

robo1277 napisał(a):
Panowie a co powiecie o tym egzemplarzu
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... AGKhu.html

Jak podasz nr VIN tej T27 z Danii to będzie można coś powiedzieć o niej :-D
Mirek cykający fotki pod tym pałacem jest znany też na tym forum :-D
Także to oszust bo skoro pisze:

Cytuj:
Kraj pochodzenia: Niemcy

to w DE nie ma tego ministerstwa z taką stroną :hahaha:

Cytuj:
pełen serwis auta i oryginalny przebieg pokaże u mnie w komputerze poprzez wpisanie vinu w internet w stronę ministerstwa transportu gdzie wyjdą przeglądy techniczne robione od nowości auta co dwa lata a do nich są przypisane przebiegi

Cena + opłaty :-D

Cytuj:
Podana cena za tak zadbany samochód i oryginalny przebieg jest niska dlatego trzeba doliczyć opłaty celno-skarbowe, wtedy wystawiam fakturę vat-marża

Tapicerka welurowa - skończyła się w AVE w 2002 roku :-D

PostNapisane: 10 sie 2018, o 08:19 
Nowicjusz
Nowicjusz

czyli jednym słowem darować sobie ??
w sumie daleko nie mam .... też właśnie się zastanawiałem że pokaże na stronie....

PostNapisane: 11 sie 2018, o 09:41 
Stara się...
Stara się...

Marka: Volvo
Model: V50
Rocznik: 2007
Silnik: 2.3T
kulio7 napisał(a):

spróbuj ty coś kupić za granicą, sprowadzić i sprzedać ...szybko zakumasz czaczę o co kamman w tym wszystkich, jacy będą przyjeżdżać ludzie ,czego będą oczekiwać, jak będa komentować, i czy będzie ci tak łatwo sprzedać.
Za granicą dobre samochody są, ale po przywiezieniu tego do PL niestety niesprzedawalne na polskim rynku ze względu na cenę.
Dlatego szuka się tańszej alternatywy. I masz później przeszczepy składane z dwóch, znajomy właśnie składa taką toyotę jeden kawałek z USA i drugi kawałek z UK, będzie tym autem ktoś później jeździł a fura za 60 000zł, robiona "pod miernik lakieru" :hahaha: robota zrobiona tak że ktoś musiałby ściągać całe tapicerki żeby poznać. Zapytasz dlaczego tak ktoś robi? A no na takim aucie zarobi z 20 000zł i może ją robić i pół roku. A jakby przywiózł całe , ładne i dobre to zarobi 1500-2000 zł....no może 3000zł by się udało przy odrobinie szczęścia.

Po prostu taki jest nieszczęsny polski rynek używek, gdzie 99% chce kupować okazje, nie ważne czy za 5, 10, 15 , 20 czy 25 tys ...ma być dla polskiego janusza jak nowe.
Pozatym za granicą auto w większości przypadków traktowane jest jako zwykły przedmiot, który zużywa się, u nas jak członek rodziny.

PostNapisane: 11 sie 2018, o 09:53 
Stara się...
Stara się...

Bandzur napisał(a):
Cytuj:
Kraj pochodzenia: Niemcy

to w DE nie ma tego ministerstwa z taką stroną :hahaha:

Cytuj:
pełen serwis auta i oryginalny przebieg pokaże u mnie w komputerze poprzez wpisanie vinu w internet w stronę ministerstwa transportu gdzie wyjdą przeglądy techniczne robione od nowości auta co dwa lata a do nich są przypisane przebiegi

ale równie dobrze mógł ją faktycznie z Niemiec sprowadzić od Turka,
W Danii turcy też auta kupują na handel
także
Bandzur napisał(a):
Także to oszust

zastanów się dwa razy zanim nazwiesz kogoś oszustem

PostNapisane: 11 sie 2018, o 19:41 
Coś wie...
Coś wie...

andrewb25 napisał(a):
I masz później przeszczepy składane z dwóch, znajomy właśnie składa taką toyotę jeden kawałek z USA i drugi kawałek z UK, będzie tym autem ktoś później jeździł a fura za 60 000zł, robiona "pod miernik lakieru" :hahaha: robota zrobiona tak że ktoś musiałby ściągać całe tapicerki żeby poznać. Zapytasz dlaczego tak ktoś robi? A no na takim aucie zarobi z 20 000zł i może ją robić i pół roku. A jakby przywiózł całe , ładne i dobre to zarobi 1500-2000 zł....no może 3000zł by się udało przy odrobinie szczęścia.

I takie składanie samochodów z 2 części, sprzedawanie samochodów gdzie uznana została szkoda całkowita itp. powinno być surowo karane bo jest to narażanie osoby kupującej na poważny uszczerbek na zdrowiu w razie wypadku :baseball: nie zarobek powinien brać górę nad ludzkim zdrowiem :mobing: I dlatego byłem, jestem i będę przeciwnikiem zakupu auta sprowadzonego z zagranicy u polskiego handlarza, gdyż dla nich liczy się tylko zysk a nie bezpieczeństwo na drodze. I niech nikt mi nie pisze, że to wina kupujących, że tak rynek wygląda, bo to handlarze zepsuli rynek samochodów używanych kombinując na milion sposobów jak tu sprzedać złom pod przykryciem ślicznego autka.

PostNapisane: 11 sie 2018, o 20:07 
Stara się...
Stara się...

nettwork ale ludzie chcą taki towar...ileż to ja mam zapytań typu:
Przywieź mi audi A4 B8 ale najlepiej uszkodzoną, żeby było tanio
Ty nie chcesz nieuszkodzonej ale 100 innych chce CENY !
Jaki problem dla mnie jadę do dealera toyoty w niemczech, biorę auto dobre które już jest 10% droższe od najdroższej na naszym portalu aukcyjnym, doliczam swoje i sprzedaję o 20-30 % drożej niż najdroższa ...czujesz już czaczę ? o co kamman? kto to kupi? w PL klienta brak.
Albo niech polski janusz sam sobie tam pojedzie i kupi, jakoś ich tam nie widać tylko wszyscy ganiają po tureckich placach
Zresztą w dzisiejszych czasach kupuje się już auta w inny sposób.

A uwież mi nikt za frajer nie będzie ganiał przez pół europy żeby później Ci taki towar stał przez 2 lata bo nie sprzedasz tego bo będzie drogo, albo opylisz po kosztach lub ze stratą, każdy chce zarobić. Dlatego mamy to co mamy.
500+ też nic nie zmieni, bo biedota i patologia przeżre te 500+ i jeszcze im braknie

PostNapisane: 12 sie 2018, o 08:30 
Coś wie...
Coś wie...

Silnik: 1.8 2ZR
Pamiętam jak wyjeżdżałem do niemiec na kontrakt, miałem plan by będąc tam na miejscu poszukac samochodów, kupic sprowadzic to brat by je w pl sprzedał. Wielkie było moje zdziwienie gdy się okazało, że w de dobre samochody są droższe niż w Polsce... koniec końców nic tam nie kupiłem...

PostNapisane: 12 sie 2018, o 11:34 
Spamer
Spamer

robo1277 napisał(a):
czyli jednym słowem darować sobie ??
w sumie daleko nie mam .... też właśnie się zastanawiałem że pokaże na stronie....

1. Dzwoniłeś do handlarza-oszusta z Włocławka?

czyli:

" superwozy.otomoto.pl
ul. Siewna 25a Włocławek - 85-800 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie (Polska)
tel. 697 644 477 , 697644477 , 697-644-477 "

Historia tego handlarza-oszusta w skrócie:
https://bez-wypadkowe.net/showthread.ph ... -Bydgoszcz

2. Podał Ci ten handlarz-oszust nr VIN przez telefon czy też przysłał go np. SMS lub MMS (foto dokumentu z nr VIN)?

3. W ogłoszeniu widnieje przebieg "169 793 km" czemu jednak na żadnym z 39 zdjęć zamieszczonych w ogłoszeniu nie ma fotki z przebiegiem ? :hahaha:

4. Pytałeś handlarza-oszusta jaki aktualnie przebieg ma Ave na liczniku? :-D

5. Aktualnie ta pordzewiała laleczka z Danii ponoć wyprodukowana w "2010 roku" z silnikiem 1.8 PB w wyposażeniu odpowiadającym prawie wersji SOL z PL jest wystawiona za 35 900 PLN + opłaty.
Handlarz-oszust ma też inną T27 z 2010 roku z 1.8 PB w wersji LUNA z przebiegiem "131 116 km" wystawioną za 37 900 PLN + opłaty gdzie widnieje foto licznika:

Obrazek

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... ANQko.html

6.Skoro ponoć " Serwisowany w ASO - Tak" to dlaczego na żadnym z 39 zdjęć w ogłoszeniu nie ma fotki książki serwisowej z nr VIN i wpisami z przeglądów z ASO? :-D

7. Skoro "Pełen serwis auta i oryginalny przebieg pokaże u mnie w komputerze poprzez wpisanie vinu w internet w stronę ministerstwa transportu gdzie wyjdą przeglądy techniczne robione od nowości auta co dwa lata a do nich są przypisane przebiegi. Więc taka forma jest najbardziej wiarygodna przy udowodnieniu autentycznego przebiegu..."
to czemu na żadnym z 39 zdjęć nie ma zrzutu ekranu z tej duńskiej strony? :hahaha:
http://selvbetjening.trafikstyrelsen.dk ... gning.aspx

8. Skoro "W cenie auta drugie kołą zimowe" czemu na żadnym z 39 zdjęć nie widać tych kół? :hahaha:

9. Handlarz-oszust sam sobie zaprzecza bo skoro pisze:

Cytuj:
Nie daj się nabrać na niskie przebiegi w innych ogłoszeniach bo auta japońskie nie mają wpisów serwisowych i nie ma jak sprawdzić przebiegu a u mnie masz potwierdzony na 100 %.

to po co jechać do ASO? :hahaha:

Cytuj:
Samochód był do końca serwisowany w aso

Zadzwoń i powiedź temu handlarzowi-oszustowi , że przyjedziesz ze SZWAGREM :hahaha:

i za każde kłamstwo w ogłoszeniu jedna runda :boks: :boks: ze SZWAGREM i cena w dół o 1000 PLN :diabel:

Nie zapomnij zapytać o ten "CERTYFIKAT"
Cytuj:
Auto posiada certyfikat Pava tzn. firmowa konserwacja auta jak było nowe, Dlatego nie posiada żadnych oznak korozji.

a następnie sprawdź Ave na podnośniku od spodu ;-) bo na foto komory silnika widać już rudą :-D

A na koniec zastanów się spokojnie czemu T27 z 2010 roku z PL o nr VIN SB1EG76L30E041368 z przebiegiem 151 468 km
w wersji SOL PLUS + NAVI z HDD + roczna gwarancja/ubezpieczenie jest wystawiona przez ASO Toyoty za 43 900 PLN :-D

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... 25806f8712

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 12 sie 2018, o 16:40 
Stara się...
Stara się...

To niech ktoś poda VIN to się wszystko okaże, przebieg, szkodowość, właściciele, itp.

wszystko co powyżej to tylko domysły

A to że konserwowane w PAVIE to prawie każde auto tam jest, w tym klimacie to wręcz obowiązek

PostNapisane: 13 sie 2018, o 14:16 
Nowicjusz
Nowicjusz

Cytuj:
Dzwoniłeś do handlarza-oszusta z Włocławka?

tak dzwoniłem ... pan raczej miły ... oczywiście że bezwypadkowa .....że sprzedał już jedną z mniejszym przebiegiem ( a mówiąc nawiasem dalej wisiała i wisi chyba nawet do dzisiaj )

Cytuj:
Podał Ci ten handlarz-oszust nr VIN przez telefon czy też przysłał go np. SMS lub MMS (foto dokumentu z nr VIN)?

nie podał ...dlatego takie osoby które nie chcą podać vinu zazwyczaj omijam

no cóż szukam dalej

PostNapisane: 14 sie 2018, o 08:28 
Nowicjusz
Nowicjusz

Witam ponownie...
poszukiwań ciąg dalszy
a co powiecie o tym egzemplarzu
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... xtor=SEC-8

Vin jak dobrze spisałem ze zdjęcia SB1EG76L80E040121

PostNapisane: 15 sie 2018, o 20:28 
Spamer
Spamer

robo1277 napisał(a):

Year - 07/2010
DESTINATION: EUR: EUROPE
BODY: WG: WAGON
DRIVER'S POSITION: LHD: LEFT-HAND DRIVE
ENGINE: 2ZRFAE: 1800CC 16-VALVE DOHC EFI
FUEL SYSTEM: HTWVM: HIGH EFFICIENCY TWIN CAM (VALVEMATIC)
TRANSMISSION: MTM: MANUAL TRANSMISSION
GEAR SHIFT TYPE: 6F: MTM, 6-SPEED FLOOR SHIFT
MODEL MARK: E: E (MODEL MARK)
COLOR CODE: 209
TRIM CODE: FA20

Jest książka serwisowa z wpisami, więc pozostaje jechać i oglądać na miejscu gdyż żadnych info o aucie nie ma w necie.
Sprawdzić na miejscu znane dolegliwości tego modelu ;-)
Wygląda jak by zimówki miała ;-)
Mogła zostać sprowadzona uszkodzona - patrząc na pozostałe ogłoszenia handlarza.
Sol Plus z PL poszedł jak świeże bułeczki - także bez zmian w temacie znikania dobrych Ave z ogłoszeń :-D

PostNapisane: 15 sie 2018, o 23:37 
Nowicjusz
Nowicjusz

Bandzur napisał(a):
Sol Plus z PL poszedł jak świeże bułeczki - także bez zmian w temacie znikania dobrych Ave z ogłoszeń :-D

dopiero co się zastanawiałem, czy dostanę 4x.xxx zł za sprzedaż swojej T27 sedan 1.8, 11/2010r., Salon PL (1szy właściciel), historia do końca w ASO (148 kkm), ale teraz widzę, że to prawdziwy biały kruk... :tak:

PostNapisane: 16 sie 2018, o 11:39 
Nowicjusz
Nowicjusz

robo1277 napisał(a):
Witam ponownie...
poszukiwań ciąg dalszy
a co powiecie o tym egzemplarzu
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... xtor=SEC-8

byłem widziałem na żywo
czujnikiem zmierzona wszędzie oryginał, drobne wgniotki parkingowe w dwóch miejscach i jedno bardziej widoczne za tylnymi prawymi drzwiami. Auto faktycznie stoi na zimówkach, sprzedający powiedział że nie dostał letnich. Jazda tylko i wyłącznie na placu u sprzedającego.

PostNapisane: 17 sie 2018, o 13:20 
Coś wie...
Coś wie...

Jeżdżąc tylko po placu u sprzedającego to za wiele się nie dowiesz o samochodzie... Chyba że ma swoją siedzibę na pasie startowym :D

PostNapisane: 17 sie 2018, o 13:25 
Nowicjusz
Nowicjusz

dokładnie .... dlatego szukam dalej

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6853 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221 ... 229  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]